کد خبر 1444599
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۸
.

به دنبال گروگان‌گیری در شهر «درسدن» آلمان، یک مرکز خرید در مرکز شهر تاریخی درسدن تخلیه شده و بازار معروف کریسمس استریزل مارکت در روز شنبه تعطیل اعلام شد.

به گزارش مشرق به نقل از یورونیوز، پلیس آلمان روز شنبه ساعاتی پس از انتشار خبر گروگان‌گیری در بخشی از شهر درسدن واقع در شرق این کشور از پایان عملیات و برطرف شدن خطر خبر داد.

در پیام توئیتری پلیس آلمان آمده است: «گروگان‌گیری در درسدن به پایان رسیده و وضعیت به حالت عادی باز گشته است.»

پلیس همچنین بدون ارائه جزئیات بیشتر در باره فرد مظنون به انجام این حمله اعلام کرد که دو نفر را بدون «جراحات ظاهری» تحت مراقبت گرفته است.

این در حالیست که روزنامه بیلد آلمان در گزارشی جزئیات بیشتری را از این حادثه منتشر کرد و از دستگیری فرد مهاجم خبر داد.

به گزارش منابع آگاه، در پی چراغ سبز پلیس، تدابیر امنیتی اعلام شده در درسدن، مرکز ایالت زاکسن در شرق آلمان برداشته شد.

در پی وقوع این حادثه، یک مرکز خرید در مرکز شهر تاریخی درسدن تخلیه شده و بازار معروف کریسمس استریزل مارکت در روز شنبه تعطیل اعلام شده بود.

برلین پیش از این از انهدام گروهی از نیروهای براندازِ متمایل به راست افراطی که قصد سرنگونی دولت آلمان را داشتند، خبر داده بود.

با توجه به اینکه هنوز انگیزه فرد مهاجم از تلاش برای ورود به ساختمان رادیو در درسدن و سپس گروگان‌گیری در مرکز این شهر اعلام نشده، هر گونه گمانه‌زنی در خصوص ماهیت این حمله نیاز به اطلاعات تکمیلی دارد.

پلیس اندکی پیش از ساعت ۱۳ به وقت محلی اعلام کرده بود که با مظنون حادثه در تماس است و گروه‌هایی برای مذاکره و نیز نیروهای مد نظر برای مداخله احتمالی در صورت نیاز در محل گروگانگیری حضور دارند.

چند رسانه آلمانی از جمله روزنامه بیلد در گزارش‌هایی تصریح کردند که مرد گروگانگیر مسلح به تپانچه بوده و قبل از آنکه به یک مغازه در مرکز خریدی واقع در بخش پرتردد شهر پناه ببرد قصد داشته وارد ساختمان یک ایستگاه رادیویی شود.

بر پایه این گزارش‌ها، فرد مهاجم به رغم آنکه چندین گلوله به سوی در ساختمان ایستگاه رادیویی شلیک کرده بود اما در نهایت نتوانست آنرا باز کند و ناچار به گریز و پناه بردن به یک مغازه شد.

روزنامه بیلد در گزارش خود همچنین آورده است فرد مهاجم که ۴۰ سال دارد قبل از انجام این عملیات و تلاش برای حمله به ایستگاه رادیویی شهر، مادر خود را کشته بود.

بنا به گزارش آسوشیتدپرس، پلیس هنوز ارتباط میان قتل صورت گفته در نقطه‌ای دیگر از درسدن و گروگان‌گیری در مرکز این شهر را تایید نکرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس