وزارت کشور: استانداران در فرآیندی تخصصی و متناسب با گفتمان دولت مردمی انتخاب شده‌اند

شورای امنیت کشور با صدور بیانیه ای نسبت به رخدادهای اخیر توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش مشرق،  شورای امنیت کشور با صدور بیانیه‌ای نسبت به رخدادهای اخیر توضیحاتی ارائه کرد.

متن بیانیه شورای امنیت کشور به شرح زیر است:

شورای امنیت کشور با توجه به آغاز و تداوم اغتشاشات که نشان دهنده یک جنگ ترکیبی علیه جمهوری اسلامی ایران با هدف تضعیف همبستگی ملی و به عقب راندن پیشرفت کشور بوده و اساساً مطالبات واقعی مردم را به انحراف می‌کشاند؛ بنا به خواست عمومی مردم جهت ارتقا سطح امنیت اجتماعی، توضیحات زیر را ارائه می‌دهد:

جمهوری اسلامی ایران با نظام مردم سالاری دینی در طول چهار دهه اخیر، لنگرگاه ثبات و امنیت منطقه-ای بوده است. ناکامی کودتا، اقدامات تروریستی گروه‌های ضدانقلاب و تجزیه طلب در دهه نخست انقلاب اسلامی، دفع تجاوز رژیم بعث عراق در دوران دفاع مقدس تا حفظ امنیت ملی در محیط پرآشوب غرب آسیا با تجاوزهای مکرر نظامی آمریکا و تروریسم داعش، همگی نشان دهنده توان امنیتی بالا مبتنی بر الگوی امنیت مردم پایه بوده است. اقتدار ملی در جمهوری اسلامی ایران بر مشارکت حداکثری مردم در نظام مردم سالاری دینی استوار می‌باشد، به همین جهت نیز نقطه تمرکز دشمن: مردم و ولایت فقیه است.

دولت سیزدهم در یکسال گذشته با گفتمان «دولت مردمی و ایران قوی» برنامه خود را بر اصلاح ساختارهای اقتصادی، عدالت اجتماعی و مقابله با فساد برای بهبود معیشت عمومی قرار داده است. انباشته شدن حجم زیادی درخواست‌های صنفی و مطالبات اقتصادی میان مردم عزیز کشور، اصلی ترین دغدغه بوده که همت اصلی دولت نیز به رفع آنان مصروف گشته است. از سوی دیگر دولت با دیپلماسی چندجانبه، ضمن ارتقای روابط با همسایگان، پیوستن به اتحادیه‌های اقتصادی با قدرت‌های نوظهور، مذاکره با غرب درباره برجام را نیز با ایستادگی بر منافع ملی و به طور مشخص رفع فوری تحریم‌های ظالمانه، دنبال کرده است. رویکرد دولت بدون درگیر شدن به مسائل حاشیه‌ای بر اصلاح فرایندها و ساختارها جهت پیشرفت جهادی متمرکز شده تا کشور در آستانه جهش اقتصادی پس از سال‌ها تحریم داخلی و خارجی قرار گیرد.

در شرایطی که کشور به آرامش سیاسی، خنثی سازی تحریم‌ها و ثبات اقتصادی پس از طرح بزرگ هدفمندسازی ارز ترجیحی رسیده و دولت برای مواجهه با ریشه‌های نارضایتی‌های اجتماعی-اقتصادی در حوزه‌های مسکن، اشتغال، حاشیه نشینی، آسیب‌های اجتماعی و … ناشی از سیاستگذاری‌های غلط توسعه در دهه‌های گذشته آماده می‌شد، دشمن با ناامیدی از راهبرد فشار حداکثری به جنگ ترکیبی روی آورد. فوت تأثر برانگیز خانم «مهسا امینی» پس از حضور در واحد پلیس امنیت اخلاقی تهران مورخ ۲۵ شهریور باعث گردید تا دشمن، طراحی پیچیده خود در جنگ ترکیبی که بنا بود به بهانه‌های مختلف آغاز شود را تسریع و با شتاب اجرایی نماید. لذا هرچند گزارش‌های رسمی سازمان پزشکی قانونی، مجلس شورای اسلامی، فراجا و همچنین نظرات کارشناسی پزشکان متعهد کشور نشان می‌داد که؛ هیچ اقدام مستقیمی از سوی عوامل انتظامی منجر به فوت خانم امینی نگردیده است، اما اغتشاش به این بهانه آغاز و اساساً موضوع متوفی به فراموشی سپرده شد. اعتراضات مسالمت‌آمیز، بسرعت با فضاسازی منفی رسانه‌های تروریستی (بی. بی. سی و سعودی اینترنشنال) به سمت روند غیرقانونی و آشوب‌های خیابانی سوق داده شد. ظرف مدت کوتاهی با ورود شبکه آشوبگران حرفهای و سازمان یافته با رهبری فضای رسانه‌ای انگلیسی-سعودی تبدیل به اغتشاش و اقدامات تروریستی گردید. حمله مستقیم به مراکز امنیتی، نظامی و انتظامی، کشته سازی در میان جمعیت معترض، تخریب مراکز درمانی و آمبولانس‌ها، و همچنین تخریب گسترده اماکن عمومی مانند: شهرداری‌ها، خودروهای آتش نشانی، مساجد، بانک‌ها و اموال خصوصی مردم در دستورکار قرار گرفت.

دشمن همچنین از طریق اجماع سازی میان گروه‌های ضدانقلاب و نیز تهییج برخی از سلبریتی‌ها قصد داشت با جنگ روانی گسترده و کشته سازی‌های دروغین، بهانه‌ای برای سلب آسایش مردم و گسترش اغتشاش در کف خیابان ایجاد نماید. لذا آنچه امروز در برابر دیدگان مردم قرار دارد: نه اعتراض مدنی، بلکه تخریب، خشونت و ناامنی از سوی اقلیتی اغتشاشگر می‌باشد که زمینه را جهت ورود و سوءاستفاده گروهک‌های تجزیه طلب و تروریسم داعشی برای انجام حملات ددمنشانه به هموطنان بیگناه و مظلوم نظیر آنچه در سومین حرم اهل بیت شاه‌چراغ (سلام اله علیه) و یا حمله تروریستی ایذه رخ داد، فراهم کرد. بررسی‌های مراجع ذی ربط نشان می‌دهد: در نتیجه مجموع آشوبگری‌های یاد شده تاکنون بالغ بر ۲۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند که می‌توان آنها را به اقسام: شهدای امنیت، شهدای مردمی در اقدامات تروریستی، افراد بی گناه قربانی پروژه کشته سازی گروهک‌ها، مردم بیگناهی که در شرایط بهم‌ریختگی امنیتی جان باخته‌اند، اغتشاشگران و نیز عناصر ضدانقلاب مسلح عضو گروهک‌های تجزیه طلب، تفکیک نمود. همچنین در این حوادث، هزاران میلیارد تومان خسارت به مراکز دولتی، عمومی و خصوصی وارد شده است که کمیته تحقیق وزارت کشور، موظف به برآورد دقیق و به تفکیک خسارات و همچنین تعیین تکلیف شیوه جبران مادی و معنوی آسیب‌های وارده، شده است.

اقوام غیور و اصیل ایرانی در استان‌های مرزی کشور، در مدت اخیر آماج طراحی‌های دشمن برای کشاندن موضوع اعتراضات به نزاع قومی و مذهبی بوده‌اند. طراحی اغتشاشات با ورود گروه‌های تجزیه طلب در استان‌های سیستان و بلوچستان، کردستان و آذربایجان غربی به هدف ایجاد چرخهای از خشونت و چند دستگی در صفوف ملت صورت گرفت. در مقابل تمجید مقام معظم رهبری درباره قومیت‌های کرد و بلوچ و نیز تدابیر ویژه ایشان برای مدیریت میدانی حوادث زاهدان در تفکیک جان باختگان بیگناه، دلجویی و شهید قلمداد کردن آنان، ثبات و آرامش را تحقق بخشیده است. لازم به تاکید است که: تداوم این رویکرد ایجابی و اصلاحی، به دور از هرگونه فشار و سهم خواهی سیاسی، اراده قطعی نظام جمهوری اسلامی ایران در مدیریت وضعیت قومی-مذهبی نقاط مختلف کشور می‌باشد.

دانشگاه به عنوان مهمترین رکن تحقق اقتدار علمی و پیشران پیشرفت ملی در کشور، از ابتدای اغتشاشات مورد طمع دشمن قرار داشت، همچنان که مدارس را نیز برای آشفته خاطر نمودن اذهان خانواده‌ها مورد هدف قرار گرفت. طی این مدت تلاش مجموعه دستگاه‌ها، وزارتخانه‌ها و دانشگاه‌ها بر روی آرامش بخشی، تمرکز بر حوزه علم و در کنار آن نشاط سیاسی از طریق سازوکارهای پیش بینی شده نظیر؛ تشکلهای دانشجویی، کرسی‌های آزاد اندیشی، مجوز به برنامه‌های سیاسی و … بوده است. علیرغم تمامی هنجارشکنی‌ها و فحاشی‌های صورت گرفته در صحن مقدس دانشگاه توسط عده قلیلی از دانشجویان، اما اراده نظام جمهوری اسلامی بر غیرامنیتی نمودن فضای دانشگاه‌ها، استفاده از سازوکارهای داخلی مراکز آموزش عالی و هدایت قشر دانشجو به سمت کسب علم و دانش بوده است.

راهپیمایی گسترده و کم سابقه مردمی در سراسر کشور به مناسبت ۱۳ آبان، معادلات دشمن برای نمایش دروغین اغتشاشگران به جای مردم را، به صورت کامل تغییر داد. از این روی دستگاه‌های اطلاعاتی دشمن، از طریق قاچاق بی سابق سلاح به درون کشور به منظور گسترش اقدامات تروریستی نظیر: شلیک مستقیم به تجمعات و نیز فعالیت پرحجم عملیات روانی-شناختی مبتنی بر دروغ و تغییر تاکتیک‌های خیابانی، کوشیدند ضمن ایجاد نارضایتی و سلب آرامش روانی مردم، آنها را به ستوه آورده و انگشت اتهام را به سوی نظام نشانه روند. اینک که اغتشاشگری و تروریسم با صبر و رشادتِ حافظان وطن و امنیت مدیریت و ناکامی دشمن آشکار گردیده است، می‌توان بیانات رهبری معظم انقلاب در مراسم دانش آموختگی مشترک نیروهای مسلح در ۱۱/‏۰۷/‏۱۴۰۱‬ را بهتر فهم نمود. چه اینکه ایشان تاکید فرمودند: موضوع دشمن حجاب و بی‌حجابی نبوده، بلکه برنامه‌ریزی دشمن مقابله با حرکت شتاب گرفته کشور به سوی پیشرفت همه‌جانبه است.

درباره معترضان، نظام جمهوری اسلامی تلاش کرده، با مدارای حداکثری امنیتی برخورد و اقدامات سیاسی جهت جذب حداکثری را در دستورکار قرار دهد. چه اینکه ریاست محترم جمهوری اسلامی در تبیین حق اعتراض و تفکیک آن از اغتشاش به سه مؤلفه: گفتگو، انتقاد و اعتراض با هدف اصلاح اشاره کردند. لازم به ذکر است: در دولت سیزدهم طی یکسال گذشته، حداقل چهار اقدام مشخص برای نهادینه کردن حق اعتراض و سامان دادن به این موضوع انجام شده است: برگزاری انتخابات خانه احزاب به عنوان محلی جهت گفتگوهای سیاسی، ساماندهی انجمن‌های صنفی، حمایت از سازمان‌های مردم نهاد NGO و تدوین پیش‌نویس آئین‌نامه برگزاری تجمعات و راهپیمایی‌های قانونی از آن جمله می‌باشند.

به دلیل تفاوت ماهوی دو گروه ناراضی و معترض، با اغتشاشگران تروریست، برخورد نیروهای امنیتی با اغتشاش به جهت آسیبی که به امنیت مردم داشته‌اند، کاملاً متفاوت بوده است. به طور قطع اعتراض اجتماعی و پیگیری مطالبات بحق صنفی و معیشتی مردم -همچنان که در سال‌های اخیر به شکل متعدد و بدون کمترین مساله امنیتی برگزار شده است- و نیز اعتراض سیاسی به فرایندهای جاری به شکل مسالمت آمیز، با حضور مسلحانه ضدانقلاب در خیابان‌ها، آتش زدن اموال عمومی و خصوصی، استفاده از سلاح سرد و گرم علیه مردم و حافظان امنیت، ارعاب عمومی و اخلال در نظم شهری، هیچ‌گونه نسبتی نداشته است. لذا بایستی خشونت ورزی در ابعاد مختلف را به عنوان، مرز میان اعتراض و اغتشاش تلقی کرد.

طراحی دشمن برای تداوم اغتشاشات و صبر راهبردی نظام در مدیریت فضای عمومی کشور، منجر به وارد آمدن خسارت‌های مادی و معنوی بی شمار به عموم مردم شده است. شکل گیری این وضعیت که برخی آن را مماشات نظام با اغتشاشگران و تروریست‌ها تلقی می‌کنند، اعتراض اکثریت مردم را به دنبال داشته که خواهان ثبات و امنیت در کشور هستند. تزریق ناامیدی، ضربه به کسب‌وکارهای اقتصادی، ناامنی محیط اجتماعی و دانشگاه‌ها که موجبات نگرانی خانواده‌ها را فراهم نموده، نتیجه عمل اغتشاشگران بی وطنی است که از سوی اتاق رسانه‌ای دشمن تهییج و هدایت می‌شوند. با این حال نیروهای حافظ امنیت با هدف روشن شدن همه ابعاد موضوع برای جامعه و دادن فرصت جهت جدا شدن صف اعتراض از اغتشاش، مدارا و سعه صدر به خرج داده و دستگاه قضائی نیز با رأفت اسلامی بسرعت نسبت به آزادی معترضان اقدام کرده است. اما امروز مطالبه اصلی آحاد ملت ایران و پیام قاطع آنان در راهپیمایی‌های میلاد پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله)، تشیع شهدای حادثه تروریستی حرم شاه‌چراغ (سلام اله علیه)، راهپیمایی ۱۳ آبان و مراجعات و درخواست متعدد از مسئولین، لزوم پایان دادن به ناامنی، برخورد جدی و قاطع با عاملان اغتشاش در خیابان‌ها و نیز شبکه‌های تأمین و هدایت داخلی و خارجی آنان است.

شورای امنیت کشور، اعلام می‌دارد: گرچه رخدادهای اخیر زمینه را برای هجمه تروریست‌های رسانه‌ای، تجزیه طلبان، و برخی جریانات معاند سیاسی جهت به بیراهه بردن مطالبات واقعی مردم فراهم کرده است، لکن این شورا به ملت فهیم و بصیر ایران که در مدت اخیر ناامنی‌های اجتماعی و انواع تخریب گستره روانی را تحمل کرده، اما نسبت به مسیر امام و رهبری و راه روشن پیشرفت و عدالت در گام دوم انقلاب اسلامی تردیدی به خود راه ندادند و همچنین تسلیت به خانواده‌های شهدای حافظ وطن و امنیت و جان باختگان بیگناهی که مظلومانه قربانی اغتشاش‌ها شدند، اطمینان می‌دهد؛ با همدلی و همکاری آحاد مردم، وظیفه خود را در ایجاد امنیت، آرامش و ثبات در کشور قاطع‌تر از گذشته صورت خواهد داد. فرزندان ملت در نهادهای امنیتی و انتظامی با تمام توان و اراده راسخ اجازه نخواهند داد تا عده‌ای آشوبگر با حمایت دستگاه‌های اطلاعاتی بیگانه، بیش از این امنیت عمومی جامعه را به خطر بیاندازند. لذا با هرگونه اخلال در نظم عمومی و تجمع غیرقانونی در هر سطحی و مکانی برخورد قاطع و بدون اغماض صورت خواهد گرفت. امنیت شهروندان ابداً، قابل مذاکره و مسامحه نخواهد بود. بررسی قضائی درباره اغتشاشگران و عاملان ناامن سازی محیط‌های اجتماعی و نیز فضای روانی جامعه، در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

شورای امنیت کشور انتظار دارد که؛ نخبگان و فرهیختگان کشور رسالت خود برای روشنگری، امیدبخشی و تبیین حقایق در برابر ماشین دروغ سازی و استکبار رسانه‌ای را با قوت بیشتری به انجام رسانیده و از دانشگاهیان و دانشجویان به واسطه نقشی که در تمامی رویدادهای تاریخ معاصر با عقلانیت مثال زدنی ایفا کرده‌اند، برای حفظ قداست محیط علمی و فرهنگی دانشگاه دعوت به عمل می‌آورد. احزاب، گروه‌ها و شخصیت سیاسی، رسانه‌های جمعی، مطبوعات و فعالان فضای مجازی نیز، با هوشیاری، مسئولیت پذیری و درک واقعی از طراحی دشمن، ضمن نفی اغتشاش با همکاری دولت: زمینه نقد، گفتگوی سیاسی و بازاندیشی جهت ترمیم و اصلاح نارسایی‌ها را فراهم آورده تا همه ظرفیت‌های ملی برای رفع مشکلات کشور و ارتقای سرمایه اجتماعی، بسیج گردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 27
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 4
 • US ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  2 3
  بعنوان یک تحلیل گر دلسوزانه میگویم بهتر است شرایط را اماده کنید
  • ایرانی IR ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   1 0
   آمار تفکیکی اعلام کنید تا باعث سواستفاده نشود. باید آمار کشته های عوامل پژاک غرب و جندالشیطان سیستان نفوذ کرده را از آمار افراد داخلی خارج کنید. چون قطعا آمار تعداد کشته های ایرانی اعم از عمدتا امنیتی و بعد اغتشاشگر به زیر ۱۰۰ نفر می‌رسد نه ۲۰۰ نفر.
  • آرش مرتضوی CA ۱۷:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   2 0
   اینجا اخبار می گوید که بیش از ۴۰۰ نفر کشته شدند! شما می گویید ۲۰۰ نفر. کدام درسته؟ لعنت بر سانسورچی
  • IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   1 0
   به عنوان یک پزشک می گویم: داروهاتو سروقت بخور
 • کاظم IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  0 1
  ۲۰۰ نفر قربانی .
  • کاظم IR ۱۴:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   5 4
   سانسور نظراتی که نه غیر شرعی و نه غیر عرفی عملا فقط از سایت شما برمیاد. شما ضد نظام نباشید حداقل دلسوز نظام نیستید.
 • IR ۱۳:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  13 1
  اگر به حرف سعودی نشنال و امثال اون هرزه بروکلین نشین بود ابدا بحران انقدر عمیق نمی شد دلیل اینکه بحران شدت گرفت و عمیق شد این بود که یکسری سلبریتی به آن ضریب دادند که باز بخشی از این ها همیشه یک پای براندازی و به راه اندازی فتنه ها هستند
 • ناشناس IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  4 4
  کی حوصله خوندن اینهمه مطلب را داره؟ خلاصه و مفید
 • حاج حسین IR ۱۳:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  11 1
  برادران در شورای امنیت که نفوذ ملاحظه کاری کارگزارانی در مطالبتان مشاهده می شود لطفا هی نگویید که عده ای میخواستند اعتراض مسالمت آمیز بکنند که بعدش چه شد چون این غلطه این اغتشاش بود از روز اول که در آن مردم شرکت نداشتند و امروز هم اگر ادامه یابد اغتشاش اس. این سخن شما برادران در واقع نزدیک شدن به موضع انفعال است. کسی این اغتشاش را به انحراف نکشیده از اول انحراف بوده است.
  • IR ۱۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   1 3
   مسئولان منفعل نبودن
  • IR ۱۵:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   5 2
   اصلا ازشون سوال کنیم که کجای اعتراضشان مسالمت آمیز بود و اصلا برای چه تظاهرات کردن؟ قضیه مهسا امینی که نیازی به تظاهرات نداشت وقتی از اول همه چی مشخص بود
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  15 1
  این اغتشاشگرای وحشی تقریبا روزی 2 نفر رو کشتن و فیلمش رو منتشر کردن. توی 3 روز در آبان ماه 25 نفر رو شهید کردن. از اونطرف هر چندروز عکس یه دختر جوان و خوشگل رو منتشر می کنن و می گن اینو پلیس کشته!! فیلمی هم در کار نیست. یکی نیست به این بدنطفه ها بگه چرا پلیس فقط دخترای خوشگل و جوان رو میکشه؟!!!!! چلاغای بدبخت بقیه رو کر فرض کردن. آدمکشای بی چیز.
 • IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  14 0
  لعنت بر اغتشاشگران
  • پری مجرد 43 ساله IR ۱۴:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   9 1
   لعنت خداوند بر شیخ بنفش انگلیسی
 • IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  6 2
  متاسفانه بیشتر کشته شده ها مربوط به نیروهای فداکار ایجاد امنیت بوده و بعد از ان افرادی که یا قربانی کشته سازی اغتشاشگران شده اند یا کسانی بوده که برای تماشا کردن ناارامیها در تجمعات حضور پیدا کرده اند که یقیناً مستقیم یا غیر مستقیم مقصر اصلی مزدوران بیگانه ها و اراذل و اوباش هستند که با غبار الود کردن تجمعات باعث میشوند خشک و تر با هم بسوزند تعدادی نیز از اشوبگران به هلاکت رسیدند که البته به جز بیگانگان و بعضی از اعضای خانواده انها کسی برای مرگ انها متاسف نیست.
 • IR ۱۵:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 0
  مذاکره مشکل ما را با آمریکا حل نمی‌کند، زیرا شیطان بزرگ همیشه به‌دنبال باج‌خواهی است و هرگز به تعهدات خود عمل نکرده، نمی‌کند و نخواهد کرد. تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.
 • IR ۱۵:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  7 0
  بازی با امنیت ایران رو تموم کنید.فضا رو کاملا مثل اوایل انقلاب امنیتی کنید هر وطن فروشی با تروریستهای خارج نشین و دول متخاصم تروریست چه در فضای حقیقی یا مجازی یا با بیحجابی همکاری کرد با شدت برخورد کنید.تا نترسند اراذل بیدین وقیح تر میشند.این شورش فواحش بخیال خودشون مقدمه تجاوز خارجی است.میلیونی هم تصفیه بشه ملت ایران مسئله ای نیست.بقول امام آمریکا هم هیچ غلطی نمیتونه بکنه
 • IR ۱۶:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  5 0
  این یعنی حداقل دهها قاتل داریم. ببینیم چند نفر رو اعدام میکنه قوه قضاییه. تا الان که به اندازه انگشتهای یک دست بوده. اونهم حکمش نهایی نیست
  • IR ۲۲:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
   3 0
   و فعلا آزاد و رها دارن توی شهر راه میرن
 • IR ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  2 0
  صدا و سیمای ما خیلی داغون و فشل عمل میکنه
 • IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  3 0
  به شورای امنیتی که به اغتشاش‌گران میگه معترضان و اشاره هم نمیکنه که هر اعتراضی سازنده و درست نیست نیاز نداریم. نظر شورای امنیت ملی را می‌خواهیم.
 • IR ۲۲:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۲
  4 0
  بیشتر این افراد البته همان شهدای نیروهای حافظ امنیت هستند
 • رعنا IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  1 0
  این امار فقط مال سیستان بلوچستانه
 • IR ۰۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  2 0
  در واقع در میان اغتشاشگران 200 قاتل میتونه وجود داشته باشه که الان راست راست دارن میگردن!!!! چون هر کی هم میگرن آزاد میکنن
 • IR ۰۶:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  1 0
  باتوجه به پخش مسابقات جام جهانی از شبکه های سیما و مشاهده این مسابقات توسط اکثر مردم وجوانان پیشنهاد میشود در فرصت باقیمانده اقدامات انجام شده در این مدت توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در شناسایی و دستگیری اغتشاش گران و همچنین کشف سلاحهای غیرمجاز و.... بصورت زیر نویس مسابقات اطلاع رسانی شود که این گونه اطلاع رسانی قطعا بازدارنده است
  • IR ۱۹:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
   0 2
   شما والا حیف شدی با ابن ایده هات
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۳
  2 0
  خب خدا رو شکر بالاخره شورای امنیت فهمید که در مملکت سروصداهایی است.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس