کد خبر 1454689
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۱ - ۰۴:۲۷
هشدار! این عطر و طعم سرطان‌زاست

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت، نسبت به مسکوت ماندن مصوبات مربوط به مقابله با مواد دخانی، انتقاد کرد.

به گزارش مشرق، بهزاد ولی زاده، با اشاره به مضرات و خطرات تنباکوی قلیان، گفت: در مسیر مقابله با آسیب های مواد دخانی، با مشکلات و موانعی مواجه می شویم که بعضا باعث می شود روند برنامه های وزارت بهداشت مختل شود.

وی با اشاره به سودآوری عرضه قلیان، افزود: متاسفانه هنوز شاهد اضافه کردن انواع اسانس ها به تنباکوهایی هستیم که در قلیان ها استفاده می شود.

ولی زاده به طرح این موضوع در دولت و تایید رئیس جمهور برای ممنوعیت چنین اقدامی اشاره کرد و گفت: وقتی ما از وزارت صمت به دنبال مقابله با اضافه شدن عطر و طعم به تنباکوها بودیم، متاسفانه انجمن مربوطه بلافاصله به دیوان عدالت اعتراض کرد و توانست ظرف دو هفته بخشنامه ای را که به تایید رئیس جمهور رسیده است، باطل کند.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات وزارت بهداشت، ادامه داد: البته ما نیز توانستیم از دیوان عدالت توقف رای بگیریم، اما با گذشت دو سال و به رغم تایید دیوان عدالت و رئیس جمهور، همچنان شاهد اضافه شدن عطر و طعم های سرطانزا به تنباکوها هستیم.

وی افزود: این کار مصداق تبلیغ و تحریک افراد به استفاده از قلیان است.

ولی زاده تاکید کرد: اگر از حرکت هایی که در مسیر مقابله با عرضه مواد دخانی در کشور مراقبت نشود، در آینده شاهد طغیان انواع بیماری ها و سرطان هایی خواهیم بود که به واسطه مصرف این تنباکوها اتفاق می افتد.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 4
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • البحرین لنا IR ۰۶:۳۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
  1 0
  امان از دست این سود جویان که حتا برای منافع شخصی حاظرند آدم زجر کش کنند یعنی خودشون نمیدونند؟
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
  1 0
  تدخین یکی از ابزارهای استعمار ملت هاست.
 • IR ۰۹:۱۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
  1 0
  تجارت دخانیات سوداگری استعمارگران است.
 • IR ۱۱:۲۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۲۳
  0 0
  برای مبارزه با دخانیات، هم واردات، هم تولید و هم فروش این کثافت باید ممنوع شود.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس