درخواست از ایران برای راه اندازی مراکز ارتوپدی در عراق

رئیس جمعیت هلال احمر عراق از همتای ایرانی خود درخواست کرد متخصصان ارتز و پروتز هلال احمر ایران در راه‌اندازی مراکز ارتوپدی، با هلال احمر عراق همکاری کنند.

به گزارش مشرق، روز گذشته و در جریان سفر پیرحسین کولیوند به عراق، رؤسای دو جمعیت هلال احمر ایران و عراق با یکدیگر دیدار کردند. توسعه همکاری‌ها در بخش درمان و توانبخشی محور اصلی گفتگوها بود.

در این دیدار «یاسین المعموری» رئیس هلال احمر عراق پیشنهاد داد با امضای تفاهم‌نامه‌ای، کارشناسان ارتز و پروتز هلال احمر کشورمان برای راه‌اندازی مراکز ارتوپدی فنی در شعب و مراکز درمانی هلال احمر عراقی در بغداد و سایر شهرهای این کشور همکاری کنند.

وی همچنین برای تکمیل کادر درمان و تیم اداری و مدیریتی بیمارستان جمعیت هلال احمر عراق در شهر بغداد و تربیت نیروهای انسانی لازم از کولیوند تقاضای همکاری کرد.

راه‌اندازی کلینیک‌های ترک اعتیاد و بازتوانی افراد دچار اعتیاد به مصرف مواد مخدر در عراق و آموزش نیروی انسانی لازم برای راه‌اندازی این مراکز زیر نظر جمعیت هلال احمر عراق از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

کولیوند از پیشنهادات مطرح شده در این دیدار استقبال کرد و بیمارستان امام علی (ع) متعلق به جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را مرکز مناسبی برای آموزش درمانگران هلال احمر عراقی دانست و تاکید کرد که معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی هلال احمر کشورمان آمادگی اعزام تیم‌های تربیت درمانگر به عراق و همچنین پذیرش تیم‌های عراقی در تهران را برای انتقال آموزش‌های لازم دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس