1

مقامات فدراسیون روسیه با حضور در مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را شکوهمندتر از همیشه کردند.

به گزارش مشرق، صدها تن از مقامات بلندپایه لشکری و کشوری فدراسیون روسیه، سفرای کشورهای مقیم روسیه، وابستگان نظامی، شخصیت‌های برجسته سیاسی، فرهنگی و مذهبی، چهره‌های علمی و دانشگاهی، فیلسوفان، اندیشمندان و مدیران ارشد رسانه‌های روسی، با حضور در مراسم جشن روز ملی جمهوری اسلامی ایران در روسیه، چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را شکوهمندتر از همیشه کردند.

میهمانان این جشن با استقبال کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران در روسیه در حالی به مراسم روز ملی ایران آمدند که تالارهای بزرگ هتل کارلستون مسکو مملو از میهمانان روسی، سفیران و نمایندگان دیگر کشورهای مستقر در روسیه بود.

الکساندر نوواک معاون نخست‌وزیر و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه، آندره فورسنکو دستیار رئیس جمهور روسیه در امور علم و فناوری، ایگور لیویتین دستیار ولادیمیر پوتین در امور اقتصاد و انرژی، ژنرال الکساندر فومین معاون وزیر دفاع روسیه، روسای جمهوری‌های خودمختار روسیه، استانداران، معاونان چندین وزارتخانه اقتصادی و صدها تن از شخصیت‌های برجسته روسی با حضور در این مراسم باشکوه، فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به سفیر کشورمان تبریک گفتند.

کاظم جلالی سفیر کشورمان در روسیه در این مراسم با اشاره به اینکه مردم و دولت ایران در چهل و چهار گذشته همواره با توطئه‌ها و موانع ایجاد شده بسیاری توسط برخی قدرت‌های خارجی مواجه شده‌اند گفت: آن‌ها با تحمیل یک جنگ هشت ساله، تروریسم، تحریم و سپس با تروریسم اقتصادی که اخیرا

جنگ ترکیبی نیز به آن اضافه شده است، فشاری حداکثری را به کشورمان وارد کردند، اما علی‌رغم همه توطئه‌ها و دسیسه‌ها، جمهوری اسلامی ایران به لطف خدا و حمایت وسیع مردمی توانسته است دستاوردهای فراوان علمی، اقتصادی و فناوری‌هائی را بدست آورد که در عرصه خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی، تولیدات صنعتی، فناوری نانو، انرژی صلح آمیز هسته ای، صنعت هوا-فضا و ... کاربرد پیدا کرده است.
سفیر کشورمان افزود: طی این دوران جمهوری اسلامی ایران توانست رتبه هجدهمین اقتصاد بزرگ دنیا را کسب کند و ایران در زمینه دانش و فنّاوری، رتبه شانزدهم دنیا را در اختیار دارد.

الکساندر نوواک معاون نخست‌وزیر و رئیس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و روسیه نیز در این مراسم گفت:جمهوری اسلامی ایران نمونه‌ای از ترکیب هارمونیک اصول دینی و دموکراسی در کشور و موازنه بین حقوق بشر و منافع ملی شد.
نوواک افزود: امروز ایران با موفقیت از عهده چالش‌های خارجی بر آمده و بازیگر مهمی در سیاست جهانی و بخش مهمی از اقتصاد جهانی و یکی از مراکز کلیدی فرهنگی و دینی در جهان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس