.

باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای کم سابقه و جنجالی نسبت به صحبت های وارده از سوی مدیران و بازیکنان باشگاه استقلال واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، باشگاه پرسپولیس در اطلاعیه‌ای نسبت به افتراهای وارده از سوی مدیران و بازیکنان یک باشگاه خاص واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده است: در روزهای گذشته صبوری کرده و سعی نمودیم با چشم‌پوشی بر افتراها نسبت به پرسپولیس که به موج دروغ‌ها در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی دامن زد، به آرامش اوضاع کمک کنیم تا سال جدید با چنین مباحثی آغاز نشود، اما پافشاری طرف مقابل و سکوت آن‌هایی که وظیفه روشنگری داشتند ما را ناچار از این امر کرد.

مدیران و بازیکنان استقلال در روزهای اخیر مطالبی را مطرح کرده‌اند که به دور از واقعیت است و ما را به نقطه‌ای رساند که ناچار به پاسخگویی شدیم.

بازیکنان آن باشگاه مختار هستند آن‌قدر ساده باشند که حرف‌های بعضی مدیران آن مجموعه را باور کنند یا برای خوشامد هواداران خودشان در جهت توجیه ایشان یا افکار عمومی گام بردارند، اما نه وقتی که افترا را متوجه پرسپولیس می‌کنند. پرسپولیسی که با سیلی صورت خود را سرخ نگه‌می‌دارد و مظلومانه از موهبت‌هایی بی‌بهره است که دیگران از آن بهره می‌برند.

در این فوتبال باشگاه‌هایی که از حمایت‌های مالی دولتی یا شبه دولتی بهره‌مند هستند، شناخته شده‌اند و پرسپولیس در زمره آن‌ها نیست.

مسوولان آن تیم خاص نمی‌توانند با ایجاد هجمه علیه پرسپولیس یا دادن کدهای نادرست به هواداران‌شان مشکلات پیش آمده را حل و بدهی‌های بین‌المللی را تسویه کنند.

ما در پرسپولیس از وضعیتی که برای بعضی باشگاه‌ها پیش آمده است، ناراحتیم اما کسی یادش نرفته پرسپولیس برای این که بدهی‌های خود را پرداخت کند، پشتوانه‌ای جز خودش نداشت. الان هم ندارد. یک روز روی درآمد آسیایی حساب کردیم و در همان زمان بودند تیم‌هایی که بدون همان درآمد آسیایی، چه هزینه‌هایی می‌کردند. بازیکنانی که ما می‌خواستیم را با بهایی به مراتب بالاتر جذب می‌کردند در حالی که نه مثل پرسپولیس پاداش آسیایی داشتند و نه به قدر آن درآمد اسپانسری ولی نمی‌توانستیم مثل آن‌ها هزینه کنیم! حالا کدام باشگاه از حمایت‌های مالی نامرئی بهره برده است؟

پرسپولیس در تمام این سال‌ها با پرونده‌های سنگین متعددی دست و پنجه نرم کرد. از بدهی به برانکو و کالدرون گرفته تا بودیمیر و رادوشویچ. هر کدام از این پرونده‌ها هزینه‌ها و مشکلات فراوانی به باشگاه تحمیل کردند از جمله اینکه در سخت‌ترین شرایط دو بار پنجره باشگاه بسته شد. مگر ما در این شرایط بحرانی نبودیم؟ آیا کسی را مقصر دانستیم؟ چرا برای فرار به جلو از اسم پرسپولیس استفاده می‌کنید؟ این هم اتفاقی جدید در تاریخ فوتبال ایران است که هزینه یک مربی را در ابتدا پرداخت نکرده‌اند، بعدتر بارها فرصت تسویه داشته‌اند و این اواخر مستقیما از منابع بورسی هم برداشت کرده‌اند اما به جای پرداخت بدهی، پول را صرف بستن یکی از گرانقیمت‌ترین تیم‌های ادوار لیگ کرده‌اند و حالا که با سوءمدیریت کار از کار گذشته اسم پرسپولیس را می‌آورند!

وقتی مدیریت غلط و سلیقه‌ای داشته‌اید پرسپولیس باید جوابگو باشد؟ وقتی بازیکنانی داشته‌اید که نسبت به سال قبل و تیم قبلی‌شان (به گواه اظهارات حسین قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی) ۹ برابر پول گرفته‌اند پرسپولیس باید جوابگو باشد؟ اینها را از مدیریت قبلی‌تان سوال کنید که برای قهرمان شدن بعد از سال‌ها از هیچ هزینه‌ درشتی چشم‌پوشی نکرد!

از همه مهم‌تر اینکه بازیکنان یک تیم چطور به خودشان اجازه می‌دهند راجع به باشگاه بزرگ پرسپولیس با طعنه و کنایه صحبت کنند، آن هم زمانی که یک مشکل داخلی و درون باشگاهی دارند و مدیران خودشان باید پاسخگو باشند؟ تیم شما اگر اینطور هزینه نمی‌کرد، شک نکنید می‌توانستید در این مدت ۵ بار، تمام طلب مربی ایتالیایی را پرداخت کنید! ضعف مدیران‌تان را به پرسپولیس ربط ندهید و به هواداران‌تان هم آدرس غلط ندهید.

از اینها گذشته در این سال‌ها کدام باشگاه صنعتی چنین مشکلاتی داشته؟ تیم‌هایی که تنها افتخارشان نتیجه گرفتن مقابل پرسپولیس است، قراردادها و پاداش‌های آنچنانی گرفته‌اند. تیم‌هایی که هیچ دغدغه‌ای برای خرج کردن ندارند و حتی ریخت و پاش نامعقولی هم باعث نمی‌شود کسی روی آنها و عملکردشان حساس شود، در این میان با فراغ بال روی اهدافشان متمرکز می‌شوند.

پرسپولیس چندین سال است به گواه اسناد و مدارک موجود منطقی هزینه می‌کند ولی هیچوقت در چالش‌ها و سختی‌ها، بقیه را مقصر ندانست! البته قرار نیست وارد این بحث‌ها بشویم ولی حافظه تاریخی داریم. این روزها درباره پرداخت مطالبات کالدرون صحبت می‌شود. دروغ‌هایی که در این ارتباط تحویل هواداران فوتبال و آن باشگاه می‌شود تاسف‌آور است. پرسپولیس آن پول را وام گرفت. به خاطر آن وام هم بدهکار است و بخشی از بحران سال گذشته پرسپولیس مانند بسته شدن حساب‌ها که هنوز ادامه دارد ناشی از همین مساله است.

در همین پرونده از پرسپولیس شکایت و حساب‌ها مسدود شد. از کدام حمایت پنهانی یا کمک بلاعوض سخن به میان می‌آورند؟ امیدواریم از این رویه غلط دست برداشته شود و حل مشکلات و ناکارآمدی خود را در متهم ساختن این و آن جستجو نکنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • میثم IR ۱۰:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  2 1
  بله دیگه با سوگلی وزارت و دولت بودن میشه بدهی تسویه کرد!!!!
 • لنگی IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  2 2
  آره جان ننت تو گفتی و ما هم باور کردیم اگه بابا مسعود نبود لنگ با اون همه بدهی الان دسته سوم بود چه برسه که چند بار جام اسنبی بگیره!!!!! از وقتی بابا مسعود رفته لنگ مثل خر توی گل گیر کرده هیچ غلطی نمیتونه بکنه
  • IR ۱۴:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   0 0
   عامو ایقد فشار نخور حرص نخور.... آب بخور اگه حرف حساب حالیت میشه و فهم و شعور داری این مشکل مربوط به باشگاه کیسه س به کسی هم ربطی نداره.. به جز اون 500 میلیاردی که از طریق بورس کمک شده 118 میلیارد بهتون پرداخت شده یعنی تا حالا چندین بار میتونستن پول مربی رو بدن ولی ندادن.. گناه بقیه چیه؟ به جای اینکه به خاطر ندونم کاری مدیراتون به اونا حمله کنی الکی فشار میخوری به یه باشگاه دیگه ربطش میدی!
 • IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  1 2
  چقدر جالب!! مفتخورای این باشگاه مچ مفتخورای باشگاه دیگه رو باز میکنن. فوتبال کثافتی است که حاکمیتها ملتها را با آن مسخ میکنند .
 • حقیقت گو IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  2 3
  خب استقلال هم می گفت از همین وام هایی که پرسپولیس گرفته به استقلال هم بدن که البته اندادن ، منظورم وام از بودجه بنگاه های اقتصادی زود بازده است !!!
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
   0 0
   رئیس سازمان خصوصی سازی: برخی دوستان فکر می‌کنند که امام‌زاده است و شفا می‌دهد و هر زمان که اراده کنند، پول دریافت خواهند کرد. باشگاه کیسه تمام پول، منابع، وام و پشتوانه خود را مصرف کرده است و مدیران باید پاسخگو باشند.
 • پرسپولیس IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  0 0
  ای والله به نگارنده متن دمت گرم ناز شصتت.. اینا خیلی ه.ا.ر شدن زدی تو برجکشون مدیریت و باشگاتون داغونه تقصیر پرسپولیس چیه - بازیکنی که سواد و شعورش فقط خلاصه میشه تو فوتبال بازی کردن اونم اگه بشه اسمشو گذاشت فوتبال، به چه حقی به خودش اجازه میده راجب تیم دیگه صحبت کنه - خجالت نمیکشی میلیاردی پول میگیری بعد شب عیدی میای میگی باشگاه پول نداده اجاره خونه ندارم!! اگه عدالتی در کار بود که شما فوتبالیستا الان فوتبالیست نبودین و اگه بودین تو این جایگاه نبودین، ارزشتون از این پولی که میگیرین خیـــــــــــلی پایین تر بود. میلیاردی پول میگیری که حرفه ای باشی فوتبال بازی کنی، نه اینکه راجب مسائلی که به تو مربوط نیست و راست و درست هم نیست صحبت کنی - تو این چند سال که پرسپولیس قهرمان شد کجا و چند بار دولت به پرسپولیس کمک کرد؟ به جز مبالغ مشترکی که از طریق بورس به هر دو باشگاه پرداخت شد، با اینکه برند و ارزش سهام پرسپولیس خیلی بیشتر از تیم شماست!!....... ما هم مشکلات شما رو داشتیم و حتی بدتر - کجا تقصیراتو گردن تیم های دیگه انداختیم، کی اومدیم بگیم شما نور چشمیه دولتین..
 • IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  0 5
  لعنت بر دو باشگاه کثیف آشششغال
 • پری مجرد 44 ساله IR ۱۷:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  0 2
  امیدوارم این پول های مفت بیت المال خرج دوا و درمان فوتبالیست ها و خانواده هاشان شود
 • حمید IR ۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۳
  2 2
  درود بر پرسپولیس آریایی ننگ بر طاغوت ها
 • IR ۰۸:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  فرین خیلی خوب بود تنها ایراد این بیانیه اشاره نکردن به بدهکاری ۸۰میلیاردی به سازمان لیگ هست. برای ۲سال پرسپولیس پول تبلیغات محیطی که متعلق به کل تیم های لیگ هست و اول فصل پرداخت کرده اما استقلال حدود ۸۰ میلیارد بابت تبلیغات محیطی بدهکار هست پولی که حق کل لیگ هست. اما هیچکس زورش نمیرسه بگیره همین ۸۰ میلیارد و اگر پرسپولیس داشت خیلی شرایطش فرق میکرد تازه زمانی که پرسپولیس پول تبلیغات محیطی و داد دلار ۲۸ تا ۳۰ بود.
 • IR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  حدود یکسال است همین جماعت هوچی و مظلوم نما به ریاست و لیدری همین کیثه ورزشی انواع و اقسام تهمتها و دروغ های بچگانه را تحویل یه مشت بچه میدهند و جز هواداران پرسپولیس هیچ کسی در مقام پاسخگویی بر نیامد.اگر باشگاه و مسئولین پرسپولیس تا به امروز سرشان را مثل کبک زیر برف نمیکردند و خود را به بیخیالی نمیزدند و جواب این جماعت ذاتا طلبکار و مفتخور را میدادند امروز به اینجا نمیرسیدیم که بازیکنانه کیثه پوشی که خود مسبب این فاجعه هستند که با گرفتن صدها برابر قیمت واقعیشان ان هم از پول ملت پشت این همه ریاکاری و مظلوم نمایی پنهان نمیشدند و نمیتوانستند گند خود و مدیر نمایان خود را گردن نگیرند!وقتی قراردادهای چند میلیاردی خود را با ناز و ادا تبدیل به چند ده میلیارد میکردند و خوشحال از اتاق مدیر نمای خود خارج میشدند فکر این روزها را نمیکردند و الان ناگهانی یادشان افتاده پول مربی قبلیشان پرداخت نشده !طبق مدارک رئیس بازرسی و مدیر خودشان چندین بار پول برای پرداخت گرفته اند ولی چون مال مفت و بی صاحب بوده به تقسیم بین خود پرداخته اند به این امید که حالا حالاها هست و چه بهتر که بیشتر به همین بهانه بکنیم .
 • IR ۰۸:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 0
  سالهاست با همین خاله زنک های فوتبالی دارن با تهمت زدن به پرسپولیس پوئن میگیرن از کل فوتبال .سودشو پارسال بردن و قهرمان شدن از همین پوئن های مثبتی که گرفتن .خوشحالم تیم تون حذف شدن وقتی کینه شتری اینا علیه پرسپولیس میبینم منم یاد میگیرم از شکست هاشون خوشحال بشم یادمون نره همین آدما باعث محرومیت عیسی ال کثیر شدن هر چی سرشون بیاد حقشونه اون زمان که بمب میترکوندین قرارداد ها چندین برابر پرسپولیس می‌بستین باید فکرشو میکردین.پرسپولیس فقط امسال هزینه کرد در صورتیکه سال‌های گذشته اکثر استخوان بندی تیمش بازیکنان قدیمی بودت مثل سیامک نعمتی علیپور کمال عالی شاه ..
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  2 2
  جواب مستدل و منطقی است ، منتهی طرفداران کیسه همچنان معتقدن که سردار آجرلو عالی کار کرده و حیف و میلی در کیسه انجام نشده .
 • IR ۰۸:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 0
  همین فتل فتوشاپ که خودش رو برای کیسه می کشت حکم 6 میلیاردی گرفت و 5 میلیارد از حساب باشگاه برداشت کرد مگه پرسپولیسی ها دنبال این نبودن که بفهمن اینا با وجود تحریم چجوری پول بدهی خارجی هاشون رو میدادن
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  مدریت خصوصی سازی که دیگه دروغ نمیگه.دوبار پول استرا دادن پرداخت نکردن.بیشتر پول ها خرج بازیکنان گرون قیمت و رشوه دادن به داور و عیاشی خودشون کردن و مابقیش هم غیب شده.فکر کردید سهمیه پنالتی ها از رو هوا میومده ، یانگوم جواهری در قصر و سیلوا و دیگر ستاره ها عاشق چشم و ابرو باشگاه استقلال بودن؟باشگاه امارتی که قائدی را قرض داده استقلال چی لابد اون از رو سر خیرخواهی قائدی رایگان دادن.
 • IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 1
  سالهاست از این حربه استفاده میکنن و سود می‌برند اوج سود دهی شون پارسال بود خدا رو شکر نهایتا بار کج به منزل نرسید از آسیا حذف شدند
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  2 2
  جواب دندان شکنی بود برا اونهایی که فرافکنی میکنن و برا اشتباهاتشون پشت پرسپولیس قائم میشن
 • IR ۰۸:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  بازیکنایی که خودشون میدونستن یک دهم پولی که میگیرن ارزش ندارن و کیسه باشگاه رو چاپیدن و مدیری که قبلا ثمره کارشو با به فنا دادن دو سه باشگاه دیده بودیم و وزارت خونه ای که نقش قلک رو بازی کرده بلایی سر آبروی ورزش کشور آوردن که توی تاریخ ثبت شد و حالا هم کشف کردن تقصیر پرسپولیسه ، خدایی نابغه نیستن
 • IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  چرا تو این بیانیه نگففتید به خاطر بی‌کفایتی مسولین فدراسیون فوتبال ، باشگاه پرسپولیس به خاطر قرارداد ویلموتس سه دانگ از ساختمان باشگاه رو از دست داده ، اما شما چی ؟ فقط در حال حیف و میل کردن پول بودید ، اون موقعی که داشتید با ندای قلب با بازیکنانی معمولی قرارداد مولتی میلیاردی می‌بینید باید به فکر این روزها می بودید ، دو تا از بازیکنان تون رفتن سربازی بلافاصله یه بازیکن میلیون دلاری خریدید و پزش رو دادید اما نورالهی و عالی شاه وقتی که از نقل و انتقالات هم محروم بودیم رفتن سربازی اما جنگیدیم و قهرمان شدیم ، اختلاف پرسپولیس با نادی الکیسه تو این چیزهاست ، تمااااااااااااااممممممم
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 1
  پرسپولیس مقدس زیباترین عشق جهان
 • IR ۰۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  1 1
  لطفاً سعی نکنین اینا رو قانع کنین کسی که نخواهد بفهمد نخواهد فهمید
 • IR ۱۰:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  مقصر وضعیت فعلی ریخت و پاش های سردار آجرلوست با افتخار در صدا و سیما گفت هزینه سرمربی گفتم چنده سه برابر دادم و ...... هوادارا چه گناهی کردن بایستی تاوان ندانم کاری و پز و ریخت و پاش ایشون رو بدن کاممون رو تلخ کردن الان مدیریت سخته در چنان تیمی که بریز و بپاش شده الان بخوان منطقیش کنن آدم بده میشن
 • IR ۱۷:۵۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۴
  0 0
  برای کدام تیم رئیس جمهور به پیشنهاد بابا مسعود از رئیس جمهور ترکیه خواهش کرد مشکلشونو حل کنه ها؟

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس