.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی حَرَم جمهوری اسلامی را از طریق فشار اقتصادی به مردم و تلاش برای ایجاد فاصله میان امام امت و مردم مورد هجمه قرار دادند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی «ملک سلیمان» با اشاره به شخصیت سردار سلیمانی گفت: حاج قاسم می‌گفت جمهوری اسلامی حرم است، حال اگر جمهوری اسلامی حرم است، یک رکن این حرم مردم‌اند. همیشه جمهوری اسلامی و مکتب امامین انقلاب بر این مبنا پیش رفته‌اند که مردم اساس کار ما هستند.


واکنش صریح رئیس مجلس به اتفاقات سال ۱۴۰۱

قالیباف اضافه کرد: به تعبیر شهید سلیمانی، معنا ندارد که بین مردم فرق قائل شویم و مردم را به‌لحاظ سیاسی به چپ و راست و به‌لحاظ مذهبی جدا کنیم. اگر می‌گوییم جامعه را باید بسازیم، نباید این‌طور فکر کنیم که باید مردم را بسازیم. بلکه باید خودمان را به‌عنوان متولی بسازیم.

رئیس مجلس تاکید کرد: با فشار و تحریم اقتصادی به مردم حمله می‌کنند. با دروغ‌پردازی هم، مقام معظم رهبری را آماج هجمۀ خود کردند. شما نگاه کنید چندین بار در بحران‌های سی سال گذشته تهدیدمان کردند که اگر فلان کار را نکنید، جنگ شروع می‌شود؟ همیشه می‌گفتند ما در آستانۀ جنگیم. ولی نگاه کنید در این سی سال چگونه رهبر عزیز ما توانسته کشور را در مقابل جنگ‌طلبی دشمنان مدیریت و رهبری کرده است.

گاهی به‌شوخی می‌گویند مسئولین می‌خواهند انقلاب را شکست بدهند، اما مردم نمی‌گذارند

رئیس مجلس افزود: خطاب به خودم می‌گویم. به خودمان که متولی هستیم. می‌گویند متولی حرمت حرم را نگه می‌دارد. آیا ما متولیان توانستیم حرمت حرم را نگه داریم؟ آیا ما قبیله‌گرایی نکردیم؟ آیا سیاست‌زده نبودیم؟ آیا ما همان صداقت حاج‌قاسم را داشتیم؟ مردم ما بسیار شریف‌اند. در برخی محافل به‌شوخی می‌گویند مسئولین می‌خواهند انقلاب را شکست دهند، اما مردم نمی‌گذارند. بعضی وقت‌ها با بی‌عرضگی به مردم زحمت تحمیل کردیم. کم‌کاری ماست که باعث می‌شود گسل‌ها باز شود و دشمن بتواند بر همین زخم‌ها بنشیند.

رهبر انقلاب مدافع حقوق مردم است و خودشان برای دفاع از این حقوق وارد عمل می‌شوند

قالیباف ادامه داد: در حوزۀ احترام به حقوق عامه و حقوق مردم به رهبر انقلاب نگاه کنید. وقتی رهبری احساس می‌کنند در زاهدان اتفاقی افتاده که ممکن است خون کسی به ناحق ریخته شده باشد، ایشان احساس می‌کند اینجا جایی است که خودشان باید وارد عمل بشوند. چرا؟ چون حقوق مردم برایشان مهم است.

سوپرانقلابی‌ها حاج قاسم را انقلابی نمی‌دانستند

وی ادامه داد: حاج قاسم انسانیت را هم به‌درستی رعایت می‌کرد. حاج قاسم بعضی وقت‌ها مانورها و عملیات را به‌گونه‌ای تغییر یا تأخیر می‌داد که در میان عملیات بی‌گناهی کشته نشود.

وی افزود: یک کسانی که انقلابی‌تر از انقلابی‌ها هستند، می‌گویند به چه حقی با فلانی صحبت یا ملاقات می‌کنید؟ این درست نیست. چرا ما نباید حرف دیگران را بشنویم؟ در مسائل سیاسی داخل کشور، آن‌هایی که خودشان را از بقیه انقلابی‌تر می‌دانند یا سوپرانقلابی‌اند، یک وقت‌هایی ایشان را اصلاً انقلابی نمی‌دانستند و فکر می‌کردند ایشان از ارزش‌های انقلاب عقب‌نشینی کردند. اگر ما خودمان را درست کنیم، مردم هم ما را می‌بینند.


قالیباف: به چه حقی می‌گوییم زن بد حجاب وارد مترو نشود؟

اگر شهید سلیمانی در 1401 بود می گفت وحدت را حفظ کنید

رئیس مجلس تصریح کرد: شهید سلیمانی دست پروده مکتب امام است، و مکتب شهید سلیمانی هم همان است که مکتب امام بود.

وی ادامه داد: مهمترین هدف دشمن در 1401 از بین بردن وحدت است و اگر الان شهید سلیمانی بود می گفت وحدت را حفظ کنید.

قالیباف یادآور شد: ما باید حکمرانی را به حکمرانی حاج قاسم برگردانیم، ما باید مردم را محترم بشناسیم.

رئیس مجلس افزود: باید حکمرانی را به سمت حکمرانی حاج قاسم برگردانیم. ما مسئولان اگر می‌خواهیم جامعه را منسجم کنیم، نباید مردم را بسازیم، باید خودمان را بسازیم.

وی در واکنش به برخی مواضع گفت: به چه حقی می‌گوییم وقتی خانمی بدحجاب است اجازه ندهیم به مترو سوار شود.

دشمنان با نگاه و تصمیم بر اندازی به میدان آمده اند

وی با بیان اینکه دشمنان با نگاه و تصمیم بر اندازی به میدان آمده اند، گفت: در داخل توجه به مردم از نکات مورد توجه مقام معظم رهبری است، در ماجرای زاهدان خودشان وارد عمل شدند چون حقوق مردم برای ایشان مهم است.

رییس مجلس تصریح کرد: دشمنان به دنبال ایجاد شکاف میان حکومت و مردم هستند، شهید سلیمانی در وصیت نامه شان تاکید کردند که حواس تان به جایگاه مقام معظم رهبری که عزت مسلمانان را می خواهند، باشد.

قالیباف در ادامه درباره سوالی پیرامون فوت مهسا امینی گفت: عذرخواهی کار خوبی است چرا عذرخواهی نکردند، من خودم عذرخواهی کردم.هر وقت احساس کردیم کار اشتباهی کردیم باید عذرخواهی کرده و جبران کنیم. من به پلیس گفتم این اتفاق در مجموعۀ شما افتاده است. حرف مرد یکی نیست. حرف مرد دوتاست. هر وقت اشتباهی کردید، باید عذرخواهی کنید. عذرخواهی شفاهی هم کفایت نمی‌کند. باید جبران خسارت کنید.

فوت خانم امینی اتفاق نمی افتاد با بهانه دیگری این حوادث و آشوب ها را رقم می زدند

وی تصریح کرد: البته موضوع فوت خانم امینی بهانه بود، اگر این اتفاق نمی افتاد با بهانه دیگری این حوادث و آشوب ها را رقم می زدند، همه فشار در این ماجرا روی رهبر انقلاب و مردم است.

رییس مجلس تصریح کرد: شهید سلیمانی امروز مدافعان زیادی دارد اما دوستانی که امروز مدافع ایشان هستند دیروز بر رفتارهای ایشان نقد جدی داشتند به خاطر ارتباطاتی که با گروه ها و شخصیت های مختلف داشتند، برخی می گفتند با این کار ارزش‌ها را زیر پا می‌گذارند.

وی ادامه داد: هیچ زمانی کمبودها شهید سلیمانی را از انجام وظیفه‌اش باز نداشت.اعتقاد راسخ به وعده الهی داشت.این باور و نگاه، شهید سلیمانی را به این جایگاه در میان مردم رساند.

توصیۀ رهبر انقلاب به قالیباف در زمان تصدی فرماندهی نیروی انتظامی

رئیس مجلس گفت: وقتی توفیق خدمت در نیروی انتظامی پیدا کردم، حضرت آقا حرفی به من زد. گفت فلانی وقتی خورشید طلوع می‌کند، نگاه نمی‌کند در شبی که گذشت چه کسی تا صبح عبادت کرد و چه کسی گناه کرد؛ به همه یکسان می‌تابد. امنیت برای مردم مثل خورشیدی است که صبح طلوع می‌کند. تو هم در تأمین امنیت شهر باید این‌گونه باشی.

مهمترین هدف دشمن در سال ۱۴۰۱ ایجاد دوقطبی است

رییس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مهمترین هدف دشمن در سال ۱۴۰۱ ایجاد دوقطبی است. هر دوقطبی ای که در کشور ایجاد کنیم به نفع دشمن است.

کسی از ارزش‌ها کوتاه نمی‌آید، ولی مگر حاج‌قاسم ارزش‌ها را نمی‌دانست؟

قالیباف افزود: ممکن است بعضی‌ها که نوع نگاهشان به مردم متفاوت است بگویند ما می‌خواهیم ارزش‌ها را حفظ کنیم. بله، هیچ‌کس نباید از ارزش‌‎ها کوتاه بیاید. اما مگر شهید سلیمانی ارزش‌ها را رعایت نمی‌کرد؟ دیدید مردم چگونه برای تشییع ایشان آمدند و با تمام وجود ایشان را قبول دارند.

وی ادامه داد: ما به‌عنوان متولیان برای آن نوسازی حکمرانی و تحول باید حکمرانی را برگردانیم به حکمرانی حاج‌قاسم. باید مردم را محترم بشماریم. برای انسجام جامعه، لازم نیست مردم را بسازیم، تلاش کنیم خودمان را بسازیم.

مگر آن جوانانی که در دفاع مقدس به جبهه آمدند، همه‌شان گزینش می‌شدند؟

رئیس مجلس گفت: با حاج‌قاسم که صحبت می‌کردیم، می‌گفتیم آیا اگر جنگ دیگری اتفاق بیفتد، جوان‌ها می‌آیند؟ بعد گفتیم مگر این جوانانی که آن روز به جبهه آمدند، همه‌شان گزینش می‌شدند؟

حاج‌قاسم در زاهدان با طائفه‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد که تحت تعقیب بودند و امنیت را برقرار کرد

قالیباف تصریح کرد: شهید سلیمانی قبل از اینکه بیاید فرماندۀ نیروی قدس شود، فرماندۀ نیروی شرق کشور بود. آن موقع من در نیروی زمینی سپاه بودم. در زاهدان قدری ناامنی بود. غروب که شد، شهید سلیمانی به من گفت قالیباف بیا برویم با فلان طائفه صحبت کنیم. برخی گفتند آن طائفه تحت تعقیب‌اند و شرارت کرده‌اند. چرا می‌خواهی با آن‌ها صحبت کنی؟ شهید سلیمانی گفت من این‌ها را می‌شناسم و امشب صحبت می‌کنیم. من و ایشان و یک نفر دیگر شب رفتیم. از ماشین خودمان پیاده شدیم و سوار ماشین آن‌ها شدیم. پنج ساعت حرف زدیم و برگشتیم. این رفتار یک فرمانده‌ای است که آنجا امنیت برقرار می‌کند و با مردم پدرانه رفتار می‌کند.

قدرت کشور به عشق‌ورزیدن مردم به ایران و اسلام و انقلاب است

وی افزود: شهید سلیمانی همان‌طور که نگاه استراتژیک و راهبردی به بیرون از مرزها و امنیت ملی و مسلمانان داشت، امتداد آن را در عمق اجتماعی می‌دید. می‌دید که اساس آن امنیت وقتی پایدار است که این عمق اجتماعی برقرار باشد. قدرت کشور به عشق‌ورزیدن مردم به ایران و اسلام و انقلاب است. لازمۀ قدرت در میدان عمق اجتماعی است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 37
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 21
 • نجف اشرفی IR ۲۰:۳۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
  14 5
  دشمن عددی نیست کشوری که غارت وچپاول میشه ارزشها راخودش ازبین میبره.ادرس غلط ندهیدمردم ازفقر وگرسنگی میمیره
  • IR ۱۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   3 5
   کشف حجاب هم خلاف شرع و قانون و هم نماد ضدامنیتی است. #حجاب_امنیت
  • IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   2 6
   کشور رو کی غارت و چپاول کرد همون دولت منحوس اصلاح طلبی که با تکرار فتنه‌گران و عوام فریبی مشتی سلبریتی بی وطن و بی حیا بقدرت رسید و الان هم بخاطر محاکمه و مجازات نشدن هم خودش هم طرفداران وقیحش از همه طلبکار شدن
  • عبدالرحمان US ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   1 3
   کودکان کار و زباله گرد همه افغانستانی هستند و هر از چندگاهی به افغانستان میروند و قاچاق می آیند
  • IR ۱۵:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   1 2
   رهبری صف کشف حجاب کننده ها و حرمت شکننده های حجاب را از شل حجابها جدا کرد. او گفت اینها به آن جریان ملحق نشدند و پروژه دشمن شکست خورد. شما دارید این دو را در یک صف قرار میدهید. این راهش نیست. خدا میداند محبوبیت این طور جمع نمیشود. رای اینطور جمع نمیشود. کاش مشاورهایتان به شما میآموختند که چطور با این سخنانتان مرزهای خط مقدم مبارزه با هجوم فرهنگی دشمن را دارید واگذار میکنید. الان واقعا چه وقت این حرفهای غلط و بی دقت است؟
  • IR ۰۰:۳۵ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۷
   0 0
   مسببان دو قطبی کردن مردم فقط خود شمایید و خودتون بهتر همه خبر دارید که قطب خودی اکثریته یا قطب معترض
 • همه این حرفاروبلدند IR ۲۰:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
  7 0
  این حرم سامانه علنی شفافیت اموال ورای ها رومیخواد
  • IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   4 0
   اون از مالیات بر عایدی سرمایه+طرح شفافیت رو بعد از دوسال ونیم هنوز در آب نمک خوابانده !
 • IR ۲۱:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
  9 0
  نه غم نان داری نه غم شغل کاسبان
 • قمی IR ۲۲:۳۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
  5 4
  تبلیغ زودهنگام؟ جسارتا ما که از شما و تیمتان حکمرانی سکولاریستی دیدیم هر جا که بودید بعد جنگ‌! الان دولت مردمی عملا حکمرانی مردمی را اجرا می‌کند
 • محمدصالح چگینی 33 IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
  8 0
  حتماغیرشفافهای اشرافی که حرف رهبردرعلنی کردن سامانه شففافیت که مردم درسایت اموال وحقوق مسئولین ورای ها رابرای دوری ازنجاست اقازادگی ونجومی بگیری ببینندراعملی نکردی داری برای وجه وحاشیه راندن اصل مرزهاروبه هم میزنی
 • IR ۲۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
  5 3
  راه فقط ولایت است نه سوپرانقلابی نه ظاهرانقلابی
 • IR ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۵
  8 0
  در آخرین سال ریاستش بر مجلس انقلابی بنا نیست پاسخگوی شعارها و وعده ها و فریادهای چهار سال قبلش را بدهد؟ چه تحویل گرفتی؟ و چه تحویل دادی؟؟
  • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   5 4
   مگه در این ۴۰و اندی سال کسی پاسخگو بوده که ایشان الان پاسخگو باشه؟
 • IR ۰۰:۱۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  5 4
  یکی از قوانین اسلام حجابه درست مثل مهریه.چرا دخترانی که امروز حجاب رو قبول ندارن مهریه رو قبول دارن؟؟وقتی بر جامعه صالحین و افراد صالح حکومت نکنن و دولت های غرب گرا و آخوندهای لیبرالی که دنبال اجرای سند ۲۰۳۰ و تعطیلی صنایع هسته ای و فضایی و موشکی و ...بودن به ریاست جمهوری برسن و به تحریف دین بپردازن وضع میشه همین.
 • IR ۰۱:۱۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  4 7
  شما اول راهی هستی که اصلاح طلبان ته کوچه بن بستش هستن
  • IR ۱۴:۱۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   1 3
   آفرین به نکته سنجی شماومواضع ایشان در فتنه 88 وفتنه 98 وفتنه اخیر.......
  • IR ۱۴:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   5 1
   از اصولگرا خیلی خیر دیدی متل اینکه!
 • حمیدرضا IR ۰۴:۲۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  2 5
  ترسم نرسی به کعبه ای اعرابی کاین ره که تو می روی به ترکستان است!! اقای قالیباف چه کسی مانع سوارشدن زن بدحجاب به مترو شده؟؟کی وکجا؟این شیوه در خلآ حرف زدن شیوه رفسنجانی وروحانی هستش که عمرا به محبوبیت ورای جمع کردن منتج بشه!
 • IR ۰۶:۳۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  0 4
  وعده برداشتن فیلتر اینستاگرام به راحتی آب خوردن دوستان حسن روحانی را برنده انتخابات رئیس جمهوری ‌‌مجلس میکند
 • محمد IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  2 2
  انتظارات از قالیباف خیلی بیشتر از اینا بود.
 • IR ۰۸:۲۰ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  3 2
  با حرفهای آقای قالیباف کاملا موافقم اما با خودش نه.
  • IR ۱۴:۰۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   3 1
   حرفهاش همیشه دوپهلوست
 • DE ۰۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  1 3
  قدرت کشور واقعآ این است که مردم در قلبشان کشور را با کمال میل خانه عزیز خود بپندارند و خود را یک خانواده بزرگ و منسجم تلقی کنند. نقش نظام و دولت هم بایست هم متولی و هم سرپرست این خانواده باشد.
 • IR ۰۹:۴۲ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  5 0
  نمیشود، شعار انقلابی بودن بدهی، ولی در عمل، بویی از آن نبرده باشی
 • IR ۰۹:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  1 2
  اقا فرمودند حجاب الزامی است و این ها تحریف می کنند
 • علی IR ۱۰:۲۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  2 0
  دیگه فایده ندارد
 • IR ۱۰:۳۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  3 1
  در آینده بیشتر خودشو نشون خواهد داد.بنظرم داره راه لاریجانی رو میره
 • FR ۱۱:۳۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  2 0
  از تصویب قانون شفافیت جه خبر ؟
  • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
   1 3
   خیلی وقته تصویب شده
 • حسین IR ۱۱:۳۶ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  1 3
  سلام آقای قالیباف طرف حرف رهبری خانمهایی هستند که حجاب ناقص دارند نه معدود دختران و زنانی که عمدا حجاب خود را برداشته آمد و دانسته یا ندانسته به ارزش ها و هنجارهای اخلاقی و اجتماعی بی احترامی و دهن کجی می کنند. حداقل کاری که شما می تواند انجام دهید این است شهرداری و سازمان های فرهنگی را ملزم کنید تعدادی روانشناس و جامعه‌شناس مسلط و متخصص با قدرت تعامل بالا را در سطح جامعه و ایستگاه های مترو و اتوبوس مستقر کنید تا نفر به نفر با اینها اقناعی صحبت کنند و شما حداقل وظیفه فرهنگی و اجتماعی خود را انجام دهید.
 • IR ۱۱:۵۳ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  1 0
  چه خبر
 • IR ۱۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  0 1
  دوستان روحانی از برای برداشتن فیلترینگ اینستاگرام در تمام انتخابات رئیس جمهوری و مجلس آینده برنده مطلق میشوند و دوباره تا سال ها دولت را قبضه میکنند
 • IR ۱۳:۲۹ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  2 0
  این دو قطببی رو خودتون درست کردین خجالت داره واقعا
 • نقل از آقای مهدی جمشیدی IR ۱۶:۰۴ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  1 0
  نباید به‌عنوان مسئول و به بهانۀ رقابت‌های انتخاباتی، بر محفوظ‌ماندن دختر خودمان حریص باشیم، امّا بر ولنگاریِ جامعه، بی‌توجّه؛ چنان‌که کسی جرأت نکند در جامعه، امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر کند، بلکه مسئول باید همانند کشاورز، علف‌های هرز را هرس کند تا مزرعه از بین نرود
 • سعید IR ۱۶:۴۱ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  1 0
  دوستان اگر به عمق ماجرا دقت کنید شکست پروژه دو قطبی سازی بسیار مهمه و خواهی که از اهل تریبون و رسانه داریم این هست که خیلی مراقب گفته ها و اظها نظر هاشون باشند .‌ دشمن در فضای مجازی به دنبال بزرگ کردن هر موضع تند و شتابزده ای از طرف مسئولین و اصحاب رسانه هست تا پروژه دو قطبی سازی رو پیش ببره . به قول شاعر : جز راست نباید گفت هر راست نشاید گفت
 • IR ۱۶:۵۸ - ۱۴۰۱/۱۰/۱۶
  0 0
  مشخص میشه

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس