دیدار فرماندهان نیروی دریایی ارتش با قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید به مطالبات اساسی و جدی مردم توجه شود گفت: باید قبول کنیم که نیازمند نوسازی حکمرانی و حکمرانی نو هستیم و البته اگر حکمرانی در زمان و جغرافیای خود اتفاق نیفتد، فایده ندارد.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف امروز (سه‌شنبه، ۱۵ آذر ماه) در نشست با دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس که به مناسبت روز دانشجو در محل این دانشگاه برگزار شد، گفت: این روز عزیز را به همه برادران و خواهران گرامی عرض تبریک و تهنیت دارم و همچنین به اساتید حاضر در جمع و همکاران خودم در مجلس شورای اسلامی خوشامد می‌گویم، برای بنده باعث خوشحالی بود که این فرصت فراهم شد تا مجدداً به دانشگاه تربیت مدرس بیایم که بخشی از عمرم و بهترین دوران زندگی‌ام را در این دانشگاه گذراندم. از اینکه امروز توفیق دارم در خدمت دانشجویان در این دانشگاه باشم، خداوند بزرگ را شاکرم.

رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت اساتید خود در این دانشگاه گفت: استاد حسین شکوری؛ استادی که با کهولت سن و بیماری همواره بیشترین وقت را برای دانشجویان می‌گذاشت. یادی کنیم از دکتر پرهیزگار که حق استادی بر گردن ما داشت، همچنین جا دارد از اساتید حاضر در جمع از جمله استاد حافظ نیا که در مقاطع لیسانس، فوق لیسانی و دکترا در محضرشان شاگردی کردم، همچنین سرکار خانم میرحیدر از اساتید این دانشگاه قدردانی می‌کنم و امیدوارم سلامت باشند.

قالیباف با اشاره به تاریخچه روز دانشجو اضافه کرد: روز دانشجو روزی بوده است که ۳ دانشجوی عزیز کشور در مقابل پای معاون رئیس جمهور آمریکا به شهادت رسیدند در حالی که ۳ – ۴ ماه بیشتر از کودتای ننگین ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ نگذشته بود. روزی که آمریکا با دخالت مستقیم و کودتای نظامی، دولت ملی ایران را ساقط کرده بود لذا فلسفه حضور ما به عنوان روز دانشجو تا به امروز این مسئله بوده است. از اینکه انقلاب اسلامی این فرصت را به ما داده تا روز دانشجو را گرامی بداریم باید درس بگیریم که از فلسفه و مناسبت این روز فاصله نگیریم. این روز نشان داده که ایران برای ما عزیز است، همچنین این روز به ما نشان داده که عزت کشور، استقلال کشور، هویت، سرزمین و خاک ما مهم است.

رئیس قوه مقننه کشورمان با اشاره به صحبت‌های یکی از دانشجویان در رابطه با اینکه کشوری قدرتمند هستیم، افزود: امروز ما کشوری قوی، مستقل و قدرتمند هستیم و انقلاب اسلامی این فرصت را برای ما فراهم کرد. امامی که جز برای خدا کلامی نگفت و جز در راه خدا گامی بر نداشت؛ آن مرد الهی با این ملت شجاع و مبتنی بر سنت‌های الهی در عصر مظلومیت و حاشیه‌نشینی دین و معنویت، این احیای مجدد به اسلام و عزت به مسلمین را رقم زد.

وی تصریح کرد: ما قوی هستیم از این بابت که گفتمان، حرف و منطق برای دنیا مبتنی بر مکتب الهی و اهل بیت داریم.
قالیباف تصریح کرد: ایران ما قدرت دارد به این معنی که علیرغم هر توطئه‌ ای که به هر شکلی از داخل و خارج با محوریت آمریکا و رژیم صهیونیستی و باقی ایادی‌شان برای براندازی و حتی تغییر رفتار در برابر فرهنگ غرب و استکبار انجام شد، ایستاده ایم.

قالیباف با یادآوری اتفاقات دهه شصت افزود: ما زمانی را در کشور به سر بردیم که در عرض کمتر از دو ماه رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس قوه قضائیه و نمایندگان مجلس و چند هزار نفر از مردم در کف خیابان‌ها ترور شده و به شهادت رسیدند اما این کشور و مردم مقابل این توطئه ها ایستادگی کردند و عقب ننشستند.

وی اضافه کرد: ما امروز در یک تحریم دائمی با تغییر شکل تحریم از ابتدای انقلاب تا امروز قرار داریم. اما امروز به زحمت یکایک شما اساتید و دانشجویان و مردم عزیزی که مطابق با صحبت‌های امام خمینی (ره) - کسانی تا انتها پای انقلاب خواهند ماند که طعم فقر را چشیده باشند - در عرصه‌های علم و دانش و در حوزه‌های نانو، بایو، هوافضا، مهندسی علیرغم همه محدودیت‌ها در کشور و دنیا افتخار کسب کردیم لذا ایران ما قوی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امروز رفتارهای آمریکا از همان جنس دهه ۳۰ است که منتهی با روش‌ها، تکنولوژی و ابزارهای دهه سوم قرن ۲۱ که از یک مدیریت مکانیکی، داینامیکی به یک مدیریت سایبرنتیکی تغییر پیدا کرده و علیه انقلاب اسلامی و ایران عزیز ما اقدام می کنند؛ اینها هم با ایران، هم با اسلام و انقلاب اسلامی و همچنین با خوانش ما از اسلام و اندیشه ما از اسلام و اندیشه سیاسی امام مخالف هستند، همچنین این افراد با ایران و ایرانی و این سرزمین و اسلام و این فرهنگ مخالف هستند.

وی با تاکید بر این که علت این عکس‌العمل دشمنان، اقدام شجاعانه و قدرتمندانه این ملت در مقابل توطئه هاست اضافه کرد: ملتی که در مظلومیت تمام در دوران دفاع مقدس جنگید و در اوج محرومیت با وجود مشکلات اقتصادی و محاصره‌های علمی را تحمل کرد.

رئیس مجلس با اشاره به یک نمونه از طراحی های دشمن علیه کشورمان گفت: از دهه ۷۰ قوانینی در عدم اشاعه مسائل هسته‌ای و علم هسته‌ای به ما تحمیل کرده‌اند و البته قدرت جمهوری اسلامی سبب شده که امروز از مسیر قانونی و از مسیر آژانس هسته‌ای با افتخار خودش را در باشگاه هسته‌ای دنیا قرار داد و این امر منحصر به جمهوری اسلامی ایران است.

وی اضافه کرد: می‌خواهم صادقانه با شما سخن بگویم امروز این دشمن قداره‌بند از درون کشور آمده و بر زخم‌های کهنه که ناشی از ضعف‌های مدیریتی و ندانم‌کاری‌های امثال بنده است، استفاده کرده‌اند.

وی تاکید کرد: با داشتن جوانانمان با انگیزه باید آماده باشیم و با یک تحول، مسائل اقتصادی را حل کنیم، ما باید قادر باشیم تمامی مسائل اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی و تربیتی کشور را حل کنیم.

قالیباف با بیان اینکه معتقدم حوادثی که در چند ماه اخیر اتفاق افتاد در بستر مسائل اجتماعی و جنگ شناختی است، گفت: اما تردید نکنید که علت اصلی نارضایتی هایی که می بینیم ریشه در مسائل اقتصادی و ناکارآمدی ها دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه ما در مجلس باید به موضوعات روز بپردازیم، عنوان کرد: بعد از اتفاقات و مسائلی که درباره خانم مهسا امینی رخ داد، مجلس به موضوع این پرونده ورود کرد و گزارشی ارائه داد که در آن آمده است که باید نسبت به گشت ارشاد تجدیدنظر شود.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه باید به مطالبات اساسی و جدی مردم توجه شود، عنوان کرد: باید تحول اساسی را دنبال کنیم و باید حکمرانی نو و نوسازی حکمرانی را اجرا کنیم، به صراحت می‌گویم این حرف برای امروز و چند ماه اخیر نیست بلکه از ربع قرن و حدود ۲۵ سال است که آن را می‌گویم؛ از روزی که توفیق خدمت در نیروی هوایی سپاه و هوافضا و نیروی انتظامی را داشتم درباره آن صحبت می‌کردم و می‌گفتم اگر افتخار و عظمت ایران را می‌خواهیم باید کارآمدی دین در حکومت را به اثبات برسانیم.

قالیباف در ادامه با یادآوری اینکه از سال ۹۶ از نوسازی حکمرانی و نوگرایی گفته‌ام و مربوط به این چند ماه نیست، اظهار داشت: معتقدم باید قبول کنیم که نیازمند نوسازی حکمرانی و حکمرانی نو هستیم، این تحول مبتنی بر دو اصل خداباوری و مردم‌باوری و همچنین مبتنی بر مکتب امام (ره)، عدالت، معنویت و عقلانیت است.

رئیس قوه مجریه ادامه داد: زمانی که حرف از حکمرانی می‌زنیم ارزش کانونی نوسازی نظام حکمرانی در کارآمدی است و کارآمدی را حق‌الناس می‌دانیم و اگر نظام حکمرانی کارآمد نباشد، کارایی نیز ندارد البته در کنار آن زمان هم برای ادای دین را تکلیفی مهم و اساسی می‌دانیم و اگر حکمرانی در زمان و جغرافیای خود اتفاق نیفتد، فایده ندارد؛ زمانی که جوانی امید نداشته باشد، نتواند ازدواج کند و حتی نتواند آرزوی خرید مسکن و خرید خودرو داشته باشد، برآورده کردن این خواسته‌ها در ۴۰ سالگی نیز برای او ارزشی ندارد بنابراین حکمرانی باید در زمان و جغرافیای خود اتفاق بیفتد.

وی در ادامه تصریح کرد: حرف من این است که امروز باید در کنار هم همفکری کنیم و به همه ابعاد حکمرانی توجه داشته باشیم البته در این جمع نظرات متفاوتی وجود دارد و اختلاف نظر و اختلاف سلیقه هم داریم اما حتماً فصل مشترک و تفاهم نیز داریم چنانچه شهید بهشتی نیز گفته است اگر تنها ۲۰ درصد تفاهم در زمینه‌ای وجود داشته باشد، همین ۲۰ درصد، زمینه آغاز همکاری است تا بقیه اختلاف سلیقه‌ها نیز برطرف شود لذا نوع واکنش امروز شما نشان می‌دهد همه شما رفاه و پیشرفت کشور را می خواهید و این تفاهم از عکس‌العمل جلسه روشن است.

قالیباف ادامه داد: یا ممکن است ما در حوزه مصرف کالاهای فرهنگی متفاوت باشیم و سلیقه‌های مختلفی در نوع موسیقی که می‌شنویم و فیلم‌هایی که می‌بینیم داشته باشیم اما به نظر می‌رسد همه ما در تربیت صحیح فرزندان برای مسئولیت‌پذیری اتفاق نظر داریم و کسی نمی‌خواهد تربیت فرزندانش به گونه‌ای باشد که در جامعه مسئولیت‌پذیر نباشد.

قالیباف با اشاره به نظرات افراد در حوزه سیاسی اذعان داشت: ممکن است روی میزان ورود شورای نگهبان به موضوع انتخابات اختلاف نظر داشته باشیم اما همگی اتفاق نظر داریم که باید همه گروه‌ها و همه سلیقه‌ها در انتخابات حاضر باشند؛ اینها را می‌گویم چون من فردی نیستم که صرفا در حوزه نظری اقدام کنم بلکه فردی هستم که با عمل خود نظرم را نشان می‌دهم و از خرد جمعی استفاده می‌کنم لذا هر کجا حرفم با عمل من در گذشته همخوانی نداشت، روی آن خط بکشید.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت مردم باوری، نوگرایی و نگاه درست بیان داشت: زمانی که توفیق خدمت در نیروی انتظامی را داشتم، علم برایم مهم بود لذا دانشگاه پلیس را در بهترین مکان و به مدت ۲۰ ماه با بهترین امکانات و تجهیزات ساختم و از نیروهای دانشگاه در آن استفاده کردم.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 44
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 8
 • IR ۱۵:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  2 8
  سرباز همیشه ی انقلاب
  • IR ۱۸:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   2 4
   درود
  • IR ۱۹:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   6 2
   البته سربازی همیشه با تاخیر در فتنه ها حرف زن ! اونهم حرفهای دوپهلو!
  • وطن پرست DE ۲۱:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   0 0
   آقای قالیباف٫ در وظیفدولت و حکوت برای تهیه زیر ساخت های رفاهی هیچ شکی وجود نداره ولی نارضایتی های که موجب خسارت امروز شده از گلو شکم پر ها دراومده و این مستضعف ها هستند که دارن هزینه می دن. بنظر میاد مشاورهای شما خیلی در افساید هستند. وقتی شما دارید سد می سازید اونها ده تا سریال در شبکه نمایش خانگی ساختن که سدهای شما یا خانه های مهر شما رو مسخره می کنند.
 • IR ۱۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  4 9
  تصاویر نمایشگاه بین المللی رنگ در تهران رو دیدم و وضع اسفبار بیحجابی یه عده فاسد در اونجارو
  • mehdi IR ۱۵:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   2 6
   بحث وضع اقتصادی هست جناب حجاب پیشکش
  • IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   7 2
   خوب الحمدالله که فقط تنها چیزی که میبینی بی حجابی
  • IR ۱۹:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   5 0
   مثلانمونه فقرای اغتشاشگر= طرف پزشکه وخودش میگه 50-100میلیون ماهانه درآمد درآمد داره ومیره شهید عجمیان=مدافع انقلاب را،شهید میکند!
  • IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   0 1
   دلیل بی‌حجابی، بی‌تقوایی، لقمه حرام و ذات خبیثه. وگرنه حجاب که دستور خدای عالم است و بی‌حجابی هم مشکل اقتصاد رو حل نمیکنه.
 • US ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  2 2
  مرگ بر رژیم فاشیست آلمان
 • انقلابی منطقی IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  5 0
  از افزایش قیمت خودرو تو بورس هم خبر بذار!!
  • یکی از مردم IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   1 0
   برو تو قسمت اقتصادی
 • فهیم IR ۱۵:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  7 0
  برادر بازنشستگی در مدیران وجود ندارد...
 • IR ۱۶:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 0
  عبارت حکمرانی نو باید با تفسیر بیشتری برای مردم ارائه بشه
  • IR ۱۹:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   7 0
   حکمرانی نو، مثلا در مجلس توسط ایشان عرضه شد! پس از حدود سه سال !هنوز طرح شفافیت در مجلی تصویب نشده!
 • IR ۱۶:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  بهتر است راست و چپ از اداره کشور کنار بروند حزب الله یک فرد حزب اللهی باید هم متعهد باشد هم متخصص و فقط وامدار خدا و مردم باشد نه راست و چپ
 • IR ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 0
  در این اغتشاشات کسی از نداری و بدبختی؟شعار سر نداد
  • IR ۱۹:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   2 0
   نه
  • IR ۱۹:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   2 0
   مشکلشون از فشار چندگرم شال روی سر بود و نبودن آغوش رایگان !
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 3
  همچنان درقبال فهم علت نارضایتی و اعتراض مردم مقاومت میکنید
  • IR ۲۱:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   0 0
   دلار 37 هزار تومان . سکه 18 هزار تومان. هر جا دست می ذاری داره از هم می پاشه.
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   2 2
   خیالت راحت! به فضل الهی، در مقابل اغتشاش و براندازی این قدر مقاومیم که جونتون مثل ارباباتون درآد
 • اشرفی IR ۱۷:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 0
  من مفهوم حکمرانی رو را نمیفهمم. مد نظر دکتر در این مورد دقیقا چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  • IR ۱۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   0 1
   دقیق بخون
  • IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   2 0
   یعنی مدل اداره شهرداری توسط دکتر زاکانی: زاکانی ادامه داد: ما دو سال و نیم درون شهرداری در تنش مالی بودیم. ۱۲۰۰ حساب شهرداری را خزانه واحد کردیم. من باید ببینیم شما نسبت به چه معترض هستید و سپس ان را اصلاح کنم. ما امروز ۹۰۰۰ میلیارد را برگرداندیم و مدارک را به سمت شفافیت بردیم. مایهٔ مصیبت است که در داخل کشور امکان این نباشد نخبگان به کشور خدمت کنند.
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 1
  اول باید همه اموال مدیران این 43 سال مصادره و بعد همگی محاکمه شوند. بعد افراد متخصص مدیریت کشور را بدست گیرند.
  • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   0 0
   زرششششک! ۴۳ سال پرافتخار انقلاب اسلامی رو به خاطر چارتا مدیر ضدانقلاب نفوذی زیر سؤال نمیبریم. همین الان هم بهترین متخصصان موجود مشغول کارن. میخواستید ۸ سال کلیدساز رو بر مسند قدرت نشونید. اول مجازات عوامل داخلی فتنه، بعد کمپ منافقین و بی بی ده و ابترنشال و آمریکا و صهیونیست و آل سعود
 • IR ۱۸:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  با پاک کردن صورت مسئله مشکلی حل نمیشه
  • IR ۲۱:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   1 0
   ضدانقلاب موجود زائده نه صورت مسئله. ان شاء الله، پاک میشید و مردم نفسی میکشن
 • بهنام RO ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  سلام جناب آقای قالیباف در اینکه اقتصاد مهم است و مردم مشکل اقتصادی دارند شکی نیست ولی خود مشکل اقتصادی معلول است و علت اصلی سیاستگذاری غلط و عدم شایسته سالاری است کافی است مدیریتها علمی و کارا باشد و بعد از مدتی مشکلات اقتصادی حل میشود ولی بیشتر حرف و شعار شنیدیم تا عمل
 • IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 0
  تا وقتی تبعیض و گرانی هست وضع همینه
  • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   0 4
   تو غلط کردی با آمریکا و عواملش
  • رحمان IR ۰۱:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
   1 0
   با همین فرمان بری خوبه. علامت مثبت تحول اقتصادی را تحویل بگیرید آزاد سازی قیمت خودرو و آزاد کردن واردات!!!
 • IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 6
  دروغ نگید اکثر مردم از تلاشهای دکتر رییسی در عرصه اقتصادی راضی هستند
  • IR ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   1 2
   اصلا امار جمعت رو داری؟
 • IR ۲۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  3 0
  چرا به میان دانشگاههای عادی نرفته؟! حتما باید سطح دکتری حضور داشته باشند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!
  • IR ۲۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
   2 0
   مثل جناب آقای دکتر زاکانی که ،رفته وسط میدان مین ،یعنی دانشگاه صنعتی شریف.
 • احمد IR ۲۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  1 0
  آقای قالیباف اوضاع بد اقتصادی و ناکارآمدی ریشه در مجلس دارد!! مجلس ناتوانی تعدادی از وزرا را می داند اما ب چشم خود را می بندد!!
 • حمیدرضا IR ۰۱:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  0 0
  جناب قالیباف یقین داشته باش
 • IR ۰۳:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  1 0
  درصد بسیار کمی از اراذل و اوباش با هدفمندی و در زمین دشمن بازی کردند ولی اکثر آنها تحت تاثیر ناکارآمدی مسئولین در اجرای عدالت و معیشت که ترمیم نشد اعتراض کردند . هر چند که دولت فعلی تلاش زیادی کرده تا جبران ناکارآمدی دولتهای قبل را جبران کند به عنوان مثال در واقع اگر در عدالت مماشات نمی‌کردند با اختلاس گر و احتکار گر و مخلین امنیت قوی برخورد میکردند . مردم این اعتمادی که به نظام داشتند کم رنگ نمیشد ولی تکرار تکرار و تکرار شد روحانیت وظیفه اصلی خود یعنی ارشاد و یادآوری احکام دین ، حضور فیزیکی و چهره به چهره در میان عامه مردم را رها کردند ، جوانان را فراموش کردند و آلوده پست و مقام و قدرت شدند . دشمن هم بیکار ننشست نطفه نا آرامی ها را با فضای مجازی در مغز جوانان کاشت و امروز درو میکند . ما روحانیون بسیار هوشمندی در عرصه اقتصاد ، فرهنگ و ... داریم ولی ای کاش اینقدر در نقش قدرت ، ثروت و مقام جلوی چشم مردم نبودند و بعنوان اتاق فکر ، همراهی ، پشتیبانی و حراست میکردند از جوانان نه عده ای که اگر از نرده های لانه جاسوسی در دهه پنجاه بالا رفتند باید با تمام بی کفایتی ، او را که از اعتقادات انقلابی نیز خارج شده و در زمین دشمن بازی میکند باز هم تحمل کنیم و جوانان خوشفکر انقلابی را باور نکنیم .
 • ع ک ن IR ۰۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  1 0
  جناب آقای قالیباف! منظور شما از حکمرانی نو چیست در این مدتی که این واژه را به کار برده آید تعریف روشنی ارائه نداده آید اگر منظورتان نو کردن شیوه‌های مدیریتی رفع زوائد و ایجاد روشهای نوین در عرصه های خدمت رسانی و کارآمد کردن مجموعه مدیریتی کشور در ایجاد عدالت است، بسیار خوب! بفرمایید جنابعالی که در رأس قوه مهم مقننه قرار دارید نمونه ای از اصلاح و ایجاد قوانین مرتبط با این موضوع را که در واقع زیر ساخت عملی حکمرانی نو هست را بیان بفرمایید.درضمن پر واضح است که هر اقدام مهمی که در کشور بخواهد رقم بخورد منشا آن مجلس است چرا که مجلس در رأس امور است.
 • حسام IR ۰۷:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  0 2
  دمت گرم آقای قالیباف به خدا گل گفتید
 • حمید IR ۰۸:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۶
  2 0
  آقای قالیباف منظور شما از حکمرانی نو چیست ؟ در کشوری که مسئولانش هر 8 سال از یک حزب به حزبی دیگر همان ادمها هستند حکمرانی نو هیچ معنایی ندارد و پوچ است گردش مدیران ناکارامد و بی لیاقت است
 • کارشناس IR ۱۰:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۷
  0 0
  مرگ بر تبهکار

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس