‌

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش از اجرای موفقیت‌آمیز عملیات بیچینگ با تانک‌ها و نفربرها در این رزمایش خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، در ادامه مراحل اصلی رزمایش ذوالفقار ۱۴۰۱ و در عملیات مشترکی نیروی دریایی و نیروی زمینی، یک فروند ناو آبی ـ خاکی تنب، تانک‌های T-۷۲ و نفربرهای BMP-۲ را برای اجرای عملیات بیچینگ یا تصرف سرپل از دریا به ساحل دشمن فرضی منتقل شد و ناو آبی ـ خاکی تنب به حدی خود را به نزدیکی ساحل رساند که بتواند با گشودن درب سه تکه خود، تجهیزات زرهی را در ساحل پیاده کند.

پس از اجرای موفق این عملیات، سردار سرلشکر رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص)، امیر سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش، امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و جمعی از معاونان قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء (ص) و ارتش جمهوری اسلامی ایران با حضور در جمع نیروهای مشارکت‍ کننده در این عملیات، از تلاش آنان قدردانی کردند.

پرواز موفق پهپادهای مهاجر، ابابیل و آرش

همچنین سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش گفت که در ادامه مرحله اصلی رزمایش، پهپادهای مهاجر ۶، ابابیل ۳ نوین و آرش توانستند با پرواز بر فراز منطقه عمومی رزمایش، تحرکات نیروهای دشمن فرضی را رصد کرده اهداف مدنظر را منهدم کنند.

امیر سرتیپ «علیرضا شیخ» افزود: پهپاد مهاجر ۶ با برد ۲ هزار کیلومتری در رده پهپادهای تاکتیکی و رزمی قرار می‌گیرد و قابلیت به‌کارگیری در انواع مأموریت‌های نظامی و غیرنظامی را دارد؛ این پهپاد همچنین قادر است تا ۴۰ کیلوگرم تسلیحات را زیر بال‌های خود حمل کند.

سخنگوی رزمایش مشترک ذوالفقار ۱۴۰۱ ارتش با تأکید بر اینکه در این پرنده هدایت‌پذیر از فواصل دور، قابلیت نصب و استفاده از موشک‌های هدایت‌ لیزری، بمب‌های هدایت‌شونده و سقوط آزاد ایجاد شده است، همچنین اعلام کرد: پهپاد انهدامی آرش نیروی زمینی ارتش در یک عملیات سریع و دقیق با طی مسافت طولانی از مبدأ نقطه تعیین شده را هدف قرار داد.

ابابیل ۳ نوین با افزایش سرعت و سقف پروازی بیش از ۱۵ هزار پا قادر است ماموریت‌های مراقبت، شناسایی و جنگ الکترونیک را با مداومت پروازی مناسب در عمق عملیاتی بیش از ۴۰۰ کیلومتر انجام دهد.

پهپاد انهدامی آرش با برد ۲ هزار کیلومتری توسط متخصصان ارتش جمهوری اسلامی ایران طراحی و تولید شده و مجهز به جستجوگر فروسرخ و الکترواپتیکی است که قابلیت‌های مضاعفی را به این پرنده می‌دهد؛ این پهپاد با جستجوگرهای متنوع قادر خواهد بود اهداف مختلف ثابت و متحرک را با دقت بالا هدف قرار دهد.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس