جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت در مشهد، امروز ( سه شنبه) به ریاست قاضی سید هادی منصوری در دادگاه انقلاب شهر مشهد برگزار شد.

به گزارش مشرق، جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت در مشهد، امروز ( سه شنبه) به ریاست قاضی سید هادی منصوری در دادگاه انقلاب شهر مشهد برگزار شد.

روز پنج شنبه ۲۶ آبان ماه سال جاری، مجید رهنورد با سلاح سرد دو بسیجی به نام‌های شهیدان «دانیال رضا زاده» و «حسین زینال زاده » را در شهر مشهد به شهادت رساند و ۴ نفر دیگر را مجروح کرد و سپس متواری شد.

۲۸ آبان ماه اما در حالی که متهم از شهر مشهد گریخته بود، به همراه ۳ تبعه خارجی در استان سمنان دستگیر شد.

۳ آذرماه و یک هفته بعد از وقوع این جنایت، درودی دادستان مرکز استان خراسان رضوی از صدور کیفرخواست برای مجید رهنورد متهم پرونده به اتهام محاربه و ارسال پرونده به دادگاه انقلاب مشهد خبر داد.

امروز سه شنبه ۸ آذرماه نیز، ۵ روز بعد از صدور کیفرخواست، اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده این متهم برگزار شد دادگاه امروز به فاصله ۱۰ روز بعد از بازداشت متهم تشکیل شده است.

پس از اعلام رسمیت جلسه، رئیس دادگاه از نماینده دادستان خواست تا به قرائت کیفرخواست صادر شده در مورد متهم مجید رضا رهنورد بپردازد .

قاضی قناد که به عنوان نماینده دادستان در جلسه حضور داشت، ابتدا به تشریح چگونگی حمله متهم به بسیجیان و شهروندان پرداخت و گفت: متهم طی مراحل تحقیقات قانونی به اتهامات خود اقرار کرده است .

نماینده دادستان با اشاره به وقایع روز حادثه، به برخی از مستندات موجود در پرونده از جمله گزارش اداره آگاهی خراسان رضوی و گزارش نهادهای امنیتی و همچنین درخواست‌ مکرر کسبه و اهالی محل مبنی بر مجازات متهم، تماس‌های مکرر شهروندان مبنی بر احساس ناامنی که دلالت بر ایجاد رعب و وحشت عمومی دارد، گفت: متهم به قصد جان ماموران حافظ امنیت، ۲ تن از بسیجیان را شهید و ۴ نفر دیگر را مجروح کرده است.

قاضی قناد، نماینده دادستان افزود: متهم برای بررسی وضعیت سلامت روحی به پزشکی قانونی معرفی و سلامت وی هنگام وقوع جرم مورد تایید قرار گرفته است.

در این هنگام و با اجازه رئیس جلسه؛ نماینده دادستان، کلیپی حاوی اقدامات اغتشاشگران که پس از ارتکاب جرم علیه اشخاص، اموال عمومی و خصوصی توسط خود آنها برای پخش در فضای مجازی و ارسال به شبکه‌های معاند خارجی تهیه شده بود را در صحن علنی به نمایش گذاشت.

حمله به کلانتری، آتش زدن مامور نیروی انتظامی، تعرض به شهروندان، ایجاد راه بندان، پرتاب مواد آتش‌زا از جمله کوکتل مولوتف، آتش زدن وسایل نقلیه خصوصی و دولتی و وارد کردن خسارت به اموال بیت المال؛ بخشی از مواری بود که تصاویر آن در جلسه پخش شد .

پس از آن نماینده دادستان به تفصیل، به شرح واقعه و نحوه ارتکاب جرم توسط متهم مجیدرضا رهنورد در خیابان حر عاملی مشهد پرداخت و تصاویر لحظه حمله متهم به ۶ نفر از جمله شهید دانیال رضازاده و شهید حسین زینال زاده را پخش کرد.

نماینده دادستان با اشاره به تفکرات متهم گفت: متهم به شدت متاثر از فضای مجازی بوده و از مدتی قبل دست نوشته‌ای تنظیم کرده و در بخش‌هایی از آن با دست خط خود مطالبی با این مضمون نوشته که پس از مرگ برایم قرآن نخوانید، گریه نکنید و مشروب بخورید.

پس از این اظهارات نماینده دادستان، کلیپی از فعالیت‌های خیرخواهانه و جهادی ۲ شهید مدافع امنیت که در کمک به مردم در مناطق متخلف صورت گرفته بود در صحن علنی دادگاه پخش شد .

سپس قاضی سید هادی منصوری از تعدادی از شکات خواست تا به بیان شکایت خود بپردازند.

یکی از شکات پس از قرار گرفتن در جایگاه گفت: این دو شهید در سیل‌، زلزله و گرفتاری‌ها در حاشیه شهر به یاری مردم می‌پرداختند.

پس از آن یکی از مجروحان روز حادثه خطاب به متهم گفت: به کدام جرم به مدافعان امنیت حمله کردی و این ۲ عزیز را به شهادت رساندی؟

مجروح حادثه گفت: من برای کمک به این شهیدان به صحنه نزدیک شدم که توسط متهم مورد حمله قرار گرفته و زخمی شدم

مادر شهید: من همین یک پسر را داشتم و او تمام امید من بود

پس از اظهارات تعدادی از شکات و مجروحان این حادثه؛ رئیس دادگاه از مادر و همسر شهید خواست تا به بیان مطالب خود پرداخته و شکایتشان را مطرح کنند.

مادر یکی از شهیدان گفت: من همین یک پسر را داشتم، او تمام امیدم بود؛ اما اگر فرزند دیگری نیز می‌داشتم در راه خدا و مردم عزیز اهدا می‌کردم و امروز تمام این بچه‌ها مانند فرزندان من هستند.

سپس یکی از وکلای مدافع اولیای دم در جلسه عنوان کرد: متهم با قصد قبلی به دنبال انتقام جویی از نیروهای مردمی و بسیجیان بوده و تعداد و نوع ضرباتی که متهم به این شهیدان وارد کرده کاملا عالمانه و عامدانه بوده و مستند به مواد متعدد قانونی تقاضای رسیدگی عادلانه و اشد مجازات متهم را دارم .

پس از آن پدر همسر یکی از شهدا گفت: با شهادت این شهید، تمام آمال و آرزوهای ۲ جوان برای یک زندگی خوب بر باد رفت و روی سخن من با افراد خود فروخته‌ای است که از آن سوی آب ها جوانان ما را تحریک می‌کنند در حالی که خودشان در رفاه، هشتگ نه به اعدام می‌زنند. آیا فقط شما ایرانی هستید؟ آیا فقط شما دلسوز کشور هستید؟ به چه گناهی این همه خشونت را ترویج می‌کنید؟ امروز برای همه روشن شده که شما چه افرادی هستید. چقدر کشور ما باید بخاطر افرادی مثل شما هزینه بدهد؟ تشییع جنازه این ۲ شهید نشان داد مردم پای آرمان‌ها و آرزوهایشان ایستاده‌اند. چگونه می‌خواهید جواب خدا را بدهید؟ دست از سر مردم بردارید.

در این هنگام قاضی منصوری از یکی از شهود خواست تا به بیان مشاهدات خود از صحنه حادثه بپردازد.

یکی از شاهدان گفت: در روز حادثه پس از آنکه متهم،۲ تن از دوستانمان را به شهادت رساند؛ در حال فرار نیز هر فرد دیگری را که سر راهش قرار داشت با چاقو می زد و سپس متواری شد در حالی که مردم همه دچار وحشت شده و ترسیده بودند و مغازه‌دارها از ترس و وحشت به وجود آمده توسط متهم؛ فروشگاه‌های خود را تعطیل کردند.

شاهد عینی ماجرا: ترس را در چشمان مردم می دیدم

یکی دیگر از شاهدان عینی گفت: من و افرادی که در صحنه حضور داشتند وحشت کرده بودیم و هر کسی به یک طرفی فرار می‌کرد. به همین خاطر مردم درخواست دارند که متهم به اشد مجازات برسد؛ من ۲ دختر دارم. از آن روز به بعد دخترانم شب‌ها کابوس می‌بینند و هنگامی که من بیرون از خانه هستم مدام با من تماس می‌گیرند و اظهار نگرانی می‌کنند. این اقدام محله ما را بد نام کرد. دست‌های شهید زینال زاده در دستان من بود تا به شهادت رسید؛ ضارب آنچنان ضربه‌ای به گردن وی زده بود که این جوان همانجا به شهادت رسید .

در ادامه با دستور رئیس دادگاه یکی دیگر از شاهدان عینی در جایگاه قرار گرفت و مانند سایر شاهدان پس از قرائت سوگند گفت: آن روز من ترس را در چشمان مردم می‌دیدم. چند خانم که فرزندانشان همراهشان بود جیغ می‌زدند و فریاد می‌کشیدند.

شاهد دیگری گفت: آن روز دیدم که متهم روی بدن یکی از شهدای خیابان حرعاملی نشسته و به شدت در حال ضربه زدن با چاقو به این جوان است و مردم وحشت زده در حال داد و فریاد ناشی از ترس هستند .

یکی از کسبه خیابان نیز گفت: بعد از این اتفاق، مردم دیگر رغبتی به حضور در این خیابان ندارند و کسبه با مشکلات متعددی مواجهه هستند و ما از این موضوع بسیار ناراحت هستیم، مخصوصا اینکه انگار کسی جرات نمی‌کند با بچه کوچک از این منطقه عبور کند چرا که مردم هنوز نگرانند و ترسیده‌اند.

متهم: حس نفرت عمومی از اقدامم را درک می کنم

پس از این اظهارات، جلسه به دستور قاضی منصوری به مدت ۱۵ دقیقه برای اقامه نماز تعطیل و ادامه دادگاه به پس از ادای فریضه نماز موکول شد.

پس از رسمیت مجدد جلسه؛ رئیس دادگاه از متهم مجیدرضا رهنورد فرزند محمد جواد خواست تا در جایگاه متهم قرار گرفته و به سوالات طرح شده پاسخ بگوید .

متهم پس از معرفی خود گفت: سابقه کیفری داشته و در پرونده دیگری به دلیل ضرب و جرح عمدی محکوم به پرداخت دیه شده‌ام .

قاضی منصوری پس از تشریح گردش کار پرونده و با اشاره به گزارشات و مستندات موجود در پرونده از متهم پرسید: اتهامات خود را قبول دارید؟ که متهم در پاسخ گفت: بله اتهامات خود را قبول دارم. راهم را اشتباه رفتم، قبول دارم اشتباه کردم و حس نفرت عمومی از این کارم را درک می‌کنم. فکرم و باورهایم غلط بود. تصور می‌کردم این افراد دشمن‌من هستند، چاقو را در دست خود پنهان کرده بودم و نفهمیدم چه اتفاقی افتاد و الان منتظرم هر چه زودتر مجازات شوم.

رئیس دادگاه از متهم پرسید؛ آیا اظهارات خود و مستندات موجود در پرونده را قبول دارید؟ که متهم پاسخ داد: بله قبول دارم.

متهم افزود: تحت تاثیر فضای مجازی بودم. از نظر روحی سلامت هستم و پیج‌هایی که اخبار نادرست منتشر می‌کردند دنبال می‌کردم. الان به این نتیجه رسیدم این افرادی که اغتشاش می‌کنند در اشتباه هستند. آن روز هنگام فرار با چاقو به هرکسی که می‌رسیدم حمله می‌کردم .

متهم مجیدرضا رهنورد در پاسخ به سوال قاضی مبنی بر علت فرارش گفت: من خود را قربانی فضای مجازی می‌دانم، می‌ترسیدم. می‌خواستم به تهران و سپس به ترکیه فرار کنم. در دلم بذر نفرت کاشته شده بود و برادرکشی کردم .

قاضی منصوری از متهم پرسید: آیا این دست نوشته مطرح شده توسط نماینده دادستان را متعلق به خود می‌دانید؟ متهم در پاسخ گفت: بله این دست نوشته متعلق به من است و مطالب آن را قبول دارم.

من خانواده‌های زیادی را داغدار و برادر کشی کردم

در این هنگام، رئیس جلسه بخشی از اظهارات متهم در مراحل مختلف دادرسی را قرائت کرد و از متهم خواست تا در مورد اظهاراتش توضیح دهد. متهم گفت: افراد دیگری هستند که ممکن است افکار اشتباه من را داشته باشند، شما باید به داد آن ها برسید و از هم‌سن‌های خود می‌خواهم که در زندگی به دنبال هدف درستی باشند و هر چیزی را که شنیدند باور نکنند. من آزادی و جوانی خود را تباه کردم. من خانواده‌های زیادی را داغدار کردم. می‌دانم برادر کشی کردم .

در این هنگام قاضی منصوری از نماینده دادستان خواست تا چنانچه مطلبی دارد بیان کند .

وکیل متهم : مستندات پرونده کامل است

پس از بیان مطالب توسط نماینده دادستان، قاضی منصوری از وکیل متهم خواست تا در جایگاه قرار گیرد .

وکیل متهم گفت: موکل در آن روز به دلایل مختلف شرایط روحی مناسبی نداشته؛ چاقو را در آستین خود پنهان می‌کند. چاقو حدود ۳۰ سانتی متر بوده است. در این پرونده آنچه مسلم است این است که متهم ۲ نفر را به شهادت رسانده و ۴ نفر دیگر را مجروح کرده است .

وی افزود: مستندات پرونده کامل است. اما متهم با چاقوی آشپزخانه این اقدام را انجام داده است .

پس از دفاعیات تفصیلی وکیل متهم؛ رئیس دادگاه از متهم خواست تا در جایگاه قرار گیرد.

پس از قرار گرفتن متهم در جایگاه، قاضی منصوری با تفهیم اتهامات وارده از مجیدرضا رهنورد خواست تا آخرین دفاعیات خود را مطرح کند.

متهم در مقام آخرین دفاع گفت: اتهامات خود را قبول دارم و ازخانواده شهدا می‌خواهم حلالم کنند.

قاضی منصوری پس از آخرین دفاع متهم اظهار داشت: تمام مستندات و اظهارات به طور دقیق بررسی می‌شود لذا از هرگونه اظهار نظر و پیش داوری خودداری شود چرا که تمام مراحل دادرسی و تشریفات قانونی تا دیوان عالی کشور طی خواهد شد.

گفتنی است پس از هشدار قاضی منصوری مبنی بر عدم هرگونه اظهار نظر پیش داورانه در مورد نتیجه دادگاه، ختم جلسه دادرسی مجیدرضا رهنورد پایین ده فرزند محمد جواد مبنی بر محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد از نوع چاقو به قصد جان مردم که منتهی به شهادت ۲ بسیجی مدافع امنیت به نام‌های دانیال رضا زاده و حسین زینال زاده و مصدومیت ۴ تن دیگر در تاریخ ۲۶ آبان ماه در خیابان حر عاملی مشهد شده بود توسط رئیس جلسه اعلام شد.

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

جلسه رسیدگی به اتهامات مجید رهنورد عامل شهادت دو بسیجی حافظ امنیت/ متهم: سابقه کیفری دارم، پرونده ضرب و جرح عمدی داشتم و به پرداخت دیه محکوم شده‌ام

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 53
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 4
 • IR ۱۶:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  71 9
  ملعون چنان قیافه مظلومانه گرفته
  • IR ۱۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   28 6
   این فرد یکی از قربانیان ایجاد نفرت توسط سعید حجاریان است. آقای حجاریان خوشحال باش که چند خانواده را داغدار کردی
  • حمید نوری IR ۱۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   23 9
   اونی که منفی داده را دستگیر کنید حتما همدستش هست
  • . IR ۱۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   0 1
   دقیقا
  • IR ۰۹:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۰
   1 0
   خیلی شبیه خودتونه
 • IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  38 2
  چاقوی سلاخی هست
 • عبدالله مومن IR ۱۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  47 7
  خونخوار بی حیا
 • IR ۱۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  42 10
  نوع برخورد قوه قضاییه باعث تجری مجرمین شده است
 • GB ۱۶:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  40 7
  برادرکشی کردی ؟؟ نظرت چیه ما هم امثال تو رو بکشیم اسمشو بذاریم سگ کشی ؟؟ جیف سگ بیچاره . اینهمه وفادار و با معرفت .
  • IR ۰۶:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   6 3
   واقعا اینم خودش قربانی تحت پمپاژ های دروغ امثال علی کریمی
 • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  33 6
  با همین چاقو قصاص شود
 • IR ۱۶:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  39 7
  بی شرف
 • IR ۱۶:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  31 11
  پدر ومادر این جوان را بیاورید و محاکمه کنید!! چطور چنین موجودی را در دامان خود پرورش داده اند!!!
  • ملت امام حسینیم IR ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   12 4
   پدر و مادر بیچاره چه گناهی دارن برادر من....کدوم پدر و مادری میتونه تحمل کنه فرزندش ب جرم قتل دوتا بیگناه محاکمه بشه و حکم اعدام بگیره؟ پدر و مادر چه کاری از دستش بر میاد وقتی فرزند ناصالح و ناخلف از کار در میاد
 • ش. AE ۱۷:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  32 7
  خوب این انگل رو آزاد میکنن دوباره میفته به جون مردم اشد مجازات برای این بی سر پا باید صادر بشه
 • IR ۱۷:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  31 3
  تصویر زمانی که شیطان برای خدا قسم خورد و گفت بندگانت را هلاک و گمراه میکنم را قشنگ توی چهره ی این وحشی میشه دید. عاقبت عشقت به شراب باعث شد تا خدا اجازه نده ی ذره ایمان و محبتش توی قلبت باقی بمونه و با خباثت کامل صحنه ی دنیا را ترک کنه و ملاقات خدا بره.
 • IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  26 6
  امیداورم دادگاه اشد مجازات را برای این فرد تعیین نماید بهتر است روند دادگاه با حفظ حریم شاهدین و وکلا بصورت کامل در شبکه های صدا و سیما پخش گردد
  • آزاد IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   17 2
   موافقم
  • DE ۰۴:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   4 2
   بله مماشات دیگه بسه
 • ايراني IR ۱۷:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  40 5
  خدايا به حق امام حسين عاقبت خودمون و بچه هامون رو ختم به خير كن … كسي چه ميدونه در روز و هفته و سال هاي بعد عضو لشگر يزيده يا فداييِ عزيزِ زهرا (س) ….
 • IR ۱۷:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  17 5
  عجیبه بعد قتل فوری فرار کرد آیا هنگامی که چاقو می زد نمی دونست که بعدش باید فرار کنه یا فکر می کرد فوری حکومت عوض میشه و بهش مدال می دهند
 • IR ۱۷:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  19 6
  اعدام باتیرباران
 • US ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  19 3
  ملعون کثیف رو با عذاب به درک واصل کنید.
 • Aa IR ۱۷:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  25 9
  درود برشهدای راه امنیت سلام بر شهیدان جانم فدای رهبر وکشورم
 • DE ۱۸:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  15 3
  یک آدم سابقه دار
 • IR ۱۸:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  15 6
  حلالت نمیکنند.
 • جواد IR ۱۸:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  10 3
  چه بدبخته اونیکه باز وکیل این متهم شده
 • IR ۱۹:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  10 1
  ببخشینش بره چندتادیگه روهم پاره کنه
 • محمد IR ۱۹:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  18 1
  اینکه یه عده می گن تحت تاثیر فضای مجازی بودم خودش جای اشکاله. انسان عاقل چه در فضای مجازی یا واقعی باید بین درست و نادرست تمایز قائل بشه. کسی که جهت نادرست رو انتخاب می کنه از قبل زمینه قوی انحراف (اعم از خانواده، سابقه قبلی، مال حرام، و ...) در درونش وجود داره.
 • اصغر IR ۲۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  2 2
  خط قرمز ناموس
 • IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  3 1
  متهم خود را بابعضی مفسدین سیاسی که خیانت میکنند وول میگردند فرمود من عامل وباعث عاقبت بخیری دیگران شدم انها شهید وجاوید شدن فکری بحال افرادی کنید که باعث انحراف ودوزخی مردم وامثال من شدند بکنید
 • IR ۲۰:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  9 2
  این جور پرونده‌ها باید در دادگاه انقلاب و سریع و یک هفته‌ای به اجرا برسد. ضدانقلاب مثل سگ ترسوست. این جماعت از کفن‌پیچ شدن و خفتن در گور ترس دارند
 • IR ۲۰:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  4 20
  باید بخشیده شود
  • IR ۲۳:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
   1 4
   بخاطر ملت ایران باید ببخشید
  • IR ۱۰:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   1 0
   انشالله سرخودت بیاد پسرتو اینجوری بکشن بعد تو ببخش!!!
 • IR ۲۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  1 17
  محاکمه صوری هست وبعدا حتما آزادش میکنند
 • ملت امام حسینیم IR ۲۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  10 3
  اخه چرا!!!! چرا با تحت تاثیر قرار گرفتن و بدون علم واگاهی سر احساس تصمیمی چنین جنون امیز و وحشتناک بگیری و دوتا خانواده رو داغدار کنی و ده ها خانواده دیگه رو هم متاثر و دوتا جوون مفت مفت با بیرحمی تمام بفرستی زیر خاک!!! اخه چرا بی وجدان اخه چرا؟ حالا هم خودت تنها چیزی که کسب میکنی یک طناب دار و کلی لعن و نفرت ادمهاییه ک باعث اندوهشون شدی.......چطور تونستی بی وجدان
 • وحید IR ۲۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  4 1
  خوبست که فیلم دادگاه را در تلویزیون پخش کنند تا وجدان طرفداران اغتشاش بیدار شود و از خواب غفلت درآیند
 • IR ۲۳:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۸
  4 1
  لعنت به ذاتت لعنت به اون لقمه‌ای که خوردی
 • IR ۰۱:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  2 1
  این فرد کلا ذاتش خطرناکه و باید اول چند بار شستشو و غسل داده شود
 • IR ۰۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  3 1
  شورشی نمیدانست برای چه شورش کند و تصور میکرد که زن اگر بیحجاب شود و مثل تایاند کاباره راه بیافتد زن ازاد میشود ولی مسیح نگفت عامل بیکاری و تورم و فقر 4 تا سیاستمدار اصلاحطلب و دزده که 16سال مذاکره بیحاصل کردند و ظاهرا باای 60 تومن حقوق الان دارند و اموال و عملکردشان را لو نداد که بروند سراغ انها و تصور میکنند طلبه و امامزاده و نوحه خوان و بازاری و قصاب عامل این وضعه
 • SE ۰۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  5 1
  اعدام کمترین مجازات برای این خائن است
 • VI ۰۲:۴۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  4 1
  من فکر میکنم نظام باید جایگاه بسیار بلندی به خائنین وطن بدهد...به بلندی بالای دار
 • US ۰۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  1 1
  همش چرت و پرت
 • محمد قزل IR ۰۸:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  4 1
  وکیلش میگه چاقوی آشپزخانه است چاقوی آشپزخانه ایی که فیل را می اندازد
 • محسن RU ۰۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  3 1
  بسیجی حافظ امنیت
 • IR ۰۸:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  2 3
  مایلم بدانم 50 سال دیگه از نظر مردم آن زمان این بنده خدا قهرمان خواهد بود یا قاتل روانی. جدی میگم
  • IR ۱۶:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
   1 0
   مشکوک میزنی ..... آدم ها بد و خوب هستند . بدها بدی میکنند و خوب‌ها خوبی اگر بدی و خوبی را نمیدانی !!!!!! باید ازت ترسید
 • علی IR ۱۱:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  2 0
  ارازل اوباش و اشرار آشوبگران اغتشاشگران وقتی در چنگال قانون گرفتار میشن مثل موش در تله گرفتار میشن اضحار ندامت پشیمانی و مطلوم نمایی میکنند یا برای فرار از مجازات اینکه فریب خوردن فریب مجازی یا فلان سیلبریتی به قران به پیر و پیغمبر به همون خدایی که قبول دارید مسوولین قضایی صحبت اینا اشتباه کردن با رفعت اسلامی بشن یا بچه هستن یا ی مصنوعیت درست مثلا فلانی دانشجو یا استاد یا سلبریتی هست با تذکر داد یا گذشت کرد. ظلم در حق مردم. نظام خون شهداست نزارید خون شهدا پایمان بشه نذارید استاد یا دانشجویی یا فلان سیلبریتی یا هنرپیشه فوتبالیست از بیت المال استفاده حداکثری کنه در صورتی نه به آرمانهای انقلاب اعتقادی داره نه تعلق خاطری به ایران داره نه خدمتی به مردم میکنند فقط پادو دشمنان ایران و اسلام هست
 • محسن IR ۱۱:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  1 0
  از این به بعد هر کی رو دیدیم میزنیم میکشیم یا مجروح میکنیم بعدش میایم میگیم تحت تاثیر فضای مجازی بودم :) توی رانندگی هم تصادف میکنیم میگیم تحت تاثیر فضای مجازی بودم :) کلا بهانه خوبیه فضای مجازی گولم زد
 • IR ۱۹:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۰۹
  1 1
  قوه قضائیه در ریخته شدن خون شهدای فتنه اخیر شریک است
 • امیررضا طاهری IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۹/۱۱
  0 0
  واقعاااا کار اشتباهی کرده اون ۲ تا بنده خدا هم انسان بودن حقشون مرگ نبوده.....
 • IR ۰۲:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
  0 0
  قاتل های واقعی راست راست تو خیابون راه میرن وزندگی میکنن

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس