کد خبر 1494002
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۱
اعلام خطر ژنرال صهیونیست درباره افزایش قدرت مقاومت

ژنرال سابق ارتش رژیم صهیونیستی با اذعان به افزایش قدرت محور مقاومت در مقابل این رژیم، خواستار اقدام مناسب تل آویو در راستای یافتن راهکاری برای مقابله با تهدیدهای موجودیتی شد.

به گزارش مشرق، ژنرال سابق ذخیره «عاموس گلعاد»، امروز (یکشنبه، ۲۸ می)، در خصوص تهدیدهای متقابل رهبران دو رده سیاسی و نظامی در رژیم صهیونیستی و رهبری محور مقاومت و هشدار هر یک از طرفین درباره هرگونه اقدام نظامی که می‌تواند منطقه را به سمت تشدید همه‌جانبه درگیری بکشاند، اظهار نظر کرد.

به نوشته رسانه‌های صهیونیستی، وی تصریح کرد: آنچه در میدان رخ می‌دهد، نشان دهنده قدرت روزافزون محور مقاومت است که مستلزم آن است که «اسرائیل» راه حل‌های مناسبی را برای مقابله با تهدیدات آماده کند. امری که در سخنان «آهارون هالیوا» رئیس اطلاعات ارتش کاملا مشهود بود که گفت نیروی بازدارنده در مقابل حزب‌الله از سال ۲۰۰۶ تاکنون کم شده و جرأت این جنبش به ویژه پس از سخنان رهبر آن که گفت که «اسرائیل» دیگر مانند گذشته قدرتمند نیست و طرف تهدیدکننده محسوب نمی‌شود، بیشتر شده است.

این ژنرال سابق نیروی ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی و رئیس کنونی مرکز سیاسی و راهبردی وابسته به دانشگاه «رایشمان» درباره پیامدهای اصلاحات قانونی و تأثیر منفی آن بر تضعیف این رژیم و فرسایش بازدارندگی و جایگاه آن در منطقه و جامعه بین‌الملل هشدار داد.

به اعتقاد ناظران و کارشناسان سیاسی، ادعاهای تکراری مقامات رژیم صهیونیستی و اتهام‌زنی‌های مستمر علیه ایران و محور مقاومت در راستای پروژه «ایران هراسی»، هراس صهیونیست‌ها از راهبرد وحدت میادین و جبهه‌های مقاومت را بیش از پیش برملا می‌سازد.

به گفته این تحلیلگران و ناظران سیاسی و به اعتراف مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، اگر تا به حال این نگرانی در محافل صهیونیستی وجود داشت که بازدارندگی اسرائیل در حال فرسایش است، جنگ پنج روزه اخیر علیه نوار غزه و پاسخ راکتی و موشکی مقاومت فلسطین، مهر تأییدی بر این نگرانی‌ زد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که در جریان جنگ پنج روزه اخیر این رژیم علیه نوار غزه، مقاومت فلسطین ۱۴۶۹ موشک و راکت به سوی اراضی اشغالی شلیک کرده است.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس