کد خبر 1493798
تاریخ انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۷:۴۴
حوادث

قداره کش های نقابدار که در نزاعی نابرابر و با یورش به آشپزخانه ای، یکی از قهرمانان رشته پرورش اندام را به قتل رساندند، همزمان با دستگیری آخرین متهم فراری، صحنه جنایت تکان دهنده خود را تشریح کردند.

به گزارش مشرق، دوازدهم اسفند گذشته در حالی که مرد آشپزخانه دار مشغول چرخ کردن گوشت های کبابی بود و دو زن جوان نیز وجه خرید غذا را به فروشنده پشت پیشخوان می پرداختند، ناگهان یک دستگاه پراید نوک مدادی با سرعت وحشتناکی مقابل آشپزخانه ترمز کشید و سرنشینان نقابدار آن که شمشیر و قمه در دست می فشردند، به طرز رعب آوری به داخل آشپزخانه یورش بردند و شیشه ها و لوازم را تخریب کردند. دو زن جوان که از ترس می لرزیدند، وحشت زده از آشپزخانه بیرون آمدند و پا به فرار گذاشتند.

در همین هنگام یکی از مهاجمان با شمشیر به سوی پسر 20 ساله مالک آشپزخانه هجوم برد و تیغه هولناک شمشیر را به طرف وی پرت کرد اما جوان ورزشکار، تیغه شمشیر را در هوا گرفت و با ضربه ای آن را روی زمین انداخت ولی مهاجم 25 ساله در یک لحظه قداره ای را از کمرش بیرون کشید و پسر 20 ساله را با ضربات وحشتناکی غافلگیر کرد. او به گونه ای تیغه قمه را بر گردن و قفسه سینه وی فرود آورد که دیگر جوان مذکور نتوانست از خود دفاع کند و در حالی خون آلود بر سنگفرش های آشپزخانه افتاد که پدر وی از پشت چرخ گوشت برخاست و به یاری فرزندش شتافت اما او نیز که دستش را در برابر تیغه ترسناک قداره سپر کرده بود، طوری مجروح شد که از شدت درد به خود می پیچید.

نزاع خونبار هر لحظه بیشتر رنگ مرگ به خود می گرفت و کارگر پیر آشپزخانه هم به گوشه ای رفته بود و با چشمانی وحشت زده به خود می لرزید که مهاجم 25 ساله نیز با اصابت تیغه چاقو بر زمین افتاد. در این هنگام 4 همدست نقابدار وی که اوضاع را این گونه دیدند، دست از تخریب شیشه ها و لوازم آشپزخانه کشیدند و سوار بر پراید از محل گریختند. طولی نکشید که با گزارش ماجرای یورش قداره بندهای نقابدار به اورژانس و پلیس، نیروهای امدادی عازم خیابان حر 19 شدند و 3 مجروح این نزاع هولناک را به مراکز درمانی انتقال دادند.

از سوی دیگر نیز عوامل انتظامی با حفظ صحنه حادثه، در حالی به تحقیق در این باره پرداختند که دقایقی بعد مشخص شد رضا قدرتی (جوان 20 ساله) بر اثر خون ریزی شدید و عوارض ناشی از اصابت تیغه قمه به عناصر حیاتی بدنش، به قتل رسیده است.

هنوز دو مجروح دیگر در اتاق عمل بودند که با حضور شبانه قاضی ویژه قتل عمد در مرکز درمانی، تحقیقات جنایی درباره این قتل وحشتناک آغاز شد اما هیچ سرنخی از مهاجمان وجود نداشت چرا که آن ها شماره های انتظامی پلاک پراید را نیز پوشانده بودند. دقایقی بعد دوربین های مداربسته با دستور قاضی دکتر صادق صفری توسط گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد بازبینی قرار گرفت و چهره یکی از مهاجمان نمایان شد ولی بررسی ها نشان داد که او «علی-م» مهاجم 25 ساله مجروح است که در بیمارستان تحت درمان قرار دارد.

تشریح نحوه قتل قهرمان پرورش اندام +عکس

در همین حال گروه ورزیده ای از کارآگاهان با هدایت سرهنگ مهدی سلطانیان (رئیس اداره جنایی آگاهی) و با راهنمایی های مقام قضایی، عملیات ردزنی دیگر مهاجمان فراری را آغاز کردند اما رصدهای اطلاعاتی بیانگر آن بود که همدستان نقابدار «علی-م» به شهرهای شمالی کشور گریخته اند. به همین دلیل تحقیقات کارآگاهان در چند شاخه اطلاعاتی و عملیاتی وارد مرحله جدیدی شد و عملیات شناسایی مخفیگاه مهاجمان فراری در حالی ادامه یافت که «علی-م» پس از بهبودی نسبی و با دستور قاضی شعبه 208 دادسرای عمومی و انقلاب در اختیار کارآگاهان قرار گرفت تا راز این جنایت وحشتناک را بازگو کند. از طرف دیگر بررسی های پلیس نشان داد که جوان 20 ساله (مقتول) یکی از قهرمانان رشته پرورش اندام در کشور است که مدال های رنگارنگی را نیز در مسابقات ورزشی به گردن آویخته است.

«علی-م» (قداره بند مهاجم) در بازجویی های تخصصی پلیس که در حضور قاضی ویژه قتل عمد صورت گرفت، ادعای اختلافات قبلی را مطرح کرد و مدعی شد: من تاکنون تصور می کردم که رضا (مقتول) موجب شده تا دوست دخترم مرا ترک کند! به همین دلیل کینه او را به دل گرفته بودم که چند ماه قبل از این ماجرا نیز با یکدیگر درگیر شدیم و من از او کتک خوردم چون رضا اندام ورزشکاری داشت و قوی تر از من بود!

هنوز پرونده این شکایت در شعبه دادیاری مجتمع قضایی شهید بهشتی مشهد در حال رسیدگی بود که تصمیم گرفتم از او انتقام بگیرم. این گونه بود که همراه چند تن از دوستانم به آشپزخانه پدرش یورش بردیم چون یقین داشتم که او در آن ساعت از شب در آشپزخانه مشغول کار است.

به دنبال اعترافات وی، ردزنی های شبانه روزی کارآگاهان نیز به نتیجه رسید و در حالی که برخی از متهمان دستگیر شده بودند، بعضی نیز خود را به مراکز انتظامی معرفی کردند اما «علی اصغر-ب» (یکی دیگر از مهاجمان) همچنان فراری بود تا این که وی نیز آخر هفته گذشته و پس از انجام یک رشته عملیات ضربتی در یکی از پارک های منطقه شهرک شهید رجایی به دام افتاد. همزمان با دستگیری آخرین متهم فراری این پرونده جنایی، همه متهمان با دستور قاضی صفری به محل ارتکاب جرم هدایت شدند تا در مواجهه با یکدیگر ،صحنه قتل را بازسازی کنند. در همین حال «علی-م» که سرکردگی مهاجمان قداره کش را به عهده داشت، مقابل دوربین قوه قضاییه قرار گرفت و در حالی جزئیات این نزاع مرگبار را تشریح کرد که دیگر مهاجمان نیز هر کدام به نقش خود در تخریب شیشه ها و لوازم آشپزخانه با ایجاد رعب و وحشت در محل اعتراف کردند.

در خور یادآوری است، در بازسازی صحنه قتل رضا قدرتی (قهرمان پرورش اندام) که سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) نیز حضور داشت، ابتدا سرهنگ محمد مرادی (افسر پرونده) جزئیاتی از روند بازجویی ها و چگونگی دستگیری متهمان را توضیح داد و در پایان نیز قاضی ویژه پرونده های جنایی، با صدور قرار قانونی، متهمان این جنایت هولناک را روانه زندان کرد تا دیگر مراحل قانونی پرونده طی شود. این در حالی است که اولیای دم خواستار قصاص نفس قاتل هستند.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 26
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 18
 • رضا IR ۰۸:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  29 7
  همیشه پای یک زن در میان است.
  • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   3 54
   خفشو ملعون دوپا
  • IR ۰۹:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   11 3
   احتمالا این یکی ادمکش افغانی نبود؟!
  • IR ۱۰:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   5 10
   همیشه یک زن عامل مرگ پسزان یا مردان است ،برای این چنین جامعه ای متاسفم
  • بشار عبدالواحد IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   0 3
   خب من هم یک زن هستم.چراتوهین میکنی؟
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  16 12
  نه بابا. تو ایران نبوده تو آمریکا بوده
  • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   4 5
   دروغ نگو ای پلشت
  • بشار عبدالواحد IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   0 3
   من در امریکا رختشویی میکنم واین اتفاق اینجا رخ نداده
 • IR ۰۸:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  15 2
  همه کسانی که در این عمل نقش داشتند رو دسته جمعی اعدام کنید تا خط قرمزی برای همه روشن بشه
 • خلیل IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  21 0
  الان یک عده سلبریتی قاشق نشسته میان نه به اعدام این قاتل اوباش میدن
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  13 11
  ژن، هرژگی، اژژادی
  • IR ۱۰:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
   6 11
   ژن ، ژیان، اژدها
  • IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
   0 0
   آره چون قبلا همچین اتفاقایی نمی افتاد و مملکت گل و بلبل بود...
 • IR ۰۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  16 1
  عملکرد ضعیف قوه قضاییه در اجرای سریع و قاطع و همچنین عدم اجرای احکام در ملا عام موجت جری شدن مجرمین شده ، دادن مرخصی به مجرمین و ارتکاب دوباره همان جرایم موجب شده که زندان برای مجرمین محلی برای استراحت و تبادل اطلاعات شود.
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  1 0
  باز هم خراسان! باید روی رفتار و ...مردم خراسان یه تیمی از جامعه شناس و روانشناس و ...مطالعه ای تحقیق کنند.
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  0 0
  همه بخاطر نداری و فقر است اون شخصی هم که دست به قتل میزنه بایداعدام بشه و همدستان هم در معادن و مشاغل سخت ودور افتاده تبعید و به کارگیری بشوند تا آخر عمر
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  1 0
  اعدام
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  2 0
  قبلا از این جوان ورزشکار چنان کتکی خورده که براش قابل هضم نبوده!!!
 • ناشناس IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  1 0
  اعدام ها باید در ملا عام اجرا شود.
 • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  0 1
  به پیر به پیغمبر جمع کنید این افراد را از سطح جامعه ایا رأفت و عطوفت اسلامی شامل این افرادی که بدون هیچ ترحم جوان را جلوی پدر می کشند شامل می شود؟
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  0 0
  خااااک همه عالم تو سر هوسران عیاشت که به خاطر دوست دختر بازی دست به قتل زدی و تو سر اون دختر هرزه
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  0 0
  قوه قضائیه رافت اسلامی میکنه و یا بعد از سالها دوندگی اولیای دم بزحمت حکم اعدام میده تا مبادا بی بی سی و اینتر نشنال گلایه کنند ازش اخر سر هم قضات و همه برای گرفتن رضایت اجباری از اولیای دم اونها رو تحت فشار قرار میدن
 • مهران IR ۱۷:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  1 0
  هر چی بیشتر بی بند باری های جنسی در جامعه رایج بشه بیشتر شاهداین طور قتل ها که ریشه در فساد اخلاقی دارند میشیم. داریم به سمت جامعه ی آرمانی نهضت زن زندگی آزادی حرکت می کنیم و این ها تازه اوله قضیه هست.
 • IR ۲۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۷
  0 3
  اینم از امنیتی که بهش افتخار می‌کردید! اینم نتیجه ی عدم برخورد قاطع با اوباش مسلح ! اینم نتیجه ی تضعیف پلیس و حمایت از حقوق اشرار !
 • IR ۰۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  0 0
  باز هم قتل و خشونت در مشهد
 • IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸
  0 0
  قاتل ومقتول همشون مثل همدیگه هستند!!!مگه هرکی ورزش میکنه انسان سالم ودرستکاری است؟؟؟ اکثرکسانی که ورزش میکنن برای خودنمایی وقدرت نمایی و زورگیری و......است!!!!!!!!!!!!!!!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس