میثم لطیفی

رئیس سازمان اداری و استخدامی گفت: سال آینده حق اولاد و عائله مندی به ترتیب ۶۰۰ هزار و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش مشرق، میثم لطیفی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به الگوی پلکانی افزایش حقوق، اظهار کرد: بخشی از این مدل با مالیات اعمال می‌شود و برای بخش دیگر هم الگویی دادیم که عدد ثابتی تحت عنوان ترمیم حقوق در احکام کارگزینی همکاران اضافه شود؛ مثلاً کسی که ۵ میلیون تومان حقوق می‌گیرد، وقتی این رقم ۶ میلیون تومان می‌شود، درصدش خیلی بیشتر از کسی است که ۳۰ میلیون تومان می‌گیرد و حالا می‌شود ۳۱ میلیون تومان.

رئیس سازمان اداری استخدامی کشور افزود: اعتقاد بنده این است که الگوی درصدی الگویی است که شکاف‌ها را بیشتر خواهد کرد، لذا پیشنهاد ما حتی در لایحه هم این بود که ما بایستی به سمتی برویم که یک عدد ثابت را به حکم کارگزینی همه کارکنان اضافه کنیم، اما در الگوی درصدی وقتی می‌گوئیم، ۲۰، ۲۵ و ۳۰ درصد برای کسی که ۶ میلیون تومان می‌گیرد، می‌شود یک عددی مثلاً ۷۲۰۰ و برای کسی که ۳۰ میلیون تومان می‌گیرد، می‌شود ۶ میلیون تومان که خیلی بیشتر از نفر قبلی است و شاید اندازه کل حقوق او باشد، لذا ما دنبال این بودیم که الگو را پیگیری کنیم و احساس می‌کنیم اگر می‌خواهیم عدالت ایجاد شود، بایستی از این مسیر برویم.

لطیفی، اقدام پنجم را افزایش حق اولاد و عائله مندی اعلام کرد و گفت: سال قبل، این رقم ۱۰۰، ۲۰۰ هزار تومان بود، اما سال آینده حق اولاد و عائله مندی عدد خوبی خواهد بود و فکر می‌کنم ۶۰۰ هزار و ۳۰۰ هزار تومان خواهد بود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی، تدوین یک قانون جامع در خصوص نظام پرداخت حقوق را از دیگر اقدامات انجام شده دانست و گفت: آخرین قانونی که در این زمینه داریم، قانون خدمات کشوری بوده که مصوب سال ۱۳۸۹ است؛ البته ما هنوز قانون نظام هماهنگ سال ۷۰ و قانون استخدام کشوری سال ۱۳۴۵ را هنوز برای برخی از همکارانمان اجرا می‌کنیم، لذا پیشنهادمان این بوده است که کارگروهی تشکیل شود تا بتوانیم یک قانون جامع تدوین شود که آن قانون، مبنا قرار گیرد.

لطیفی افزود: اگر یک قانون واحد داشته باشیم، به جای اینکه چند حکم و چند نوع شیوه محاسبه داشته باشیم، با یک الگوی محاسبه ضمن رعایت تفاوت‌ها، عدالت نیز در پرداخت‌ها محقق خواهد شد.

معاون رئیس جمهور، پرداخت حقوق بر اساس بهره وری را یکی دیگر از اقدامات انجام شده برای ترمیم حقوق کارکنان دولت عنوان کرد و گفت: براساس این الگو، آن پرداختی که خارج از حکم است، تحت عنوان اضافه کار یا اگر فوق العاده عملکرد می‌دهیم، مثل آنچه بعضی از شرکت‌ها و سازمان‌ها مطرح می‌کنند، بر اساس بهره وری پرداخت شود و فقط جنبه ترمیمی پیدا نکند و واقعاً کسی که بیشتر کار می‌کند و زحمت بیشتری می‌کشد، بهره مندی بیشتری هم از حداقلی که وجود دارد، داشته باشد.

آخرین وضعیت ساماندهی نیروهای شرکتی

رئیس سازمان اداری و استخدامی در پاسخ به پرسشی درباره ساماندهی نیروهای شرکتی نیز گفت: درباره تبدیل وضعیت شرکتی‌ها، مبنای ما آزمون است و هم اکنون مجوز برگزاری آزمون‌ها داده می‌شود که ظرف چند روز آینده آخرین اعداد آن مشخص می‌شود و کار آغاز خواهد شد.

لطیفی افزود: بخشی از نیروهای شرکتی که در دستگاه‌های اجرایی کار می‌کنند، کسانی هستند که کار جاری دستگاه را انجام می‌دهند یا کار اصلی دستگاه را. عرض ما این است که اگر کسی کار اصلی دستگاهی که جاری است، انجام می‌دهد، زمینه‌ای ایجاد کنیم که استخدام شود، اما برای این کار باید آزمون بگیریم؛ غیر از این باشد، دیوان عدالت، آن را ابطال می‌کند.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور درباره جزئیات آزمون ادامه داد: آزمون‌ها سخت نیستند و کسانی که تجربه دارند، عموماً قبول می‌شوند، چون بخشی از آزمون مهارتی است. ۷۰ درصد کتبی و ۳۰ درصد مصاحبه است، لذا بزرگوارانی که تجربه کار دارند، قطعاً نسبت به کسی که کم تجربه‌تر است، ضریب احتمال قبولی آنان در آزمون بیشتر خواهد بود.

معاون رئیس جمهور درباره سامانه پاکنا و بحث شفافیت نیز گفت: این سامانه، تکلیف قانون برنامه ششم بوده که باید از سال ۹۶ اجرا می‌شده که اجرا نشده است و از سال ۱۴۰۰ و با دستور آقای رئیس جمهور هم هوشمند سازی و هم شفاف سازی و سامانه‌مند کردن ایجاد شده است. الان بیشترین مشکل ما در ورود اطلاعات شهرداری هاست و در بخشی از بانک‌ها و شرکت‌های دولتی نیز مشکل داریم، اما در حوزه کارمندی دستگاه‌های دولتی، تقریباً ما مشکلی نداریم و با سرعت و روحیه جهادی که در دستگاه‌های اجرایی است، امیدواریم این موضوع را حل کنیم.

ارسال لایحه تأسیس سازمان بازرگانی این هفته به مجلس

لطیفی از تأسیس سازمان بازرگانی و تنظیم بازار خبر داد و گفت: آن چیزی که در دستور کار داریم و لایحه آن هم نهایی شده است و همین هفته به مجلس ارائه خواهد شد، سازمان بازرگانی و تنظیم بازار است.

معاون رئیس جمهور افزود: سازمان حمایت و سازمان بازرگانی که زیر مجموعه وزارت کشاورزی بودند، از همدیگر جدا می‌شوند و سازمان بازرگانی تشکیل می‌شود و پیشنهاد ما این است که مستقیم زیر نظر رئیس جمهور باشد، برای اینکه موضوع بازار برای ما اولویت یک است و به همین علت، آقای رئیسی به صورت مستقیم، آن را راهبری می‌کند؛ البته ستاد تنظیم بازار در استان‌ها و شهرستان‌ها به تناسب فعال خواهند بود.

رئیس سازمان اداری و استخدامی در پایان گفت: علاوه بر تشکیل سازمان بازرگانی، سازمان تعزیرات حکومتی را هم تقویت خواهیم کرد و این موضوع را دنبال می‌کنیم تا به معنایی نظارت بر بازار را تقویت کنیم؛ به خصوص با توجه به شرایطی که شب عید داریم، ما تعداد شعب تعزیرات حکومتی را در تهران از ۱۰ شعبه به ۵۰ شعبه افزایش داده‌ایم تا بتوانیم کنترل را بر بازار بیشتر کنیم که خدای‌نکرده، گران‌فروشی و احتکار، روی ندهد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 47
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۴:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  18 9
  واقعا برای این مسئول متاسفم ا
  • IR ۱۸:۵۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   0 1
   بله کمی دور از انصاف
  • IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   6 1
   البته اول باید برای خودمون متاسف باشیم که این افراد سرکار هستند!
 • جانباز IR ۱۴:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  16 7
  سلام،واقعا"با افزایش مقدار ناچیز حق عائله مندی و حق اولاد در برابر تورم بیش از ۴۵ درصد می شود یک زندگی فقیرانه داشت.حتما که نمی توان چند قرص نان خرید چه رسد که یک کیلوگوشت قرمز خداکیلو خرید مردم را به خاک سباه نشاندید.مردم بیچاره شدند مردم فقیر و بی نوا شدند،مردم دیگر نمی توانند خانه خویشان و اقوام بروند چون هزینه زندگی بیشتر از در امد خانوار هست ،شما باعث و بانی قطع صله رحیم شده اید.
 • بازنشستگان IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  0 1
  چرا حکم حقوقی بازنشستگان بهداشت بر اساس مولفه های حقوقی 30 ساله خدمت را که در سایت حقوقی هست از سال 1400 پرداخت ننمودند ؟
 • سپهوند IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  7 9
  چرا خانم های کارمند حق اولاد وعائله مندی دریافت نمی کنند این ظلم به این افراد است
  • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   6 2
   خیر ظلم نیست حق اولاد و عائله مندی فقط برای مردان متاهل هست چون در قانون وظیفه خرج و مهریه و نفقه زندگی بر عهده آنهاست!
  • IR ۰۹:۲۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
   0 0
   کدوم ظلم؟اگه هم زن وهم مرد شاغل باشن عادلانه است هردو حق اولاد بگیرن به نظر من این ظلمه واونجایی که زن ومرد هردو با این که چند تا خونه دارن هردو حق مسکن میگیرن
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  8 3
  چراکارمندی دوسال سابقه کار دارد باکارمندی که 25سال سابقه کار دارد تفاوتی نباشد ودراین نوع افزایش مرموز های است که مردم می فهمند
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  10 2
  این روند افزایش حقوق به نفع دولت وبه ضرر کارمند است
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  9 4
  این روند افزایش حقوق به نفع دولت وبه ضرر کارمند است چراکارمندی دوسال سابقه کار دارد باکارمندی که 25سال سابقه کار دارد تفاوتی نباشد
 • IR ۱۵:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  2 2
  این روند افزایش حقوق به نفع دولت وبه ضرر کارمند است چراکارمندی دوسال سابقه کار دارد باکارمندی که 25سال سابقه کار دارد تفاوتی نباشد ودراین نوع افزایش مرموز های است که مردم می فهمند
 • !! IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  6 0
  600 عائله مندی و 300 اولاد !!
 • IR ۱۵:۴۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  9 2
  عموجان،همچین گفتی ۳۰۰ هزارتومان،من فکر کردم ۳ ملیون تومان گفتی!!!!!! حالا اگه انشااله حرف شما به واقعیت بپیونده،با همون ۳۰۰هزار تومان یک کیلو گوشت هم نمیشه خرید.برای حقوق بگیران چاره اساسی بکنید.
  • IR ۱۸:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   3 1
   سال بعدگوشت کیلو ۵۰۰ تومنه میشه نیم کیلو تا اون موقع
 • IR ۱۵:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  4 0
  خدا خیرتون بده.حق اولاد رو بیشتر کنین لطفا
 • IR ۱۶:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  10 1
  اینا با این جوونی چطوری به این پستا میرسن چرادرهمه جا به روی مابسته
 • نغمه IR ۱۶:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  4 1
  همیشه برام سوال بود چرا کارکنان دولت عائله مندی و حق اولاد کمتر از نصف کارگر تامین اجتماعی میگیره ؟!! تازه سال دیگه میخواد میشه سال 1400 تامین اجتماعی!! خدا قوت
 • Faridon.gh4848 IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  4 0
  فکر کنم این کارشناس وسازمان استخدامی خبری از تورم ندارد واصلاحات این حضرت عالی خیلی پایین است که میکه ۶۰۰ هزار هزینه عایله مندی مناسب است این عزیز شاید مجرد باشد خبری از آن ندارد هزینه یک فرزند ۴ملیون بیشتر است
 • IR ۱۷:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  2 0
  وجدانا با این تورم کمر شکن امسال کارگر ساده و معلم و بازنشست فرهنگی و تامین اجتماعی ...چگونه ماه ها رو بدون مشکل سپری کنند؟؟؟ ۳۰۰ت پول چند بسته پوشک میشه؟؟؟
 • بازنشته نفت IR ۱۷:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  5 1
  استاد ما الان 600 هزارتومن عاله مندی و211هزار تومن حق اولا میگیریم چجوری حساب کردی
  • بهنام IR ۲۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
   0 0
   سلام مثل اینکه شما و بنده فقط خبر داریم که همین الان مبلغ گفته شده بالاتر از مبلغی هست که معاون فرمودند.واقعا انسان متاسف میشه
 • IR ۱۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  2 1
  پروفسور جان! تا عائله ای نباشه فرزندی نخواهد بود. یک فکری برای ازدواج و افزایش حق عائله مندی بردارید جناب متخصص!
 • hpln IN ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  1 1
  این دولت فقط آبروی نیروهای نظامی رو با وعده افزایش 20 درصدی رو برد . کجاست این 20 درصد؟ همه کارمندا 1 و 200 اضاف شد ما هم همینقد.
 • محمدی نسب IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  2 1
  سعی کنید با کنترل قیمت دلار مانند سال ۷۴ و جلوگیری از تعیین قیمت توسط دلالان و قاچاقچیان از کوچک شدن سفره مردم جلوگیری شود
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  2 0
  مشرق جان فکر کنم عددها را جابجا نوشتی. عائله مندی ۶۰۰ و اولاد ۳۰۰ درست تره
 • ارلل IR ۱۸:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  2 0
  عین عیدی کارمندان که میشه ۷ تا پیتزا خرید
 • خسرو IR ۱۹:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  0 0
  سلام پس فوق العاده ویژه خدمتگزاران و سرایداران چیه شده از همه ای کارمندان دولت کمترین حقوق دریافت میکند پیشتر کارهای مدرسه و پیشترین ساعت کاری انجام میدهند و از هیچ امتیاز از اضافه کار و حق لباس برخوردار نیستند لطفان پیگیری کنید ممنون
 • IR ۱۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  3 1
  الان حق اولاد وعایله مندی 200 هزار تومان و405 هزار تومان است. چطور 6 برابر امسال میشه 300 و600 هزار تومان. یکم سواد بد نیست
 • مسعود IR ۱۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  1 0
  سلام من 12ساله کارگر شرکتی هستم سال 95تعداد فرزندانم 3تا شده ولی شرکت هنوز حق اولاد 2فرزند میدن خواستم ببینم کارشان قانونی یانه ؟ باتشکر شرکت خصوصی میباشد
 • پروین IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  3 0
  آقای لطفی دکترا تو کجا گرفتی با ۳۰۰ و ۶۰۰تومن ما مشکل مون مگه حل میشه آقای لطیفی حقوق های پایین تر از ده میلیون سه چهازتومن اضافه کن برسون به ده تومن این وضعیت و درست کنید پایین تر از ده تومن یعنی فاجعه شما با ۵.۶تومن چجوری می تونید زندگی کنید
 • محمدی IR ۱۹:۵۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  0 0
  با سلام و احترام در حال حاضر حق اولاد برای هر فرزند حدود 200000تومان و حق عایله مندی 611000 هست. یا ایشان خیلی پرت هستن یا احکام مدیران با کارکنان دولت خیلی متفاوت هست. پیدا کنید پرتقال فروش را .....
 • ناشناس IR ۲۰:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  1 1
  حق عایله مندی اگر به مجرد تعلق نمی گیره به جایش حق مسکن را به مجرد ها بدهید مجرد و متاهل هر دو یکسان کار می کنند چرا حقها متفاوت است
 • ناشناس IR ۲۰:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  0 0
  یه جوری برای بهبود حقوق پیشنهاد میده انگاری سالیان سال در این حوزه تجربه داره!!! سن بچه منو هم نداره ، میگه حقوق کسانی که پنچ میلیون میگیرن درصدش بیشتر از کسانی که ۳۰ میلیون حقوق میگیرن ، خب این درصد به چه درد میخوره وقتی هزاران فرسخ زیر خط فقری ، هنر داری حقوقها را ببر بالای خط فقر که فعلا ۱۸ میلیون تومانه
 • حسن IR ۲۰:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  1 0
  سلام . قراردادی ها باالکل از مجموعه حرفهای مدیران کشور حذف شده اند . ما نیروهای قراردادی داریم با لای ۱۵ سال سابقه کار همچنان قرارداد کار معین هستند اگر شرکتی ها سرو سامان پیدا کنند پس نیروهای قراردادکار معین در کجای این جزیره راه دارند . ممنونم
 • IR ۲۰:۴۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  1 1
  متأسفانه حق کارگر تو مملکت ما ضایع شده است وکسی به فکر کارگران نیست مستأجر م باشی خیلی سخت
 • بهنام IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۴
  0 0
  متاسفم برای دولتمردان کشورم .ایشون که معاون رییس جمهور هستند هنوز خبر ندارند که همین الان مبلغ حق اولاد و عائله مندی بیشتر از این مبلغی هست که ایشون برای سال ۱۴۰۲ مشخص کردند.انسان واقعا تعجب میکنه از اینهمه هوش و ذکاوت و مطالعه و امار درست .
 • شهرام IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  الان حق اولاد 200 هزار و حق عائله مندی 600 تومنه.. تو باغ نیست اصن
 • حقیقت گو IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  با این عملکرد جمهوری اسلامی بزودی نسل مردم ایران منقرض و دنیا از شر ما راحت مئ شود
 • Ali IR ۰۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  خدا ازتون نگذره اگه بخواین مثل زمان نوذری که قرار بود آزمون برگزار کنه و فقط همه رو سرکار گذاشتن و فقط کسایی رو که خودشون خواستند استخدام کردن. ما که ۱۵ ساله سن مون بالا رفته هم به این بهانه از آزمون حرف میشیم
 • رضا IR ۰۶:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  این بنده خدا از فضا امده؟؟
 • محمدی(جانباز) IR ۰۹:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  واقعا جای تاسف دارد، شخصی برای مدیریت سازمان اداری و استخدامی کشور انتخاب شده که از مقررات سازمان مربوطه چیزی نمی داند.
 • IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  امیدوارم. همینطور مشکلات ادامه پیدا کنه. تورم بیشتر بشه. طلاق. زوجین جوان بیشتر بشه. و بازار ما صیغه یابها گرمتر بشه. خدا یا شکرت. ما جوانها که در حسرت ازدواج بودیم. بخاطر نعمت تورم هرماه یه رابطه جدید با دختر یا مطلقه. زیبا داریم. اونم خیلی ارزون. الهی شکرت.ما که الان نمیتونیم خونه یا ماشین بگیریم. عوضش. زن و دخترها ی زیادی میگیریم. الهی شکرت. با تورم. و گرانی. بیشتر. رابطه های بیشتری نصیب ما میشه. انشاله. همچنان گرانی ها زیاد و زیادتر بشه. طلاق ها بیشتر. همه جا پر بشه از زن های مطلقه. با یه ساندویج دوست میشی. بعدش تموم میشی. وایییی. چه میچسبه. این گرونی. بهشت رو برامون از اسمون اوردن. عشق گرونی. عشق. اخ. هرچه زیادتر بهتر. گرونی. گرونی گرونی. عشق گرونی.
 • بهرام IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  این نویسنده متن اینقدر بی حال بوده که نپرسیده الان کارمندان چه مقدار اخذ میکنند اون مسول استخدامی کشور که ازهمه مرخص تر ببینید کارما به کجا میکشه دست کیا افتاده نتیجه زحماتمان عدد ورقمها همه اشتباه است از نه نه رقیه سوال میکرد اگاه تر بود
 • بهرام IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  این نویسنده متن اینقدر بی حال بوده که نپرسیده الان کارمندان چه مقدار اخذ میکنند
 • بهرام IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  این نویسنده متن اینقدر بی حال بوده که نپرسیده الان کارمندان چه مقدار اخذ میکنند اون مسول استخدامی کشور که ازهمه مرخص تر ببینید کارما به کجا میکشه
 • بهرام IR ۱۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۱۵
  0 0
  این نویسنده متن اینقدر بی حال بوده که نپرسیده الان کارمندان چه مقدار اخذ میکنند اون مسول استخدامی کشور که ازهمه مرخص تر ببینید کارما به کجا میکشه دست کیا افتاده نتیجه زحماتمان عدد ورقمها همه اشتباه است از نه نه رقیه سوال میکرد اگاه تر بود

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس