رهبر جدید دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان آمریکا مشخص شد

«حکیم جفریز» نماینده ایالت نیویورک به عنوان رهبر جدید دموکرات‌ ها در مجلس نمایندگان آمریکا و جانشین «نانسی پلوسی» مشخص شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، قانونگذاران دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا امروز چهارشنبه «حکیم جفریز» (Hakeem Jeffries) نماینده ایالت نیویورک را به عنوان رهبر اعضای این حزب در مجلس نمایندگان انتخاب کردند.

«حکیم جفریز» ۵۲ ساله نخستین سیاه‌ پوست آمریکایی است که عهده‌ دار این سِمت می‌ شود. او در این پُست جایگزین «نانسی پلوسی» خواهد شد.

نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا اواخر آبان ماه سال جاری گفت که قصد دارد از رهبری حزب دموکرات در این مجلس کناره گیری کند.

پلوسی گفت: من برای انتخاب مجدد به رهبری دموکرات‌ها در کنگره تلاش نخواهم کرد. وقت آن رسیده است که نسل جدیدی رهبری حزب دموکرات را که من احترام شدیدی برای آن قائل هستم، برعهده بگیرد. من بسیار خرسندم چرا که خیلی‌ ها آماده برعهده گرفتن این مسئولیت سنگین هستند.

پلوسی در عین حال گفت که بازنشسته نخواهد شد و به حضور در مجلس نمایندگان ادامه خواهد داد.

لازم به ذکر است، نانسی پلوسی ۸۲ ساله ریاست مجلس نمایندگان در کنگره کنونی را برعهده دارد؛ اما در انتخابات میان دوره ای کنگره که ۸ نوامبر برگزار شد، دموکرات‌ ها اکثریت در مجلس نمایندگان را از دست دادند و اکثریت به حزب جمهوریخواه منتقل گردید و به همین دلیل رئیس بعدی این مجلس جمهوریخواه خواهد بود.

منصب ریاست مجلس نمایندگان آمریکا سومین منصب مهم طبق تسلسل هرمی در ایالات متحده آمریکا است.

بر همین اساس، رسانه‌های آمریکایی، حزب جمهوری خواه این کشور را صاحب اکثریت کرسی‌های مجلس نمایندگان آمریکا معرفی کردند.

بر اساس اعلام این رسانه‌ ها، جمهوری خواهان با تعدادی بین ۲۱۸ تا ۲۲۳ کرسی، صاحب اکثریت مجلس نمایندگان می‌ شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس