سلامی

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه همچنان ناشناخته است و سرّ قدرت سپاه هم در همین ناشناحتگی است، گفت: سپاه بلد است چگونه زیر دید و تیر دشمن قدرت بسازد.

به گزارش مشرق، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران پیش از ظهر امروز(دوشنبه اول خردادماه) در مراسم رونمایی ۲۲ جلد از کتب «سپاه در گذر انقلاب» گفت: آیات زیادی در قرآن وجود دارد که حقیقت سپاه را معرفی می کنند و سپاه هم بر پایه همین آیات الهی شاکله خود را شکل داده است.

وی افزود: سپاه از اساس بر سرشت تقوا شکل گرفته است و در این نهاد مردان پاکیزه ای حضور دارند. واقعیت این است که سپاه تجسم این آیات است که خداوند قومی را برای دفاع از دینش برمی‌گیرند که خود را در مقابل مردم متواضع می‌بینند اما در مقابل کفار سرسخت و نفوذ ناپذیرند.

فرمانده کل سپاه بیان کرد: خود سپاه به نظر من محصول تجربیات دردناک تاریخ اسلام و بخش هایی از تاریخ ایران است. امام راحل به عنوان یک اعجاز ذهنی همه عبرت‌های تاریخ اسلام را در نظر گرفت و به این نتیجه رسید که اسلام وقتی جاری می‌شود که حکومت تشکیل شود و بدون حاکمیت نمی‌توان قوانین اسلامی را پیاده و عزت مسلمین را احیا کرد. اسلام با قدرت می ماند و گسترش پیدا می‌کند و این قدرت خود نیازمند سازمان است. البته قدرت برخاسته از قلب‌ها و ایمان حقیقی مد نظر ما است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه ما برای از بین بردن سیطره مستکبران نیازمند قدرت هستیم و قدرت ضامن بقای ما است، تصریح کرد: ما به چشم دیده‌ایم که هیچ قدرت ضعیفی در جغرافیای جایگاهی ندارد و جهان امروز برای ضعفا جایگاهی وجود ندارد. ساخت قدرت برای امت در عرصه سیطره مستکبران، منطقی است که فلسفه اصلی وجودی سپاه را شکل می دهد. این هویت حقیقی سپاه است؛ نهادی که بر مبنای سرشت تقوای الهی و ایستادگی در برابر دشمن شکل گرفته است.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: سپاه همیشه در قلب حوادث بوده است و خود یک تاریخ مجسم است. سپاه منظومه‌ای از افکار و قاعده‌ها است برای رسیدن به اهداف متعالی و مقدس است. سپاه شکل سازماندهی شده‌ای از یک تفکر منحصربه‌فرد است. سپاه از هیبت ظاهری قدرت‌ها نمی هراسد و در چشم سپاه هیچ قدرتی جز قدرت خداوند دیده نمی‌شود. سپاه تجسم این حقیقت است که کبریایی از آن خداست و همه ما ‌دون قدرت خدا تعریف می‌شوند. سپاه آموخته اول در قلب و ذهن پیروز بشود و بعد در می آن پیروز شود. سپاه سراسر فکر و اندیشه و قاعده است.

سرلشکر سلامی سپاه را مانند آب جاری دانست و تأکید کرد: آب جاری همواره تغییر شکل می دهد اما ماهیت خود را از دست نمی دهد. سپاه نیز چنین است و سیالیت و بن بست‌شکنی از ویژگی های سپاه است.

وی ادامه داد: کسی که از چیزی نترسد می تواند بر آن غلبه کند. سپاه از ابتدا با قوی ترین قهرمانان قدرتمند جهانی روبرو شده است. سپاه در ابتدا با یک جنگ که دارای آرایش همه قدرتهای زمان بود روبرو شد. اما سپاه اراده همه قدرت‌ها را به اذن خداوند و حمایت های امام و مردم و همکاری ارتش نوین که آن هم در جنگ متولد شد و شاخصه ای از یک قدرت جدید است؛ در هم شکست و دشمن در هاضمه سپاه هضم شد.

وی افزود: سپاه همچنان ناشناخته است و سر قدرت سپاه هم در همین ناشناحتگی است. هر اتفاقی می افتد خداوند راه غلبه را به سپاه یاد می دهد. اگر امروز در جنگ اقتصادی است سپاه برای این جنگ ساختار سازی می‌کند و اگر در میدان جنگ نیابتی وارد شود سپاه از دور قدرت می سازد. سپاه بلد است چگونه زیر دید و تیر دشمن قدرت بسازد و همواره یک قدرت جاری است.

سرلشکر سلامی تاکید کرد: سپاه نهادی است که با زمان رشد می کند اما هندسه سپاه تغییر نمی کند و باورها و ارزش‌های سپاه ثابت می ماند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه در جاری کردن اوامر نائب امام زمان موفق بوده دست و برای همین هم همیشه موفق بوده است، خاطرنشان کرد: سپاه در سپهر هدایت یک ستاره می شناسد و آنهم ولایت است. سپاه در این مسیر آموخته است باید تحت تعلیم و هدایت باشد تا موفق باشد اما تا تحقق وعده ها از پا نمی نشیند و در سپاه امید موج می زند. سپاه مجمع نا امیدان نیست بله سپاه مامن امیدوارن است.

سرلشکر سلامی در پایان تاکید کرد: سپاه از آرمان‌های خود جدا نشده اما ابزارهای آن مدرن تر شده است. اما نیروی انسانی مهم ترین رکن قدرت سپاه است. آنچه به آن تکیه می کنیم ایمان الهی فرزندان این ملت است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  1 1
  سردار معظم با خاندوزی می خواهید برای جنگ اقتصادی ساختار سازی کنید؟
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   0 0
   تا چشمان حسودان دراد
  • IR ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   0 0
   با رفتن خاندوزی و آمدن شخص دیگه هیچ چیزی ساختاری درست نمیشود ما مردم نباید به دو حرکت خوب مثلا وزیر جدید برای یه مدت کوتاه خوشی راضی باشیم که نتیجش بشه این، دوتا حرف قشنگ که مثلا چپ ها گفتند و عمل نکردند
 • IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  2 1
  ما ابرقدرت خارجی داریم، یه ابرنفوذ داخلی هم داریم که خیلی هم واضح هستند مواضعشون: بانکها و یا بانکهای خصوصی. روی اعصاب ملت در حال رژه هستند، با مافیا در حوزه خانه، ماشین و ایجاد نقدینگی بر اساس 80% داراییهای کل ایران که در بانک دارند و در حال تولید نقدینگی هستند. بنگاه سازی میکنن و این پیگیری سختی نیست. نیازی به سروصدا نیست، شجاعت میخواهد همین.
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   1 0
   شجاعت هست بعدش تا جهالت و خباثت تو کشور ضعیف نشه یا از بین نره این چیزایی که گفتی هست
 • IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  1 3
  بهتره سپاه روی پروژه ای کار کند که ما را از مسیر تقابل با غرب خارج کند اینهمه هزینه دودمان ملت را به باد داد
  • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   1 0
   ما در حال تقابل با غرب نیستیم این غربه که رویکرد استعماری داره و قرن هاست به ماظلم کرده و یک ایران مستعمره میخاد.غرب به کمتر از یک ایران مستعمره و خلع سلاح شده راضی نمیشه.
  • IR ۱۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
   1 0
   سازش دودمان ملت رو به مشکل برد در ضمن دودمان ملت به باد نرفته
 • IR ۲۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۱
  0 0
  نیروی نظامی نباید در سیاست دخالت کند دیگه چه برسد به اقتصاد! چون مفاسدی ایجاد میشه و دیگه هیچ کس نمیتونه جلوش رو بگیره
 • کریم IR ۰۳:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
  0 0
  خیلی خوب حرف میزنه ادم کیف میکنه
 • IR ۱۴:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۳
  0 0
  سپاه چه ربطی به اقتصاد داره؟ به جای این کارها و خرج کردن بودجه در اباد کردن امازاده و ورود به اقتصاد، زیرساخت های صنعت دفاعی رو گسترش و ارتقا بدید تا نیروی زمینی و دریاییمون شبیه نیروهای جنگ حهانی دوم نباشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس