منافقین

تنها چیزی که گروهک تروریستی منافقین را با فلسطین پیوند می‌دهد، مناسبات سال‌های دور میان این گروه و سازمان آزادیبخش فلسطین بوده و هیچ نشانی از حمایت این گروهک از حقوق مردم فلسطین به چشم نمی‌خورد.

به گزارش مشرق، موضوع فلسطین همواره یکی از مسائل مورد توجه در کشورهای منطقه بوده است. بیش از هفت دهه از اشغال سرزمین های فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی می گذرد و در این مدت خشونت این رژیم علیه ساکنان بومی، کشتار آنها و اخراج بخش قابل توجهی از آنان به کشورهای همسایه و دیگر کشورها، باعث جلب توجه بسیاری از افکار عمومی و فعالان حقوق بشری در سراسر جهان گردید. این موضوع تنها از جنبه های انسانی مورد توجه قرار نگرفت. ابعاد حقوقی رفتارها و اقدامات اسرائیل علیه مردم فلسطین نیز همیشه منجر به صدور تعداد قابل توجهی از قطعنامه ها توسط سازمان ملل متحد و شورای امنیت گردیده است.

از این رو، مسئله فلسطین تنها موضوع مورد مناقشه میان مسلمانان یا عرب ها با رژیم صهیونیستی نبوده است بلکه ابعاد حقوقی و حقوق بشری بسیار جدی داشته و دارد و همین موضوعات مورد توجه های بین المللی بوده است.

سرکرده گروهک تروریستی منافقین اخیرا در اظهارنظری پیرامون سفر پرحاشیه و به شدت مورد انتقاد فرزند شاه مخلوع به سرزمین های اشغالی فلسطین برای اینکه نشان دهد گروهک وابسته به وی طرفدار فلسطین است گفته است « همگان از روابط برادرانه مجاهدین [منافقین] با الفتح و سازمان آزادیبخش فلسطین از زمان شاه تا امروز مطلعند. سیاست ما حمایت کامل از رئیس، محمود عباس می باشد». رجوی در اینجا آشکارا سیاست خودش را حمایت از رئیس گروه فتح – و نه مردم فلسطین و انتقاد از سیاست های اسرائیل – معرفی می کند. او در ادامه اظهاراتش گفته: «من پیشرفت پروسه صلح و شناسایی حقوق ملی مردم فلسطین را که در توافق واشنگتن حاصل شده بود از سوی مقاومت ایران [منافقین] به یاسر عرفات و مردم و سازمان آزادی بخش فلسطین و پرزیدنت کلینتون و مردم و دولت اسراییل تبریک گفتم».

روشن است که تنها چیزی که گروهک تروریستی منافقین را با فلسطین پیوند می دهد، مناسبات سال های دور میان این گروه و سازمان آزادیبخش فلسطین بوده است و هیچ نشانی از حمایت این گروهک از حقوق مردم فلسطین به ویژه آوارگان فلسطینی، محکومیت شهرک سازی ها و اقدامات مغایر با قطعنامه های شورای امنیت در آن به چشم نمی خورد.

شورای امنیت سازمان ملل متحدد تاکنون قطعنامه های متعددی – هرچند بدون ضمانت اجرا - درباره حمایت از حقوق فلسطینی ها و محکومیت رفتارها و اقدامات رژیم اسرائیل صادر کرده است اما تاکنون منافقین یک بار هم هم‌راستا با قطعنامه ها و تلاش های بین المللی، رفتارهای نژادپرستانه و خشونت آمیز اسرائیلی را محکوم نکرده اند. قطعنامه های ۱۳۲۲، ۱۴۳۵، ۱۵۵۹ و ۲۳۳۴ که همگی در دو دهه اخیر صادر شده است هیچکدام مورد توجه گروهک منافقین قرار نگرفتند و این گروهک با بی توجهی کامل از آنها عبور کرد. قطعنامه ۲۳۳۴ سال ۲۰۱۶ شورای امنیت که بر لزوم پایان شهرک سازی رژیم اسرائیل تأکید داشت در همان زمان با موافقت ۱۴ عضو شورا و تنها یک رأی ممتنع مربوط به ایالات متحده تصویب گردید، اما منافقین از ترس نارضایتی رژیم صهیونیستی، نسبت به این قطعنامه نیز مانند قطعنامه های پیشین هیچگونه واکنشی نشان نداد تا همچنان نشان دهد که این گروه، نگرانی جدی از به هم خوردن مناسبات خود با رژیم آپارتاید اسرائیل دارد. چنانچه اظهارات برخی روزنامه نگاران و دیپلمات های غربی در سال های اخیر پیرامون همکاری منافقین با اسرائیل در ترور دانشمندان هسته ای ایران را کنار یکدیگر بگذاریم به طور جدی آشکار می گردد که چرا منافقین هیچ تمایلی به انتقاد از رفتارها و سیاست های اسرائیل در قبال مردم فلسطین ندارند.

طبیعتا ماهیت خشن و ضدحقوق بشری گروه های تروریستی که مسئول ترور و کشتار صدها و هزاران شهروند بی دفاع هستند اجازه توجه آنها به رنج های مردمان ستم دیده را نمی دهد و چنین انتظاری از آنها نابجاست. بنابراین آنچه که در این یادداشت مطرح گردید، در اساس، به دنبال یافتن پرسش از چرایی عدم حمایت منافقین از فلسطین نبوده است. بلکه تلاشی برای توجه دادن افکار عمومی به فریب کاری های یک تروریست است که می کوشد همکاری ها و مناسبات خود را با یک رژیم خشن و آپارتاید پشت پرده نگاه دارد.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۲:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
  1 0
  چون ایرانی اند وما ازآنها توی ایران زیادداریم که خودشان نژادپرستند
  • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
   1 0
   چون دارن از اربابهای صهیونیست و یانکی گاوچرون تروريست همجنس باز آدمکششون تامین مالی و سیاسی میشن و باید خفه خون بگیرن!!!
 • DK ۱۳:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۰۵
  0 0
  آن گره ترریستی پان فارس محکوم بکند یا نکند چیزی عوض میشود؟ منافقین حتی ترکی‌ حرف زدن را در اردو گاها ممنوع کرده‌اند ، از آن تروریست فقط پهن باقی‌ مانده

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس