کد خبر 1458764
تاریخ انتشار: ۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۶
ادامه دیپلماسی منطقه‌ای در حوزه پولی و بانکی/ امارات مقصد دوم رئیس کل بانک مرکزی

در جهت تسهیل تأمین تقاضای ارز به‌صورت اسکناس، شعب منتخب بانک‌های فوق با شرایط زیر نسبت به‌ فروش ارز به صورت اسکناس اقدام می‌کنند.

به گزارش مشرق به از نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در راستای تسهیل تأمین تقاضای ارز به‌صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)»، شعب منتخب بانک‌های فوق با شرایط زیر نسبت به فروش ارز به صورت اسکناس اقدام می‌کنند:

۱- فروش ارز (اسکناس) به متقاضیان، حداکثر به مبلغ ۵.۰۰۰ یورو یا معادل آن به دلار به نرخ اعلامی در پایگاه مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران به نشانی www.ice.ir تحت عنوان «آخرین نرخ» مجاز است.

۲- فروش ارز به‌صورت اسکناس در سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» صرفاً به اشخاص حقیقی ایرانی بالای ۱۸ سال و اشخاص حقوقی مقیم (به استثنای بانک‌ها و صرافی‌ها) امکان‌پذیر است.

۳- تأمین ارز از محل منابع داخلی آن بانک، بازار متشکل معاملات ارزی و اسکناس خریداری شده بابت «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» مجاز است.

‌خرید ارز به صورت اسکناس از اشخاص حقیقی و حقوقی پس از احراز هویت مشتری حسب مقررات ابلاغی، تا سقف ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به دلار با ثبت در سامانه نظارت ارز (سنا) تحت سرفصل «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» با نرخ توافقی طرفین مجاز است. مبالغ ارزی بالاتر از ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به سایرارزها با ارایه اظهارنامه در مبادی رسمی به شعب‏/باجه‌های ارزی بانک ملی ایران به‌فروش می‌رسد.

درصورت نیاز، تأمین ارز مربوطه توسط این بانک نیز انجام خواهد شد. در این ارتباط مقتضی است هماهنگی لازم را با اداره پایش بازار ارز این بانک به‌عمل آورند.

۴- فروش ارز از تاریخ ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ تا اطلاع ثانوی با ارائه کارت ملی اشخاص حقیقی‏/کارت بازرگانی اشخاص حقوقی و کارت ملی نماینده اشخاص حقوقی متقاضی امکان‌پذیر است. همچنین شناسایی مشتری باید حسب ضوابط ابلاغی این بانک صورت پذیرد و علاوه بر ضوابط مذکور، فروش ارز صرفاً از طریق پرداخت معادل ریالی با کارت بانکی یا از طریق حساب بانکی به نام متقاضی و استعلام شماره تلفن همراه به نام متقاضی از سامانه شاهکار امکان‌پذیر است.

۵- آن بانک مکلف است قبل از فروش ارز، نسبت به ثبت مشخصات متقاضی (شماره ملی) در "سامانه نظارت ارز (سنا) " تحت عنوان «تأمین نیازهای ضروری (کد ۵۶)» اقدام نموده و پس از اخذ تأییدیه از سامانه سنا، نسبت به فروش ارز به متقاضی اقدام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 5
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 5
 • IR ۱۶:۲۳ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  0 0
  ارزها را بخرید تا شکمتان پر شود و سیر شوید بلکه این آشفته بازار بورس درست شود
 • مصطفی IR ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  0 0
  دلار امروز در بازار ۴۴۵۰۰ بود
 • IR ۱۶:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۶
  4 0
  تاشفافیت نباشه وحمله به سودوم بانکی بامالیات گیری نباشه مثل طرح مسکن خانه خالی ورانت وکثافتکاری ودزدی مسئولین نجومی بگیرلجن ازتوش درمیاد
  • IR ۱۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
   0 1
   خوبه اقتصاد دان نشدی گرانی هیچ ربطی به عملکرد بانک‌ها و سود وام ندارد گرانی مربوطه به کسری بودجه و عملکرد دولت و تحریم و ادارات و ارگانها و ارکانهای عریض و طویل و دولت گله گشاد و هزاران ارگان حقوق بگیر که باید دولت حقوق آنها را بدهد
 • آبادان برزیلته IR ۱۶:۱۹ - ۱۴۰۱/۱۱/۰۷
  0 0
  مشرق دمت گرم! کاکا جون ! لطفا نظر ارزشمند مرا منتشر کن! نترس هیچی نمیشه کاکا!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس