کد خبر 1494003
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۳
مظلوم مسابقات کشتی ارومیه من بودم

آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی ایران با گلایه از رای داوران در مبارزه با امین طاهری گفت: نمی‌دانم چرا آن تصمیم گرفته شد؛ بعد از این رقابت‌ها دچار یاس و سرخوردگی شدم.

به گزرش مشرق، در مبارزه نخست امین طاهری برابر مرتضی جان‌محمدی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد جام جهان پهلوان تختی، در حالی که طاهری با نتیجه ۹ بر صفر برابر حریفش پیش بود اما با ضربه فنی مغلوبش شد. این موضوع آغازگر حاشیه و برخی تنش‌ها در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه شد. به طوری که طاهری و علیرضا رضایی مربی او اعتراض شدیدی به تصمیم داور داشتند.

اما بعد از دقایقی و در مقابل بهت و حیرت همگان، اعلام شد که هیئت ژوری بعد از بازبینی فیلم این مبارزه و البته تایید کمیته فنی، رای به برگزاری مجدد این مسابقه داد که جان‌محمدی در مبارزه مجدد حاضر نشد.

مرتضی جان‌محمدی روز یکشنبه در گفت‌وگویی با بیان اینکه هنوز فلسفه رای داوران برای من مشخص نیست، اظهار کرد: رای کشتی من با امین طاهری یکی جنجالی‌ترین رای‌های چند سال اخیر کشتی بود. من به یاد ندارم که بعد از اعلام ضربه فنی و بالا رفتن دست کشتی‌گیر برنده، رای به برگزاری مجدد یک مبارزه داده باشند. من ۹ بر صفر از امین طاهری عقب بودم اما یک زیر گرفتم و موفق شدم وی را ضربه فنی کنم. داور و رئیس تشک نیز تایید کردند. دست من به عنوان فرد پیروز بالا رفت اما این پایان کار نبود و اتفاقی رخ داد که در نوع خود کم‌نظیر بود.

وی ادامه داد: در حالی که مشغول خوشحالی در اتاق گرم بودم یکی به من گفت که باید برای کشتی آماده شوم من فکر می‌کردم که به رقابت با امیررضا معصومی دارم نزدیک می‌شوم، اما اعلام کردند کشتی با امین طاهری تکرار شده و من باید دوباره به مصاف او بروم. از تصمیم داوران تعجب کردم و آقای دنیوی مربی من هم اعتراض داشت اما هر چه بود موجب شد تا من از یک پیروزی شیرین محروم شوم. رای داوران به سود طاهری برگشت و من فلسفه این کار را درک نکردم. این رای موجب شد تا من در مسابقات بین‌المللی جام تختی مظلوم واقع شوم.

جان‌محمدی که در انتخابی جام تختی در شهرستان قروه مجوز حضور در جام تختی را کسب کرده بود این را هم افزود: بعد از اعلام رای هیچ علاقه‌ای به مبارزه دوباره نداشتم و مربی هم مایل نبود که به روی تشک بروم. چرا باید در مبارزه‌ای که برنده شدم و رئیس تشک هم ضربه فنی من را تایید کرده، تکرار شود؟ این سوالی است که برایم بی‌پاسخ مانده است.

حواشی جام تختی تاثیر منفی بر روی روحیه این آزادکار گذاشته است وی در این خصوص گفت: نمی‌دانم آینده ورزشی من چه خواهد شد اما تصمیم داوران موجب سرخوردگی من شد. امیدوارم بتوانم دوباره به رقابت کشتی برگردم.

آزادکار وزن ۱۲۵ کیلوگرم ایران در خصوص توصیه کادر فنی نیز گفت: کادر فنی بعد از آن اتفاقات هیچ توصیه‌ای به من نداشت.

مظلوم مسابقات کشتی ارومیه من بودم

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس