سهم رسانه‌های مدعی اصلاحات در خون‌های ریخته‌شده/ چرا اصلاح‌طلبان اغتشاشگران را تطهیر می‌کنند؟

یکی از افراطیون مدعی اصلاحات می‌گوید میراث اعتماد به نفس در انقلاب، آب شده و می‌رفت در اغتشاشات اخیر احیا شود که از سوی نظام سد شد(!)

به گزارش مشرق، روزنامه کیهان در ستون خبرویژه خود نوشت: روزنامه اعتماد به قلم عباس عبدی نوشت: اگر از من بپرسید که مهم‌ترین میراث انقلاب برای مردم ایران چه بود؟ خواهم گفت که ایجاد اعتماد به نفس. این ویژگی رکن اساسی نه فقط آن انقلاب که هر حرکت و جنبش اجتماعی است. اصولا بدون وجود اعتماد به نفس نمی‌توان در حرکت‌های اجتماعی سازنده مشارکت کرد و حضور داشت. مگر آنکه این جنبش‌ها کور و بی‌معنا شوند و حرکت‌های کور پیش از آنکه ناشی از امید به آینده و کنشگرانه باشند، ناشی از استیصال و یأس و ناامیدی از آینده خواهد بود.

اعتماد به نفس در عین حال که بسیار مهم و جزو ضروری برای پیشرفت است، باید با نوعی عقلانیت و واقع‌گرایی همراه باشد، در غیر این صورت خیلی سریع به در بسته خواهد خورد و این موجب شکسته شدن اعتماد به نفس می‌شود و ناامیدی و فقدان اعتماد به نفس جانشین آن خواهد شد...

با شعارهای بی‌محتوا نمی‌توان این جریان را ایجاد کرد. اینکه بگوییم «ما می‌توانیم» و پیاپی آن را تکرار کنیم، کافی نیست. اگر من بگویم که می‌توانم وزنه ۲۰۰ کیلویی را بزنم، نه تنها اعتماد به نفس مفید ایجاد نمی‌کند، بلکه موجب استهزای دیگران هم می‌شوم. امید به آینده باید مبتنی بر شواهد و قرائن عقلانی باشد. اینکه بگوییم «‌آینده را برای اقتصاد، سفره مردم و معیشت بسیار روشن می‌بینیم»، یا داریم پیشرفت می‌کنیم، برای ایجاد اعتماد به نفس کفایت نمی‌کند. این ادعاها باید مبتنی بر شواهد روشن و برنامه قابل دفاع از طرف نخبگان باشد. سیاست‌ها باید علمی و پذیرفتنی باشند.

واقعیت این است به عنوان کسی که در سال ۱۳۵۷، دانشجویی ۲۲ ساله بوده‌ام و حس و حال مردم را در آن دوره به یاد دارم باید بگویم که مهم‌ترین سرمایه و میراث این انقلاب که ایجاد اعتماد به نفس نزد مردم و جوانان بود، اکنون چون برف در تابستان سوزان آب و تبخیر شده است. حرکت اعتراضی اخیر نیز که می‌رفت این اعتماد به نفس را زنده کند با سدهایی مواجه شد که شاید حکومت ایجاد این سدها را موفقیت بداند، ولی اصلا چنین نیست، چون ناامیدی را در جامعه رواج می‌دهد. تجربه مواجهه من با افراد این است که خاموش شدن اعتماد به نفس آنان ناشی از فقدان چشم‌انداز نسبت به آینده است.

این یک عارضه مهم اجتماعی است بیش از آنکه فردی باشد. دود این وضعیت به چشم کلیت جامعه و حکومت خواهد رفت... به هراندازه که می‌بینیم نگاه به خارج و منجی بیگانه، تقویت می‌شود، آشکارا متوجه می‌شویم که از مهم‌ترین دستاورد آن انقلاب فاصله گرفته‌ایم. این یعنی میراثی که هزینه نابخردی‌ها شده است».

روشن است که نویسنده روزنامه اعتماد، خود را به تجاهل زده وگرنه انقلاب ریشه‌دار اسلامی با ده‌ها سال عقبه و ۴۴ سال پایداری و بالندگی- با وجود همه دشمنی‌ها- را با آشوب‌افکنی ناکام و شکست خورده دشمن مقایسه نمی‌کرد.

انقلاب اسلامی در حالی به پیروزی رسید که آمریکا، رژیم پهلوی را جزیره ثبات و ژاندارم خود در منطقه معرفی می‌کرد و محکم (از کنار انگلیس و اسرائیل و برخی دولت‌های عربی) در کنار سرکوب‌های رژیم شاه ایستاده بود. با این وجود ملت ایران، ‌سد آمریکا و غرب و رژیم دست‌نشانده را شکست، همان‌گونه که در جنگ شهامت نشان داد و در فتنه‌های دو دهه اخیر، صلابت و درایت و قاطعیت به خرج داد و بساط نقشه‌های پیچیده و سرویس‌های جاسوسی غرب را برچید. همان ملتی که انقلاب کرد، به قدر کافی بالندگی و رشد یافتگی داشت که دست دشمن را پشت فتنه‌هایی مانند فتنه ۸۸ و فتنه امسال ببیند، مرزبندی کند، به گروهک‌ها و پادوهای دشمن پهلو ندهد و در عین حال در تجمعات باشکوه و کم‌نظیر، برنامه پیچیده دشمن را زیر پا بگذارد.

ایستادگی و پیشرفت همین ملت بود که موجب شد مقامات آمریکایی اعتراف کنند فشار حداکثری، علیه ایران، شکست فاحشی خورده است و همان‌ها اعتراف دارند که با وجود همه کارشکنی‌ها، ایران به پیشرفت‌های مهمی در حوزه پزشکی، بهداشت و درمان، ‌فضایی، فناوری نانو، سدسازی، نیروگاه‌سازی،‌ پالایشگاه‌سازی و گسترش دیپلماسی و تجارت خارجی،‌ توانمندی‌های دفاعی و نظامی دست یافته است.

اما در ماجرای اغتشاشات اخیر،‌روشن است که اعتماد به نفس توهمی بانیان آشوب آسیب بزرگی خورد؛ کسانی که ادعا می‌کردند انقلاب ایران، ۴۴ سالگی خود را نمی‌بیند و در مقابل آمریکا، غرب و گروهک‌های برانداز تسلیم می‌شود،‌حالا اعتراف به سرخوردگی می‌کنند. آمریکا و اروپا پالس مذاکره می‌فرستند و می‌گویند نمی‌شود معطل اپوزیسیون ناتوان ماند،‌و فعالان اپوزیسیون از چشم کارفرمایان غربی خود افتاده‌اند صراحتاً ابراز نگرانی می‌کنند و عجیب است که روزنامه آقای حضرتی و نویسنده بدسابقه آن، با دولت‌های منفور غربی و مزدوران آنها احساس همدردی می‌کنند!

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 6
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • سید IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  3 0
  نباید از این موضوع غافل شد که جدا از اوباش و اراذل یقه کثیف که به شعبان بی مخ ها و پری بلنده ها مشهورند و فتنه گری در کف خیابان را برعهده دارند، اراذل و اوباش یقه سفیدی هم هستند که معمولاَ یا کرسی های دانشگاه هارا با روابط ویژه غصب کرده اند و یا با پول اجنبی رسانه های نوشتاری و دیداری ایجاد کرده و فتنه انگیزی می کنند که صد البته حضور در کف خیابان را دور از شأن خود می داند و فقط به گمراه کردن نادانان بسنده می کنند تا آن فلک زدگان خواسته های ایشان را در کف خیابان اعلام کنند!!!
 • سید IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  4 0
  جدا از اوباش و اراذل یقه کثیف که به شعبان بی مخ ها و پری بلنده ها مشهورند و فتنه گری در کف خیابان را برعهده دارند، اراذل و اوباش یقه سفیدی هم هستند که معمولاَ یا کرسی های دانشگاه هارا با روابط ویژه غصب کرده اند و یا با پول اجنبی رسانه های نوشتاری و دیداری ایجاد کرده و فتنه انگیزی می کنند که صد البته حضور در کف خیابان را دور از شأن خود می داند و فقط به گمراه کردن نادانان بسنده می کنند تا آن فلک زدگان خواسته های ایشان را در کف خیابان اعلام کنند!!!
 • سید IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  2 0
  نباید از این موضوع غافل شد که جدا از اوباش و اراذل یقه کثیف که به شعبان بی مخ ها و پری بلنده ها مشهورند و فتنه گری در کف خیابان را برعهده دارند، اراذل و اوباش یقه سفیدی هم هستند که معمولاَ یا کرسی های دانشگاه هارا با روابط ویژه غصب کرده اند و یا با پول اجنبی رسانه های نوشتاری و دیداری ایجاد کرده و فتنه انگیزی می کنند
 • سید IR ۰۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  2 0
  نباید از این موضوع غافل شد که جدا از اوباش و اراذل یقه کثیف که به شعبان بی مخ ها و پری بلنده ها مشهورند و فتنه گری در کف خیابان را برعهده دارند، اراذل و اوباش یقه سفیدی هم هستند که معمولاَ یا کرسی های دانشگاه هارا با روابط ویژه غصب کرده اند
 • IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  2 0
  یعنی به جایی رسیدن که هر طور شده باید یه چرت و پرتی بپرونن.مردک خورده زمین هنوز داره سینه خیز میره.به همه چیز چنگ میزنن انگار اگه حرف نزنن بقیه میگن لاله.این حجم از مقاومت در برابر فهمیدن نوبره.
 • علی افصحی IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۷
  0 0
  به یکی از دانه درشت های اصلاح طلبان فاسد منافق می گفتم شما چرا با ولایت فقیه سرسازگاری ندارید مگر ولایت فقیه میراث امام خمینی و از مبانی اصلی فقه شیعه نیست آن دانه درشت به یکباره گفت« ما با (امام) خامنه‌ای مخالفیم نه ولایت فقیه!» همان لحظه احساس کردم که خصلت های فردی و عقده های شخصی افراد به ظاهر «گنده »!را چقدر حقیر می کند.برای دشمنی با ولی الله ، ولایت را انکار می کنند همان اتفافی که در سقیفه افتاد. اصلاح طلبان آمریکایی وارثان سقیفه همان راهی را رفتند که غاصبان ولایت با نفی ولایت امام علی پایه گذاری کردند. اصلاح طلبان آمریکایی با ولی الله مشکل جدی دارند چون این ولی فقیه است که مقابل مطامع شخصی و ویژه خواری وارثان سقیفه ایستاده و بر عدالت پای می فشارد. تمام نوشته عباس عبدی فقط یک ضدیت آشکار دارد آن هم ضدیت با تزریق امید و خودباوری توسط امام خامنه‌ای به جامعه است. عباس عبدی بی ادب هماهنگ با شیطان بزرگ آمریکا و غرب وحشی نوک پیکان هجوم وحشیانه خود را امام خامنه‌ای قرار داده و می داند آن نیرویی که پیشبرنده همه نظام و مردمان انقلابی بوده ولی فقیه است پس بر خود واجب کرده تعارف را کنار گذاشته و به ولی فقیه امام خامنه‌ای هجمه نموده و اعتماد به نفس ولی فقیه و مردم ولایی را به چالش بکشد. اما اشتباه راهبردی این حسود آن است که نمی فهمد ولی فقیه امام خامنه‌ای خردمندی است که با یک طرح و برنامه عقلانی راه رشد و شکوفایی ایران اسلامی را ریل گذاری فرموده که نشانه های آن بسیار روشن تر از آن است که مورد انکار مزورانی چون عباس عبدی واقع شود. رشد و شکوفایی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران عزیز امروزه دیگر بیت الغزل همه منصفان عالم شده به ویژه که مسلمانان جهان و جبهه مقاومت به این همه پیشرفت ایران اسلامی می بالد و افتخار می کند. سلامتی و طول عمر امام خامنه‌ای صلوات.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس