کد خبر 1484670
تاریخ انتشار: ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۰۷:۵۸
حوادث

جوان ۳۷ ساله ای که پس از قتل شوهرخواهرش، جسد او را در صندلی عقب پژو ۲۰۶ به کلانتری برد، در حالی ابعاد تکان دهنده ای از این جنایت مسلحانه را فاش کرد که همدست فراری او نیز با دستورهای قضایی بازداشت شد.

به گزارش مشرق، در حالی که ساعت ها از ماجرای قتل می گذشت اما «جمال» (راننده پژو ۲۰۶) چاره ای برای رهایی از شر جسد شوهر خواهرش پیدا نمی کرد تا این که بالاخره نقشه کثیفی تار و پود افکارش را در هم تنید. هنوز خورشید دوم اردیبهشت شاخه های طلایی خود را بر آسمان شهر آویزان نکرده بود که راننده پژو به سوی پاسگاه انتظامی هلالی مشهد حرکت کرد و با تاکید بر این که پدر معتادش دامادشان را با شلیک گلوله به قتل رسانده است، وارد مقر انتظامی شد.

ماموران انتظامی که با حیرت به جسد خون آلود روی صندلی عقب خودرو می نگریستند ،بلافاصله موضوع را به قاضی ویژه قتل عمد اطلاع دادند و راننده پژو را نیز با دستور تلفنی قاضی دکتر صادق صفری بازداشت کردند. طولی نکشید که مقام قضایی به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی عازم پاسگاه انتظامی شد و تحقیقات را در سپیده صبح آغاز کرد. «جمال» راننده پژو با «ناموسی» جلوه دادن قتل شوهر خواهرش، همچنان ارتکاب جنایت سیاه را بر گردن پدر معتادش می انداخت.

ساعتی بعد پدر ۷۰ ساله وی در حالی با دستورهای قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب دستگیر شد که از شدت خماری نای ایستادن روی پاهایش را نداشت ،اما با مشاهده جسد، دگرگون شد و با حالتی عجیب فریاد می زد «او دامادم «حمید» است!» .هنوز چند دقیقه بیشتر از این ماجرا نگذشته بود که قاضی ویژه قتل عمد مهر آزادی را زیر برگه بازجویی های پیرمرد زد و او را آزاد کرد چرا که در همان آغاز تحقیقات متوجه شد «جمال» حقیقت را انکار می کند و پدرش قاتل نیست! حالا همه نگاه ها به چهره جمال دوخته شده بود که او ناگهان لب به اعتراف گشود و پس از داستان سرایی های ساختگی متعدد در نهایت قتل مسلحانه شوهر خواهرش را پذیرفت و گفت: او به همسرم نظر سوء داشت، به همین دلیل او را به بیابان های اطراف تبادکان بردم و با همدستی قاسم (شوهر خواهر دیگرم) با شلیک گلوله از سلاح کلت به قتل رساندم، اما نمی دانستم با جسد چه کار کنم تا این که نقشه ای کشیدم تا ارتکاب جنایت را به گردن پدر معتادم بیندازم و خودم را خلاص کنم!

در حالی که عملیات کارآگاهان با هدایت سرهنگ ولی نجفی (رئیس دایره قتل عمد پلیس آگاهی خراسان رضوی) برای دستگیری قاسم (متهم فراری) آغاز شده بود، بازجویی های تخصصی از جمال نیز با راهنمایی های مقام قضایی همچنان ادامه یافت چرا که هنوز زوایای پنهان زیادی درباره جزئیات و انگیزه متهم از این جنایت هولناک وجود داشت. بنابراین افسران ورزیده پلیس آگاهی با رصدهای اطلاعاتی به سرنخ های مهمی از مخفیگاه «قاسم» دست یافتند ،اما هنوز برای دستگیری وی وارد عمل نشده بودند که او روز گذشته با تنگ شدن حلقه محاصره پلیس، خود را تسلیم قانون کرد و مقابل میز عدالت ایستاد .

ابعاد تکان دهنده از جنایت سیاه +عکس

او به قاضی دکتر صادق صفری گفت: من از نقشه جنایت جمال اطلاع نداشتم ، او حتی نام مرا در گوشی خودش به نام «علی» ذخیره کرده بود. روز حادثه از من خواست تا پشت سر او با موتورسیکلت حرکت کنم. هرچه درباره علت آن پرسیدم چیزی نگفت! فقط تاکید می کرد که فعلا چیزی نگو! وقتی به بیابان های منطقه تبادکان رسیدیم او ناگهان «حمید» شوهر خواهرش را از خودرو پیاده کرد و فایل صوتی را برایش گذاشت و خطاب به «حمید» فریاد زد اگر قبول کنی و حقیقت را بگویی از تو می گذرم، اما اگر دروغ تحویلم بدهی همین جا تو را می کشم!

ولی «حمید» همه چیز را انکار کرد چرا که فایل صوتی مربوط به گفت وگوی تلفنی «حمید و همسر جمال» بود که ارتباط نامتعارف آن ها را فاش می کرد! ولی با انکار دوباره «حمید» ناگهان جمال اسپری فلفل را روی چهره وی پاشید که من هم تحت تاثیر آن صورتم را برگرداندم ،در همین شرایط «جمال» اسلحه کلت را بیرون کشید و گلوله ای به سر وی شلیک کرد البته قبل از آن نیز با چاقو او را شکنجه داد تا به ارتباط غیراخلاقی اعتراف کند! سپس با تهدید مرا وادار کرد که برای گذاشتن جسد درون خودرو به او کمک کنم اما در بین راه جسد را داخل زمین های کشاورزی انداخت و ما از یکدیگر جدا شدیم.

در پی اظهارات و اعترافات قاسم که از فایل های صوتی و فیلم های سیاه سخن گفته بود «جمال» دوباره به اتاق بازجویی هدایت شد و ابعاد تکان دهنده دیگری از این جنایت را فاش کرد. او گفت: وقتی خواهرم صوت و تصاویری را که مخفیانه و از طریق گوشی تلفن ضبط کرده بود به من نشان داد، دیگر نتوانستم خیانت های شوهر خواهرم را تحمل کنم. این بود که ابتدا همسرم را طلاق دادم تا سرنوشت بچه هایم مشخص شود. هنوز ۲ روز بیشتر از ماجرای طلاق نگذشته بود که نقشه قتل مسلحانه حمید را طراحی و اجرا کردم اما بعد پشیمان شدم و قصد داشتم قتل را به گردن پدر معتادم بیندازم که موفق نشدم!

به دنبال افشای ماجرای فیلم های سیاه، قاضی ویژه قتل عمد دستور احضار همسر مقتول را نیز صادر کرد و بدین ترتیب خواهر جمال هم ابعاد دیگری از این جنایت وحشتناک را بازگو کرد. او نیز به قاضی صفری گفت: از چند سال قبل متوجه رفتارهای مشکوک همسرم شده بودم که در مهمانی ها و مجالس خانوادگی رفتاری نامتعارف با زن برادرم داشت.

به همین دلیل نرم افزارهای گوناگونی را روی گوشی همسرم نصب کردم تا وقتی بیرون می رود صدایش ضبط شود. او از این نرم افزارها اطلاعی نداشت و من می دانستم که ارتباط آن ها هر روز بیشتر می شود. به ناچار موضوع را با شوهرم در میان گذاشتم ولی او به شدت این ارتباط سیاه را انکار می کرد تا این که بالاخره دوربین تصویربرداری مخفی را روی گوشی او نصب کردم و خودم شرایطی را فراهم آوردم که آن ها در خانه تنها باشند و من به بهانه برداشت پول از عابر بانک از خانه بیرون رفتم ، وقتی به خانه بازگشتم و فیلم را دیدم دیگر یقین پیدا کردم که آن ها با یکدیگر ارتباط غیراخلاقی دارند! ولی با وجود این همسرم همچنان موضوع را انکار می کرد! به همین دلیل مجبور شدم فایل های صوتی و فیلم ها را به برادرم نشان بدهم! او هم که تحت تاثیر قرار گرفته بود ابتدا همسرش را طلاق داد و بعد هم شوهر مرا به قتل رساند.

تحقیقات بیشتر در این باره توسط سروان منفرد (افسر پرونده) با راهنمایی و دستورهای محرمانه قاضی ویژه قتل عمد همچنان ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 9
 • در انتظار بررسی: 26
 • غیر قابل انتشار: 2
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  21 33
  مشرق تو رو خدا خبر از مشهد نزار و وجه ی این شهر مقدس را خراب نکن. امید آن است انتقاد پذیر باشی
  • IR ۲۳:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۱
   1 0
   مشهد چهار میلیون نفر جمعیت داره و همه جور آدم پیدا میشه
 • بشار عبدالواحد IR ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  13 2
  به فرمان من چهر های این بی همه چیز ها را مخدوش نکنید تا مردم چهره ی این وحشی صفت ها را ببینند و در صورت دیدن آنها امانشان ندهند
  • IR ۲۲:۵۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
   0 2
   زرشک
 • IR ۰۹:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  1 0
  کاش همه مردهای ما غیرت داشتند جلوی بی حجابی های زنان و بستگان خودشان را می گرفتند تا کار به قتل نکشه!
 • جمال IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  0 0
  با این اوضاع خیطی مشهد نمیدونم چرا برادران اهل تسنن ریختن مشهد و دور حرم امام رضا
 • IR ۱۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  0 0
  منظورت ازوحشی صفتان کدومه اون که دنبال شهوت و زنا با زن شوهر و بچه دار بوده یا اون که طرف رو کشته!!!؟ توی این قصه پر از وحشی هست منتها هر کدام به طریقی!!؟
 • IR ۱۰:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۰
  1 0
  علت این که مشرق همش از مشهد اخبار جنایی و پلیسی می گذاره به این دلیل است که بخش حوادث روزنامه خراسان قوی است و محتوا خوب تولید می کنه. همین باعث ایجاد یک سوگیری ذهنی و شناختی شده که انگار مشهد مهد خیانت و جنایته
 • احمد IR ۱۶:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۵
  1 0
  با سلام بنظرم در چند خط جریان قتل را توضیح بدهید و چندین صفحه علت رخداد این گونه مسایل را با توجه به گفته های کارشناس بیان کنید تا هموطنان آگاه بشوند و گرفتار دام‌های شیاطین نشوند.....ممنونم

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس