کد خبر 1485
تاریخ انتشار: ۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۳۶

وزير اطلاعات در مورد اينکه چرا اعترافات ريگي منتشر نمي شود، اظهار داشت: به دنبال زمان و موقعيت مناسب براي پخش اين اعترافات هستيم، زيرا پخش اعترافات ريگي مناسبت و موقعيت مناسب و خاص مي‌خواهد.

به گزارش مشرق به نقل از ايرنا، حجت الاسلام "حيدر مصلحي" شامگاه يکشنبه در حاشيه جلسه هيات دولت در جمع خبرنگاران درباره حادثه تروريستي اخير زاهدان اظهار داشت: دستگاه اطلاعاتي کشور از دهه فاطميه از ورود برخي افراد به کشور براي انجام اقدامات خرابکارانه اطلاع داشت و در اين زمينه اطلاع رساني لازم به دستگاه هاي ذي ربط صورت گرفته بود تا هوشياري لازم را داشته باشند.
مصلحي افزود: دستگاه انتظامي و مرتبط با اين مساله هوشياري لازم را در اين زمينه داشتند و اقدامات خوبي صورت داده بودند.
وي، فداکاري يک بسيجي فداکار در ممانعت از ورود فرد تروريست به داخل مسجد زاهدان را يکي از موارد هوشياري دستگاه هاي مرتبط ذکر کرد و اظهار داشت: دستگاه اطلاعاتي کشور از اشراف اطلاعاتي کاملي برخودار است و در اين زمينه به دستگاههاي مسئول اطلاع رساني لازم را انجام داده است.
وزير اطلاعات در عين حال خواستار همراهي و هماهنگي هرچه بيشتر مردم بويژه مردم استان سيستان و بلوچستان براي رصد اطلاعاتي منطقه شد و اظهار داشت: بخشي از اشراف اطلاعاتي و موفقيت‌هاي اطلاعاتي در اين منطقه را مديون همدلي و هماهنگي مردم با دستگاه هاي اطلاعاتي هستيم.
مصلحي با تاکيد بر استمرار اين همکاري‌هاي مردمي در آينده تصريح کرد : بايد هوشيار بود زيرا همانطور که ريگي در اعترافات خود اعتراف کرده است، دستگاه‌هاي جاسوسي موساد و سيا و حتي ناتو و مجموعه‌هايي که در اطراف ما وجود دارند، حامي اين حرکات تروريستي هستند و اقدامات خرابکارانه از سوي آنان حمايت مي شود.
وي افزود: هوشياري مردم و اطلاع رساني به موقع آنان مي تواند اشراف اطلاعاتي را در سطح بالايي قرار دهد تا در آينده شاهد چنين حوادثي نباشيم.

* افراد مرتبط با حادثه تروريستي زاهدان دستگير شدند
وزير اطلاعات درباره دستگيري افراد مرتبط با اين حادثه تروريستي نيز به خبرنگاران گفت: افرادي در اين رابطه مورد توجه قرار گرفته اند که پشتيباني کننده اين حرکت بودند.
مصلحي ادامه داد: برخي افراد به صورت سخت افزاري و برخي هم به شکل نرم افزاري از تروريست‌ها حمايت و پشتيباني مي‌کنند.
وي از کساني که به صورت نرم افزاري از تروريست ها حمايت مي کنند، خواست تا هرچه زودتر تکليف خود را روشن کنند.

* موضوع شهرام اميري
وزير اطلاعات در پاسخ به سوال ديگري درباره ادعاي غرب مبني بر اينکه گفته مي‌شود شهرام اميري جاسوس دو جانبه بوده است، اظهار داشت: سيستم اطلاعاتي استکبار توجه داشته باشد که اشراف اطلاعاتي جمهوري اسلامي ايران همانطور که در موقعيت هاي مختلف نشان داده شده است، بر فعاليت‌هاي سيستم هاي اطلاعاتي آنان در وضعيت بسيار مطلوب و خوبي است.
مصلحي گفت: ايران بهره برداري خود را کرده است و آنان ببينند چه نوع استفاده و بهره‌برداري مي توانند از اين ماجرا داشته باشند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس