برخی شواهد حاکی از زنده بودن مسعود رجوی است

سرتیم حفاظت از مسعود رجوی در برنامه «قرار شنبه‌ها» گفت: تاریخ مصرف رجوی تمام شده و مرده و زنده بودن او تفاوت چندانی ندارد، اما از روی برخی شواهد می‌توان به زنده بودن او پی برد.

به گزارش مشرق، کتاب «تهران تا تیرانا» خاطرات مسعود خدابنده، عضو جداشده سازمان منافقین و سرتیم حفاظت از مسعود رجوی روز سه شنبه ۱۵ آذر در دوازدهمین جلسه از فصل سوم قرار سه‌شنبه‌ها توسط انتشارات شهید کاظمی رونمایی شد.

در این برنامه که با استقبال قابل توجه مخاطبان روبرو شد، ابراهیم خدابنده برادر راوی کتاب از اعضای جداشده سازمان مجاهدین خلق، صفاءالدین تبرائیان کارشناس تاریخ و نویسنده کتاب خوابگردها و محمد جعفربگلو نویسنده کتاب تهران تا تیرانا سخنرانی کردند.

ابراهیم خدابنده که سابقه سه دهه عضویت در سازمان مجاهدین خلق را دارد، با اشاره به ترورهای دهه ۶۰ گفت: بعد از عملیات ۷ تیر و ۸ شهریور ۶۰، مسعود رجوی در جلسات خصوصی می‌گفت ما هرجا که نتوانستیم نفوذ کنیم، آنجا را منفجر کردیم.

وی که سال‌ها در مرکزیت سازمان مجاهدین خلق (منافقین) حضور داشت، ادامه داد: سازمان هرجا که توانست با نفوذ در آن تأثیر بگذارد این کار را کرد (مثل بنی‌صدر و بیت آقای منتظری) و هرجا که در نفوذ ناکام بود، دست به عمل تروریستی زد (مثل دفتر حزب جمهوری و دفتر نخست‌وزیری).

وی در پاسخ به این سؤال که آیا مسعود رجوی زنده است یا مرده گفت: واقعیت این است که تاریخ مصرف رجوی تمام شده و مرده و زنده بودن او تفاوت چندانی ندارد. اما از روی برخی شواهد می‌توان به زنده بودن او پی برد و به گمان من او هنوز زنده است.

این عضو جداشده منافقین با اشاره به خطر فرقه رجوی گفت: حیات سازمان مجاهدین خلق هنوز تمام نشده و همچنان فعالیت‌های مخرب خود را ادامه می‌دهد.

خدابنده با اشاره به خیانت‌های منافقین علیه ملت ایران در دوران دفاع مقدس گفت: بعد از اینکه از سازمان جدا شدم، یک رو پدرم به من گفت: برای من همه خیانت‌ها و جنایت‌های مجاهدین خلق قابل هضم است؛ اما نمی‌توانم این را درک کنم که سازمان چطور راضی به همکاری با دشمن متجاوز علیه مردم خودش شد؟

وی افزود: در کشورهای غربی که خود را مهد دموکراسی می‌دانند نیز خیانت بزرگترین جرم است و شخص خائن به وطن مستوجب اعدام است.

خدابنده با اشاره به فعالیت‌های منافقین و تکاپوهای فرقه رجوی در وقایع اخیر کشور گفت: در هنگام بازی‌های تیم ملی در جام جهانی، جریان معاند منتظر باخت تیم ملی بودند. به یاد دارم که در جام جهانی ۹۸ فرانسه، وقتی ایران با آمریکا بازی داشت، مسعود رجوی به اعضا پیغام داد و گفت هرگز نمی‌تواند با پیروزی تیم ایران خوشحال شود. لذا اعلام کرد که اعضا باید به ورزشگاه بروند و از این فرصت برای تبلیغ سازمان و برهم زدن تمرکز بازیکنان استفاده کنند.

اساساً در فرقه رجوی، اغلب به زنان پست و مقام اعطا می‌شد

در ادامه صفاءالدین تبرائیان کارشناس تاریخ نیز در این مراسم گفت: به نظر اینکه این گروه را «منافقین» بنامیم اشتباه است، چرا که آن‌ها دیگر نفاق را کنار گذاشته و علناً به دشمنی با ملت ایران مشغولند.

این نویسنده و پژوهشگر تاریخ با اشاره به وصلت مسعود رجوی و مریم عضدانلو گفت: همانطور که در کتاب تهران تا تیرانا آمده، ازدواج مریم و مسعود رجوی نه شرعی بود و نه عرفی. مسعود رجوی عامدانه یکی از اعضای رده بالای سازمان یعنی مهدی ابریشمچی را مجبور کرد که همسرش مریم عضدانلو را ترک کند تا مسعود با او ازدواج کند. مسعود این اقدام را انجام داد تا مهدی ابریشمچی را تحقیر کند.

وی ادامه داد: اساساً در فرقه رجوی، اغلب به زنان پست و مقام اعطا می‌شد. حتی زنان به مقام فرماندهی می‌رسیدند. مسعود رجوی برای تحقیر مردان، زنان را برمی‌کشید.

صداقت راوی یکی از ویژگی های کتاب «تهران تا تیرانا» است

در ادامه محمد جعفربگلو دیگر سخنران این برنامه بود. نویسنده کتاب «تهران تا تیرانا» گفت: از سال ۹۸ به جمع‌آوری خاطرات مسعود خدابنده اقدام کردم. ما در تدوین خاطرات چند مؤلفه را مدنظر قرار دادیم. اول اینکه به تلاش کردیم مطالب نو و تازه را روایت کنیم؛ دوم اینکه تکیه ما بر دیده‌ها بود و نه شنیده‌ها؛ هدف ما این بود که مشاهدات مسعود خدابنده را در کتاب بیاوریم. مورد دیگر که بسیار برای ما اهمیت داشت این بود که در عین توجه به جزئیات، از روایت حواشی اضافه خودداری کنیم تا کتاب فربه نشود.

این نویسنده ادامه داد: به نظر من یکی از ویژگی‌های مهم کتاب همین اختصار آن است که مطالعه آن را برای خواننده راحت کرده است.

جعفربگلو گفت: دیگر ویژگی کتاب، صداقت راوی آن است. مثلاً در بخشی از کتاب، راوی خودش را نقد می‌کند و خود را نیز مقصر می‌داند. وقتی خواننده به این بند از کتاب می‌رسد، درمی‌یابد که راوی صادقانه صحبت کرده است.

«قرار سه‌شنبه‌ها» یک ویژه برنامه فرهنگی است با محوریت کتاب که هر هفته توسط انتشارات شهیدکاظمی در استان قم برگزار می‌گردد که مورد استقبال اهالی فرهنگ و کتابخوانان قرار گرفته است.

کتاب «تهران تا تیرانا»؛ خاطرات مسعود خدا بنده، عضو سابق سازمان مجاهدین خلق و سرتیم حفاظت از مسعود رجوی به کوشش محمد جعفربگلو توسط انتشارات شهیدکاظمی روانه بازار شده است.

منبع: مهر

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 32
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 3
 • IR ۱۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  40 4
  در شبکه های اجتماعی منافقین می گویند رنگ سازمانی ما به عنوان رنگ سال ۲۰۲۳ در موسسه پنتون انتخاب شد. همان طور که سال ۸۸ سبز و سال ۹۲ بنفش رنگ جهانی انتخاب شد. نشون میده ایران چقدر مهمه
  • وطن پرست DE ۱۷:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   1 1
   ای کاش به اون شواهد اشاره می کردند.
  • DE ۲۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   6 1
   حالا این مریم قجر قوجور کمپانی فسق و فجور دیگه همه کاره است در عراق از بستر گستری شروع کرد و مدارج عالیه و تن فروشی منظور وطنفروشی را پیمود و شد مدیر اجرائی سازمان گلاب بروتون فاضلابی منافقین .منافقین تا ابد الدهر منافقین هستند
  • . IR ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
   4 1
   متعفن تر از همه ساختار فرقه رجوی است که جز خیانت و بی ناموسی چیزی ندارند.
 • IR ۱۱:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  162 4
  تاریخ معاصر از مسعود رجوی رذل تر و بیشرف تر ندیده.
  • قریشی IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   48 23
   با درجات و دوز پایینتر هستن، خاندان فریدون، میرحسین موسوی، نتانیاهو، بوش و بلر و شارون و خود حسن روحانی
  • IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   5 0
   دقیقا
  • محمد IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   12 2
   در اينكه گروهك رجوي يكي از كثيف ترين و نجس ترين حزب ها و گروها است هيچ شكي در اون نبست
  • حاجی ازجوبشور قم IR ۰۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
   1 0
   رذل تر از مسعود رجوی هست تو همین کشور هم هست زیاد هم هست فقط چون قدرتمند هستن کسی نمیتونه ازشون اسم ببره
 • IR ۱۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  37 4
  چه شواهدی؟ ایشون ظاهرا هنوز به صورت ناخودآگاه تحت تاثیر القائات منافقین هست. اگر زنده بود باید مثل مریم رجوی ملعون هر روز بیانیه میداد و خودش را نمایان می کرد.
  • IR ۱۳:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   40 3
   مسعود رجوی توهم برداشته که روزی ناجی خواهد بود و به غیبت باید بره،، از مسعود احمق بپرسید ناجی ایران و جهان می‌دونه خودش رو
  • IR ۱۸:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   0 1
   دقیقا. وقتی میگه دیگه منافق نیست در حالی که بودن و هستن و خواهند بود، اگر نفوذی نباشه تحت تأثیره. باید مراقب باشن و بهش رو ندن
 • IR ۱۲:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  48 4
  چرا وقتی این گروهک در عراق بودند بعد از سقوط صدام اونجا رو نابود نکردیم؟؟؟در برهه ای از زمان اشغال عراق آمریکایی ها پشتیبان منافقین نبودند بهترین فرصت بود که کار همههههه رو یکجا یک سره میکردیم..چرا نکردیم؟؟؟چرا اصلا اجاز ه دادیم از عراق خارج بشن؟؟؟؟؟
  • IR ۱۲:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   3 3
   نابود نکردیم ؟‌
  • IR ۱۴:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   4 2
   مهم سران و سرکرده هاشون بود که همه شون تو اروپا و آمریکا عشق و حال می کردند و به عده مغز فندقی را در اشرف نگه داشته بودند
 • IR ۱۳:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  12 4
  زنده یا مرده اصلا برای مردم اهمیتی ندارد. مجاهدین یا همان منافقین نعش متعفن هستند که مردم از رویشان رد شدند، درست همان کاری که با اصولگرایان و اصلاح طلبان کردند.
  • IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
   4 1
   زنده یا مرده اصلا برای مردم اهمیتی ندارد./// میلیشیای آموزش دیده منافقین از روز اول آتش زدن را شروع کرد و غیرمستقیم به بقیه اغتشاشگران گفت همه جارو آتش بزنین. این وحشی ها سال 60 هم همین کارو می کردن.
 • IR ۱۳:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  34 3
  درمورد دلائل وشواهد زنده بودن این سفاک چیزی ننوشتید
 • علی افصحی IR ۱۴:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  5 2
  بیایید بر اساس ادبیات قرآن مکتوب و نیز قرآن ناطق امیرالمومنین علی علیه السلام اندیشه کنیم. در ادبیات قرآن زنده کسی نیست که نعش خود را جابه جا می کند بلکه فردی است که گوش شنوا بر شنیدن حقیقت و قلبی خاشع برای احکام خداوند یکتا و پایی در راه حق پویی دارد که هیچ کدام در امثال سرکرده منافقین یافت نمی شود. رجوی چه نعش اش را در دخمه ها حرکت دهد و چه بی حرکت باشد مرده ای است که تعفنش کل اروپا و غرب وحشی را برداشته و تا زمان باقی است لعن و نفرین آزادگان رهین راه پر کج و معوج ضد انسانی اش خواهد بود.امام علی می فرماید الجاهل میت بین الاحیا جاهل فرد و جریانی است که با چشم بسته بر روی حقیقت حرکت داشته و همه کنش خود را علیه حق وحقیت تنظیم می کنند از ترور تا مزدوری برای شیطان بزرگ امریکا و تا در کنار آلت دست همه غرب وحشی، صدام،علیه ملت خود دست به جنگ زنند و حالا یک مشت پیر پاتال در تیرانا از هیچ خباثتی علیه انقلاب اسلامی دریغ نمی دارند. منافق بهترین توصیف رجوی و فرقه ددمنش اش است. مرگ بر منافق.
 • IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  0 4
  قابل توجه جوانان عزیز جمهوری اسلامی ایران
 • DE ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  35 4
  این آدم زنده بودن مرده بودن هیچ فرقی نداره کدام سوراخ موش قایم شده خدا میدانه 😂
 • DE ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  31 3
  این آدم زنده بودن مرده بودن هیچ فرقی نداره کدام سوراخ موش قایم شده خدا میدانه 😂
 • DE ۱۵:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  25 3
  این آدم زنده بودن مرده بودن هیچ فرقی نداره کدام سوراخ موش قایم شده خدا میدانه 😂
 • IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  3 2
  اخیرا یکی از منافقین جدا شده از این سازمان گزارش داده که اخرین بار مسعود رجوی در اعماق جهنم دیده شده . در انجا او یک حرمسرائی با حضور تعداد زیادی از زنان بدکاره وبه نام روزگار میگذراند
 • IR ۱۶:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  1 2
  یک جوری میگند شکرجوی شاید زنده باشد انگار بیسمارک و بزرگمهر هست که زنده مانده. یک جلاد احمق پیر حرامی اگر تاریخ مصرفش هم تمام نمیشد کاری ازش برنمی‌آمد
 • یک دوست IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  0 1
  به نظرم برای اینکه مخاطبین به محتوای کتاب دسترسی داشته باشند هر روز بخش های از این کتاب در سایت بارگذاری شود
 • IR ۱۸:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  2 1
  اتفاقا کاملا منافق هستن و رجوی ملعون هم سقط شده. وقتی ادعایشان با عقاید شیطانی و داعشی‌شان تناقض دارد یعنی منافقند و بس. رجوی ملعون هم اگه زنده بود اون قدر عقده داشت که بیاید وسط و بگه هستم. اگه زنده بود همچنان مشغول صیغه کردن اعضای کمپ بود! خخخخخ پس گور به گور شده
 • IR ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  0 1
  ویروس مرز بین جاندار و بی جان خلاص زنده هم بود هیچی نبود
 • IR ۱۸:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  0 0
  من نمیدونم این کامنت رو انتشار میدی یا نه یا اصلا اون آدم مد نظر این سایت رو میخونه فقط میخواستم بگم بهنام قلی پور اگه خوندی بدون خیلی بیشرفی بیشرف بیشرف حروم لقمه
 • IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۸
  1 1
  اینا پادوهای آمریکا ین هیچ اختیاری از خودندارن فکرش کن بودجه از آمریکا می گیرن جای خواب خوراکشان زیر ذربین امریکای سلاح و نقشه ترول از آمریکا می گیرن این گروه کاملا آمریکا یی ما مردم ایران از آمریکای عهد شکن بیزاریم تمام مشکلات مسلمانان از امریکاست اسم این کشور که میادحالم بدمی شه
 • DE ۰۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  1 1
  رجوی مرده والا از خود عکس و ویدیوی تازه ای منتشر میکرد و یا او هم به فرانسه می رفت . منتها در این سازمان بحدی خفقان و دروغ و ریا و مخفی کاری وجود دارد که مرگ او را از هوا داران مخفی می کنند و هواداران هم جرئت ندارند از مریم رجوی بپرسند همسرش کجاست . مسعود رجوی حتما هفت کفن پوسانده اما از ترس ریزش ها مریم قجر با وقاحت وانمود می کند که او زنده است ..
 • CA ۰۸:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۹
  1 1
  سازمان تروریستی منافقین تحت فرماندهی و حمایت کامل آمریکا/رژیم صهیونیستی فعالیت میکنه و بودجه آنها رو آلسعود پرداخت میکنه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس