جان فدا| روزی که حاج قاسم سلیمانی با کت و شلوار به جنگ داعش رفت

به حاج قاسم خبر رسید که قرار است ایرانی‌ها را در نزدیکی کربلا گروگان بگیرند. او بدون فوت وقت، مکان مشخصی را تعیین کرد و ۲۰ نفر از نیروهای زبده‌اش را مأمور کرد تا بر سر راه داعشی‌ها کمین بگذارند.

به گزارش مشرق، ابوالحسن از فرماندهان نیروهای مردمی عراق درباره یکی از حملات داعش در نزدیکی کربلا گفت: در سال ۱۳۹۳ باخبر شدیم نیروهای داعش قصد دارند تعدادی از زائران ایرانی را در نزدیکی کربلا گروگان بگیرند. به دلیل اینکه مسأله مهمی بود، موضوع را سریعاً به اطلاع حاج قاسم رساندیم.

او بعد از رصد مسیر حرکت داعش، بدون فوت وقت، مکان مشخصی را تعیین کرد و ۲۰ نفر از نیروهای زبده‌اش را مأمور کرد تا بر سر راه داعشی‌ها کمین بگذارند. این اتفاق افتاد و نیروهای او با نیروهای داعش نزدیک نیم ساعت درگیر شدند.

بعد از پایان درگیری من همراه با تعدادی از نیروهایم خودمان را به محل درگیری رساندیم. ما با چشم دیدیم که تمام داعشی‌ها کشته شده بودند؛ به جز یک نفر که آن هم به اسارت درآمده بود. حاج قاسم هم خودش را به آن منطقه رساند.

آن روز حاجی کت و شلوار پوشیده بود. او وقتی با اسیر داعشی روبرو شد، با اشاره به کت و شلوارش خطاب به آن اسیر گفت: همان طور که می‌بینی لباس من برای جنگ نیست. وای به حالتان اگر فرمانده‌ام دستور بدهد و لباس نظامی بپوشم.

منبع: فارس

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس