کد خبر 1488581
تاریخ انتشار: ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۵
سامح شکری

وزیر خارجه مصر با اشاره به این‌که تلاش‌های قاهره برای آتش‌بس در غزه نتیجه نداشت، خواستار اقدام عملی جامعه بین‌المللی شد.

به گزارش مشرق، «سامح شکری» وزیر خارجه مصر، امروز (پنجشنبه، ۱۱ می)، در پی پافشاری رژیم صهیونیستی بر تشدید حملات علیه جنبش جهاد اسلامی و مخالفت با شروط مقاومت فلسطین برای آتش‌بس، از جامعه بین‌الملل درخواست کمک کرد.

به نوشته «الجزیره»، وی با اشاره به این‌که تلاش‌های مصر برای آتش‌بس به نتیجه نرسیده گفت: «ما از جامعه بین‌الملل می‌خواهیم که را در قضیه فلسطین همان اشتیاقی را نشان دهد که برای حل و فصل سایر بحران‌ها از خود نشان می‌دهد».

وزیر خارجه مصر افزود: کشورهای فعال باید با جدیت تلاش کنند؛ اقدامات یکجانبه اسرائیل با هدف حذف تشکیل کشور فلسطین و راه حل دو دولتی را متوقف کنند.

امروز یک هیأت از جنبش جهاد اسلامی در قاهره شروط این جنبش برای توقف حملات موشکی علیه اراضی اشغالی و آتش‌بس را ارائه کرد که با کارشکنی و مخالفت تل‌آویو همراه شد.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین برای موافقت با آتش‌بس در نوار غزه سه شرط را طرح کرده بود که تل‌آویو با آن مخالفت کرد و در مقابل دستور تشدید حملات علیه مواضع این جنبش را صادر کرد.

شروط جهاد اسلامی برای آتش‌بس عبارت بودند از: تحویل پیکر خضر عدنان اسیر فلسطینی که پس از ۸۶ روز اعتصاب غذا در زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت رسید، توقف اجرای سیاست ترور در کرانه باختری و لغو راهپیمایی پرچم‌ها که قرار است هفته آینده در شهر قدیمی قدس برگزار شود.

بامداد سه‌شنبه، (۹ می) بود که ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که عملیات نظامی جدیدی با نام «الدرع و السهم» (سپر و پیکان)، را علیه نوار غزه آغاز کرده و حملات به مواضع جنبش مقاومت جهاد اسلامی برای سه روز ادامه خواهد داشت.

در دومین روز تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه، اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطین از آغاز عملیات«ثأر الاحرار» (انتقام آزادگان) خبر داد.

همزمان با تداوم حملات جنایتکارانه رژیم موقت صهیونیستی در بامداد پنجشنبه و ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامی در خان‌یونس، وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که از آغاز حملات تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه از بامداد سه‌شنبه، ۲۵ نفر به شهادت رسیده و ۷۶ نفر مجروح شدند که حال برخی از آن‌ها وخیم گزارش می‌شود.


منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۱
  0 0
  ناب ودکنید اسرائیل کمک کن ایران تا موشهکا از گنبد اهنین عبورکنند
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 0
  همه کشورهای اسلامی مصر -اردن -عربستان -عراق -ایران - حزب ا.. وارتش لبنان - عمان -قطر - امارات -کویت- سوریه -یمن -بحرین به کمک فلسطین قبله اول مسلمانان و به کمک نیروهای مقاومت فلسطین روند وبه اسرائیل حمله نظامی کنند و همه دول اسلامی با فرمانده فتح قدس امام خامنه ای دست بیعت بدهند و در نبرد بزرگ درساعت صفر به خانه عنکبوت حمله کنند واین غده چرکین وکابوس مسلمانان را از پیکره جهان اسلام برکنند. امریکا دست از حمایت اسرائیل برداشته وبه اسرائیل پشت کرده است و اسرائیل اکنون از درون متزلزل و به شدت تنها ومنزوی ست واسرائیل منزوی وبدون پشتیبانی امریکا قطعا نابود شدنی ست وشکی در ان نیست . هر صد سال یک بار چنین فرصتی برای نابودی اسرائیل فراهم می شود وهرکدام از دول اسلامی این فرصت را بسوزاند خیانت به اسلام وپیامبر ص کرده است. دول اسلامی دست از ترس بی دلیل از اسرائیل که بزرگترین گناه است بردارند وبرای رها کردن خودشان از کابوس صد ساله اسرائیل وسریعا به کمک نیروهای مقاومت فلسطین رفته و به خانه عنکبوت حمله همه جانبه کنندوفقط نظاره گر کشتار زنان وکودکان فلسطین به دست اسرائیل سرکش نباشند وفرصت را نسوزانند که اگر بعد از بایدن ترامپ وفردی شبیه او بر امریکا مسلط شود اسرائیل دوباره جان خواهد گرفت و بعد ان نابودی اسرائیل فقط یک توهم وخیال واهی خواهد بود-این جنگ برای ایران از همه ضروری تر است چون اگر با اسرائیل اکنون وارد جنگ نشود به زودی باید با اذربایجان به صورت غیر مستقیم وخسارت بار ودرجنگ شیعه با شیعه با اسرائیل بجنگد که دراین جنگ بی حاصل فقط طرفین جنگ دچار خسارات بی سابقه خواهند شد واسرائیل در هاشه امن خواهد بود. با نابودی اسرائیل فتنه آذربایجان قطعا نابود ومحو خواهد شد . ایران ناچار است که به اسرائیل حمله کند وباید زیرکی کند و پیش دستی کند وجنگ با اسرائیل را شروع کند واولین مشت محکم را بر دهان اسرائیل فرود اورد.اگر اسرائیل نبود جنگ ایران وعراق هم پیش نمی امد واگر اسرائیل نباشد جنگ ایران واذربایجان هم پیش نمی اید. اسرائیل منشا هر جنگی در منطقه است. سرمار فتنه وجنگ در اسرائیل است که باید این سر قطع شود..
  • IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۳
   0 0
   از خودت شروع کن و برو
 • IR ۱۵:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۲۲
  0 0
  اتش بس معنا ندارددرهای جهنم به روی رژیم کودک کش باز شده . سریعا همه کشورهای اسلامی مصر -اردن -عربستان -عراق -ایران - حزب ا.. وارتش لبنان - عمان -قطر - امارات -کویت- سوریه -یمن -بحرین به کمک فلسطین قبله اول مسلمانان و به کمک نیروهای مقاومت فلسطین روند وبه اسرائیل حمله نظامی کنند و همه دول اسلامی با فرمانده فتح قدس امام خامنه ای دست بیعت بدهند و در نبرد بزرگ درساعت صفر به خانه عنکبوت حمله کنند واین غده چرکین وکابوس مسلمانان را از پیکره جهان اسلام برکنند. امریکا دست از حمایت اسرائیل برداشته وبه اسرائیل پشت کرده است و اسرائیل اکنون از درون متزلزل و به شدت تنها ومنزوی ست واسرائیل منزوی وبدون پشتیبانی امریکا قطعا نابود شدنی ست وشکی در ان نیست . هر صد سال یک بار چنین فرصتی برای نابودی اسرائیل فراهم می شود وهرکدام از دول اسلامی این فرصت را بسوزاند خیانت به اسلام وپیامبر ص کرده است. دول اسلامی دست از ترس بی دلیل از اسرائیل که بزرگترین گناه است بردارند وبرای رها کردن خودشان از کابوس صد ساله رژیم نامشروع کودک کش سریعا به کمک نیروهای مقاومت فلسطین رفته و به خانه عنکبوت حمله همه جانبه کنندوفقط نظاره گر کشتار زنان وکودکان فلسطین به دست اسرائیل طغیانگر ویاغی نباشند وفرصت را نسوزانند که اگر بعد از بایدن ترامپ وفردی شبیه او بر امریکا مسلط شود اسرائیل دوباره جان خواهد گرفت و بعد ان نابودی اسرائیل فقط یک توهم وخیال واهی خواهد بود-شروع جنگ با اسرائیل برای ایران از همه ضروری تر و واجب تر است چون اگر ایران اکنون با اسرائیل وارد جنگ نشود به زودی مجبور خواهد شد با اذربایجان به صورت غیر مستقیم وخسارت بار ودرجنگ شیعه با شیعه به صورت غیر مستقیم با اسرائیل بجنگد که دراین جنگ بی حاصل فقط طرفین مستقیم جنگ دچار خسارات بی سابقه وبی حاصل خواهند شد واسرائیل اذربایجان راسپر بلای خود خواهد کرد و درنهایت اسرائیل در این جنگ در هاشیه امن خواهد بود. با نابودی اسرائیل فتنه آذربایجان قطعا نابود ومحو خواهد شد . ایران ناچار ومجبور است که به اسرائیل حمله کند وباید زیرکی کند و پیش دستی کند وجنگ با اسرائیل را شروع کند واولین مشت محکم را بر دهان اسرائیل فرود اورد.اگر اسرائیل نبود جنگ ایران وعراق هم قطعا پیش نمی امد واگر اسرائیل نباشد قطعا جنگ ایران واذربایجان هم پیش نمی اید. اسرائیل منشا هر جنگی در م

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس