کنعانی

سخنگوی وزارت امور خارجه انتشار گزارش های جدید از کشف تعدادی دیگری از گورهای دسته جمعی مربوط به کودکان معصوم بومیان کانادا را نمونه ای از یک «نسل‌کشی» دانست.

به گزارش مشرق، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه انتشار گزارش های جدید از کشف تعدادی دیگری از گورهای دسته جمعی مربوط به کودکان معصوم بومیان کانادا را نمونه ای از یک «تراژدی بزرگ انسانی» دانست که توصیفی به جز «نسل‌کشی» برای آن نمی‌توان یافت.

سخنگوی وزارت امور خارجه اطلاع رسانی قطره چکانی از کشف این گورهای دسته جمعی را نشان از عمق فاجعه بشری و یادآور جنایت‌هایی ارزیابی کرد که در زمان حاکمیت ظالمانه و نژادپرستانه سفید پوستان تحت سیطره انگلیسی ها بر این کشور رخ داده است.

کنعانی تاکید کرد: این جنایات بزرگ و دهشتناک در کشوری به وقوع پیوسته است که دولت آن همواره با نمایش‌های فریبکارانه و ریاکارانه سعی می‌کند تصویر خود را جزو مدعیان دفاع از حقوق بشر به نمایش بگذارد و نسبت به اتفاقات سایر کشورها از جایگاه یک کشور مدعی و مداخله جو، طلبکارانه اظهار نظر کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه شعارها و ادعاهای دولت کانادا را با انگیزه فرافکنی و ایجاد انحراف در مشارکت و معاونت در این تراژدی انسانی و مبین این حقیقت دانست که این دولت و سایر دولت‌های هم پیمان آن از حقوق بشر به عنوان ابزاری برای تحمیل دیدگاه‌های مغرضانه سیاسی خود علیه دیگران سوء استفاده می‌کنند.

کنعانی ضمن ابراز تأسف و نگرانی عمیق از وسعت این جنایات و نسل کشی تاریخی و نیز ابراز همدردی با جامعه بومیان کانادا تاکید کرد: این جنایتها علیه بشریت، هیچگاه از دید عدالت طلبان راستین پنهان نخواهد ماند و دولت کانادا باید پاسخگوی روزگار تاریک گذشته خود باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 7
 • در انتظار بررسی: 7
 • غیر قابل انتشار: 2
 • US ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  12 5
  شما نه سخن گفتن نه تحریم کردن و...بلد نیستید!!!
 • US ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  8 4
  برای رسوا کردن کانادا سفیر کبیر شما در سازمان ملل متحد بلد نیست سخنرانی کند؟! مانند آنها علیه ما!!! چی بگم خود کرده را تدبیر نیست
 • IR ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  1 17
  به ما چه ربطی داره؟؟؟مگه ما مثل اونا فضولیم؟؟؟
  • رضا IR ۱۰:۲۸ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
   6 0
   اونا زِر بزنند حقشونه، ما جواب بدیم فضولیه؟!!!
  • IR ۱۳:۰۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
   10 0
   آخی زورت اومده به ارباباتون یادآور شدن که شما جنایتکارید نه مدعی حقوق بشر!
 • US ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  5 0
  # مدارس= گورستان کودکان در کانادا . رو راه اندازی کنید
 • IR ۱۴:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۹
  3 0
  وقتی امپراطوری رسانه ای دنیا دست این جنایتکاران هست چی کار میشه کرد اگر یه نمونه کوچیکی تو ایرانه بود الان ابرو وحیثیت واسه ما نذاشته بودن اینها درس اموخته انگل ستان هستند کرمهای متعفن کت وشلواری با کروات🤮🤮🤮

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس