رئیسی

رئیس جمهور گفت: با همه کشورهای دنیا به صورت متوازن تعامل داریم و کار را به لبخند چند کشور گره نزدیم و کسانی که می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران کار کنند زمینه آن کاملاً فراهم است.

به گزارش مشرق، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور صبح امروز (هفتم فروردین) در همایش مدیران سراسر کشور که در سالن اجلاس سران در تهران برگزار شد گفت: در این کره خاکی همه مدعی خدمت هستند و در دنیای امروز قدرت‌های بزرگ هم می‌خواهند خدمت کنند اما نگاهشان نگاه مادی و انسان مدارانه است و قدرت‌های بزرگ رسماً اعلام می‌کنند هر جا نفعمان باشد برای خدمت حضور پیدا می‌کنیم.

وی افزود: باید سال نو روحیه جدید و نگاه تحولی داشته باشیم. برخی دیگر از باب دلسوزی و نوع دوستی خدمت می‌کنند. یکی از زمینه‌های قرب الی‌الله خدمت به مردم است. نوع دیگری از خدمت، خدمت برای خداست. راه جلب رضایت خدا، خدمت به مردم و گره‌گشایی از کار مردم است.

یکی از زمینه‌ها و مسیرهای مهم برای قرب الی الله خدمت است

رئیس جمهور گفت: در بهار قرآن و بهار رمضان، انسان باید خود را در معرض قرار دهد و تا نسیم رحمت به دل بوزد و دل الهی و ربانی شود. یکی از زمینه‌ها و مسیرهای مهم برای قرب الی الله خدمت است. خدمت هم نگاه مادی دارد و هم نگاه انسان مدارانه و هم نگاه الهی دارد. سه نگاه به خدمت وجود دارد. نگاه اول نگاه مادی گرایانه است و در این کره خاکی با هشت میلیارد انسانی که به نام انسان نفس می‌کشند همه مدعی خدمت به انسان هستند. هیچ کسی نیست که بگوید ما نمی‌خواهیم به انسان خدمت کنیم اما خدمت از چه دری و از چه انگیزه‌ای. خدمت با نگاه مادی خدمت منفعت‌گرا یا منفعت محور است. اساس نفع است و ببینیم در کجا نفع است آنجا خدمت اتفاق بیفتد. این یک نگاه است، نگاهی منفعت‌محور و منفعت‌گرا.

وی در ادامه تصریح کرد: در دنیا امروز قدرت‌های بزرگ نمی‌گویند ما در آفریقا می‌خواهیم غارت کنیم بلکه می‌گویند می‌خواهیم خدمت کنیم اما نگاهشان نگاه مادی است و رسماً اعلام می‌کنند هر جایی که نفعمان باشد آنجا حضور پیدا می‌کنیم.

رئیسی گفت: برخی دیگر از باب دلسوزی و نوع دوستی خدمت می‌کنند. یکی از زمینه‌های قرب الی‌الله خدمت به مردم است. نوع دیگری از خدمت، خدمت برای خداست. راه جلب رضایت خدا، خدمت به مردم و گره‌گشایی از کار مردم است.

راه جلب رضایت خدا، خدمت به مردم و گره‌گشایی از کار مردم است

رئیس‌جمهور تاکید کرد: نگاهمان باید نگاه مردم‌داری و انقلابی باشد و نگاه ما به انجام کارها باید نگاه «ما می‌توانیم» باشد. ما با همه کشورها در دنیا تعامل داریم. با همه کشورهای دنیا به صورت متوازن تعامل داریم و کار را به لبخند چند کشور گره نزدیم و کسانی که می‌خواهند با جمهوری اسلامی ایران کار کنند زمینه آن کاملاً فراهم است.

وی افزود: ارتباطات از ابتدا بر همین روال دنبال شده است. دولت در سال جاری مهم‌ترین وظایف را بر عهده دارد. دولت وظایف سنگینی دارد که باید با مسئولیت پذیری آنان را انجام دهد. فرافکنی با اینکه یک بخش بگوید من کار خود را انجام داده ام و بخش دیگر کار را پیش نبرده است قابل قبول نیست. گاهی در دولت به دوستان مطرح می‌کنم چه کاری است که مسئولیت حل آن از میزی که دور آن نشسته ایم بیرون است. وزارتخانه‌ها باید بنشینند و با هماهنگی کار را پیش ببرند. باید با همکاری مجموعه کشور را اداره کنیم. اداره کشور نیازمند ارتباط وسیعی بین بخش اجرایی، قضائی و نیروهای مسلح و همه نهادهای انقلاب است.

رئیسی گفت: ما برای مسائل مختلف در کشور باید تلاش کنیم. مسئله فرهنگی بسیار مهم است. حفظ هویت اسلامی و هویت ملی ما بسیار اهمیت دارد.

وی افزود: همه دانشمندان و چهره‌های فرهنگی باید برای حفظ جایگاه علمی، فرهنگی و تمدنی ایرانی اسلامی باید توجه کنند. این یک بخشی از کار است که وظیفه همگان است هیچگاه کوتاهی نکند. اما امروز مسئله مهم در کنار همه توجهاتی که باید در مسائل فرهنگی شود موضوع اقتصاد و دغدغه‌های اقتصادی است.

رئیس جمهور گفت: امروز با اقدامات و امکانات زمینه فراهم است که اقشاری از مردم از نگرانی نجات پیدا کنند و شغل متناسبی برای فرزندان آنها فراهم شود. امروز مادری رنج می‌برد که بچه‌های تحصیل‌کرده‌اش کنار سفره نشسته‌اند. در حرم امام رضا خادم بودم مادری به من می‌گفت ما چند نفر هستیم شما برای یک نفر از فرزندان من شغل ایجاد کنید ما سعی می‌کنیم با درآمدی که همان یک نفر دارد زندگی کنند.

وی افزود: با یک حرکت و اقدام مانند ایجاد شغل یک خانواده شادکام می‌شود. متصدیان و کارکنان، کار مردم را به تأخیر نیندازند.

رئیسی تصریح کرد: چرا این کار برای چند ماه و روزها به تأخیر افتاد. می‌توانست در زمان خودش انجام شود و خانواده‌های زیادی را از نگرانی بیرون بیاورد، تولید را رونق بدهد، در تولید از مانعی پیشگیری کند، یک کارآفرین یا سرمایه‌گذار را امیدوار به سرمایه‌گذاری کند.

وی در ادامه افزود: صمیمانه نسبت به تلاش‌هایی که سال گذشته انجام شده باید تقدیر کنم. سال نو، روحیه جدید و نگاه تحولی. محور بحث مقام معظم رهبری در مشهد مقدس مسئله تحول بود.

رئیس جمهور گفت: اول تحول در درون است. از خداوند بخواهیم این تحول را در ما ایجاد کند. نگاه ما نگاه مردم‌داری باشد، نگاه ما نگاه انقلابی و جهادی باشد، نگاهمان به انجام کارها نگاه ما می‌توانیم باشد. نمی‌شود، بودجه و اعتبار نیست، مگر شده، اگر می‌شد تا حالا انجام می‌دادند، این‌ها نگاه‌های یأس‌آور است، هم یاس در عامل و هم در مردم ایجاد می‌کند.

وی افزود: نگاه تحولی خواستن، دانستن، توانستن ایجاب می‌کند، یعنی معلوم شود که هم در آن دانش وجود دارد هم می‌خواهیم و هم می‌توانیم انجام دهیم. می‌خواهیم، می‌دانیم، می‌توانیم امیدبخش است هم برای عمل‌کننده و اجراکننده و هم بر کسانی که با او در ارتباط هستند.

جلوی اضافه برداشت این چند بانک به طور قاطع گرفته شود

رئیس‌جمهور با اشاره به معضل اضافه برداشت برخی بانک‌ها از بانک مرکزی و آثار تورمی شدید آن، تاکید کرد: این موضوع باید حل شود و جلوی اضافه برداشت این چند بانک به طور قاطع گرفته شود.

رئیسی در ادامه با اشاره به سیاست‌های جدید ارزی کشور و بانک مرکزی و ضرورت اجرای این سیاست‌ها از سوی همه شرکت‌های صادراتی، تاکید کرد: اگر شرکتی ارز صادراتی خود را مطابق دستورالعمل بانک مرکزی عرضه نکند، مدیرعامل و هیأت مدیره آن شرکت باید عزل شوند.

رئیس جمهور گفت: وقتی شعار سال برجسته می‌شود باید توجه همه مدیران، دانش‌پژوهان و دانشمندان نسبت به این نقطه معطوف شود.

رئیسی با اشاره به شعار سال گفت: موضوع اقتصاد که رهبر انقلاب تبیین فرمودند باید مورد توجه تمام مدیران کشور باشد. قبل از این هم موضوع تورم در دستور کار بود اما وقتی این موضوع برجسته می‌شود باید تمام مدیران کشور به بحث تورم توجه کنند. باید به طور مداوم به مردم گزارش داد و کاستی‌ها برای مردم تبیین شود. ما باید در عمل به مردم نشان دهیم که نسبت به تعهداتمان پایبندیم.

کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی در ابتدای تحویل دولت

وی افزود: در اولین ساعتی که من در جلسه تنفیذ حکم ریاست جمهوری نیز عرض کردم در دولت مشکلات جدی وجود دارد که اول کسری بودجه ۴۸۰ هزار میلیارد تومانی بود و دوم مسئله کرونا و مشکلاتی بود که مردم داشتند و همچنین مسئله تورم سایر مسائل مختلفی در حوزه اجتماعی و اقتصادی کشور بود که درگیر با آن بود.

رئیسی تصریح کرد: اگر نقدینگی کنترل نشود و نقدینگی ایجاد شده به سمت تولید و کار مولد هدایت نشود، کاری خطرناک است که به هر جا بخورد مانند سیل بنیان‌کن خواهد بود.

وی افزود: باید برای هدایت نقدینگی به طرف تولید و کار مولد برنامه‌ریزی کرد و کارهای غیرمولد را پرهزینه کرد.

رئیس جمهور گفت: تأمین مالی را به سمت مردم و بازار ببریم. اگر مردم و بازار تبدیل به منبع تولید شوند بسیار مهم است.

در گزینش افراد به صلاحیت‌های واقعی توجه شود

وی در ادامه تاکید کرد: در گزینش افراد و انتخاب همکاران به صلاحیت‌های واقعی توجه شود و در استان‌ها بومی گزینی را رواج دهید. نیاز نیست در برخی استان‌ها مدیرانی از تهران انتخاب شوند و باید از همان مدیران استانی استفاده شود. برخی شرکت‌ها در تهران دفتر و کارمند دارند در صورتی که نیاز به این کار نیست و این موضوع هزینه‌های زیادی را برای آن شرکت‌ها رقم می‌زند.

رئیسی گفت: خواهش می‌کنم وزرا توجهی به دفاتر شرکت‌هایی که در تهران فعال هستند کنند و میزان هزینه و بازدهی این شرکت‌ها را محاسبه کنند. ما باید کار جهادی انجام دهیم و این مهم با اراده تصمیم و هدف میسر می‌شود. در حرکت جهادی باید دشمن را پیش روی خود ببینیم زیرا دشمن نمی‌خواهد پیشرفت کنیم. ما امروز به گستردگی همه داشته‌هایمان از سوی دشمن تهدید می‌شویم و انتظار از دولت انقلابی این است که با حرکت‌های جهادی سریع مشکلات را حل کند و انتظار مردم از دولت ایجاب می‌کند که یک کار متفاوتی انجام شود.

نقدپذیری از ویژگی‌های دولت است

رئیس جمهور تصریح کرد: نقد و نقدپذیری از ویژگی‌های دولت است و نقد حتماً به اصلاح امور کمک می‌کند. نقد منصفانه و مصلحانه حتماً به دستگاه‌ها کمک می‌کند و گوش دولت و دولتی‌ها باید نسبت به نقدها کامل شنوا باشد، باید قدردانی کنند از کسانی که اشکالی می‌گیرند و راهکاری هم ارائه می‌دهند. لذا ارتباط نخبگانی ارتباط بسیار درستی است که باید همواره همکاران ما از این قضیه استقبال کنند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: باید تلاش کرد که دولت کم‌هزینه باشد. دولت اگر پرخرج باشد موجب تورم می‌شود. دولت کم‌هزینه پسندیده است. من از دوستان مجلس خواسته‌ام که تلاش کنند هزینه‌ای بر دولت بار نکنند. بگذارند دولت کم‌هزینه اداره شود. اگر دولت پرخرج و پرهزینه شد حتماً موجب ایجاد تورم خواهد شد.

رئیسی بیان کرد: انضباط مالی در دولت بسیار مهم است. رهبری در سخنرانشان در مشهد در مورد جلوگیری از اسراف صحبت‌هایی فرمودند. مخاطب اول ما دولتی‌ها هستیم. البته مردم هم مخاطب هستند اما اول ما مخاطب هستیم. آقایان و بانوان در سازمان‌های خودشان نگاه کنند و جلوی اسراف‌ها گرفته شود.

وی افزود: در آب، برق و گاز و اینگونه مسائل حتماً لازم است الگوی مصرف تعریف شود. در رسانه ملی و آنهایی که تریبون‌دار هستند بر الگوی مصرف صحیح تبلیغ کنند. اینکه ۱۰۶ میلیون، ۱۱۴ میلیون یا ۱۴۴ میلیون لیتر بنزین در یک روز مصرف شود تا کجا می‌خواهیم پیش برویم حتی با وجودی که کارخانه، پالایشگاه‌ها یا پتروپالایشگاه‌های دیگری هم ایجاد می‌کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: دولت باید انضباط مالی را با جلوگیری از اسراف را از خود شروع کند لذا همه دستگاه‌ها و بخش‌ها در ارتباط با خودمان را موظف بدانیم برای اینکه کم‌هزینه و پربهره حرکت داشته باشیم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 96
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 9
 • ناشناس IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  16 3
  کاش میتونستین حال و وضع مردم رو درک کنین
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   1 0
   ناشناس خدا بیامرزه پدر بزرگ منو به بنی صدر میگفت بنی حرف
 • IR ۱۲:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  24 6
  باید باید باید باید باید...
  • IR ۱۶:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   12 1
   رهبر خطاب به روحانی: مخاطب این بایدها خود شماییید
  • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   0 0
   اقای ریس جمهورِ مردم
 • احمد IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  20 6
  اگه میشه با لبخند چند کشورگره کور اقصادی حل بشه و مصلحت ملت ایران تامین بشه هیچ اشکالی نداره
  • محمد IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   7 3
   لبخندی که پشتش خنجر و خیانت است چه ارزشی داره . شاید موقتا مشکلی حل بشه ولی یه عمر اسیر دست اون چند کشور هستی.
  • IR ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   2 1
   ملت گرفتارخیانت وخنجراست
  • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   0 0
   منافع مافیایی گروههای مافیایی در کشور مانع برقراری صلح با کشورها می شود
 • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  18 9
  فعلا که داریم کل دنیا رو قلقلک میدیم شاید یه نمه بهمون خندیدین.
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   5 11
   همه دنیا دارن به ایران می‌خندن
  • IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   7 4
   همه دنیا الان آشوبه و وقت خنده ندارن آلبانی نشین
  • IR ۲۰:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   2 2
   یه آلبانی نشین یادگرفتین وتراوش میکنید لعنت به تووآلبانی نشین
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۰۲:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   4 3
   وقتی یکی حرفی برای گفتن نداره هی باید به دیگران نسبتهای ناروا آلبانی و مناخیم بگه
 • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  4 3
  این گرانی و تورم بازار کار دش من بود
 • IR ۱۲:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  4 2
  بس کن
 • IR ۱۲:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  12 3
  دلار ۵۱۰۰۰ تومنی و یورو ۵۳۰۰۰ تومنی و سکه ۳۱۰۰۰۰۰۰ تومنی
 • IR ۱۲:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  5 4
  زندگی تو این منطقه جغرافیایی جز بدبختی چیزی به دنبال ندارد .جبر جغرافیایی ما ایرانی ها رو نابود کرد
 • بی نام IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  21 11
  درود بر حسن روحانی 💜💚💜💚💜💚
  • IR ۱۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   9 1
   این اقا داره مردم رو زجر میده تازه طلبکارم هست پرایدو صد میلییون گرفت ۳۵۰ میلییون تحویل داده
  • IR ۱۴:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   6 15
   حسن روحانی کشور را با 1500 هزار میلیارد تومان بدهی و 480 هزار میلیارد تومان کسری بودجه و تورم 60 درصدی و انبوهی از مشکلات تحویل داد از رئیسی انتظار معجزه نداریم !
  • IR ۱۴:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   5 12
   در دولت روحانی ارزش پول ملی به یک دهم تقلیل یافت یعنی مردم 10 برابر فقیر شدند خدا ازش نگذره.
  • IR ۱۴:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   3 10
   ننگ بر روحانی که قیمت ارز و طلا و مسکن و خودرو و موبایل و غیره را 10 برابر کرد و مردمو بیچاره کرد.
  • IR ۱۴:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   2 7
   مشرق جان پاسخ ها به این مزدور را منتشر کن.
  • IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   5 19
   درود بر دکتر احمدی نژاد که بهترین رئیس جمهور ایران بود.
  • IR ۱۶:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   7 8
   اف بر حسن روحانی که الان هرچه می کشیم از سیاست های مزورانه و منافقانه آن مرد پلید هست
  • پدی ازپیج همسایه😊 IR ۱۸:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   5 6
   من حسن رو دوست ندارم(هیچوقتم رای ندادم بهش) ولی صرفا برای اینکه تندروها و داعشیا و سفارت نوردها واسیدپاشا و شیمیایی زنا فشار بخورن ، زنده باااااد حسن😃قلبونش برم♥️امیدوارم۱۹۰ساله شه🤣.فشار بخور تندرویی که داری نظرمو میخونی😡
 • بی نام IR ۱۳:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  29 5
  پر تورم ترین دولت دولت رئیسی بوده آقای رئیسی واقعا از اقتصاد خبر داری یا فقط داری وعده های الکی میدی !؟
  • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   11 3
   این رو از ۱۸ میلیونی که بهش رای دادن بپرس.
  • IR ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   3 11
   اشتباه نکن پُر تورم ترین دولت دولت روحانی بود که 4 سال پی در پی تورم 65 درصدی داشت.
  • IR ۱۴:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   2 13
   اصلاح طلب بدبخت
  • IR ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   3 8
   فعلا رئیسی داره گند های دولت قبلی رو جمع و جور میکنه.
  • یک نفر از 85 میلیون نفر IR ۱۳:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   0 0
   جناب ظاهرا شما یادت رفته از 97 تا 1400 شیخ حسن هر سال 65 درصد تورم و رشد اقتصادی منفی داشت ویرانی 8 ساله رو توقع دارید ی ساله ک هیچ ی روزه جمع شه حتی یک دقیقه این دولت هم با دولت بنفش قابل قیاس نیست در جواب 14:14 مگه اون 23 میلیونی که 96 به حسن رای دادن جواب دادن که بقیه باید جواب بدن
 • بی نام IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  17 4
  استعفا
 • محمد IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  7 2
  همین !
 • ناشناس IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  15 5
  امام خامنه ای هم خواستار رفع تورم شدن این نشون میده چقدر دولت ضعیف کار کرده است
  • یک نفر از 85 میلیون نفر IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   0 0
   والا از 89 تاحالا میگه کو گوش شنوا؟ یکی بود داخل دهه 90 کل زندگیشو به برجام گره زد و هیچ نکرد الان همونو رفقاش مدعی سخنان رهبری شدن و مشکلات کشور البته زمان خودشون حرفشون این بود نمیزارن کار کنیم وقتی میرن میگن اگه کشور دست ما بود وضع این نبود
 • بی نام IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  4 1
  تورم رو ریشه کن خواهم کرد
 • بی نام IR ۱۳:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  0 0
  رئیس جمهوری
 • بی نام IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  10 1
  نه بابا این هم یه وعده دیگه است
 • بی نام IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  4 0
  رئیسی جان ما رو شاد کن
 • ایران IR ۱۳:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  11 3
  رییسی استعفا
 • IR ۱۳:۳۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 0
  مملکت اداره کرد
  • IR ۱۴:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   0 0
   مملکت
 • رضا US ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  3 3
  آقای رئیسی باهزاران امیدیه شمارای دادیم.
 • سیدمهدی موسوی IR ۱۳:۵۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  7 1
  والله با لبخند به عربستان دلار شل کرد با لبخند به امارات درهم فراوان شد
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  ج ا اگر ادامه حکومت خودش رو میخواد باید فکری ب بکنه.
 • کارشناس IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  کارشان از خود شیفتگی به خود تحقیری ختم شده بود
 • IR ۱۴:۰۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  تو این کاره بودی
 • انقلابی منطقی IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  8 1
  این آقا انگار تو این مملکت زندگی نمی کنه!
 • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  3 3
  احسنت آقای رییسی ایوالله احسنت خوب سخنرانی کردی احسنت مرحبا فقط عمل شود
 • حسین US ۱۴:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  3 1
  همه را رد صلاحیت کردن
  • یک نفر از 85 میلیون نفر IR ۱۳:۱۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   0 0
   مثلا نمیکردن میخواستی به جهانگیری رای بدی؟
 • IR ۱۴:۲۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  6 1
  باید چنان بشود. باید چنین بشود
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  مگه مدیران قراره شق‌القمر کنند ؟
 • IR ۱۴:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  5 1
  مگه مدیران قراره شق‌القمر کنند ؟ آقای مخبر که بنده خدا گفت همینی که هست از ما بهتر پیدا نمیکنید
 • رصا IR ۱۴:۳۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  نمیدونم حضرات اطلاع دارن یا نه. ولی خیلی وقته
 • US ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 2
  آقای رئیسی بخدا من به شما رای دادم.
  • IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   0 1
   زبون روزه از خدا می خوام که رزق و روزی تو رو سانسور کنه.
 • IR ۱۴:۴۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  فعلا دستورتون برای سرعت اینترنت اجرا نشده
 • IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  باسلام با این ها اگرمشکل کشور حل می شد تاکنون انجمن شاعران هر استان توانسته بودند کل دنیای اقتصاد را اجیر خود کنند
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 0
  هیچ کس به فکر تعطیلی بانکهای خصوصی نیست و بانک های خصوصی دائما پول‌ چاپ میکنند
 • رضا IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 0
  هر کدوم از رییس جمهورها روی کار آمده کاملا مملکت را به مرداب تبدیل کردن
 • من IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  اقا شما مگه مدیر نیستین ؟ ببخشید یادم رفت شما ناظم هستین
 • IR ۱۵:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  این حرف ها به درد نه ریاست جمهوری که مسول اداره کشوره
  • IR ۱۷:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   1 1
   فقط از رییس جمهوری مثل رییسی میشه شنید
 • IR ۱۵:۰۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  6 1
  الان ایشون منتقد دولته ؟!
 • IR ۱۵:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 0
  چی بگم
 • TR ۱۵:۱۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  3 1
  وقتی حضرات نشستن تو کاخ و از حال ملت خبر ندارن باید هم حرفهای زیبا بزنن انگاری ریییس سوییس هستن
 • جواد IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  حداقل یه راه حل بدن بگن چطوری میخوان بدون داشتن رابطه با جهان وضع رو درست کنن
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  3 1
  نتیجه دستوراتت رو قشنگ مردم دارن باگوشت وپوستشون درک میکنن
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  چگونه می خواهید مشکل را حل کنید.
 • IR ۱۶:۱۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  کار را به لبخند چند کشور گره نزدیم به لبخند همه کشورها گره زدیم
 • IR ۱۶:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 0
  الحق که بانکهای ایران دزد واقعی هستند
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 0
  اشتباهی که همه روسای جمهور تا حالا مرتکب شده اند عدم توجه به نظام برنامه ریزی است که شایسته یک حکومت اسلامی باشد.
 • مرتضی IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  0 1
  داداش الان رئیس جمهور یه جور حرف میزنم فکر می کنه همه چیز رو درست کرده و همه مشکلات رو حل کرده
 • جلال IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  3 1
  آقای ریسی طوری صحبت می کند انگار هیچ کاره است آقا شما باید انجام بدی شما باید دستور بدی و اجرا کنی
 • خسرو IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 0
  از هر جای ضرر برگردید استفاده است
 • IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 0
  هر کاری میکنی بکن رییسی جان فقط ما مردم رو به حقوقمون برسون.
 • IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 0
  خدایی
 • چی بگم IR ۱۷:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  3 1
  نهار نخه ر دمه
 • IR ۱۹:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  آقا ارتوپد سراغ ندارید ؟کمرمان زیرفشارگرانی خم شده مهره های کمرمان جابجا شده
 • IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 1
  جهنم واردات را آزاد کنید بعدازدهه ها یه مقداری مردم نفس بکشند
 • امیر IR ۲۰:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 0
  اقا فرمودند به مردم قولی ندهید که قادربه انجامش نیستید.تواین دوماه فقط به قول های وزیرو وزارتخانه کشاورزی درمورد گوشت ومیوه و...یه فلاش بک بزنید.اقای رییسی دقیقاکجایی؟وزیری که امار دامهای اهلی روستاهارونداشت ونداره.وزیری که از کشتار دامهای ابستن بی اطلاع بوده .اینهمه سفر استانی رفتیدحرف دامدارهای خرد وسنتی روواقعا شنیدید؟؟
 • حمیدرضا IR ۲۱:۰۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  1 2
  خطاب به دلقکی بنام حاجی از جوبشور قم:خیلی جاهل ونادانی عمو!
 • IR ۲۲:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  0 1
  اول با اینهمه نظر چرا در لیست پربازدیدها قرار نگرفته . بعد قرار خصوصی سازی همینگونه که پتروشیمی ها عمل میکنند شوند یا نه استقلال عمل آیا دولت قدرت و نقشی دارد یا خیر داشته باشه بهتر است یا رها چگونه هست یکی میگه روش غربی لیبرالی و بانک جهانی و صندوق دیگری سوسیالیستی
 • برجام IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  رفع تحریم ها اقتصاد را درست خواهد کرد کاری که آقای روحانی میخاست بکنه
 • IR ۲۲:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  0 0
  کاخ های شاه را دیدن ومقایسه با شمال تهران مثل فاصله طبقاتی یک روستا نشین با یک شهرنشین شمال تهران هست
 • تب IR ۲۳:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  2 1
  آینده بچه ها چی میشه تو این مملکتی که سرشار از ثروته
 • IR ۰۰:۴۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
  1 0
  نئولیبرالیسم و ایسم های منحط وارداتی رو دور بریزید برگردید به اقتصاد با ساخت درونی
 • IR ۰۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
  1 1
  متاسفانه ساز و کار نظر دادن در سایت ِ رهبری و ریاست جمهوری و ریاست مجلس و دیگر ارکان نظام پیچیده است
 • ایمانش IR ۰۲:۰۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
  0 0
  احتراما
 • عرفان IR ۰۷:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
  1 0
  عامل اصلی تورم خود دولت ها هستند با بردن دلار به عرش با بالا بردن هزینه حمل و نقل با دوبرابر کردن قیمت خرید تضمینی گندم هر سال و درنتیجه بالا رفتن نرخ کالاهایی که باگندم تولید می شود مثل ما کارونی و انواع بیسکویت و شیرینی با بالا بردن نرخ خدمات
 • IR ۰۸:۰۹ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
  6 1
  به لبخند چند کشور گره نزینم فقط به امر روسیه وچین گره بزنیم ؟؟؟؟؟؟؟؟.خخخخخخخخخخخخخخخ
  • IR ۱۰:۱۶ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   0 3
   چین و روسیه تهدید و تحریم و ترور نمی کنند اما امریکا و 3 کشور خبیث اروپایی چنین می کنند.
  • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۸
   3 0
   چرا هر چی خدمت روسیه و چین می ریم تغییری در قیمت دلار نمی شه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس