فدراسیون فوتبال پیشنهاد ما راقبول ندارد، گزینه‌های دیگر را معرفی کند/ ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهیم

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: برای بازی‌های آسیایی چین کاروان کیفی ولی در عین حال رشته هایی که بتوانند برای سال های بعد آماده شوند، اعزام خواهیم کرد.

به گزارش مشرق، دوازدهمین نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک صبح امروز سه شنبه برگزار شد و در پایان این جلسه سید مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه هیات اجرایی با حضور اکثریت امروز سه شنبه در کمیته ملی المپیک برگزار شد. اولین بحث ما مربوط به بودجه سال ۱۴۰۲ کمیته ملی المپیک بود و پیگیری هایی که تا الان صورت گرفته، از سازمان برنامه و بودجه و عزیزان در مجلس شورای اسلامی. پیگیری هایی داشتند که این منابع کافی است یا خیر و برای چه می‌خواهید، برنامه ها را ارائه دهید. چند روز گذشته پاسخگوی تعدادی از نمایندگان مجلس در کمیسیون فرهنگی و حتی در هیات رییسه بودیم.

وی در ادامه صحبت های خود افزود: بودجه کمیته ملی المپیک سال قبل در سه ردیف بوده است که ردیف اصلی ۲۲۰ میلیارد تومان، یک ردیف در متفرقه در تبصره ۱۴ داشتیم که ۸۰ میلیارد تومان بود و یک ردیف عمرانی بوده که عددی مختصر بود. تلاش کردیم برای دو رویداد مهم سال آینده که بازی های آسیایی چین است با یک کاروان کیفی ولی در عین حال و کسب سهمیه المپیک بودجه بگیریم. برای بازی‌های آسیایی چین کاروان کیفی ولی در عین حال رشته هایی که بتوانند برای سال های بعد آماده شوند، اعزام خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: خلاصه گزارشی که با رؤسای فدراسیون‌ها داشتیم و نیازمندی‌هایی که داشتیم به سازمان برنامه در قالب مکاتبات متعدد اعلام کردیم و سه ردیف خودمان را نسبتاً برای سال آینده ارتقاء دادیم ردیف اصلی را بهتر کردند دوستان ما در لایحه بودجه دولت، ردیف متفرقه‌ای را برای بازی‌های آسیایی و کسب سهمیه المپیک در نظر گرفتند هر چند عدد کافی نیست برای اینکه قانع شدند یک ردیفی را در نظر گرفتند جای شکر دارد و یک ردیف عمرانی که در مجموع این رشد حدوداً ۸۰ و ۸۵ درصدی نسبت به سال قبل داشتیم ولی چون به نوعی اعتبار و بودجه وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک هر دو در مجموع برای کادرهای تیم‌های فنی و مسابقات بین‌المللی، استعدادیابی و اقدامات زیرساختی ما کافی نیست، طبیعتا این مقدار رشد هم در سال برگزاری رویداد عدد بزرگی نیست. ضمن اینکه سال آینده علاوه بر اینکه سال بازی‌های آسیایی است طبیعتا ما کسب سهمیه المپیک هم همزمان خواهیم داشت و عملاً دو رویداد بزرگ داریم.

وی در ادامه افزود: با توضیحاتی که در مجلس شورای اسلامی دادیم اگر ان‌شاءالله گشایشی به وجود بیاید و افزایش منابعی به وجود بیاید شاید در ردیف‌های متفرقه هم عزیزان مجلس به ما کمک بیشتری کنند تا در سال آینده دچار مشکل نشویم. شما می‌دانید که ما در بازی‌های ۲۰۱۰ لندن اگر بهترین شرایط را داشتیم در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۰ بهترین شرایط را داشتیم به خاطر اینکه در آن مقطع ۵۰ میلیارد تومان اعتبار بازی‌های آسیایی بود. دلار هم زیر هزار تومان بود. ما هم چون تمام اقدامات سفرمان جایزه ما و اصلا رقابت ما در عرصه بین‌المللی با ارز ریالی نیست طبیعتا بر مبنای همان دلار بخواهیم حساب کنیم ما همان ۵۰ میلیارد تومان سال ۸۸ را می‌خواهیم که امروز ۵۰ میلیون دلار می‌شود چون در آن مقطع هم همین مبلغ را داشتیم اگر بخواهیم آن مبلغ را دریافت کنیم می‌شود ۲ هزار میلیون تومان اعتبار.

هاشمی با بیان اینکه بودجه ما یک رشد مختصری داشته است، و واقعا کافی نیست، گفت: ما در آن سال چهارم شدیم، ۴ سال بعد پنجم شدیم و ۴ سال بعد هم ششم. الان هم اگر بخواهیم همان نمودار را برویم باید برویم دنبال هدف هفتم و هشتم. اگر ما بخواهیم شرایط‌مان را در ششم آسیا با رتبه و رنکینگ حفظ کنیم سازمان برنامه و بودجه دولت و همچنین مجلس شورای اسلامی باید توجه بیشتری کند تا ما بتوانیم با رقبای‌مان در عرصه‌های بین‌المللی رقابت کنیم چون اینجا دیگر بحث داخل کشور نیست. همه مزایا و امکانات ورزشکاران کشورهایی که با ما رقابت می‌کنند بیشتر از ما است. طبیعی است که کار ما سخت خواهد بود برای همین خاطر ما تلاش‌مان را کردیم و گزارشاتی که از ما خواستند دادیم امیدوار هستیم که این اصلاحات صورت بگیرد اعضای هیأت اجرایی نیز انصافا همه کمک می‌کنند این اتفاق رخ دهد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ تا امروز هم به فدراسیون‌های ورزشی آنچه که مصوبه ابتدای سال ۱۴۰۱ بوده که حدود ۸۰، ۹۰ میلیارد تومان توزیع می‌کردیم ما بیش از ۱۱۶ میلیارد تومان توزیع کردیم یعنی ۱۳۰ تا ۴۰ درصد به شکل متوسط به فدراسیون‌ها کمک کردیم که خودشان را ارتقاء دهند اما واقعیت این است که این اعداد و رقم‌ها امروز عددی نیست که بتواند پاسخگوی ورزش کشور و کمیته ملی المپیک باشد دوستان در جریان قرار گرفتند و قرار شد که به همدیگر کمک کنیم تا امسال خوب زیرساخت‌ها را درست کنیم که سال آینده مشکلات ان‌شاءالله نداشته باشیم. نکته دوم اینکه در جلسه هیأت اجرایی مطرح شد بحث مربوط به بازی‌های جهانی ساحلی بوده است که قرار است در اندونزی برگزار شود.مرداد ماه سال آینده این مسابقات برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: سه تیم در دستور کار ما بوده که اعزام کنیم. کاروانی حدود ۳۵ تا ۴۰ نفره در رشته‌های کشتی، فوتبال ساحلی و کاراته دوستان در جلسه قبلی هیأت اجرایی گفتند که بررسی بیشتری کنیم اگر فدراسیون‌های دیگر در کشور شرایطی دارند که بتوانند در بازی‌ها شرکت کنند دو هفته‌ای فرصت گذاشته‌ایم که مجددا برخی از فدراسیون‌ها را بررسی کنیم تا هم در لیست در بازی‌های ساحلی و جهانی باشند و هم ما در کشور کسب سهمیه کردیم از جمله هندبال درست است که ما نتوانستیم مدال بگیریم اما در آسیا کسب سهمیه کردیم جایگاه بالایی داریم و می‌توانیم عنوان یکی از تیم‌ها اضافه کنیم در این بازی‌ها و حتی رشته‌هایی مثل سه‌گانه و قایقرانی را بررسی می‌کنیم چون این دو رشته به عنوان رشته‌هایی هستند که در آن مسابقات حضور دارند ما امکان مدال در آن را نداریم و حتی والیبال ساحلی و جون قسمت هزینه‌ها را ioc می‌پذیرد به همین خاطر تلاش می‌کنیم یکی دو رشته را به این سه یا چهار رشته اضافه کنیم و به نوعی قبل از بازی‌های آسیایی محکی کاروان خودمان را بزنیم. همین تیمی که امروز به ما در بحث کاروان بازی‌های آسیایی به ما کمک می‌کنند همین مدیران و همین معاونین در واقع این کاروان کوچک را هم به عنوان تجربه دنبال خواهند کرد تا ما این را هم بتوانیم مدال‌هایی که در دوره‌ قبل داشتیم را به هر حال حفظ کنیم و ان‌شاءالله ارتقاء دهیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود گفت:‌ سومین بحثی که ما در جلسه امروز داشتیم مباحث مربوط به لگوی کمیته ملی المپیک بود با تلاش‌هایی که با حوزه روابط عمومی ما عبداللهی و همچنین حوزه بین‌الملل داشتم به یک جمع‌بندی‌هایی به این موضوع رسیدیم در حدود دو سال و اندی گذشته IOC اعلام کرد که شما باید لگوی خود را مثل خیلی از کشورهای دیگر اصلاح کنید پیشنهادهایی را از طراحان گرفتیم و در نهایت به سه پیشنهاد رسیدیم که بهترین پیشنهاد همان پیشنهادی است که قطعا لگوی آن به شما خواهند داد در واقع پرچم جمهوری اسلامی ایران است و ۵ حلقه کمیته جهانی المپیک است که در واقع در زیر پرچم ایران قرار گرفته که با یک سری اصلاحات نسبت به لگوی قبلی نهایی شده است.

مناف هاشمی در ادامه صحبت‌های خود گفت: نکته چهارمی که در دستور کار خودمان داشتیم طبق قولی که قبلا داده بودیم معرفی رؤسای کمیسیون‌ها در دستور کار ما قرار گرفت و تا الان ۷ کمیسیون را تعیین تکلیف کردیم به ترتیب داریم مابقی کمیسیون‌ها را پیشنهاداتی را که از طریق اعضای هیأت اجرایی به ما می‌شود در هیأت رئیسه مطرح می‌کنیم و امروز در کمیسیون هیأت اجرایی رئیس کمیته بین‌المللی سهرابی را به عنوان رئیس کمیسیون بین‌الملل المپیک اعضای هیأت اجرایی معرفی و انتخاب کردند. او دستیار ویژه وزیر امور خارجه است و سوابق بین‌المللی بسیار زیادی را دارد.

وی در ادامه صحبت‌های خود خاطرنشان کرد:‌ نکته دیگری که در جلسه امروز داشتیم در بحث یک آئین‌نامه‌ای بوده که ان‌شاءالله ظرف دو هفته آینده یا قبل از عید بتوانیم تصویب کنیم برای یک پروتکلی که بتوانیم برای استقبال قهرمانان و عزیزانی که در عرصه بین‌الملل حضور پیدا می‌کنند و حائز رتبه، نتیجه، رنکینگ، مدال برتری می‌شود بر اساس یک شاخصه‌هایی بتوانیم سطح‌بندی کنیم و عزیزان را به هر حال در استقبال و بدرقه‌شان کمیته ملی المپیک نقش بیشتری داشته باشد، خصوصا رشته‌های خوبی که محدودیت در کشور دارند و مدال‌هایشان باعث خوشحالی و شادی ملت ایران می‌شود.

هاشمی در ادامه گفت:‌ آخرین نکته‌ای که به آن اشاره می‌کنم شاخص‌های توزیع اعتبارات برای سال آینده بوده است که در جلسه قبل هم ریاست فدراسیون کشتی آمدند و بحث‌هایی مطرح شده بود به هر حال دوستان نقطه نظراتی را در بحث شاخص‌ها مطرح می‌کنند و ما از این به بعد همه جلسات هیأت اجرایی یکی از رؤسای فدراسیون‌ها را دعوت خواهیم کرد بیایند حرف‌هایشان را بزنند و مطالب‌شان را در هیأت اجرایی مطرح کنند اما به هر حال خودمان ریاست‌مان بر این است که توزیع اعتبارمان بر اساس برنامه باشد. بر اساس شاخص باشد هر مبلغی که در مجلس شورای اسلامی به عنوان بودجه کمیته ملی المپیک تثبیت شد چه در حوزه زیرساختی و چه در حوزه حمایت چه در حوزه المپیک،‌چه در بحث رشته‌های آسیایی و حتی سایر موضوعاتی که باید دنبال کنیم مثل توسعه و ارتقاء امکانات خودمان در آکادمی ملی المپیک و یا حتی بتوانیم در برنامه داریم که آکادمی ملی شماره دو المپیک خودمان را اگر دولت کمک کند و در بودجه لحاظ کند در کیش یا در شمال کشور ما یک آکادمی شماره دو داشته باشیم که تفاهمات اولیه را داشته‌ایم و در بحث زمین هم مشکلی نداریم فقط در بحث اجرا منتظر حمایت عزیزان نماینده مجلس هستیم چون به هر حال باید خواسته‌هایمان را مطابق با شرایط روز بخواهیم امروز کشورهایی که با ما رقابت می‌کنند در آسیا و المپیک کشورهایی هستند که بهترین امکانات و تجهیزات را دارند. ما شاید در بعضی از فدراسیون‌هایمان مثل فدراسیون کشتی، والیبال، فوتبال، کمپ‌هایی را داریم و مرکز تیم‌های ملی داریم،‌ آکادمی‌هایی را داریم اما واقعیت این است که این حق همه رشته‌های المپیکی است. این حق همه رشته‌های محروم است در دنیا خیلی از رشته‌ها جایگاه خوبی دارند و می‌توان مدال‌های خوبی گرفت اما سال‌ها نتوانستیم امکانات را طوری محیا کنیم که این‌ها را داشته باشیم. اعداد و رقم‌هایی که مدنظر کمیته ملی المپیک است در مقایسه با بودجه کل کشور بسیار ناچیز است. اما اگر ما می‌خواهیم در سطح جهانی و آسیایی جایگاه خودمان را بهتر کنیم باید آکادمی شماره دو را و شماره سه داشته باشیم. در عین حال همین آکادمی ملی المپیک خودمان را با بهترین امکانات بتوانیم به روز کنیم این مباحثی بود که در جلسه امروز مطرح شد.

وی در پاسخ به این سوال که تکلیف سرمربی تیم ملی امید چرا مشخص نمی‌شود گفت:‌ ما در خصوص تیم ملی امید شاید دو بار مختصر صحبت کردیم شاید من صلاح نمی‌دانستم بیشتر از این ورود کنم چون ما بر اساس انتظارات مردم و جایگاه کشور خودمان به عنوان کمیته ملی المپیک وظیفه داریم از فدراسیون‌های خودمان بخواهیم که ورود کنند و کمک کنند در همین راستا به آنها این قول کمک را دادیم و حتی در بحث حمایت با دوستان ما در دولت و مجلس رایزنی‌هایی را کردیم که هر چه سریع‌تر عزیزان ترکیب سرپرست،‌کادرفنی و تیم خودشان را مشخص کنند چون خیلی زمان نداریم و این انتظار و مطالبه حدوداً ۴۰ و خرده‌ای سال مردم ما در بحث المپیک است. بیش از ۲۰ سال است که ما انتظار می‌کشیم برای کسب مدال در آسیا و این توان در فدراسیون فوتبال ما وجود دارد دو بار هم بعد از آن جلسه‌ای که من بار دوم صحبت کردم مجدد جلسه‌ای با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال داشتیم.

هاشمی ادامه داد: گزینه پیشنهادی خودمان را به آنها اعلام کردیم. همچنان واقعیت این است که ما منتظر هستیم اما چه مسائلی در آنجا وجود دارد که من اطلاع ندارم خواهشم این است که شما از این پس از عزیزان فدراسیون فوتبال باید مطالبه‌گری کنید چرا چون مطالبه‌گری مردم ایران است و اصلا بحث ما نیست ما همه فدراسیون‌ها را به یک چشم می‌بینیم همه را حمایت می‌کنیم اگر بتوانند پیشنهادی که ما داشته‌ایم و حتی پیشنهاد رئیس کمیته ملی المپیک را قبول ندارند اشکالی ندارد گزینه‌های دیگر را مطرح کنند اما کار را شروع کنند. ما زمان را داریم از دست می‌دهیم و بیشتر از این اگر از دست بدهیم عملا از عزیزان خودمان در فدراسیون فوتبال می‌خواهم هر چه سریع‌تر تصمیم بگیرند و به هر حال بر اساس یک برنامه دقیق طوری به ما اعلام کنند که رضایت مردم را جلب کنند.

هاشمی در ادامه صحبت‌های خود گفت:‌ ما حبیب کاشانی را به عنوان سرپرست تیم ملی امید معرفی کردیم و در هیچ موضوع دیگری دخالت نمی‌کنیم ما فقط در کنار آنها هستیم چون کمیته ملی المپیک مسؤول بازی‌های آسیایی و المپیک است. کنارشان هستیم و به آنها مشاوره می‌دهیم و حمایت هم خواهیم کرد هم مالی و هم در رایزنی‌ها کمک می‌کنیم اما مابقی در اختیار فدراسیون است. ما اینجا نمی‌توانیم خودمان تیم داشته باشیم اگر می‌توانستیم شاید این کار را می‌کردیم این دیگر جزو وظایف کمیته ملی المپیک ایران نیست.

هاشمی در ادامه اظهار داشت: رقم بودجه ما به اندازه‌ای کم است که من خجالت می‌کشم بگویم چون برخی از دوستان سوال می‌کنند می‌گویم برای بازی‌های آسیایی چین به کسب سهمیه المپیک یک عدد ۲۰۰ میلیارد تومانی به ما داده‌اند یعنی به بودجه سال قبل اضافه شده است. یعنی به اندازه‌ای عدد و رقم کوچک است مبلغ ۳۰۰ بوده و حالا حدودا ۵۱۰ شده است. این در واقع اصلا نمی‌شود با یک فدراسیون در آسیا مقایسه کرد من اگر اسم ببرم شاید حرف و حدیثی به وجود بیاید. برخی از فدراسیون‌ها در آسیا بودجه آنها بیشتر از کل کمیته ملی المپیک ایران است. ما نگران تحقق از این عدد نیستیم اما عدد کافی نیست من محاسبه کردم بر اساس همان ۵۰ میلیارد تومان سال ۸۸ چرا من این را مبنا قرار می‌دهم. چون بهترین نتیجه آسیا و بهترین نتیجه المپیک در ۲۰۱۰ لندن بود که ما در آنجا دوازدهم دنیا شدیم و در آسیا هم چهارم شدیم. در حال حاضر ما در آسیا جایگاه ششم را داریم و بیست و هفتم جهان در المپیک هستیم. اگر می‌خواهیم همین جایگاه را حفظ کنیم و بهتر کنیم باید برای آن هزینه کنیم. یعنی هزینه به همان سال به ما بدهند.

وی افزود: اگر ۵۰ میلیارد تومان همان سال را به ما بدهند چون آن سال برای بازی‌های آسیایی ۵۰ میلیارد دادند و برای یکسال و نیم بعد آن که کسب سهمیه المپیک تا سال ۲۰۱۲ بود ۳۰ میلیارد تومان دادند. برای این دو رویداد ۸۰ میلیارد تومان دادند یعنی ۸۰ میلیارد تومان می‌شود ۸۰ میلیون دلار. ما می‌بینیم ۳۰ میلیارد را هم بگذارند کنار ۵۰ میلیارد تومان امروز با دلار ۴۰ هزار تومانی می‌شود ۲ هزار میلیارد تومان چرا چون ما نمی‌خواهیم در داخل کشور رقابت کنیم. ما می‌خواهیم در دنیا رقابت کنیم. ورزشکار ما المپین ما، پاداش، قهرمانی و موضوعات دیگری که وجود دارد ما اگر این بچه‌ها را جذب نکنیم مشکلات بعدی به وجود می‌آید. انتظار مردم این است که بتوانیم حداقل جایگاه ششم خودمان را در آسیا حفظ کنیم و حداقل بیست و هفتمی جهان را حفظ کنیم. ما تلاش می‌کنیم واقعا بعضی از رشته‌های ما در المپیک در جایگاهی قرار دارند که شاید نتوانیم در دنیا دوازدهم شویم اما اگر تلاش کنیم می‌توانیم زیر جایگاه بیستم را در المپیک امیدوار باشیم. به خاطر همین در حال حاضر امسال و سال آینده باید هزینه کنیم تا بهره‌برداری‌های آن را سال بعد داشته باشیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت:‌ آنچه که من خبر دارم بودجه وزارت ورزش و جوانان با بودجه کمیته المپیک هر دو کافی نیست. تفکیک‌ها و ردیف‌ها جدا است اما هم عزیزان در وزارت ورزش به رشته‌های قهرمانی کمک می‌کنند. هم ما کمک می‌کنیم. این مبلغی که گفتم فقط برای کمیته ملی المپیک است. وزارت ورزش هم قطعا عددی خیلی بیشتر از این است چون وزارتخانه مسائل و مشکلاتش بیشتر از ما است. پیشنهادات ما به کمیسیون تلفیق می‌رود اگر منابع جدیدی پیش‌بینی شود در کمیسیون تلفیق که خیلی از دستگاه‌ها که امروز گزارش می‌دهند ارقام آن اصلاح می‌شود در غیر اینصورت من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم چه عددی کمیسیون فرهنگی یا تلفیق به ما خواهد داد اما ما همین گزارشی که اعلام کردم عزیزانی که از ما سوال کردند خدمت‌شان عرض کردم.

هاشمی ادامه داد:اگر با دلار نیمایی ۲۸ هزار تومان بخواهیم حساب کنیم نیاز ما ۱۴۲۰ میلیارد تومان است اگر بر اساس دلار ۴۲ هزار تومانی بخواهیم حساب کنیم ۲ هزار میلیارد تومان است. کل آنچه که به ما دادند ۵۱۰ میلیارد تومان است. یعنی اگر بخواهیم بر اساس دلار نیمایی حساب کنیم ۹۰۰ و خرده‌ای میلیارد کسری داریم این چیزی است که ما طبق تحلیل‌های فنی که همکاران ما با جلساتی که با کمیسیون‌ها داشتیم به این نقطه رسیدیم و گزارشات را تقدیم کردیم.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در ادامه صحبت‌های خود گفت:‌ تصمیم IOC و شورای المپیک آسیا می‌توانند تصمیم بگیرند. اخباری که ما شنیدیم و اعلام شده با یک کاروان حدود ۵۰۰ نفره در بازی‌های آسیایی شرکت خواهیم کرد اما در جداول و مدال‌ها اثرگذار نیستند به همین خاطر برای ما فرصت خواهد شد و تهدید است. اگر در بحث مدال‌ها بخواهیم ورود پیدا کنیم و سهم ببرند ما باید نگران باشیم که رتبه ششم هفتم شود یا بالا و پایین شود اما اگر این را نخواهند لحاظ کنند نقطه مثبت آن این است که ما می‌توانیم در تمرینات‌مان در رقابت‌هایمان با آنها تمرین کنیم. فدراسیون‌های ما اگر ببینند که شورای المپیک آسیا تأیید کند طبیعی است که ورزشکاران ما تقویت می‌شوند. تیم‌های گروهی و تیمی ما تقویت می‌شوند و می‌توانیم موفق باشیم. هم نکات مثبت و منفی دارد ما هم در همین حد اخبار را شنیده‌ایم و در جلسه هیأت اجرایی هم امروز گزارشی را مسؤول امور بین‌الملل ما مفصل ارائه کرد.

وی در مورد خبرهایی که در رابطه با استعفای سجاد گنج‌زاده رئیس کمیسیون ورزشکاران داشته گفت:‌ در بحث کمیسیون ورزشکاران به هر حال این خبر آمده است و استعفای او وجود دارد. کمیسیون باید تصمیم بگیرد در جلسه‌ای هم که مشترک با ورزشکاران داشتیم این موضوع مطرح شد اما هنوز نفرات جدیدی را دوستان مطرح نکردند. در قالب چارچوب و دستورالعملی که آن کمیسیون دارد متفاوت است. باید انشاءالله فردی را تعیین کنند و شاید بخواهند گنج‌زاده بماند و خود او باید تصمیم بگیرد. ما سعی می‌کنیم دخالتی نکنیم. در کنار آنها هستیم حتی در برگزاری هم ما نظارت کافی را خواهیم داشت. خسروی‌وفا در جلسه حضور داشتند و من هم در جلسه آخر کمیسیون ورزشکاران حضور پیدا کردم.

وی در ادامه صحبت‌های خود از سفر رئیس کمیته ملی المپیک به سوئیس خبر داد گفت: خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی المپیک هم در واقع سومین جلسه در ۴ ماه گذشته بوده که با رئیس IOC داشتند و OCA هم در آسیا و المپیک در یک دیدار در کره جنوبی که دو ماه پیش یک ملاقاتی را توماس باخ با خسروی‌وفا داشتند و تعاملات بسیار خوب و سازنده‌ای بود و هم نکاتی را به ما اعلام کردند و هم از ورزش کشور گزارش دقیقی به توماس باخ ارائه شد. رضایت‌مندی دو طرفه‌ای بود. در همان جلسه باخ از خسروی‌وفا خواستند که یک جلسه اختصاصی دیگر ما در مقر IOC داشته باشیم که ان‌شاءالله صبح فردا خسروی‌وفا در این جلسه با توماس باخ خواهند داشت. در راستای همان دیپلماسی ورزشی و تعاملاتی که باید با همه کنفدراسیون‌های جهانی داشته باشیم و با IOC داشته باشیم و شورای المپیک آسیا این جلسه در راستای همان جلسات خواهد بود. قطعا مثبت و مفید خواهد بود انشاءالله خروجی آن را اگر خسروی‌وفا صلاح بدانند در یک جلسه این موضوع را مطرح خواهند کرد.

وی در پایان صحبت‌های خود در پاسخ به این سوال که این جلسه ربطی به تحریم وزیر و یا اینکه این اتفاق برای رئیس کمیته ملی المپیک هم رخ دهد وجود دارد یا خیر گفت:‌ بعید می‌دانم خیر. بحث‌ها کاملا بحث‌های مربوط به کمیته ملی المپیک است. رویدادهای بازی‌های آسیا، کسب سهمیه المپیک و سایر موضوعاتی که به المپین‌ها و ورزشکاران و قهرمانان مرتبط است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس