کد خبر 1492571
تاریخ انتشار: ۲ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۶:۱۵
مصوبات جلسه تاج با مدیران باشگاه‌ها درمورد قراردادها/ قنبرزاده: دنبال توسعه سبد فوتبال هستیم

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال توضیحاتی در خصوص برگزاری نشست بین ریاست و اعضای هیأت رئیسه این مجموعه با مدیران‌عامل باشگاه‌های لیگ برتری ارائه کرد.

به گزارش مشرق، منصور قنبرزاده در مورد جلسه امروز رئیس فدراسیون فوتبال با مدیران‌عامل باشگاه‌ها اظهار داشت: موضوع جلسه بروزرسانی آئین‌نامه‌های نقل و انتقالات، انعقاد قراردادهای ورزشی و مواردی از این قبیل بود که مرتبط با ساماندهی برگزاری مسابقات و قراردادهای ورزشی است.

وی افزود: طی فصل گذشته مکاتباتی از مدیران باشگاه‌ها داشتیم که پیشنهاداتی ارائه دادند. اکنون با توجه به اتمام فصل از آنها دعوت کردیم پیرو مکاتباتی که از قبل داشتند به صورت حضوری جلسه‌ای برگزار شود. از مدیران‌عامل باشگاه‌ها تشکر ویژه‌ای دارم که نقطه نظرات خیلی خوبی را منعکس کردند. مهدی تاج و اعضای هیأت رئیسه فدراسیون کمک کردند. از سازمان بازرسی کل کشور که نماینده‌اش امروز به جلسه آمد نیز تشکر می‌کنم.

بیشتر بخوانید:

جلسه تاج با مدیران باشگاه‌ها درمورد کنترل قراردادها

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: به یک جمع‌بندی رسیدیم و خیلی از آئین‌نامه‌ها اصلاح شد. بحث صدور مجوز حرفه‌ای را آسیب‌شناسی کردیم و گفتیم اگر چنین مواردی در آئین‌نامه‌ها اصلاح شود، شرایط امروز را نداریم که فقط ۶ باشگاه مجوز حرفه‌ای کسب کنند. بحث دیگر ما صورت‌های مالی، درآمدها، هزینه‌ها و ... بود تا طبق بودجه‌ای که باشگاه‌ها تعیین می‌کنند، هزینه کنند و دیگر به مشکل نخورند. در خصوص همه موارد بحث و تبادل و نظر کردیم. تعداد قابل توجهی از مدیران‌عامل باشگاه‌ها تقاضا کردند به خاطر ساماندهی حق‌الزحمه بازیکنان و عوامل باشگاه‌ها به صورت کلی سقف بودجه‌ای هم تعیین شود. سقف بودجه هم نباید انقباضی باشد بلکه باید حداقل به شکلی باشد تا باشگاه‌هایی که به ویژه در لیگ قهرمانان آسیا شرکت می‌کنند، ضربه نخورند. باید سقف قابل قبولی برای کل بودجه حقوق‌ها و دستمزدها باشد.

قنبرزاده تصریح کرد: در بحث آکادمی و زیرساخت‌ها محدودیتی برای هزینه کردن نیست و مشوق‌هایی نیز در این زمینه در نظر گرفته شده. در خصوص هزینه در فوتبال بانوان و تیم‌هایی که در این حوزه فعالیت دارند، مکانیزم‌های تشویقی در نظر گرفته شد. باشگاه‌هایی که هم تیم بانوان ندارند، بدانند ماننند قبل باید دست‌کم نیم درصد از سرجمع‌ دستمزدهای خود را برای توسعه فوتبال بانوان باید پرداخت کنند. در این جلسه مباحث خیلی خوبی داشتیم.

وی اضافه کرد: با دستور ریاست فدراسیون کارگروهی برای بازنگری و بروزرسانی آئین‌نامه و دستورالعمل‌ها تعیین شده، باشگاه‌ها هم مکتوب تقاضا کردند سقف متعادل بودجه برای حضور در لیگ برتر تعریف شود تا مطابق آن بودجه هزینه‌ها محاسبه، کنترل و مورد رصد خودشان قرار بگیرد تا از این وضعیتی که عمده باشگاه‌های ما با آن روبه‌رو هستند و هزینه‌هایشان به نسبت درآمدهایشان همخوانی ندارد جلوگیری کنیم زیرا این موضوع سبب شده مشکلاتی در AFC برای صدور مجوز حرفه‌ای آنها ایجاد شود.

نایب رئیس دوم فدراسیون فوتبال عنوان کرد: باشگاه‌ها عمدتا در قالب قانون تجارت فعالیت می‌کنند. طبق قانون کشورمان اگر یک شرکت یا باشگاه سه سال متوالی زیان‌ده باشد باید آن را به انحلال رساند زیرا کاملا زیان‌ده بوده و صورت‌هایشان در بحث مالی مردود است. این موضوع در آینده گریبانگیر باشگاه‌ها خواهد شد. هدف جلسه امروز ساماندهی و ساختارسازی در بحث قراردادهای ورزشی بود نه اینکه بخواهیم سبد فوتبال را محدود کنیم. هر چه سبد فوتبال توسعه پیدا کند به همان نسبت پیشرفت فوتبال کشور را داریم. این هزینه‌ها برای فوتبال کشور زیاد نیست اما باید در جایگاه خودش باشد. زیرساخت‌ها باید تعیین شود و آکادمی‌ها و بحث آموزش را نیز جدی بگیریم.

قنبرزاده اضافه کرد: این مسائل سبب می‌شود توسعه‌ای همسان و پیشرفته‌ای داشته باشیم و همه موارد با یکدیگر توسعه پیدا کند. تمام این موارد ماحصل جلسه امروز بود که با حضور ریاست، اعضای هیأت رئیسه فدراسیون و مدیران‌عامل باشگاه‌ها برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس