تدوین دستورالعمل عفو دانشجویان در حوادث اخیر

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت:در بحث بخشودگی دانشجویان ما یک جمع بندی ای را داشتیم. براساس آن جمع بندی، سعی خواهیم کرد دراین هفته به یک تصمیم نهایی برسیم و آن را تقدیم مقامات کنیم.

به گزارش مشرق، هاشم داداش پور رئیس سازمان امور دانشجویان صبح امروز (یکشنبه ۷ اسفند) در حاشیه نشست خبری که برگزار شد درباره آخرین اقدامات صورت گرفته در مورد عفو اخیر مقام معظم رهبری در حوزه دانشجویی گفت: فکر می‌کنم بتوانیم شرایطی را ایجاد کنیم تا دانشجویان از همان منظری که منظومه فکری رهبری در بحث عفو است از این امکان برخوردار شوند.

داداش پور درباره آمار دانشجویانی که مشمول عفو خواهند شد تصریح کرد: در حال حاضر آماری نداریم اما تلاش ما این است که بخشودگی، تعلیق، تخفیف برای دانشجویان لحاظ شود و ممکن است بخش کوچکی از دانشجویان همان شرایط قبلی در مورد آنها تایید شود. اما تمام تلاش مان این است که بحث بخشودگی، تعلیق و تخفیف را برای تمام دانشجویان داشته باشیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره تایید شرایط قبلی در مورد بخش کوچکی از دانشجویان یادآور شد: ممکن است درصدی از دانشجویان باشند که آن تخلفات و تنبیهاتی که برای آنها در حوزه انضباطی در نظر گرفته شده است باقی بماند، البته هنوز برای ما روشن نیست. ما سعی کرده ایم همه را دسته بندی کنیم و متناسب با آنها بتوانیم تصمیم بگیریم اما هنوز هیچ داده روشنی نداریم. هنوز برای ما مشخص نیست اساساً این افراد چه کسانی هستند. تمام تلاش ما این است که دقیقاً بتوانیم براساس منظومه فکری مقام معظم رهبری برای دانشجویان عزیزمان این فرصت را فراهم کنیم تا از این بخشودگی استفاده کنند.

وی درباره اینکه آیا کمیته‌های ویژه ای برای این امر تشکیل می‌شود، گفت: خیر؛ همان کمیته‌های انضباطی است و شامل دانشجویان دانشگاه آزاد نیز می‌شود که در چارچوب خود این کار را انجام می‌دهند. عفو رهبری شامل تمام دانشجویان است و ما تمام تلاش مان را می‌کنیم این بحث بخشودگی را دنبال می‌کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره اینکه آیا بازه زمانی خاصی برای آن در نظر گرفته شده است، ادامه داد: هنوز چیزی قطعی نیست. ما فعلاً به یک دستورالعمل رسیدیم. تمام تلاشمان آن است که این دستورالعمل را هرچه زودتر آماده کرده تا براساس آن بتوانیم تصمیم بگیریم.

وی درباره اینکه اقدامات درباره دانشجویانی که خارج از دانشگاه برای آنها اتفاقی افتاده بود، نیز پیگیری می‌شود یا خیر؟ اظهار داشت: ما درباره آن چیزی که به دانشجو باز می گردد و کمیته انضباطی، می توانیم تصمیم بگیریم که شامل آنها هم می شود. ولی ممکن است دانشجویی باشد که شامل عفو قوه قضائیه باشد که آنجا دیگر به ما ارتباط پیدا نمی‌کند.

داداش پور خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که از ظرفیت ایجاد شده توسط رهبری برای دانشجویان استفاده کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان در خصوص اینکه آیا از افرادی که عفو رهبری شامل آنها شده و آزاد شده اند آمار دارید یا خیر؟ گفت: خیر؛ آماری ندارم.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس