قتل مرد " تریدر " بخاطر سرقت میلیاردی بیت‌کوین در شرق تهران

هنگامی که متوجه شدم او در کیف پول دیجیتالی‌اش ۸ میلیارد تومان " بیت کوین " دارد، تصمیم گرفتم دست به سرقت آن بزنم، به‌همین خاطر از چند روز قبل، اسلحه‌ای را تهیه کردم؛ من درخواست کردم رمز کیف پول دیجیتالی‌اش را به من بدهد اما ...

به گزارش مشرق، پنجم آذر ماه جاری، زن جوانی به اداره چهارم پلیس آگاهی مراجعه کرد و به کارآگاهان گفت: چند روز قبل همسرم به نام پیروز که در کار خرید و فروش ارز دیجیتال (ترید) است، از خانه خارج و دیگر بازنگشته و تلفن همراهش نیز خاموش است.

کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی پس از اظهارات این زن جوان با دستور بازپرس جنایی، تحقیقات میدانی را کلید زدند و متوجه شدند پیروز با دوست خود که با وی اختلاف مالی داشته قرار ملاقات گذاشته اما پس از آن دیگر به خانه خود برنگشته است.

همین کافی بود تا تیمی از کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی با در دست داشتن حکم جلب، راهی خانه تنها متهم پرونده شوند و وی را در یک عملیات غافلگیرانه بازداشت و به اداره آگاهی برای تحقیقات منتقل کنند.

انکار جنایت در روند تحقیقات

اقدامات اطلاعاتی تیم تحقیق حکایت از آن داشت، مرد جوان چند روز قبل، خودروی "دنا" خود را فروخته و با پیروز در دماوند قرار ملاقات داشته است اما این در حالی بود که متهم در روند تحقیقات این موضوع را انکار می‌کرد و اظهارات ضد و نقیضی را درخصوص زمان ترددش هنگام زمان مفقودی پیروز به زبان می‌آورد!

از سوی دیگر بررسی‌ها نشان داد، متهم قصد داشته قبل از دستگیری‌اش از کشور خارج شود همچنین این در حالی بود که چند لکه خون در خودروی فروخته شده متهم توسط پلیس آگاهی کشف شد که این سرنخ مهم، فرضیه وقوع جنایت را برای کارآگاهان پررنگ‌تر کرد.

اعتراف به جنایت هولناک

تحقیقات ادامه داشت تا اینکه با ارائه شواهد و مدارک موجود مبنی بر اختلاف مالی چند میلیاردی متهم و فرد گشمده از سوی تیم تحقیق به تنها مظنون پرونده، متهم لب به اعتراف گشود و گفت: به دلیل اختلافات مالی که با پیروز داشتم قرار شد با یکدیگر در دماند قرار بگذاریم و مشکلات را حل کنیم اما هنگامی که متوجه شدم او در کیف پول دیجیتالی‌اش 8 میلیارد تومان " بیت کوین " دارد، تصمیم گرفتم دست به سرقت آن بزنم، به‌همین خاطر از چند روز قبل، اسلحه‌ای را تهیه کردم.

متهم ادامه داد: در روز حادثه یکی از دوستانم نیز با ما به محل قرار آمد، در حال بحث بودیم که من درخواست کردم رمز کیف پول دیجیتالی‌اش را به من بدهد اما پیروز قبول نکرد برای همین، عصبانی شدم و اسلحه را برای ترساندن او از جیبم به بیرون آوردم. فقط قصد ترساندن و تهدید وی را داشتم اما نمی‌دانم چه شد که یک تیر از تفنگ خارج شد و به کتف پیروز برخورد کرد و به قتل رسید.

کشف جسد پیروز در ایوانکی

اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی مشخص کرد، متهم پس از قتل پیروز، جسد وی را به همراه دوست خود با خودروی دنا به ایوانکی برده و جنازه را در آنجا دفن کرده است و در سرقت 8 میلیارد تومان بیت‌کوین که در تلفن همراه مقتول بوده، ناکام مانده‌اند!

تیم تحقیق در مرحله بعد با دستور بازپرس جنایی راهی ایوانکی شدند و جسد پیروز را کشف و برای معاینات دقیق‌تر در اختیار متخصاصان پزشکی قانونی قرار دادند.

آغاز تحقیقات برای دستگیری متهم دیگر پرونده

کارآگاهان پلیس آگاهی پس از کشف جسد پیروز، تحقیقات گسترده خود را برای بازداشت متهم دیگر پرونده که در جنایت و اختفا جسد نقش موثری داشته داشته است را آغاز کردند.

تحقیقات برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده توسط کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی ادامه دارد و متهم دیگر تحت تعقیب قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 2
 • غیر قابل انتشار: 0
 • بشار عبدالواحد IR ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۴
  2 1
  تا داستان بعدی بدرود مشرقی های گل
 • IR ۰۱:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 0
  ۸ میلیارد دود شد رفت هوا. احمق بودند چقدر
 • US ۱۵:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۵
  0 2
  بشارتهوع نفرت دارم ازت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس