براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

دانشگاه استنفورد میزبان نشستی است که با شعارهای دموکراتیک، سودای براندازی یک دولت رسمی را در سر می‌پروراند؛ نشستی که از قشر آکادمیک تا تجزیه طلب را در خود جای داده است.

به گزارش مشرق، برنامه مطالعات ایران «حمید و کریستینا مقدم» در دانشگاه استنفورد به عنوان بستری بین رشته‌ای و چند رشته‌ای برای مطالعه تاریخ، فرهنگ، سیاست، جامعه و اقتصاد ایران مدرن در وبگاه این دانشگاه معرفی شده است. در ادامه توضیحات آمده که برنامه «حمید و کریستینا مقدم» به عنوان یک انجمن برای محققان، کارشناسان، متخصصان، و هنرمندان از استنفورد و خارج از استنفورد برای آموزش، همکاری و مطالعه در مورد ایران عمل می‌کند.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

حمید و کریستینا مقدم در سال ۲۰۰۴ «برنامه مطالعات ایران» را تشکیل دادند و دو سال بعد، آن را به این دانشگاه اعطا کردند. این برنامه بخشی از واحد مطالعات جهانی دانشکده علوم انسانی است.

بر اساس اطلاعات وبگاه این دانشگاه، حامیان مالی این برنامه افراد زیر هستند:
حمید مقدم-کریستینا مقدم

بیتا دریاباری

حسن و مهوش میلانی

گفته می‌شود شیدان و مهران تسلیمی، فرزندان عبدالحسین تسلیمی بهایی از حامیان مالی این برنامه هستند.

حمید مقدم

حمید مقدم عضو هیات امنای دانشگاه استنفورد است. مقدم با مشارکت AMB شرکت توسعه املاک پرولاجیس را توسعه داد که بزرگترین شرکت لجستیک املاک و مستغلات در ایالات متحده محسوب می‌شود. این کمپانی در سال ۲۰۱۱ بالغ بر ۴۶ میلیارد دلار دارایی داشت. مقدم ۱۱۰ میلیون دلار از ارزش این شرکت را در مالکیت خود دارد.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

حمید مقدم از مرتبطین با مراد طاهباز از جاسوس‌های محیط زیستی است.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

بیتا دریاباری

بیتا دریاباری بنیانگذار مرکز برابری پارس (Pars Equality Center) و جایزه بیتا و حامی مالی برنامه‌های ایران‌شناسی دانشگاه استنفورد و دانشگاه کمبریج است. در سال ۲۰۰۸ بیتا دریاباری حامی مالی استخدام استاد تمام‌وقت ادبیات فارسی در دانشگاه استنفورد شد و بودجه مالی مرکز پژوهش ایران‌شناسی برای کنفرانس‌ها، تدریس زبان فارسی برای تمام مراحل تخصصی و همچنین اعطای جوایز سالانه «بیتا» به نویسندگان فارسی‌زبان را تامین کرد. دریاباری یکی از حامیان نایاک (شورای ملی ایرانیان آمریکا) است. او پیش‌تر همسر امید کردستانی رئیس اجرایی هیئت مدیره توییتر بین سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ بود. امید کردستانی قبل از آن مدیر ارشد کسب و کار و نایب رئیس ارشد ( CBU) در گوگل و نیز در وودافون مدیر غیر اجرایی بوده است. همسر فعلی وی شاهکار بینش‌پژوه است. او شاعر، ترانه‌سرا، خواننده ایرانی است.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار
دریاباری در کنار همسرش بینش پژوه

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

حسن میلانی

حسن میلانی مهندس طراح سابق شرکت فورد بود. او قبل از انقلاب در کالج فنی نارمک تدریس می‌کرد و همزمان با انقلاب از ایران خارج شد. در برخی منابع از او و همسرش به عنوان یک بهایی نام برده شده است.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار
حسن و مهوش میلانی

عباس میلانی

مدیریت «برنامه مطالعات ایران» به دست عباس میلانی است. عباس میلانی محقق و مدیر پروژه دموکراسی ایران در موسسه هوور است. تخصص او روابط آمریکا و ایران و فرهنگ، سیاست و امنیت ایران است. نهاد هوور اندیشکده سیاستگذاری عمومی آمریکایی و نهادی تحقیقاتی واقع در دانشگاه استنفورد در کالیفرنیا است. او از مدافعین بهاییت است.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

ایران ۲۰۴۰؛ پروژه‌ای برای تزریق ناامیدی

برنامه مطالعات ایران در سال ۲۰۱۶ پروژه «ایران ۲۰۴۰» را شروع کرد. پروژه‌ای که در حوزه‌های مختلف اقتصادی، کشاورزی، انرژی و... ایران را مورد بررسی قرار داده و برای آنها از دانشمندان ایرانی استفاده کرده است. استنفورد برای زیرسوال بردن پیشرفت‌های علمی کشور، در گزارش‌هایی که درباره موضوعات مختلف منتشر کرده است زیرساخت‌های ایران را مورد بررسی قرار داده و نکته قابل‌تامل اینکه هرچند با ابزار علمی و دانشگاهی سراغ این زیرساخت‌ها رفته، اما هیچ اشاره‌ای به حوزه‌هایی که ایران توانسته بعد از انقلاب اسلامی در آنها به اوج برسد مانند فناوری نانو، بیو پزشکی وهسته‌ای و... نداشته و با توجیه این مساله که بعد اصلی پژوهش روی اقتصاد است، از آنها چشم‌پوشی کرده است.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

در بخش مقالات وبسایت «مطالعات ایران» دانشگاه استنفورد بخشی از پروژه «ایران ۲۰۴۰» به پیشرفت‌های علمی ایران در سال‌های اخیر و خروجی‌های کمی و کیفی آن اشاره شده اما این گزارش بعد از این داده‌ها نسبت به بخش‌های کیفی مقالات ایجاد ابهام می‌کند:«درحالی است که گزارش‌ها حاکی از آن است که کیفیت مقالات در مقایسه با رشد چشمگیری که از نظر تعداد طی این سال‌ها داشته، جز در پزشکی و سلامت تغییر محسوسی نکرده است. به‌طور کلی، رتبه‌بندی جهانی ایران براساس تعداد کل مقالات منتشرشده تعیین می‌شود.»

این جریان‌سازی‌های علمی علیه کشور بیشتر در راستای ترویج یأس و ناامیدی و شکستن روحیه علمی دانشمندان، پژوهشگران و دانشجویان جوان کشور در نظر گرفته‌شده است. در حقیقت دشمن به‌وسیله این پروژه می‌خواهد اعلام کند دستاوردهای عظیم و افتخارآمیز مردم و دانشگاه‌های ما وجود ندارد و هم‌چنین با این اقدام، یأس و ناامیدی را رواج دهد.

رهبر انقلاب اهداف پروژه این دانشگاه را کوچک کردن، سبک کردن و بی‌ارزش کردن حرکت عظیم کشور دانستند و پیشرفت‌های علمی کشور و کارهای مهم دانشگاهی کشور را زیر سوال می‌برند.

شبکه گذار

«برنامه مطالعات ایران» با همکاری «شبکه گذار» در روزهای ۲۵ و ۲۶ مارس کنفرانسی دو روزه با شرکت ده‌ها چهره فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در دانشگاه استنفورد کالیفرنیا برگزار می‌کند.

براندازی با طعم آکادمیک!/ یقه سفیدان تجزیه‌طلب با شعار دموکراسی در شبکه گذار

گروهی متشکل از ده‌ها چهره دانشگاهی، حقوقدان و فعالان مدنی یک شبکه تخصصی-مدنی با عنوان «شبکه گذار» را راه‌اندازی کردند. در بیانیه اعلام موجودیت این شبکه آمده که این متخصصان و فعالان با گرایش‌های سیاسی و باورهای اجتماعی گوناگون از داخل و خارج ایران گرد هم آمده‌اند تا به بررسی راهکارهای مشترک علمی- عملی برای گذار از نظام سیاسی کنونی ایران به یک نظام مردم‌سالار و فراگیر بپردازند.

هدف اصلی از این نشست و تشکیل این گروه، «عبور از جمهوری اسلامی» عنوان شده است.

در وبگاه «شبکه گذار» به عنوان هدف از اقدامات این شبکه آمده است: حکومت باید از مردم و برای مردم باشد. اگر قرار است به یک دموکراسی سکولار و برآمده از جنبش زن زندگی آزادی برسیم، باید بتوانیم تصویری از آینده‌ مشترک‌مان خلق کنیم، و همچنین فرایندی سنجیده برای گذار به آن آینده. چنین تصویر و چنین مسیری می‌توانداکثریت جامعه ایران را به حرکت در بیاورد تا در قالب کنشی هماهنگ رویای یک ایران آزاد و دموکراتیک را محقق کنند.

سخنرانان نشست عبور از جمهوری اسلامی:

مسیح علینژاد-نازنین بنیادی-نادره شاملو-رویا برومند-شیرین عبادی- حامد اسماعیلیون- فاطمه حقیقت‌جو-عباس میلانی- کریم سجادپور-هما سرشار-فیروز نادری

عبدالله مهتدی: او سرکرده گروهک تروریستی و تجزیه‌طلب کومله است. به دستور او در تاریخ ۳۱ شهریور ۱۳۸۹، دیاکو رسول‌زاده و صابر شیخ عبدالله در رژه نیروهای مسلح در مهاباد، بمبی را در میان جمعیتی که برای دیدن مراسم رژه نیروهای مسلح در مرکز شهر جمع شده بودند، منفجر کردند. در جریان این انفجار تروریستی، ۱۲ نفر از کودکان و زنان به شهادت رسیدند و ۴۰ نفر از مردم بی‌گناه زخمی شدند. مهتدی از سال ۱۳۶۲ تا ۱۳۷۹ دبیرکل حزب کمونیست و از تئورسین‌های این حزب محسوب می‌شد. مهتدی در ماجرای مرگ مهسا امینی، با شعار «زن، زندگی، آزادی» در توئیتی خواستار آن شد که این بار، اعتصابات عمومی به کردستان محدود نماند و تهران و شهرهای بزرگ و کوچک تمام ایران را در بربگیرد!

کاوه مدنی: او از بازداشتی‌های پرونده جاسوسان محیط زیستی بود که با هدایت افسران اطلاعاتی سیا و موساد مأموریت‌های سه گانه‌ای را شامل موضوعات زیست محیطی، نفوذ در جامعه علمی ایران و جمع آوری اطلاعات از اماکن حساس و حیاتی کشور از جمله پایگاه‌های موشکی، دنبال می‌کرده‌اند. او درحالیکه برایش حکم معاون سازمان محیط زیست، از سوی عیسی کلانتری صادر شده بود، از کشور خارج شد.

کمال آذری: او دکترای خود را در رشته سیاست تطبیقی از دانشگاه فوردهام در نیویورک گرفت. او در دانشگاه برکلی پژوهشگر بود.

مجید زمانی: او از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ مدیر مؤسس و اولین مدیرعامل شرکت تأمین سرمایه کاردان بوده است. در سال ۱۳۹۵ وی شرکت مدیریت سرمایه کیان را تأسیس کرد که هم‌اکنون به یک هلدینگ مالی به نام گروه مالی کیان، با ۲۵ شرکت و صندوق زیرمجموعه و ۳۶۰ همکار و بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان دارایی تحت مدیریت تبدیل شده است. وی همچنین نقش مؤثری در تأسیس و شکل‌گیری هلدینگ سرآوا، و همچنین اولین سرمایه‌گذاری‌های بزرگ استارت‌آپی آن از جمله در دیجی کالا و کافه بازار داشته است. او همچنین هم‌بنیانگذار شرکت هماپی بود که در سال ۱۳۹۷ به دیجی کالا فروخته شد. مجید زمانی به مدت سه سال مشاور بانک جهانی بوده است و سابقه کارآموزی در شرکت مالی نفت و گروه سرمایه‌گذاری AIG در شهرهای واشنگتن و نیویورک را داشته است. عضویت در هیأت امنا و هیأت مدیره بنیاد حامیان دانشگاه شریف جزء سوابق خدمات عمومی وی است.

منبع: فارس

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 22
 • غیر قابل انتشار: 0
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۶
  3 60
  . با وجود این همه مذاهب گوناگون در کره زمین چرا شيعه ها از بهائیان این قدر نفرت دارند
  • IR ۱۲:۱۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   9 1
   به خاطر دلایل زیادی از جمله، منسوخ اعلام کردن اسلام، تحریف کتب شیعه و روایات اهل بیت علیهم السلام به نفع فرقه ضاله بهاییت و ...
  • IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
   3 0
   راستش بهاییت باهمه دشمن هستند
 • IR ۱۶:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۶
  7 2
  یه مشت غربتی درب و داغون
 • علی افصحی IR ۱۶:۳۸ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۶
  10 1
  جریان گذار!بیش از آن «گذار»باشد بیشتر یک جریان «در جا زن» بوده با این تفاوت که هر از چندی شیرین عقل هایش جا به جا می شود و جماعت ضد انقلاب فراری احساس «گذار» می کنند در حالتی که سال هاست همه ضد انقلاب فقط در جا زده و راه به پیش ندارند امیرالمومنین علی علیه السلام در خطبه صد و پنجاه و چهار نهج البلاغه می فرماید «فلینظر الناظر أسائر أم راجع هر کنش گری باید بسنجد که آیا عملش مترقی و رو به پیش است یا نه ارتجاعی و در جا زدن و پسرفت»! این که نظام ها باید مردمی باشند چیزی نیست که این جماعت گفته باشند! این که حاکمیت در برگیرنده اکثریت باشد بازهم چیزی نیست که این جماعت بگویند اصلا زیبایی انقلاب اسلامی ایران عزیز به رهبری امام خمینی وجه مردمی و اکثریت مطلق قریب به اتفاق داشتن آن بود.نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزیز نیز برآمده از رأی نود ونه درصدی مردم مسلمان بوده و هست. حالا جماعتی متوهم مرکب از کمونیست، بهایی ، غارتگر ثروت مردم ، منافق تروریست و مشنگی مثل مصی پولی نژاد می خواهند «جنبش زن زندگی آزادی فحشا و فساد »راه بیندازند که چه؟برای این که از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزیز که بر اساس آرا ء اکثریت مردم شکل گرفته و چهل و پنج سال هم مردمی پیش رفته، «گذار »کنند!به چی؟ ادعای نظام مردمی! این احمق ها اگر سواد نصفه نیمه ای داشتند می دانستند به این حرکت احمقانه گفته می شود «تحصیل حاصل»!یعنی چیزی که موجوده ، احمق دنبالش می گردد آن هم در آمریکا !آن هم در دانشگاهی که یکی از هیات امنایش بهایی که با خرید گران ،یک سالن را به مدت دو روز برای «گذار»! کرایه کرده است. همان کاری که شاه جلاد با همین دانشگاه های آمریکایی می کرد و میلیون ها دلار می داد تا تحقیق دهند«شاه جنایت کار نیست» به خیال این که پز دهند مثلا تحقیق دانشگاهی است!!! در نهایت شاه گور به گور شد و دانشگاه های قابل خرید و فروش آمریکا همچنان از تفاله های شاه جلاد گوش بری می کنند.مولی علی در تشبیه حرکت های بی آینده و بی حاصل می فرماید «و ما خبثت سقیه خبثت غرسه و أمرن ثمرته حرکتی زیر بنایش کثیف و پول های آلوده باشد گرد آمد گانش پلید و نتیجه ای جز تلخ و شرم آور نخواهد داشت. سلامتی و طول عمر امام خامنه‌ای صلوات.
 • IR ۱۲:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۰۷
  8 0
  چهره همشون کریه بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس