مرزبانان ایران و عراق تفاهمنامه امضا کردند/ برخورد قاطع با ناامنی

فرمانده مرزبانی گفت: مرزبانان ۲ کشور ایران و عراق در اوج هماهنگی‌های مرزی مصمم هستند با هرگونه ناامنی، قاچاق مواد مخدر، اشرار مسلح و گروهک‌های تروریستی برخود قاطع کنند.

به گزارش مشرق، در حاشیه نهمین اجلاس مرزی میان فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق، تفاهم نامه مرزی بین ۲ کشور به امضا رسید.

سردار احمدعلی گودرزی فرمانده مرزبانی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه امضا تفاهم‌نامه مرزی در جمع خبرنگاران گفت: تعامل با مرزبانان کشورهای همسایه یکی از اولویت‌های مهم فرماندهی مرزبانی انتظامی است که در همین راستا با هماهنگی به عمل آمده نشست مرزی دو روزه برگزار شد.

وی با اشاره به هماهنگی به عمل آمده در این اجلاس افزود: هماهنگی‌های مرتبط با حوزه مرز شامل پایانه‌های مرزی، ورود و خروج زائران اربعین، امنیت پایدار مرزهای مشترک، تبادل اطلاعات، گشت‌های مشترک مرزی، انسداد مرزها و.... انجام شد و در این زمینه تفاهم نامه مدنظر مرزبانان ۲ کشور به امضا رسید.

فرمانده مرزبانی انتظامی کشور با قدردانی از مجاهدت‌های سپهبد حامد عبداله ابراهیم و سایر همرزمان ایشان در مأموریت اربعین تصریح کرد: در این اجلاس از تلاش و اقدامات مؤثر در برگزاری اربعین حسینی و همچنین خدمات رسانی به زوار قدردانی و تجلیل شد.

سردار گودرزی با اشاره به ضرورت تبادل اطلاعات، گشت‌های مشترک مرزی و رزمایش مشترک بین مرزبانان ۲ کشور تصریح کرد: مرزبانان ۲ کشور ایران اسلامی و عراق در اوج هماهنگی‌های مرزی مصمم هستند با هرگونه ناامنی، قاچاق مواد مخدر، اشرار مسلح و گروهک‌های تروریستی در مرزهای مشترک برخورد کنند و قطعاً اقدامات در این زمینه شکننده و بازدارنده خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس