1

رسانه‌های ضدانقلاب با پخش خبر خرد شدن پاهای حسین رونقی، سعی در قهرمان‌سازی از او داشتند که با انتشار تصاویرش این دروغ هم برملا شد.

سرویس سیاست مشرق- در میان انبوهی از گزارش‌ها و تیترهای خبری، در یک بسته کامل بانام «ویژه‌های مشرق» شمارا در جریان مسائل مهم و اثرگذار از نگاه روزنامه‌های کشور قرار می‌دهیم. در این ویژه‌نامه، نگاهی به آخرین مواضع جناح‌های سیاسی و تحولات مهم داخلی، خارجی، اوضاع اقتصادی و اجتماعی کشور انداخته می‌شود که مخاطبان بامطالعه آن به رهیافت‌های مهم، نکات و تأملات از سیر وقایع اثرگذار دست خواهند یافت، در این بخش با ما همراه باشید.

*******

روزنامه‌های امروز شنبه ۱۲ آذرماه در حالی چاپ و منتشر شد که سفر رییس‌جمهور به کردستان، اثرات آلودگی هوا بر مردم، ادعای واشنگتن درباره گزینه نظامی علیه ایران و درس‌های جام جهانی قطر در صفحات نخست روزنامه‌های امروز برجسته شده است.

نزدیک به هفتاد روز پس از اغتشاشات روزنامه دنیای اقتصاد در میزگردی با سه فعال سیاسی اصلاح‌طلب به بررسی آشوب‌ها پرداخته است.

حمید رضا جلایی پور درتشریح اغتشاش به این روزنامه گفته است:

این اعتراضات، با اعتراضات قبلی متفاوت است و اگر سرکوب شود، بدتر خواهد شد. من در دانشگاه نیز دیدم که برخی روزها کلاس‌های دانشجویان برگزار می‌شد، اما زمانی که دانشگاه ۱۰نفر را ممنوع‌الورود می‌کرد، به ناگهان دانشگاه دوباره شلوغ می‌شد. بیست سال است که گروه‌های سیاسی برنامه نجات می‌دهند، نیروهای سیاسی، منتقدان و اقتصاددانان مختلف بسته‌های پیشنهادی ارائه می‌دادند. اما بلوک قدرت اراده‌ای به تغییر نداشت. از قرن ۱۶ تا اکنون، ۵۰۰ کانون انقلابی در جهان شکل گرفته است. اما تنها ۳۵ مورد آنها منجر به انقلاب شده است. ما باید به تجربه ۴۶۵ کشوری که به مرحله انقلاب نرسیدند توجه کنیم، اما چنین نمی‌کنیم. جامعه مدنی و حکومت باید هر دو انعطاف نشان دهند. کشورهایی هم که در بستر انقلاب بودند، اما در آنها بی‌دولتی و فرآیند پرهزینه رخ نداده است نیز کم نیستند. برای مثال در سال‌های منتهی به انقلاب اسلامی هم شاه اقداماتی انجام داد. اما آن زمان برای اصلاحات دیر شده بود. شاه باید همین اقدامات را در اوایل دهه ۵۰ انجام می‌داد و نه در سال ۵۷.

قوچانی عضو حزب کارگزاران سازندگی نیز در تحلیلی به وضعیت اصلاح‌طلبان در آشوب‌ها پرداخته و می‌گوید:

نمی‌توان همه مشکلات را بر عهده حاکمیت انداخت. اصلاحات به عنوان دیرپاترین جنبش در ایران، گفتمان غالب در نقد سیاسی و اجتماعی در کشور بوده است. حتی در شرایطی که از قدرت بیرون می‌رفت، به عنوان یک آلترناتیو جنبشی ادامه حیات می‌داد. یعنی در سال ۸۸ رای نمی‌آورد، اما بی‌اعتبار نمی‌شود، اما در این حوادث، اصلاحات دچار سردرگمی شده است. اتفاقاتی که در درون جنبش اصلاحات روی داد، در ایجاد وضعیت فعلی نقش دارد. کسانی که شخصیت‌های مرجع جامعه بودند، کنار رفتند و فرد دیگری جایگزین آنها نشد. بخشی از آن را حکومت از بین برده و خروج بخش دیگر به واسطه انفعال اصلاح‌طلبان رخ داده است.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

روزنامه رادیکال هم‌میهن نیز سخنان مقصود فراستخواه جامعه شناس اصلاح‌طلب در یک همایش را منتشر کرده است، در بخشی از این سخنان آمده است:

امروز بازنمایی ما از بچه‌ها عوض شده است و درباره آنها یک شکل دیگر صحبت می‌کنیم. به نظرم زن‌ها زن‌تر شده‌اند. حالا امروز با سطوح تازه‌ای از آرزومندی مواجهه‌ایم. امروز افقی دیگر از انتظارت مثلا از بخش عمومی، از مدیریت شهری و... به‌وجود آمده است. مردم از انتخابات‌های آتی انتظارات بیشتری دارند. مقیاس تازه‌ای از جرأت در میان مردم ایجاد شده است. در این حرکت مردم نوعی انتظار موفقیت ایجاد شده است. نوعی خودآگاهی مدنی و اجتماعی، نوعی مهارت‌های پیشرفته شهروندی در مردم درست‌شده، نوعی عادتواره‌های تازه‌کثرت‌پذیری برای گفت‌وگو رشد کرده است. نوعی مهارت‌های ویژه شهروندی در مردم دیده می‌شود. تکانه‌های تازه‌ای در زمینه اعتبار دیده می‌شود.

در ادامه این سخنرانی آمده است:

هماهنگی بین شهرهای مختلف دیده می‌شود. خصیصه اعتراضی در ایران فعال شده است که البته در فرهنگ ایران قبلا هم وجود داشته است. ائتلاف‌پذیری تازه‌ای در جامعه شکل می‌گیرد. مثلا در بین نیروها یا بین داخل و خارج این ائتلاف دیده می‌شود. مقیاس تازه‌ای از همگرایی بین شهری و سرزمینی دیده می‌شود. ما در این حرکت شاهد فعال شدن هویت‌های کوچک و اعتمادبه‌نفس ملی، قومی و مدنی و هستیم و ذخائر بخش میانی جامعه به‌معنای گیدنزی کلمه فعال شده است.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

روزنامه شرق نیز درباره رابطه سیاست با اغتشاشات و اصلاح‌طلبان نوشته است:

رادیکالیسم موجود، واکنشی است به محافظه‌کاری و اصلاح‌طلبی که در چهار دهه گذشته گفتمان غالب در سیاست ایران بوده است. اگر ویژگی معترضان رادیکال‌بودن آنها باشد، محافظه‌کاری در سنت اصولگرایی جای می‌گیرد و جای اصلاح‌طلبان هم از پیش معلوم است. اما دولت رئیسی در هیچ‌کدام از این صورت‌بندی‌ها جای نمی‌گیرد. شاید به همین دلیل است که معترضان بدون هیچ برنامه از پیش تعیین‌شده‌ای به این دولت نمی‌پردازند. همین امر موجب شده دولت سیزدهم و حامیان و کارگزارانش این را نشانگر مقبولیت و موفقیت خود قلمداد کنند. این بودن در عین نبودن، فرصت خوبی در اختیار دولت سیزدهم قرار داده است تا هر زمان به هر سمت یا جریانی گرایش پیدا کند.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

محتوای سخنان جناج چپ پس از اغتشاشات نشان می‌دهد که از ابتدای ماجرای فوت مهسا امینی که بهانه شروع یک جنگ ترکیبی علیه ملت ایران و جمهوری اسلامی شد اصلاح طلبان اعم از اشخاص و رسانه ها فورا وارد میدان شدند و ضمن تشویق برای ادامه ناآرامی ها و تهدید نظام اسلامی از آینده این اعتراضات، بر آتش این ماجرا بنزین می ریختند. حتی در مقاطعی که روند اغتشاشات با حضور مردم و تلاش نیروهای امنیتی فروکش می کرد، مدعیان اصلاحات رسما نارضایتی خود را اعلام می کردند و صریحا می گفتند که به زودی این اعتراضات شروع خواهد شد.

حال بار دیگر که مشخص شد پروژه آشوب رسما شکست خورده و تنفس مصنوعی جوابی برای احیای آن نیست، در روزهای اخیر جبهه اصلاحات ایران با انتشار یک بیانیه تحلیلی «درخصوص اعتراضات فراگیر در کشور» صریحا بار دیگر همسویی خود با دشمن را اعلام کرده و از پایان این ماجرا فریاد ناراحتی سر داده است.

گفتگو با مردم در سنندج

سفر رئیس جمهور به استان کردستان و افتتاح چندین پروژه عمرانی و نیز دیدار چهره به چهره با مردم مورد توجه بسیاری از روزنامه ها قرار گرفته است.

روزنامه اعتماد در این‌باره نوشته است:

سید ‌ابراهیم رییسی پنجشنبه ۱۰ آذر ماه به منظور افتتاح طرح آبرسانی از سامانه انتقال آب سد آزاد به تصفیه‌خانه سنندج و نیز دیدار با علما و اقشار مختلف مردم به سنندج سفر کرد. مهم‌ترین بخش این سفر اما مربوط به دیداری است که رییس‌جمهوری با خانواده آسیب‌دیدگان رخدادهای اخیر داشت. رییس‌جمهور در جمع خانواده‌ شهدای امنیت و جانباختگان حوادث اخیر استان کردستان گفت: امنیت خط قرمز ایران است و همه کسانی که در قضایای اخیر مرتکب قتل و ایجاد جراحت برای مردم و نیروهای حافظ امنیت شده‌اند، باید به دست عدالت سپرده شوند. رییسی با تاکید بر اهمیت برقراری کامل امنیت در استان کردستان اظهار داشت: مطمئن باشید در شناسایی کسانی که باعث جانباختن عزیزان شما شده‌اند، هیچ مماشاتی نمی‌شود.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

روزنامه ایران نیز درباره حاشیه‌های سفر رئیس‌جمهور به استان کردستان نوشته است:

رئیس جمهور در سفر پنجشنبه گذشته به کردستان، به صورت سرزده در بازار سنندج حضور یافت. آیت الله رئیسی در این بازدید و پیاده روی که در میدان آزادی- پیاده راه فردوسی (بازار سنندج) صورت گرفت، با کسبه این بازار و مردم حاضر گفت و گو کرد. این اتفاق درحالی افتاد که جریان‌های ضدانقلاب مدعی اعتصاب و بستن مغازه‌ها پس از اغتشاشات اخیر شده بودند. اما حضور سرزده آیت الله رئیسی در این بازار، نه تنها خط بطلانی بر این ادعا بود، بلکه استقبال کسبه و مغازه داران از رئیس جمهور، کذب بودن سایر القائات و فضاسازی‌های آنها را نیز آشکار کرد.

روزنامه ایران در ادامه نوشته است:

مطابق تصاویر منتشر شده، نه تنها بازار سنندج در آرامش بود و فعالیت عادی خود را سپری می کرد، بلکه برخی از شهروندان سنندجی حاضر در بازار نیز پس از مشاهده رئیس جمهور، به استقبال وی رفته و با آیت‌الله رئیسی عکس یادگاری گرفتند. به این ترتیب، حضور عالی‌ترین مقام اجرایی کشور، آن هم به صورت سرزده یا بدون ترتیبات امنیتی خاص در این بازار، نشان‌دهنده امنیت مطلوب این شهر و نقطه پایان اغتشاشات اخیر است، هرچند پیش از این حضور نیز اغتشاشات در سنندج و سایر شهرهای کردستان مهار شده بود.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

روزنامه همشهری نیز به تحلیل سفر رئیس جمهور به استان کردستان پرداخته و نوششته است، سفر سید ابراهیم رئیسی به کردستان همه معادلات و نقشه‌های دشمنان در این استان را به‌هم ریخت.

رئیس دولت سیزدهم سفر استانی کردستان را با وجود ضدتبلیغات رسانه‌های فارسی‌زبان خارجی در امنیت کامل به انجام رساند و با قشرهای مختلف مردم این استان دیدار و گفت‌وگو داشت. او در آرامش حاکم بر شهر سنندج در جمع بازاریان این شهر حاضر شد و برخلاف اختلاف‌افکنی برخی شبکه‌های اجتماعی میان شیعه و سنی و قومیت‌ها با روحانیون و علمای اهل تسنن شهر دیدار و گفت‌وگو داشت. برطرف کردن نیازهای استان دستور کار مهم دیگر رئیسی در سفر کردستان بود. پروژه بزرگ آبرسانی به شهر سنندج به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین مطالبات سال‌های گذشته و در راستای رفاه حال مردم این خطه در همین سفر افتتاح شد و رئیسی وعده تکرار سفرهای خود تا افتتاح سایر پروژه‌های نیمه‌کاره این استان را داد.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی

روزنامه جوان در ستون اخبار ویژه خود پیرامون حاشیه‌های اعتصاب غذای یک متهم امنیتی نوشت:

سایت ضد انقلاب «ایران آزادی» یادداشتی از یک زندانی سیاسی در اوین منتشر کرده که دروغ بودن اعتصاب غذای حسین رونقی را افشا می‌کند. همچنین افشا می‌کند که رونقی تعهد کتبی داده و آزاد شده است.
این زندانی در ابتدای یادداشت، خود را و نوشته‌اش را اینگونه معرفی می‌کند: «متن از علی نوری، زندانی سیاسی زندان اوین، بند ۴، سالن ۳» و بعد می‌نویسد: «اولین باری که قصد داشتم یادداشتی در این باره بنویسم، چند روز از ورود حسین رونقی به بند ۴، سالن ۳ می‌گذشت؛ هنگامی که درخبرها می‌شنیدیم مورد ضرب‌وشتم قرار گرفته، هر دو پایش شکسته و …. او روی پاهایش بود و آسیبی نیز در بدنش وجود نداشت. متأسفانه فضای رسانه به گونه‌ای ترتیب داده شده بود که هیچ شخص یا جریانی ریسک انتشار مطلبم را نپذیرفت.»علی نوری که حالا پس از آزادی حسین رونقی، فضا را کمی برای صحبت آزادتر دیده و از موج فشار لشکر سایبری طرفدار رونقی کاسته شده، یادداشتش را منتشر کرده است.

جوان در ادامه نوشته است:

بعد از بازگشت از بیمارستان به زندان، مدتی را در بهداری تحت سرم درمانی با تزریق ویتامین و مکمل بود و در نهایت به سوییتی اختصاصی با همان شرایط قبلی (سرم ویتامین، قندی، مکمل، عسل و ارده) و چند روز بعد آزاد شد.»او در عین حال می‌نویسد که «قصد پرداختن به حواشی نمایش اعزامش به بیمارستان را ندارم» و دلیلش را این می‌نویسد که «هر آنچه را که به چشم دیده‌ام، می‌گویم» و به نظر می‌رسد منظورش بلوای دروغین مقابل بیمارستان دی باشد که به خاطر دروغ‌های خانواده رونقی، عده‌ای آن را برپا کردند و خود بازداشت شدند.
علی نوری که از حامیان آشوب‌های اخیر است، در ادامه می‌نویسد: «روایت کذبی که جریان رسانه‌ای متبوع حسین رونقی به انضمام اعضای خانواده‌اش از وضعیت او ساخته و پرداخته کردند با برجسته‌سازی و حقنه کردن وضعیت او وقایع مهم جنبش اخیر را برای چند روز، عملاً به محاق برد. در همان حال که از یمین تا یسار رسانه‌ها از حسین رونقی و وضعیت وخیمش می‌گفتند و می‌نوشتند، همزمان از یک طرف مدعیانی که خود را افشاگران ابتذال شر می‌دانستند، اعتصاب غذا را که آخرین ابزار یک زندانی برای احقاق حقش است، به ابتذال کشانده و از طرف دیگر، سایر اخبار را به حاشیه می‌راندند.»

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

روزنامه وطن امروز هم در حاشیه دادگاه شهید روح الله عجمی نوشته است:

دادگاه متهم حمید قره‌حسنلو در حالی روز پنجشنبه برگزار شد و وی در سلامت کامل در آن حاضر شد که در روزهای اخیر رسانه‌های ضدانقلاب اخبار کذبی درباره شرایط جسمانی وی منتشر کرده بودند. این رسانه‌ها بدون اشاره به علت اصلی دستگیری قره‌حسنلو اعلام کرده بودند که بر اثر ضربات باتوم، دنده وی شکسته و باعث سوراخ شدن ریه‌اش شده است؛ ادعایی که هیچ نسبتی با حال جسمانی متهم در جلسات بررسی اتهاماتش در دادگاه نداشت. پیش از این هم رسانه‌های ضدانقلاب با پخش خبر خرد شدن پاهای حسین رونقی، سعی در قهرمان‌سازی از او داشتند که با انتشار تصاویرش این دروغ هم برملا شد.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

خوش‌رکاب‌ها در حال کارند

روزنامه فرهیختگان در یک گزارش میدانی ماجرای دورغین اعتصاب کامیون‌داران را بررسی کرده و نوشته است:

فشار بر رانندگان خودروهای سنگین، کامیون‌ها و اتوبوس‌ها، ماجرایی قدیمی است که سال‌به‌سال و این روزها هم روزبه‌روز و هفته‌به‌هفته افزایش پیدا می‌کند. اهمیت این موضوع هم حتما بر کسی پوشیده نیست، به‌نوعی نبض بازار وابسته به فعالیت کامیون‌ها، نقل‌وانتقال بار و مسائلی از این دست است. حالا و ناظر به این اهمیت و زمینه مستعد اعتراضی این رانندگان، برخی رسانه‌ها، غالبا هم رسانه‌های آن‌ور آبی، خبر از اعتصابات سراسری رانندگان کامیون در سراسر کشور داده‌اند. موضوعی که ما هم مثل رسانه‌های دیگر پیگیر آن شدیم و نتیجه این بود؛ خبری از اعتصاب نیست.

افشاگری یک زندانی امنیتی علیه حسین رونقی/ پشت پرده ماجرای اعتصاب کامیون‌داران چه بود؟

در ادامه این گزارش قابل توجه آمده است:

آن چیزی که مشهود است، اولا غیرواقعی بودن خبر اعتصابات و دوم مشکلات جدی پیش پای کامیون‌داران است. در همین رابطه یکی از کامیون‌داران گفت: «به‌شخصه اعتصابی نمی‌بینم. می‌گویند جاده‌ها خلوت است اما ما مدام در رفت‌وآمد هستیم و تاکنون چیزی مشاهده نکرده‌ایم. همچنان مشغول به کار هستیم و هنوز بنادر و جاده‌ها در امر باربری فعال هستند. اعتراضی هم اگر باشد در درجه اول متوجه کمیسیون‌های باربری‌هاست، چندبرابر میزان قانونی به‌ناحق کمیسیون می‌گیرند و هیچ‌کس هم رسیدگی نمی‌کند. به‌عنوان‌مثال زمانی که باربری باری برای حمل به راننده می‌دهد، قانونا باید ۸ درصد کمیسیون بگیرد، اما در عمل ۲۵ تا ۳۰ درصد کمیسیون می‌گیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 22
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 4
 • سهیل IR ۰۰:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  25 51
  خدا این سید بزرگوار را برای ملت ایران حفظ کند اگر دولت قبلی بود شاید بعد از ۷۰روز تازه فهمیده بودند که در مملکت چه خبر است و یا شاید از توی ماشین نسبت به افکارسنجی اقدام می کردند. این حضور میدانی خیلی از فتنه ها را در نطفه خفه می کند ممنونیم آقای رییسی
 • محمدکریم IR ۰۰:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  12 8
  دیدم حسین رونقی 30کیلو لاغر کرده بود..پس نگو بهش ارده وعسل میدادن!!!!!!
 • عشق اعدام IR ۰۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  10 41
  اعدام اعدام اعدام و باز هم اعدام و فقط اعدام در ملاعام با پوشش لایو جهانی .
  • IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   1 6
   این عشق به اعدامت فردا جوابگویی هم داره ددا . این قدر تند نرو
 • DE ۰۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  22 36
  افشاگری در مورد حسین رونقی میخواهید برید تو گوگل سرچ کنید که سناتورهای امریکایی تولدش رو تبریک گفتن . اپوزیسیون ایرانی تا مغز و استخوان وابسته به امریکا و اسرائیل هستند و خجالت هم نمیکشند .
 • SE ۰۲:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  18 38
  اصلاحات به فاضلاب رسیده است دیگه آخر خط است برای این نقاب زده ها
 • خدایار IR ۰۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  17 39
  حالا که به فضل الهی بساط اغتشاشگران دارد برچیده میشود جا دارد با برگزاری یک تظاهرات میلیونی پس مانده های دشمن را به عقب برانیم و با آرمانهای انقلاب تجدید بیعت کنیم
 • IR ۰۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  4 1
  بسمه تعالی.عوامل اغتشاش سه لایه دارد .اول دشمنان زخم خورده خارجی .دوم وابسطهگان وغربزدهها .نوکران گوش بفرمان سوم زخم خوردهها وافراد جاهل وفریب خورده .درلایه اول بحمدالله ج.ا.ا به برکت وجود رهبر انقلابی .بسیار قاطع ومحکم برخورد میشود .به عکسالعمل نظام در مقابل غرب وگروهکهای محارب ونوکرش نگاه کنید .دربرخورد بالایه دوم که مجری وفرماندهان اشوب هستند وبرخورد پیشگیرانه است .متاسفانه بخاطر عدم شناخت کافی .وموثر بودن درلایه سوم برخوردها مصلحتی وعموما منفعلانه است که باعث تشدید اشوب میشود وگاهی سالهای سال بابت ان هزینه میدهیم بخاطر عقبه ونفوذی که درلایه سوم دارند دشمن بدون داشتن این عوامل عقیم وناتوان است سیاسیون منحرف وقدرت طلبان ازاین دسته هستند که برای کسب قدرت به ریسمان دشمن خارجی چنگ میزنند ولایه سوم اغتشاشگران وپیاده نظام دشمن که متاسفانه باجو سازی وفریب بسیاری را دراشوب شریک میکنند حتی بعضی ها گمان خیر دارند .امروز نظام هزینه زیادی برای اگاهی بخشیدن به این قشر در دام افتاده میپردازد وانفعال ومماشات برای بعضی از انها سوع تفاهم ایجاد میکند .هرچه برخورد با عامل اصلی وخارجی قوی ومحکم است با لایه دوم کهلباس بظاهر خودی دارد منفعلانه جوری که مسعول وصاحب قدرت هم میشون باضعف همراه است وبالطبع در لایه سوم اثر گذار میشود.مثلا چرا باید هزینه مثل خاتمی را بدهدچرا یک سلبریتی اینقدر هزینه داشته باشد یا چرا اساتید غرب زده درتربیت جوانان جولان دهند اگر میدان از طبقه دوم گرفته میشد هم دشمن خارجی طمع نمیکرد هم مردم گرفتار دام این صیادان نمیشدند
 • IR ۰۷:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  6 2
  کمیسیون ها درست شود رانندگان هیچ اعتراضی ندارند- باربری ها رانندگان را بیچاره کرده اند
 • IR ۰۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  4 3
  فرصت خوبی برای دولت ایجاد شده است تا بتواند در میانه این بحران، حق کمیسیون ها را پایین بیاورد یا قانون را درست کند- واقعا بار را کامیوندار می برد اما سود را شرکت باربری میگیرد-ظلم مضاعف همین است
 • IR ۰۷:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  5 3
  حالا موقع اش هست دولت برای حمایت از کامیون داران وارد عمل شود و با ایجاد بازرسی و گشت های منظم این وضعیت مخرب کمیسیون های مضاعف و چندین درصد را درست کند- واقعا کمیسیون زیاد میگیرند این باربریها
 • IR ۰۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  7 2
  یک راننده تریلی هستم - خواهش میکنم دولت یک فکری به حال کمیسیون های باربری بکند - قانونی و غیرقانونی خیلی و چند جور و چند باره کمیسیون یک بار را از راننده میگیند - هیچی هم واسه ما که چندتا بچه داریم نمی مانه
 • سید IR ۰۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  7 37
  اصلاح طلبان کرسی دار در مراکز دانشگاهی همان تهوع آوران اغتشاشگر و اوباش (به عبارتی همان شعبان بی مخ ها و پری بلنده ها) هستند منتها از نوع یقه سفیدش !!!!
 • سید IR ۰۷:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  6 34
  فرصت طلبی و باج خواهی اصلاح طلبان تـ..وع آور در هنگامه فتنه ها و بلواها که همیشه هم همین آشوب طلبان یقه سفید ـــ که اغلب کرسی های دانشگاه را با رابطه غصب کرده اند ـــ بانی و مروج آن ها بوده اند، بسیار شرم آور و مشمئز کننده است!
 • IR ۰۷:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  6 0
  مملکت رو این کمیسیون بگیرها، نابود کردند. در واقع حق دلالی سخیف ناجوانمرادانه. خو لامصبها، حق کارگر و غیره و غیره رو بدهید که مملکت به مرز انفجار نزدیک نشه. همه اینها میشه اعتراض در بغض، اگر جلوش گرفته نشه میشه اغتشاشی که صهیونیستها هم کیفش رو میکنن. تو رو قرآن به داد امنیت خودتون برسید، که اگر دیر بجنبید، سنت الهی تعارف نداره با کسی.
 • US ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  33 0
  وزارت خارجه به سازماندهی و نحوه برخورد زشت‌ کارمندان دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن رسیدگی کند، والا دوره روحانی به احترام برخورد می کردند، ولی الان!!!همه که دشمن وطن خود نیستند که!!!
 • IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  3 0
  یه سوال داشتم چرا بازیکنان تیم ملی بازی اول سرود ملی را نخواندند اما بازی دوم و سوم خواندند بین بازی اول و دوم چه اتفاقی افتاده مشرق تو خبر داری حتما
 • علی افصحی IR ۰۹:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  1 2
  جریان فاسد چند نفره اصلاحات که همگی از فوچانی گرفته تا جلایی پور و تا حجاریان،فراستخواه و... که کارچاق کن دولت های اصلاح طلب فاسد به ویژه دولت جاسوس پرور و ذلیل ترین دولت بعد ازپیروزی انقلاب اسلامی روحانی-جهانگیری،بوده و از همین راه به ثروت اندوزی بی مرز پرداخته اند همچنان وحشی گری یک مشت اراذل منحرف اخلاقی را جرات قومی!فعال شدن اعتراض شهروندی و هماهنگی معترضین داخل و خارج (یا بهتر بگوییم ضد انقلاب داخل و خارج) جا زده و همه فساد و فحشا خواهی و بی حجابی و بد دهنی را گرایش نوین و هماهنگی شهر ها و... دانسته و متاسف از این هستند که چرا اصلاح طلبان در این میان دچار سردرگمی شده و در رادیکالیزم موجود نقشی کم تر دارند!!!حرافان اصلاح طلب فاسد رانت خوار یک ویژگی مهم دارند آن ها همگی در همه فتنه ها و نیز همه دزدی ها و اختلاس ها حضور داشته و تا جایی که توانسته اند بر طبل فتنه کوبیده اند. فوچانی در فتنه هشتاد و هشت دستگیر و زندانی شداو در دولت روحانی هشت سال تمام با عنوان و پوشش کار رسانه ای دولت!!! رانت خواری مفرط کرده و زندگی اشرافی از نوع لردهای انگلیس را برای خود ترتیب داد که زندگی اش نمونه عینی بریدگی اصلاح طلبان فاسد از متن جامعه دینی است فلذا فراستخواه به جای تکیه یر دیدگاه های دینی، به شبه دیدگاه فیلسوف نمایان صهیونیستی چچگیدنزیون گیدنز و... در تحلیل حوادث رو می کنند.این جماعت همچنان در توهم یک جنبش اصیل از یک مشت جماعت بی ربط به هم که در جمع جبری آمرانه شیطان بزرگ درکنار هم قرار داده شده اند ، را داشته و تلاش می کنند از لات بازی چند دانشجو نمای فاسد و هرزه جنبش دانشجویی بتراشند اما این جریان فاسد اصلاح طلب آمریکایی و نیز چند ده تن اراذل کف خیابان روزگاری را در پی داشته و دارند که قرآن سوره انبیاء آیه چهل از آن رونمایی می کند:« بل تاتیهم بغتة فتبهتم فلا یستطیعون ردها و لا هم ینظرون زمانی که لحظه مجازات این حرافان خشونت طلب فرار رسید در بهت مطلق فرو رفته و یارای دفع این مجازات نبوده و قوه قضائیه بدون هیچ ملاحظه‌ای آن ها را به مجازات خواهد رساند.
  • محمد IR ۱۵:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   1 0
   بیا پایین سرمون درد گرفت ...
 • IR ۱۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  1 0
  باربریها اگر برروال گذشته هستند که بار رابنرخ میگیرند وهرچه دلشان میخواهد به کامیوندار میدهند که واقعا کارکردن خرو خوردن یابواست گاهی تاپنجاه درصد کرایه میرفت توجیب این مفت خورها
 • IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 0
  انشاالله که مکرشان به خودشان بر می گردد این وعده خداوند است به حزب الله سوره الرعد آیه 42 : وَقَدْ مَكَرَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ فَلِلَّهِ الْمَكْرُ جَمِيعًا ۖ يَعْلَمُ مَا تَكْسِبُ كُلُّ نَفْسٍ ۗ وَسَيَعْلَمُ الْكُفَّارُ لِمَنْ عُقْبَى الدَّارِ پیش از آنان نیز کسانی طرحها و نقشه‌ها کشیدند؛ ولی تمام طرحها و نقشه‌ها از آن خداست! او از کار هر کس آگاه است؛ و بزودی کفّار می‌دانند سرانجام (نیک و بد) در سرای دیگر از آن کیست! وَجَعَلْنَا مِنْ بَيْنِ أَيْدِيهِمْ سَدًّا وَمِنْ خَلْفِهِمْ سَدًّا فَأَغْشَيْنَاهُمْ فَهُمْ لَا يُبْصِرُونَ و در پیش روی آنان سدّی قرار دادیم، و در پشت سرشان سدّی؛ و چشمانشان را پوشانده‌ایم، لذا نمی‌بینند!
 • مرجان IR ۱۴:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  0 0
  اولین مساله امنیت ملی ایران ـــ پرورش جوانان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ فرمانده کل ارتش: آمریکایی‌ها، ۱۰ سال پیش گفتند سربازان ما در ایران میلیون‌ها کاربر اینترنتی هستند. اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. .پرورش یافتن نوجوانان ما توسط اسب تروآ ی آمریکا ؛ باید اولین مساله امنیت ملی ما قرار بگیرد.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس