1

یک فعال برانداز: آیا همایش منافقین برای حمایت از میرحسین و بیانیه ایشان بود یا برای تشکیل ائتلاف از تاج‌زاده تا شاهزاده؟ این دو نه معادل هم هستند و نه اصولاً ربطی به هم دارند!

سرویس سیاست مشرق- باوجود گذشت چند روز از برگزاری همایش اینترنتی منافقین با عنوان «برای نجات ایران» که با مدیریت اردشیرامیرارجمند و به شکل کلاب‌هاوسی برگزار شد، اخبار به‌دست‌آمده از فریب برخی از شرکت‌کنندگان این همایش و بروز اختلافات در میان طیف‌هایی از براندازان حکایت دارد.

این فریب سایبری از جایی آغاز شد که برگزارکنندگان این نشست در هنگام دعوت از عناصر سازمانی مرتبط با سرپل منافقین (اردشیر امیر ارجمند) در داخل کشور به این اشخاص تأکید کرده‌اند که این همایش در چارچوب حمایت از بیانیه میرحسین موسوی و طرح ۳ مرحله‌ای وی هست، اما پس از برگزاری همایش مزبور و ترکیب شرکت‌کنندگان که شامل تجزیه‌طلبان، ملی‌گرایان سکولار، مارکسیست‌ها، نئولیبرال، جریان‌های الحادی چون ملی-مذهبی‌ها، عناصر مرتبط کانون‌های شورشی و سلطنت‌طلبان مشخص‌شده است که هدف از این اجماع گروهکی هماهنگ کردن همه این اضداد به سود رضا ربع پهلوی بوده است.

در هنگام برگزاری این همایش رضا علیجانی از عناصر ضدانقلاب خارج از کشور طی تماسی با برخی از افراد برای شرکت در این همایش مدعی شده است که شعار موردتوافق همایش مزبور جهت همبستگی ملی، «از تاج‌زاده تا شاهزاده» هست و بر همین اساس افراد خارج از کشور را با شعاری غیر از شعار حمایت از بیانیه میرحسین موسوی به میدان آورده است.

گفته‌شده است که رضا علیجانی عضو تشکیلاتی گروهک آمریکایی ملی‑مذهبی از جانب منافقین مأموریت داشته است تا شبکه داخلی ضدانقلاب را برای این همایش به خط کند. علیجانی در اوایل دهه شصت و در هنگام جنگ مسلحانه گروهک‌ها علیه نظام عضو تشکیلات تروریستی آرمان مستضعفین بوده و تحت تأثیر آرای علی شریعتی سمپات منافقین گردیده است.

در دهه هفتاد و در اوج فعالیت‌های روزنامه‌های زنجیره‌ای، علیجانی با هدایت شبکه نفوذ به ماهنامه ایران فردا نزدیک به گروهک نهضت آزادی نزدیک شده و زمینه همکاری‌اش با اصلاح‌طلبان رادیکال فراهم می‌گردد. این شخص پس از فتنه سال ۸۸ از کشور متواری شده و به پاریس مقر سیاسی منافقین می‌رود.

رضا علیجانی در طی حضور در فرانسه ارتباطات ازهم‌گسسته خود با گروهک تروریستی منافقین را بازیابی کرده است، این فرد در میان ضدانقلاب و هم‌مسلکان خود نیز فردی بدنام است تا جایی که به دلیل رفتارهای سمپاتیک به نفاق از شاخه ملی‑مذهبی‌ها در اروپا اخراج شده است. رضا تاجیک روزنامه‌نگار مقیم فرانسه درباره رفتارهای این عنصر تروریستی نوشته است:

علیجانی تلاش کرد، دوستان و مخالفان خودش را از گردونه حذف کند. او در این راه از هیچ کثافت‌کاری فروگذار نکرد؛ از نشت دادن اطلاعات تا تهمت و تخریب افراد، او فقط می‌خواست مرکز ثقل اپوزیسیون خارج از کشور باشد. در این راه او حتی از تهمت زدن به همسر خودش هم دریغ نکرد! اشاره این فعال سیاسی به دورانی است که همسر این سرپل نفاق به دلیل رفتارهای خشونت‌آمیز از جانب علیجانی از فرانسه به تهران آمده و به دلیل فشارهای روانی واردشده درگذشت.

چرا پیک منافقین از تاج‌زاده تا شاهزاده را به خط کرده است؟ / میرحسین موسوی جاده‌صاف‌کن پهلوی شد!

چرا پیک منافقین از تاج‌زاده تا شاهزاده را به خط کرده است؟ / میرحسین موسوی جاده‌صاف‌کن پهلوی شد!

عکس/ رضا علیجانی از همکاری با آرمان مستضعفین تا باند معدوم مهدی هاشمی

از تاج‌زاده تا شاهزاده به خط شدند!

هماهنگ کردن عناصر گروهکی در داخل و خارج از کشور توسط شبکه مادر در اغتشاشات قابل‌توجه است، علیجانی در این ماجرا نقش «پیک منافقین» را بر عهده داشته است. او در تماس‌های ایمیلی و نیز تلگرامی با برخی از این عناصر به آن‌ها اعلام کرده است که شبکه براندازی دانشگاه جورج تاون دچار شکست قطعی شده و سازمان سیا برای ادامه حیات اغتشاشات نیاز به یک شبکه تازه‌نفس دارد.

علیجانی به این افراد گفته است که می‌توان زیر بیانیه تروریستی میرحسین موسوی جمع شده و همه عناصر ضدانقلاب از تاج‌زاده تا شاهزاده را متحد کرد. پیش‌ازاین و در جلسه پاریس علیجانی، امیرارجمند و محمدجواد اکبرین با یکدیگر تفاهم کرده بودند تا براندازان داخلی و خارجی را به سود منافقین به خط کرده و میان آن‌ها ارتباط ارگانیک ایجاد کنند.

محمد سهیمی از فعالان اپوزیسیون خارج از کشور روایت دقیق‌تری از این ماجرا را به دست می‌دهد. وی طی مقاله‌ای می‌نویسد:

آخرین این همایش‌ها روزهای جمعه و شنبه گذشته، ۲۱ و ۲۲ آوریل ۲۰۲۳، در پاریس برگزار شد. در آغاز که خبر این همایش منتشر شد، برگزارکنندگان ادعا کردند که این نشست در حقیقت همایش یاران خارج از کشور ممیر حسین موسوی و حمایت از بیانیه مدتی پیش ایشان است. ولی وقتی اسامی سخنرانان و همین‌طور سخنرانی‌های برخی از آن‌ها منتشر شد، برای بسیاری، ازجمله نگارنده، تردیدهایی جدی درباره نیت واقعی برگزارکنندگان واقعی این نشست به وجود آمد. این تردیدها وقتی تشدید شد که نگارنده به بخشی از سخنرانی نیره توحیدی که در همایش استنفورد نیز شرکت داشت، گوش کرد.

او سخنرانی خود را چنین آغاز کرد، از طرف شما [برگزارکنندگان] جناب رضا علیجانی از من خواستند که من هم از راه دور با شما صحبتی کنم و نظر کلی خود را دراین‌ارتباط مطرح کنم. من با نقل‌قولی از طرف خود ایشان که هم ازلحاظ زبانی و هم ازلحاظ مفهوم سیاسی‌اش خیلی جالب بود به نظر من، شروع می‌کنم حرفم و که گفتند باید «از شاهزاده تا تاج‌زاده باهم متحد شویم» با چنین مضمونی؛ یعنی در این همبستگی ملی که باید ایجاد شود، به‌عنوان اولین ضرورت لازم برای گذار از حکومت ما یک جبهه وسیع برای یک همبستگی ملی ایجاد کنیم که شخصی مثل مصطفی تاج‌زاده و شاهزاده رضا پهلوی، همه این‌ها را در بربگیرد!

چرا پیک منافقین از تاج‌زاده تا شاهزاده را به خط کرده است؟ / میرحسین موسوی جاده‌صاف‌کن پهلوی شد!

سهیمی با تأکید بر روشن ابعاد این همایش چند پرسش را به این شرح مطرح کرد:

اولی آنکه آیا همایش برگزارشده برای حمایت از میرحسین و بیانیه ایشان بود یا برای تشکیل ائتلاف «از تاج‌زاده تا شاهزاده»؟ این دو نه معادل هم هستند و نه اصولاً ربطی به هم دارند!

دوم، آیا همان‌طور که توحیدی گفت که علیجانی با ایشان تماس گرفت، کسی که با زندانیان و فعالان سیاسی داخل کشور هم تماس گرفت و دعوت به شرکت کرد، علیجانی بود؟

سوم، اگر علیجانی با زندانیان و فعالان سیاسی داخل کشور تماس نگرفت، چه کسی با آقایان تاج‌زاده، سعید مدنی، احسان شریعتی و حسین رفیعی و همچنین افرادی چون کدیور و علیرضا رجائی در خارج از کشور تماس گرفت و دعوت به شرکت نمود؟

چهارم، آن شخصی که باشخصیت‌های بالا تماس گرفت، به آن‌ها درباره هدف این همایش چه گفت؟ آیا به این افراد گفته شد که برای حمایت از میرحسین و بیانیه او همایش برگزار خواهد شد و یا برای ائتلاف از تاج‌زاده تا شاهزاده؟

پنجم، آیا شخصی که با زندانیان و فعالان سیاسی داخل کشور تماس گرفت، به آن‌ها اطلاع داد که از تجزیه‌طلبان و سلطنت‌طلبان هم دعوت‌شده و یا فقط از برگزاری همایش «حامیان بیانیه موسوی» حرف زد و با همین سخن آن‌ها را برای ارائه فیلم و مقاله قانع کرد؟

این محورها و پرسش‌ها از جانب ضدانقلاب به‌خوبی نشان می‌دهد که هدف از برگزاری کلاس آموزشی برای عناصر داخلی و خارجی چه بوده است. ترکیب شرکت‌کنندگان در هم‌پوشانی عناصر مؤثر بر گعده‌های آشوب در میان فعالان صنفی، دانشجویان و برخی احزاب سیاسی با گرایشات رنگین‌کمانی (از مارکسیست‌ها تا سلطنت‌طلبان و منافقین) علامت آن است که شبکه آشوب در تلاش می‌کند تا با ایجاد یک خط ممتد و نقطه‌چینی همه اضداد را این‌بار در جای مناسب خود روی پازل قرار داده و به‌تدریج آن را تکمیل کند.

برخلاف شبکه‌سازی صورت گرفته از سوی گردانندگان نشست جورج تاون این بار گروه هماهنگ‌کننده تلاش می‌کند تا خطاهای قبلی را ترمیم کرده و اشتباهات اساسی گذشته را تکرار نکند. بازی دادن به مهره‌های داخلی و تعیین نقش و نمای جدید برای هرکدام از عناصر نشانه‌های روشنی در خود دارد.

چرا پیک منافقین از تاج‌زاده تا شاهزاده را به خط کرده است؟ / میرحسین موسوی جاده‌صاف‌کن پهلوی شد!

شبکه یابی جدید به معنای جنگ خیابانی یا ستاد انتخاباتی؟

استفاده از توان نیروهای اجتماعی داخلی برای اثرگذاری بیشتر روی تصمیم‌سازی‌های خارجی نشانه‌های دیگری نیز دارد، تغییر گفتمان در سیاست ورزی برخی احزاب اصلاح‌طلب داخلی ازجمله حزب اتحادملت در روزهای پس از اغتشاشات نیز نشانه‌ای بر هماهنگی آن‌ها با خط جدید ترسیمی از سوی شبکه مادر است، حتی این تغییر گفتمان در سیاست ورزی به تصویب شورای سیاست گذاری این حزب رادیکال اصلاح‌طلب نیز رسیده و به‌تمامی اعضای کمیته امور شعب و رؤسای شعب استانی این حزب ابلاغ‌شده است!

شورای مرکزی این حزب تأکید کرده است که تغییرات کلان در ساختار و سیاست‌های حکمرانی در پایان دهه ۹۰ به این‌سو و انسداد به وجود آمده در نظام انتخاباتی کشور که انتخابات را از معنا تهی کرده و عملاً الگوی سیاست ورزی انتخابات محور پاسخگوی مطالبات جامعه سیاسی کشور نیست و ما به ضرورت تغییر گفتمانی به سمت «سیاست‌ورزی جامعه‌محور» حرکت کرده‌ایم.

حزب اتحاد در جمع‌بندی نهایی خود تصریح کرده است که امروز دیگر نمی‌توان از شرکت در انتخابات به هر قیمت دفاع کرد و جامعه نسبت به اکت سیاسی منتج به انتخابات از جانب اصلاح‌طلبان بی‌تفاوت شده است، به همین منظور باید ستادهای انتخاباتی را به سود یک خط جدید شبکه یابی کرد.

این حزب همچنین با تأکید بر راهبرد «جامعه توانا، دولت توانا» معتقد است، ما باید به سمت قدرتمند شدن جامعه و توانمندسازی نهادهای اجتماعی حرکت کنیم و به «سازمان‌یابی اجتماعی» کمک کنیم. گفته شده است که حذف بهزاد نبوی از معادلات پشت پرده در دوره سوم از حیات جبهه اصلاحات را باید به معنای در مدار رادیکالیسم این احزاب ذیل آشوب سازی با کُد مهسا باید خواند!

چرا پیک منافقین از تاج‌زاده تا شاهزاده را به خط کرده است؟ / میرحسین موسوی جاده‌صاف‌کن پهلوی شد!

البته این کادرسازی جدید عناصرآشوب بازهم شکننده است، در ترکیب‌سازی جدید هرکدام از اضداد از ظن خود به شبکه جدید متصل شده است، برخی این نقطه‌یابی را به معنای جبهه سیاسی ضدانقلاب تفسیر می‌کنند؛ برخی دیگر آن را ستاد انتخاباتی می‌دانند و تعدادی دیگر آن را سرپل همکاری با گروهک‌های بدنامی چون منافقین کرده‌اند، این تفسیرهای نامرتب برای آگاهان اشاراتی قابل‌توجه دارد، ائتلاف جدید از تاج‌زاده تا شاهزاده خیلی زودتر از موعد مقرر به پایان خط رسیده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 64
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  12 14
  دوستان دقت کرده اید اسماعیلیون چقدر احساس شاه بودن بهش دست داده ؟ عکس بالای صفحه ، به بادی لنگواج حامد دقت کنید ، طرز ایستادنش درست عین طرز ایستادن محمدرضا شاه است !
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   49 0
   مرگ بر منافق
  • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   33 0
   مهدیه گلرو تداعی تی رکس دایناسور میکنه !
  • SE ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   19 0
   باید گغت اِهن تو شاهزادها و تاجزاده ها و مابقی شان
  • IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   21 0
   اراذل و اوباش یقه سفید ظاهراً باردیگر تدارک بسیج شعبان بی مخ ها و پری بلنده های جاهل و احمق را برای تشکیل ارتش پیاده نظامی از یقه چرک ها می بینند!!!
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۰۸:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   0 2
   اینو من نگفتم تکذیب میکنم
 • IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  28 4
  خانم خپله کی
  • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   5 22
   قران ما را از این گونه سخن گفتن باز داشته. البته روی سخنش با مومنین است!
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   27 2
   مهدیه گلرو معروف به مهدیه لودر
  • DE ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   0 15
   به فرهنگ لغت مراجعه شود..
  • DE ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   0 15
   به فرهنگ لغت مراجعه شود..
  • BE ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   1 0
   یک اسکل مثل بقیه ، چاق و لاغر هم نداره
 • IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  46 2
  سمت چپ این زن پهن پیکر اسمش چیه؟
  • DE ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   37 1
   خانم توپولیان هستند . میگن حق مصی رو خورده که اینجوری شده.
  • IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   2 0
   ظاهرا وزنه برداری کار میکنه
 • IR ۱۲:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  7 40
  تاجزاده را نمیتونید به هیچ وطنفروشی وصله بزنید
  • IR ۱۴:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   27 3
   عادت کردند به مملکت فروشی...
  • IR ۱۷:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   34 1
   احسنت ،دقيقأ همینطوره!! کلأ تاجزاده و بقیهٔ وطن فروشان از جمله ربع پهلوی و همین اراذل توی عکس و مصی موسیخ و..... دیگه اصلأ وصله ور نمیدارن، کارشون از وصله گذشته!!! خخخخخخخخخخخخ
  • IR ۰۹:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   0 1
   خوجه مصطفی تاجزاده یک دوتاره !که با نوای مسحورکنندش وطنفروشا رو تا مرز خود فروشی پیش میبره!خوجه مصطفی تاجزاده قطاروطنفروشیه! تاجزاده خود شیطانه!
  • IR ۰۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   0 1
   خوجه مصطفی تاجزاده یک دوتاره !که با نوای مسحورکنندش وطنفروشا رو تا مرز خود فروشی پیش میبره!خوجه مصطفی تاجزاده قطاروطنفروشیه! تاجزاده خود شیطانه!
 • IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  25 2
  بهمن 88 سازمانهای نظر سنجی امریکا صحت نتیجه انتخابات 88 را تایید کردند فرهنگ سازی نشه اینا کشور رو میکنن سوریه
  • IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   2 26
   بله بچه بسیحی های دانشگاه مریلند با پول مردم ایران بعنوان فاند امار سازی کردند که بسیج محلات تهران هم ان را باور نکرد
  • IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   0 0
   یعنی اینم کار خودشونه؟
 • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  30 1
  خاک بر سر همه اپوزسیون
 • IR ۱۳:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  3 2
  خیلی غرقه فضای مجازی شده اید ، از بکار بردن بی مورد فعل (هست) بجای (است) بپرهیزید
 • علی افصحی IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  39 4
  از تاج زاده تا شاهزاده خطی است که ابتدا در تاریخ با امیرالمومنین علیه‌السلام وارد کارزار شدند. زر و زور تزویر. سه ضلعی که در هر دوره ای نیز همپوشانی داشته دارند و همواره در کنار هم و مکمل همند . مولی علی در خطبهٔ صد و نود و دو ، جرائم و مجازات این مثلث شوم تاریخی اسلام ناب را این گونه فرموده « الاو قد قطعتم حدوده و امتم احکامه الا و قد امرنی الله بقتال اهل البغی و النکث و الفساد فی الارض همانا شما ( مثلث بغی ) رشته اسلام را گسسته ، حدود آن را شکسته و احکام الهی را به کار نبستید آگاه باشید که خدا امر فرموده تا با تجاوزکاران ، پیمان شکنان و تبهکاران در زمین پیکار کنم » «فاما الناکثون فقد قاتلت و اماالقاسطون فقد جاهدت و اما المارقة فقد دوخت با پیمان گسلان جنگیدم و با قلدران ستیز کرده و مرتجعین را زبون ساختم » و پس از سرکوبشان، وضعیت این مثلث شوم « ما یتشذر فی اطراف البلاد چیزی جز اندک افرادی پراکنده در داخل و خارج نمانده » آن چه که واقعیت دارد همهٔ اصحاب « زر و زور و تزویر » که در ذیل « تاجزاده تا شاهزاده » تمرکز یافته اند این است که همه بر علیه حکومت علوی اند اما در این هماوردی در طیفی عجیب الخلقه و جبری قرار گرفته اند جبر هم به لحاظ نفسانی و هم به لحاظ تشکیلاتی و هم از نظر امکاناتی. تحلیل این جماعت ، بر اساس اظهارات درون طیفی سم مهلک است. این جماعت ویژگی اصلی اشان برچیدن موجودیت نظام مقدس جمهوری اسلامی است با هر ابزاری است ، هر چقدر نامشروع تر، به نظر این جماعت کارآتر. همه هم در تشکیلات چند نفرهٔ خود توهم قدرت داشته و تمامیت خواهند.در این طیف سلطنت طلب در پی کولی گرفتن از تاج زاده ، میر حسین و حزب ملت است و نیز منافقین و ملی مذهبی و... برعکس همهٔ این ها ! اصل کولی گیری است نه چیز دیگر. این که پس از عمل شنیع جمع بین سلطنت ، نفاق ، تجزیه طلبی ، ملی مذهبی ، منافقین ، کمونیست ها ، جنبش ناکام سبز و... آمده و بازی « کی بود کی بود من نبودم » راه می اندازند کار همیشگیان در پس از هر فتنه ای است. اگر فتنه اشان بگیرد می تازند و اگر نگیرد همین سیاه کاری را راه می اندازند تا همچنان جمعشان محفوظ بماند. این جماعت شیطانی برای ماندن و برای مزدوری شیطان در داخل و خارج به هر کاری دست می زنند و امام علی راه برخورد با آن ها را ستیز آشتی ناپذیر مدام می داند بی هیچ مماشاتی و به نام الله.
 • IR ۱۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  42 6
  همه می دانیم موسوی عامل مجاهدین خلق است چرا قوانین ظالمانه اش در کوچک کردن شهر ها کت باعث تورم در زمین ومسکن شده است را نگاه مز دارند دولت باید لایحه سه فوریتی برای اصلاح محدوده بدهد مجلس هم رای گیری به نحوی که اسامی معلوم شود تا حامیان موسوی ورجوی از مردم جدا شوند
 • NL ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  7 11
  حاج به دوستان خودت توصیه کن اینقدر مطالب شقیقه رو با هم مخلوط نکنن!یه خرده هم برای عقل و هوش کاربران احترام قائل بشن😜
 • IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  21 2
  مردم اینها را آدم حساب نمی‌کنند
  • ضد ظلم IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   12 1
   آره مردم اینها رو آدم حساب نمی کنند
 • DE ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  11 2
  چرا یک زندانی ضدانقلاب وطنفروش از داخل زندان میتواند پیام و مصاحبه بده و به فعالیتهای ضدامنیتی خود ادامه دهد ؟
 • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  3 35
  ای مشرق رداشت های شخصی و جهت دارشما را ملت خوب میفهمه پس ادامه نده خودتی
 • IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  29 1
  مهدیه گلرو از فعالان ستاد مهدی کروبی وطراخان تقلب بودندد اینها در زمان کزوبی در مجلس ششم با تصویب قانون جلوگیری از،خردشدن اراضی کشاورزی وممنوعیت صدور سند بر اساس این قانون کشاورزی ایران را با ممنوعیت صدور سند به نابودی کشاندند اکنون پالیش قوانین کشور به ویژه این قانون که شورای نگهبان ان را مخالف شرع دانست اما هاشمی در مجمع تقویب کرد اهمیت بالایی دارد تا دیر نشده روستاهای،ما را از،چنگال ستم بهاییان حامی کروبی نجات دهید
 • IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  24 3
  اون کنسرو ... که قرمز پوشید درش باز کنند اپوزیسون مدفون میشه
 • IR ۱۴:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  26 2
  بزرگشون نکنید این بی شرف‌های دوزاری لندن نشینو.
 • SE ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  42 2
  مرگ بر منافقین تروریست
 • سید فروزان CH ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  29 1
  هر جا منافقین ،بهاییان و شاه اللهیها باشند فائزه هاشمی هم یک پای مجلس و کرداننده است ، فائزه یادش رفته (البته بچه بوده ) قبل از انقلاب ،بجای سه وعده غذا دو وعده هم بزور مهیا میشده برایشان ،از برکت این انقلاب و بابا،تبدیل به بزرگ‌ترین هلدینگ تجارتی منطقه شدهاند
 • حسین IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  7 8
  احمدی نژاد کشور رو به فنا داد حالا تو بر علیه مهندس موسوی تیتر میزنی؟
  • IR ۲۰:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   2 1
   حرف مفت کمتر بزن احمدی نژادباعث سربلندی ایران ان شخصی که کشور فنا میر حسین بود که با گفتن دروغ تقلب درانتخابات کشور به پرتگاه برد کشورفناداد موسوی عامل بیگانگان بود خیانتکاربه تمام معنا ازاین بعد درنظر دادن دقت کن. متفکر
  • BE ۰۰:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   0 0
   یه چیزی گفت حالا ، چیزی نیست
  • IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   0 0
   لطقا تاریخ تصویب قوانینی که کشور را به این روز دراورده را نگاه کن دوتاظ رو براتون نوشتم مپسوی عامل فقر مردم ایران با مانیفیست سوسیالیست های مسلمان
 • IR ۱۶:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  19 0
  به این چهره ها نگاه کنید. رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون رو به خوبی میشه دید و تشخیص داد. اینها همه شون بدنبال شهرت و قدرت و ثروت هستند. ذره ای دلشون به حال ایران و ایرانی نسوخته و نمی سوزه و نخواهد سوخت
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  11 0
  یه مشت غارت گر فراری خاعن وطن فروش الکلی دولار جو که فقط به منافع یه خودشون فکر میکنید میخواهید برایه ملت شریف ایران نسخه یه فرا توهمی بپی چند این ها هنوز یاران امام حسین را درست نشناختند هی هاد
 • حجت IR ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  21 0
  چرا با اون نکبت ردیف بالا که فائزه برخورد نمیشود ؟
 • NL ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  3 21
  قافیه چو تنگ آید شاعر به جفنگ آید🤪
  • NL ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   0 1
   دقیقاً! زدی درست وسط خال!
 • GB ۱۸:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  1 28
  بخواهی قبول کنی یا نخواهی قبول کنی، عامه مردم اینارو الان بیشتر از مسئولین کشور قبول دارن
  • IR ۰۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   6 0
   زرررررررررررشک
  • CA ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   7 0
   بله، داعشی همه را به کیش خود پندارد!
 • BE ۲۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  1 0
  یک مشت موجودات اسکل جمع شدن دور هم ، حال میکنن واسه خودشون ، بهر حال یه لقمه نون و بوقلمونی هست با همدیگه میخورن ، یکی از دیگری روانی تر ما فکر میکردیم فقط خودمون اسکل شدیم ، خدا همه رو شفا بده
 • BE ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  3 0
  خانمها همه سبیل کلفت ، آقایون هم که اوا خواهرهای خشن و بی تربیت ، آخه اینها از کجا اومدن ، مار در آستین پرورش دادی جمهوری اسلامی ، استغفرالله ربی و اتوب الیه
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  0 0
  این انگل های دو دلاری بی هویت ، دین ، ناموس و هویتشان را مفت فروختند
 • IR ۲۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  9 0
  یه مشت در پیت داغون پف کرده چقدر بعضی ها بدبختن که به این اپوزیسیون دل خوش کردن
 • IR ۲۳:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
  1 12
  به امید ازادی و دموکراسی واسه ایران
  • DE ۰۰:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   3 0
   این دمکراسی رو همان کسانی انداختن تو دهنت که برای لیبی و عراق و افغانستان هم دمکراسی آوردن . شماها کی میخواهید بیدار بشید ؟
  • IR ۰۴:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
   2 0
   همین حاکمیت فعلی نسبت به مخالفینش به مراتب آزادتر و دموکراتیک تر هست
 • ناصر الدین BE ۰۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  4 0
  یونجه شان زیاد شده جفتک می اندازند ، پدر سوخته ها
 • CA ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  4 0
  «قَدْ تَبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ؛ همانا راه هدایت از گمراهى روشن شده است» . خدا رو شکر هر روز جمع جبهه باطل جمعتر میشه و افرادی که درگذشته موضع خودشون رو پنهان میکردن اکنون زیر پرچم انگلیس،آمریکا،اسرائیل و همجنسبازها علیه جمهوری اسلامی خنجر رو از رو بستن. به این ترتیب دیگه هیچکس درباره دشمن دچار شک و تردید نمیشه.
 • هموطن VI ۰۱:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  4 0
  یکی از این کراواتیه که کت برادر کوچکشو پوشیده تو که دیگه دندون پاک نمی کنید. خرج این سفرها را کی میده. نکنه دمبت به دمب مریم لچکی و دیوار ندبه کره خورده باشه?
 • ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  1 0
  بابا چرا جلو فعالیت اینها گرفته نیمشه ما از دشمنان داخلی بیشتر ضربه میخوریم
 • م IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  2 0
  دشمن درجه یک مرحوم امام خمینی و یاران صدیقش انجمن حجتیه می باشد. با نشر خزعبلات و توهمات ره بجایی نخواهید برد.
 • NL ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  0 0
  زن زندگی آزادی
 • NL ۱۳:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۲
  0 1
  زن زندگی آزادی
  • BE ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۳
   1 0
   موش بخوره تو رو

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس