کاهش تخلفات کنکور ۱۴۰۲ نسبت به دوره گذشته

رئیس سازمان سنجش با اشاره به کاهش تخلفات کنکور ۱۴۰۲ نسبت دوره گذشته از کنترل پاسخ‌نامه‌های کنکور با استفاده از نرم‌افزارهای خاص خبر داد.

به گزارش مشرق، نوبت اول آزمون سراسری ۱۴۰۲، در گروه آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی و هنر با حدود ۴۴۰ هزار داوطلب صبح و بعدازظهر جمعه ۳۰ دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

دکتر عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در بازدید از حوزه برگزاری آزمون سراسری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز در جمع خبرنگاران گفت: امروز جمعه ۳۰ دی ماه دومین روز از برگزاری نوبت اول کنکور ۱۴۰۲ است و فرایند برگزاری آزمون‌ها در این روز با برگزاری آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی‌ و فنی، علوم‌انسانی و هنر به پایان رسید.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تمام اقدامات لازم مثل گرمایش حوزه‌های برگزاری کنکور برای داوطلبان فراهم شد. سازمان سنجش آموزش کشور با استفاده از امکانات دانشگاه‌های آزاد، دولتی و مدارس سراسر کشور توانست آزمون ورودی به دانشگاه‌ها را به خوبی برگزار کند.

پور عباس با اشاره به برگزاری نوبت دوم آزمون سراسری در تیر ماه سال آینده، خاطرنشان کرد: داوطلبان اگر در هر دو نوبت آزمون سراسری ورود به دانشگاه‌ها شرکت کنند می توانند شانس خود را در هر دو نوبت امتحان کنند. نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۲ در نیمه دوم شهریور ماه سال آتی اعلام می‌شود.

در این بازدید دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز حضور داشت و از روند برگزاری آزمون سراسری بازدید کرد.

در حاشیه این بازدید محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جمع خبرنگاران گفت: آزمون سراسری یک رویداد مهم ملی است و برای این موضوع تمام ظرفیت‌های دانشگاه آزاد در خدمت سازمان سنجش است و با اینکه آزمون سراسری امسال نسبت به آزمون گذشته به جای چهار روز در دو روز برگزار شد و نیاز به تعداد بیشتری حوزه‌ی امتحانی بود کلیه مراکز استانی دانشگاه آزاد اسلامی در سراسری کشور با همکاری کامل در کنار سازمان سنجش و در شرایط مطلوب گرمایشی و امکانات رفاهی به داوطلبان خدمات رسانی کرد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همچنین از حوزه برگزاری آزمون سراسری در دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه تهران بازدید کرد.

در این بازدید دکتر ابراهیم سوزنچی کاشانی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و دکتر سید جلال موسوی معاون نظارت و راهبری ستاد تعلیم و تربیت شورای عالی انقلاب فرهنگی حضور داشتند.

رئیس سازمان سنجش در حاشیه این بازدید با بیان اینکه میزان تخلفات در نوبت نخست کنکور ۱۴۰۲ نسبت به گذشته کاهش یافته است، تصریح کرد: تمام شرایط برای برگزاری یک آزمون امن در نظر گرفته شد و میزان تخلفات داوطلبان نسبت به آزمون گذشته کاهش یافت البته تمام پاسخ‌نامه‌ها پس از برگزاری آزمون با استفاده از نرم‌افزارهای خاص که در اختیار سازمان سنجش است، کنترل می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس