کد خبر 1477034
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
جزییات خودکشی یک وکیل در سیرجان/دادستان: پارسال نیز اقدام به مصرف دارو کرده بود

شاید رازی در زنده ماندنم نهفته باشد که خودم از اسرار آن بی خبرم اما از این موضوع خوشحالم چرا که من تنها بازمانده ای هستم که باید پیگیر پرونده مرگ گروهی اعضای خانواده ام باشم.

به گزارش مشرق، شاید رازی در زنده ماندنم نهفته باشد که خودم از اسرار آن بی خبرم اما از این موضوع خوشحالم چرا که من تنها بازمانده ای هستم که باید پیگیر پرونده مرگ گروهی اعضای خانواده ام باشم تا آن جوان مرموز که موجب مرگ مادر و خواهران و برادرم شد از طریق قانون به مجازات اعمال وحشتناک خود برسد و ...

این ها بخشی از اظهارات جوان ۲۲ ساله ای است که به همراه دیگر اعضای خانواده اش دست به خودکشی زد اما پس از مرگ ۵ عضو خانواده اش، او تنها فردی بود که در پی عوارض ناشی از مسمومیت دارویی به کما رفت و با تلاش کادر درمانی از مرگ نجات یافت. این جوان که «ایمان» نام دارد پس از آن که از جوانی به نام بهروز شکایت کرد و به سوالات تخصصی قاضی دکتر صادق صفری (قاضی ویژه قتل عمد مشهد) درباره ناگفته های مرگ دسته جمعی اعضای خانواده اش پاسخ داد، به تشریح زوایای پنهان این ماجرای تکان دهنده پرداخت و گفت: مدتی بود که از مزاحمت های حضوری و تلفنی جوانی به نام «بهروز» خسته شده بودیم.

او به هر بهانه ای در اطراف منزل ما سبز می شد و آبروریزی می کرد. آن جوان که با خودروهای مختلف تردد داشت بیشتر اوقات با ارسال پیامک های حاوی تهمت های ناروا و توهین و ناسزا خانواده ما را تا مرز جنون برده بود. او از خطوط گوناگون تلفن به اعضای خانواده ام پیام می داد و ادعا می کرد پول زیادی برای یکی از خواهرانم هزینه کرده است و حالا که خواهرم قصد ازدواج با او را ندارد باید آن پول ها را بپردازیم. «بهروز» همچنین مدعی بود که از برخی ارتباط های خواهرانم با افراد غریبه اطلاع دارد و بدین ترتیب تهمت های وحشتناکی مانند سقط جنین را به خواهرانم نسبت می داد.

تا جایی که ما برای فرار از ایجاد مزاحمت های او حتی آیفون منزل را قطع کردیم اما او وقتی که مهمانی به منزل ما می آمد با زدن سنگ ریزه به شیشه پنجره منزلمان به مزاحمت هایش ادامه می داد. هرچه به او می گفتیم ما خانواده ای آبرومند و کاسب هستیم و تاکنون هم مال کسی را نخورده ایم! اگر تو مدعی هستی پولی برای هرکدام از اعضای خانواده ما هزینه کرده ای، اسنادش را بفرست تا بلافاصله مبلغی را که ادعا می کنی به حسابت واریز کنیم! ولی او فقط به تهمت های زشت و زننده اش با ارسال پیامک ادامه می داد یا با شماره های مختلف ایجاد مزاحمت می کرد. تا این که یک روز او چنان تهمت های وحشتناکی را در تماس با برادر بزرگ ترم مطرح کرد که برادرم توان و تحمل خودش را از دست داد.

او هراسان به خانه آمد و از مزاحمت های «بهروز» و ادعاهای او پرده برداشت ،برادرم که نمی توانست این حرف های زننده را تحمل کند به یک باره تصمیم هولناکی گرفت و با یک قرص سمی خطرناک دست به خودکشی زد. هنوز جسد برادرم در بیمارستان بود که مادرم دچار آشفتگی روحی شد. او سختی های زیادی را در زندگی تحمل کرده بود و اکنون پسر بزرگش را نیز به خاطر تهمت های یک جوان مرموز از دست داده بود. او به اندازه ای گریه کرد و اشک ریخت که برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شد ولی وقتی او را به خانه آوردیم دیگر نمی توانست مرگ برادرم را از خاطر ببرد به همین دلیل او هم تصمیم به خودکشی گرفت و گفت که می خواهد نزد برادرم برود! هرچه تلاش کردیم تا او را منصرف کنیم، فایده ای نداشت، بالاخره به او گفتیم اگر قرار است تو هم از دنیا بروی! ما نیز در این دنیا نمی مانیم! و باید همه با هم نزد برادرمان برویم! این درحالی بود که پدرم از سال ها قبل به طور جداگانه زندگی می کرد و در کنار ما نبود!

در این شرایط یکی از خواهرانم روی ۲ برگ کاغذ، وصیت نامه ای را نوشت و تاکید کرد که علت مرگ دسته جمعی ما مزاحمت ها و تهمت های ناروای جوانی به نام «بهروز» است! خلاصه حدود ساعت ۱۰ تا ۱ شب بود که شیرهای گاز را باز کردیم تا با گاز خودکشی کنیم اما بعد از گذشت چند ساعت اتفاقی نیفتاد و ما هنوز زنده بودیم. در این هنگام من به خاطر ترس از انفجار و این که به دیگر همسایگان خسارت هایی وارد نشود، همه شیرهای گاز را بستم و سپس مادرم تصمیم گرفت تا با مصرف زیاد قرص خودکشی کنیم.

در حالی که روی رختخواب هایمان و در کنار یکدیگر دراز کشیده بودیم هرچه قرص در منزل داشتیم ، آوردیم و همه با هم قرص ها را خوردیم که دیگر چیزی نفهمیدم تا این که چند روز بعد زمانی که از بیمارستان مرخص شدم تازه دریافتم که همه خانواده ام جان خود را از دست داده اند و من تنها بازمانده ای هستم که باید پیگیر این ماجرای تلخ باشم تا «بهروز» به سزای اعمالش برسد...

شایان ذکراست، اول اسفند سال گذشته اعضای یک خانواده در مشهد به طور دسته جمعی خودکشی کردند که اخبار آن منتشر شد .

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 59
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 6
 • IR ۰۸:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  42 2
  بی منطق ترین و بی ایمان ترین انسانهایی که تابحال دیده ام و شنیده ام اینها بودن !!!؟ خودکشی کار انسانهای ترسو هست .
  • IR ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   10 5
   اون حرفهاش زد. شما هم حرفهای خودتان را زدید و ما خواندیم خیلی ادعا نداشت باش تو که تو موقعیت اون قرار نگرفتی. مطمن باشید زوایه تاریک هم داره که نقلل نکرده
  • IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   12 0
   آیا برای این مزاحمت ها و تهمت ها اقدام خاصی هم کرده اند ؟ مثلا مراجعه به پلیس یا مراجعه به خانواده بهروز ؟ در چنین مواردی قطع آیفون به تنهایی چه فایده ای دارد ؟
  • IR ۲۱:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   7 0
   باورش سخته ، چون بجای کشته شدن اینهمه آدم ، میتونستن اونو بکشن و یکی از اعضای خونواده هم قصاص میشد دیگه ! ضمنا میتونستن شکایت کنن و قانونی برخورد کنن...
 • دهباشی IR ۰۹:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  3 10
  من دکترم. هر کسی سوالی داشت در زمینه دارویی من در خدمتم
  • IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   8 2
   سلام دکتر یعنی میگی چطوري با قرص راحتتر خودکشی کنیم؟!
 • IR ۰۹:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  9 0
  جرم زیاد شده است
  • IR ۱۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   18 0
   چرا شکایت نمیکنن از این بهروز شارلاتان مزاحم؟ چرا ؟ از چی میترسیدن؟ از آبرو و این حرفا؟ یعنی چه؟ این بایستی فرهنگ سازی بشود که چرا بعضیا از یه زنگ زدن به پلیس میترسند!
  • محمد IR ۱۲:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   11 3
   افراد كثيف و بي دين و بي اصل و نصب كه به هيچ چيز اعتقاد ندارند زياد شده كه جرم و جنايت هم زياد شده و يكي از مهمترين دلايل آن كه كارشناسان سالها داد و فرياد مي كردن كه اجازه ندهيد حاشيه نشيني در اطراف شهرهاي بزرگ گسترش پيدا كنه و يا تغيير كاربري و ساخت برج و خانه در زمين هايي كه زماني زمين هاي كشاورزي و زراعي و روستايي بودن هر چه باغ و زمين كشاورزي در اطراف تهران و كرج بود بدون ضابطه و قانون و قاچاقي تبديل شدن به خانه و شهر هاي تازه تأسيس كه همه ساكنان اونا افرادي هستن كه سالها پيش از روستاها و شهرستانها آمدن زمين كشاورزي رو مفت خريدن بعد شبانه و قاچاقي خانه ساختن بعد چند سال بعد تبديل شد به يك شهري كه بدون حساب و كناب شكل گرفته و متأسفانه منأسفانه باعث اصلي هم دولت ها هستن كه براحتي به اونا امكاناتي مثل آب و برق و گاز و بقيه خدمات دادن
  • IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   10 0
   عجیبه آیا این یارو قتل عمد کرده. آیا داد گاه می‌تونه حکم اعدام بده. من خوشحال میشم اعدامش کنند چون آدم ازین رذل تر نیست
  • پدی ازپیج همسایه IR ۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   6 0
   نتیجه ی اموزش و پرورش و صداوسیما اشتباه وعدم اعتماد به سیستم قضایی(4-5نفر ادم بزرگ بخاطر چندتا تهمت وپیامک وسنگ به شیشه زدن تصمیم گرفتن دسته جمعی خودکشی کنن!).یعنی یکنفر بعقلش نرسیده شکایت کنن یا خونه شون رو عوض کنن یا حداقل اون مزاحم رو یه کاریش کنن.
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  9 10
  خانواده های ضعیفی مثل شما که یا دروغ میگین ویا نمیتونیدازخودتون دفاع کنین نبایدهم درجامعه باشن!
 • IR ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  21 1
  اون یارو رو باید بگیرن اعدامش کنن.
  • IR ۱۹:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   2 1
   گرفتن آزادش هم کردن
 • IR ۰۹:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  13 0
  یک دوره صحبت از وکیل خانواده مطرح بود که به کما رفت و فریز شد که امروز اگر بود این اتفاق ناگوار نمی افتاد
 • US ۱۰:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  26 0
  چرا شککایت نکردن از بهروز؟
 • IR ۱۰:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  12 1
  در نجف آباد اصفهان هم سال قبل حادثه خودکشی خانوادگی اتفاق افتاد و هنوز راز سر به مهر ان باز نشده است .
  • ایرانی IR ۱۱:۲۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   0 0
   درسته. اتفاقا تصاویر قربانیان آن واقعه را در این گزارش به جای تصاویر این حادثه منتشر کرده اند.
  • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   2 5
   نجف آباد رو چیکار ب مشهد؟
  • حقیقت گو IR ۱۳:۴۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   4 0
   در مورد نجف آباد اصفهان مگه ثابت شد که خودکشی بوده؟!!! آخه اونها که همگی دستها و دهانشون بسته شده بود و بعد دار زده شده بودن اگه خودکشی بود چرا دست و دهانشون بسته شده
  • IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   0 0
   فکر کنم عکسها هم مربوط به همون خانواده نجف آبادی باشه
  • IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   0 0
   عکس ها برای خودکشی نجف آباده
 • علی IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  17 0
  آخه پسر خوب این چه کاری بوده شماها کردید؟ یارو رو گیر میاوردید تا میخورد کتکش میزدید تا پای مرگش. آخه حیف نبود این خانواده از هم بپاشه.
  • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   3 0
   دقیقاً
 • abbas IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  9 1
  باید ب اشد مجازات برسه این کسی که با آبرو یک خانواده بازی کرده بیچارش کنن بیشرف رو
 • کمال IR ۱۰:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  5 1
  عجب. مگه میشه همچین چیزی
 • IR ۱۱:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  12 0
  چرا خانواده ها از مراجعه به پلیس واهمه دارند؟مرده شور آبرو را ببرم که چماقی شده برای ویرانی وتباهی خانواده ها.
 • ج د ا IR ۱۱:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  12 0
  میتونستن زنگ بزنن پلیس.میتونستن با چوب و سنگ بزنند اون بیشرف رو.میتونستن خانه را عوض کنند.میتونستن سیمکارت عوض کنن. میتونستن از این شهر بروند. میتونستن از فامیل کمک بگیرند. میتونستن از پدر کمک بگیرن. از دادگاه کمک بگیرند. اخه خودکشی دسته جمعی یعنی چی ؟؟؟ اون داشته اذیت میکرده باید مجازات بشه ... شماها خودتون رو میکشید که از اون خلاص بشید؟؟؟ یعنی چی؟؟؟بچه بزرگ خانواده هم بجای جمع کردن اوضاع و رسیدگی به اعضای خانواده و حمنایت از اونها خودکشی میکنه.. چقدر احمق تشریف دارین آخه؟؟؟
 • IR ۱۲:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  4 0
  فقط اعدام
 • ستار IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  13 0
  احمقانه ترين كار ، خودكشيه...
 • علیرضا IR ۱۲:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  7 3
  روند طولانی رسیدگی و عدم اعتماد به احقاق حقوق فردی و اجتماعی از طرف بعضی خانواده ها دلیل عدم مراجعه به قانون میباشد.
 • ماریا IR ۱۲:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  4 12
  تو ایران پدرها بچه هاشونو میکوبن سر مادر و گورشونو گم میکنن پی خوشگذرانی ..‌ هیچ قانوتی هم نیست که بهشون گیر بده . خیلی راحت ... جامعه مرد سالار مردسالار مرد سالار .......
  • حجت IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   2 0
   علیا مخدره، نیاز نیس شعور نداشتهتو جار بزنی
  • ثنا IR ۲۱:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   3 0
   تو ایران پدرانی هستند که نه تنها نسبت به خانواده و ناموس خودشون بلکه نسبت به تمام جامعه احساس مسئولیت دارند و تا پای جانشان ایستادگی میکنند.لطفا عده ای اندک رو به کل جامعه تعمیم ندید.الگوی اکثر پدران و مادران ایرانی امیرالمومنین علی (ع) و بی بی دو عالم خانم فاطمه ی زهراست.
 • مسعود IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  عکسهایی که به عنوان سرتیترزدیدمربوط به خودکشی خانوادگی درنجف اباداصفهان هست وربطی به این موضوع نداره لطفا اصلاح کنید
 • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  اين عكس مربوط به خانواده شهيد پزشكي ساكن نجف اباد است كه دسته جمعي خودكشي كردند و بازمانده اي نداشت! لطفا تصحيح بفرماييد
 • محمد IR ۱۲:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  8 0
  اگه پدر خانواده بود حتما داستان فرق میکرد.
 • M.M IR ۱۲:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  3 1
  امان از روزی که کاسه صبر آدمی لبریز شود....
 • غلامعلی IR ۱۳:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  4 0
  این اقا میگوید بهروز به طروق مختلف برای ما و کل خانواده ایجاد مزاحمت و ابرو ریزی میکرد باسنگ به شیشه پنجره میزد وقتی مهمانی میامد حال با این اوصاف چرا اینها با توجه به این همه مزاحمت چا به نیروی انتظامی و دادگاه متوسل نشدند و سکوت کردند پس سکوت انها نشان از ضعفشان دارد که حتما مزاحم حق داشته
 • من IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 0
  شرافتمندانه نیست
 • علی IR ۱۳:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  4 0
  ابهام اخلاقی در پرونده موجود هست؟ وگرنه هیچ انسان آزاده ای دست به همچین کاری نمیزند
 • IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 0
  خودکشی چرانمی تونی ازحقت دفاع کنی
 • هاشم IR ۱۴:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 0
  از قوه قضاییه انتظار داریم قضیه روشن شود و هر کسی کوچکترین تقصیر و یا مزاحمتی برای این خانواده محترم داشته بسزای عملش برسد .
 • IR ۱۴:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  6 0
  یعنی در جریان قرار دادن پلیس و کمک گرفتن از بزرگترها اینقدر سخته؟! مگه شما فامیلی کسی نداشتید که ازشون کمک بگیرید دایی، عمو یا کس دیگه؟!.......اصلا آبرو مهم قبول خوب یه خیابون منزلتون رو عوض می کردید همه چی حل می شد ایرادی نداشت که تو روستا که زندگی نمی کردید. اصلاً به یه شهر دیگه می رفتید. برای این مشکل هزاران راه حل بود که می تونست به راحتی حل بشه ولی متأسفانه بدترین راه حل انتخاب شد............انشاء الله که برای عزیز دیگری این اتفاق نیفته ولی اگه در شرایط مشابهی قرار گرفتیم این رو بدونیم خیلی ها هستند که می تونند به ما کمک کنند کافیه ما دستمون رو به سمتشون دراز کنیم و تقاضای کمک کنیم...پلیس، مشاورین، امام جماعت محل، همسایه های مطمئن، اقوام عاقل و سن و سال دار و....ما آدمها با کمک هم می تونیم مشکلات رو حل کنیم ما مثل حلقه های یک زنجیریم.
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  4 0
  اول اینکه این درگذشتگان چرا قبل از این فاجعه به پلیس اطلاع ندادند و دوم اینکه یه جوان چقدر باید بی غیرت باشه که اینگونه خانواده آبرومندی را تحت فشاربگذاره تا مجبور به خودکشی شوند، قطعا دختره با بهروز ارتباط داشته و الا چطور اسمشو میدونسته؟ بهرحال خدا اونا رو بیامرزه و ما را هدایت فرماید
 • IR ۱۴:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 0
  مزاحم باید اعدام شود
 • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  4 0
  امان از دست این نادان ها
 • IR ۱۵:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 5
  خداوند کسانی را که شماتت می کنند ان شاء الله به بی آبرویی مبتلا فرماید واقعا شماها که این خانواده مصیبت زده را شماتت می کنید پست تر از حیوان هستید در هر حال این خانواده دچار بلا شده چرا چنین رذیلانه قضاوت می کنید
 • IR ۱۵:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  3 0
  داستان به ابن یادگی نیست . کسی با تهمت پوچ خودکشی نمبکند
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  2 0
  هرزه های ولگرد میخوان با تهمت و ایجاد ترس و وحشت اخاذی کنن در صورتی همه فکر میکنن دخترها فقط دنبال پولن مردای کثیفی هستن اینجوری پولدار میشن
 • ققنوس IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  2 2
  ظاهرا، داستان سرایی کرده و دروغه. تو اینطور شرایط نهایتا فرد مزاحم رو میکشند، نه دسته جمعی خودشونه
  • IR ۲۲:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۲
   0 0
   موافقم
 • IR ۱۸:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  2 0
  هر کس هر کاری بهت کرد همون کار رو بهش بکن اگه پولت رو برد پولش رو ببر
 • نصرت‌الله IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  یکی نیست بگه آخه این عکس مال اون کسایی بود که تو نجف آباد خودکشی کرده بودند چه ربطی به مشهد داشت
 • امین IR ۲۱:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 4
  سلام نه باباایناهمش حرفه خودکش جدیداخیلی زیادشده وتنهادلیلش گرونی فقروبیکاری بدهکاریه
 • ایرانی با غیرت IR ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  جای بسی تعجب و تاسف است یک ادم عوضی و علاف یک خانواده را به ستوه اورده و انها در طول این ماجرا اصلا نخواستند که از پلیس کمک بگیرند و مشکل را حل کنند! پس پلیس چه کاره است ؟؟!
 • پسرلک IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۵
  0 0
  پدرخانواده جداشده ودرپی عیاشی وخوشگذرانی واحتمالازن دوم،دوپسرجوان تواین خونه بودن بالاسرخواهرمادربنظرم توهیچ جای دنیادومردتوخونه ای باشن ویکی بیادسنگ بندازه وهمه جوره مزاحمت ایجادکنه فقط مگه اون دوتامردهم ازنظرذهنی وهم ازنظرتوانایی روزمین باشن ونتونن کوچک ترین کاری کنن ساده ترین راه پلیس شکایت میتونسته باشه،الباقی نظرات روگفتن اکثرا
 • کاظم IR ۰۵:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۵
  1 1
  یک نفر برای یک خانواده مزاحمت ایجاد بعد همه با هم قرص خوردن که بمیرند اصلا با عقل جور در می اید از قدیم گفتند شنونده باید عاقل باشد
  • IR ۰۸:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۲/۱۶
   0 0
   آفرین این درسته

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس