سردار شریف: عاملان حمله ناکام اخیر به اصفهان پشیمان خواهند شد

سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با اشاره به اینکه دشمن پیامدهای اقدامات خود را می داند، تاکید کرد که عاملان حمله ناکام اخیر به یک از کارگاههای وزارت دفاع در اصفهان بی شک پشیمان خواهند شد.

به گزارش مشرق، سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در گفت وگو با شبکه المسیره تاکید کرد که بی شک عاملان اقدام ناموفق علیه یک کارگاه وزارت دفاع در اصفهان پاسخ مناسب را دریافت خواهند کرد و پشیمان خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد که دشمن پیامدهای اقدامات خود را می داند و آن ها مطلع هستند که هرگونه اقدام علیه ایران با پاسخ سخت مواجه خواهد شد.

سخنگوی سپاه تاکید کرد که دشمن معنای مقابله به مثل را به خوبی خواهد فهمید.

ساعت ۲۳:۳۰ شب (شنبه ۸ بهمن) سه فروند ریزپرنده از نوع کوادکوپتر به قصد انجام حمله بر فراز یکی از مجتمع‌های کارگاهی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در استان اصفهان به پرواز درآمدند که نهایتا با واکنش به موقع سامانه‌های پدافندی مستقر در مجموعه این حمله ناموفق و بدون تلفات جانی بود و تنها آسیب جزئی به سقف یکی از کارگاه‌ها وارد شد.

در این حمله از سه فروند ریزپرنده از نوع کوادکوپتر پیشرفته مجهز به بمبلت استفاده شده است و عوامل حفاظت پیرامونی مجموعه پس از شنیدن صدای کوادکوپترها با تجهیزات در اختیار از جمله سلاح و سامانه‌های جنگ الکترونیک اقدام به مقابله با این پرنده‌ها می‌کنند که موفق به ساقط کردن یک فروند از آنها می‌شوند.

یک فروند از این کوادکوپترها حین مقابله، لینک ارتباط GPS خود را در اثر جمینگ از دست می‌دهد و همین موضوع منجر به سقوط آن و برخوردش با سقف سوله می‌شود که فیلم منتشر شده در فضای مجازی از لحظه اصابت هم مربوط به این کوادکوپتر است که پس از اخلال در ارتباط آن و سقوطش به سقف سوله برخورد می‌کند.

این مجموعه پیش‌تر نیز تجربه موردی مشابه را داشته و تمهیدات در نظر گرفته شده پس از آن حادثه منجر به این می‌شود که خسارت قابل توجهی در این حمله به کارگاه‌ها و سوله‌های آن وارد نشود.

گفتنی است که یک فروند دیگر از این کوادکوپترها که در حین عملیات مقابله آسیب کمتری دیده در اختیار نیروهای حفاظتی مستقر در مجموعه قرار گرفته است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس