کد خبر 1448808
تاریخ انتشار: ۳ دی ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۱
کمیته مجوز حرفه‌ای ایران چگونه رفع تعلیق شد؟

مدیر صدور مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال توضیحاتی را در خصوص رفع تعلیق این کمیته توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا داد.

به گزارش مشرق، مصطفی زارعی، درباره رفع تعلیق کمیته صدور مجوز حرفه‌ای کشورمان توسط AFC، اظهار داشت: به دنبال اتفاقاتی که در سال گذشته رخ داد، دپارتمان صدور مجوز باشگاهی از اسفند ۱۴۰۰ تعلیق شد. پس از این اتفاق، فعالیتهای زیادی برای رفع تعلیق صورت گرفت و کمیته مسابقات AFC، آخرین تصمیم کارگروه صدور مجوز حرفه‌ای را در روز ۹ دسامبر ۲۰۲۲ (۱۸ آذر ۱۴۰۱) برای برداشتن تعلیق تحمیل شده بر فدراسیون فوتبال ایران تأیید و موافقت کرد که AFC به نظارت بر کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون ایران، برای بررسی پایبندی این کمیته به الزامات استاندارد کیفیت مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها ادامه بدهد.

وی ادامه داد: به صورت روشن به دلیل عدم دارا بودن کیفیت استاندارد های مد نظر AFC ، تعلیق اتفاق افتاد. در واقع کنفدراسیون فوتبال آسیا آیین نامه ای با ۱۴ الزام دارد که هر کدام از این ۱۴ الزام، مدارک و مستندات جداگانه ای دارد. مجموعا از ۱۰۲ الزام، تعداد ۸۷ الزام را نتوانسته بودیم تکمیل و کنفدراسیون فوتبال آسیا را متقاعد کنیم. از اول مرداد ماه بحث استانداردسازی و فرایند ها را جزء اولویت خود قرار داده و فایل ها، مستندات و مدارکی که کنفدراسیون فوتبال آسیا نیاز داشت را تهیه و در ماه گذشته ارسال کردیم.

بیشتر بخوانید:

تاج: این بار سندسازی کنیم، محروم می‌شویم

مدیر صدور مجوز باشگاهی فدراسیون فوتبال تاکید کرد: همچنین باید یکی از اعضای هیات رییسه را به عنوان رابط با هیات رییسه و این کمیته معرفی می کردیم که مهدی تاج در بحث صدور مجوز انتخاب شد و در این زمینه ما را همراهی و کمک کرد. ضمن اینکه باید سیاست گذاری و خط مشی دپارتمان را آماده می کردیم که به نتیحه رسید و در نهایت برای AFC ارسال شد.

زارعی از برگزاری جلسات مختلف با باشگاه ها در راستای استاندارد سازی و مجوز باشگاهی خبر داد و گفت: جلسات مختلفی با باشگاههای استقلال، پرپسولیس، نساجی مازندران، هوادار و گل گهر سیرجان برگزار کرده تا بتوانیم مشکلات و موانع را رفع کنیم. همچنین سمینار یک روزه ای در تاریخ ۲۵ آبانماه برای مدیران باشگاههای لیگ برتر، دسته اول، فوتسال بانوان و آقایان برگزار کردیم که در این کارگاه آموزشی ۱۰۰ شرکت کننده آخرین قوانین مربوط به بخش صدور مجوز باشگاهی را فرا گرفتند.

وی ادامه داد: در ادامه فعالیتهای صورت گرفته باید چارت سازمانی صدور مجوز باشگاهی را طراحی و ارسال می کردیم. همچنین باید کارشناسان حقوقی و مالی صاحب صلاحیت را انتخاب و به تایید AFC می رسید که این امر نیز صورت پذیرفت. در بحث محرمانه بودن فعالیتها، استقلال این کمیته و دیگر فعالیتهای مد نظر کنفدراسیون فوتبال آسیا مدارکی را آماده و ارائه کردیم. در ادامه نیز اعضای کمیته بدوی و استیناف با توجه به معیار های کنفدراسیون آسیا انتخاب شدند که خوشبختانه با تصویب هیات رییسه و رایزنی مهدی تاج، اعضا تعیین و احکام شان صادر شد. همچنین پس از برگزاری دو نشست اعضای کمیته بدوی و استیناف، صورت جلسه نشست ها نیز به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد.

زارعی در ادامه بیان کرد: از دیگر فعالیت هایی که باید در زمینه صدور مجوزباشگاهی صورت می گرفت، می توان به ارائه زمانبندی ،طبقه بندی و بایگانی اسناد و در نهایت یک آنالیز دقیق از آنچه که در سالیان گذشته وجود داشت، اشاره کرد که تمام مدارک موارد فوق تهیه و به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال شد.

مدیر صدور مجوزباشگاهی از برگزاری ۱۰جلسه با نمایندگان کنفدراسیون فوتبال آسیا و گفت: خوشبختانه برگزاری نشست ها و ارائه دقیق مدارک منجر به ارسال نامه ای از سوی AFC شد که در تاریخ ۹ دسامبر، رای به رفع تعلیق این کمیته داده شد و در تاریخ ۲۳ دسامبر کمیته مسابقات این رای را تایید کرد. در نهایت رای فوق باید به هیات اجرایی AFC برسد که این نشست در ماه آینده برگزار خواهد شد.

زارعی ادامه داد: با توجه به تاکیداتی که ریاست فدراسیون فوتبال دارد باید کار خود را با قدرت بیشتر پیش ببریم، تمامی تیم های لیگ برتر، یک، فوتسال و فوتبال بانوان آموزش های لازم را دیدند و از هفته آینده بحث درخواست مدارک را از باشگاهها خواهیم داشت و کار بررسی مدارک و ممیزی را شروع خواهیم کرد.

منبع: فدراسیون فوتبال

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس