درمان

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: متاسفانه منابع مالی طرح دارویار تامین نشد و پرداختی از جیب مردم به شدت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش مشرق، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح سلامت بخش طرح مهمی است و می‌تواند کمک زیادی به بیماران کند اظهار داشت: منابع مالی حوزه سلامت اگر به خوبی تامین نشود مردم با مشکلات زیادی مواجه می‌شوند، سال گذشته در قانون مصوب شده بود که قیمت دارو نسبت به شهریور سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا نکند تا پرداختی از جیب مردم زیاد نشود.

وی گفت: متاسفانه منابع مالی طرح دارویار تامین نشد و پرداختی از جیب مردم به شدت افزایش پیدا کرده است که این امر برخلاف سیاست‌های ابلاغی است. با ۶۹ همت در نظر گرفته شده مشکلات قطعا بیشتر از سال ۱۴۰۱ خواهد بود، تصویب قانون و تخصیص اعتبارات باید پیگیری شود. برای سال ۱۴۰۱ حدود ۷۷ همت در قانون پیش‌بینی کرده بودیم که بیمه سلامت از طریق دارویار مشکلات پرداختی از جیب مردم را حل کند که این اتفاق رخ نداد.

شهریاری افزود: بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه باید منابع را به موقع در اختیار قرار دهند، همچنین تخصیص ارز به موقع به تامین دارو و تجهیزات پزشکی باید در دستور کار قرار داشته باشد، با این قیمت دلار اگه دولت کمک نکند بیمارستان بخش خصوصی توان خرید تجهیزات را نخواهند داشت.

وی ادامه داد: بیمه‌ها نیز توانایی افزایش پوشش را ندارند و دولت باید در زمینه تخصیص بودجه کمک کند، امیدواریم منابع مالی کافی در اختیار بیمه و وزارت بهداشت قرار گیرد.

نماینده مجلس گفت: طرح سلامت بخش نیز در سه استان خراسان جنوبی، کردستان و بوشهر حدود ده همت بودجه نیاز دارد که در صورت افزایش تعداد استان‌ها به منابع مالی بیشتری نیاز خواهد بود.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

  • انتشار یافته: 1
  • در انتظار بررسی: 0
  • غیر قابل انتشار: 0
  • FR ۰۸:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۲/۲۳
    0 0
    دسمزد مردم تغییر نمیکنم اما دسمزد یک دکتر با وجود زیاد بودن باز هم زیادتر میگیرد وقتی تعداد پزشک کم باشه طرف معلومه خر ورشمیداره خبر نداره یه پزشک تو اروپا فقط 2 برابر یه کارمند حقوقش بیشتر میشه طرف میخاد مثل اروپا باشه حقوقش

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس