مخالفت بغداد و اربیل با استفاده اراضی عراق برای حمله به همسایگان

محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق امروز سه شنبه میزبان  نیچروان بارزانی رئیس اقلیم و هیئت همراه او بود.

به گزارش مشرق، محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق و نیچروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در دیداری در بغداد که امروز سه شنبه انجام شد بر ضرورت همکاری برای حفظ حاکمیت عراق و عدم استفاده از اراضی آن به عنوان محلی برای حمله به کشورهای همسایه تاکید کردند.

در بیانیه نخست وزیری عراق آمده است که محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق امروز سه شنبه میزبان نیچروان بارزانی رئیس اقلیم و هیئت همراه او بود.

السودانی در ابتدای این دیدار به اهمیت یکپارچگی مواضع در سطح ملی و لزوم همبستگی و هماهنگی برای مقابله با چالش های اقتصادی، معیشتی و خدماتی که به تامین زندگی کریمانه همه شهروندان در سراسر عراق نیازمند است، اشاره کرد.

نخست وزیر عراق بر پایبندی دولت فدرال به قانون اساسی این کشور برای حل اختلافات با دولت اقلیم در راستای تضمین همه طیف ها تاکید کرد.

بارزانی نیز کسب رای اعتماد پارلمان را تبریک گفت و نسبت به توانایی دولت جدید برای انتقال به مرحله ای متفاوت با تفاهم و راه حل بر آن حاکم باشد، ابراز امیدواری کرد.

دو طرف پرونده امنیت مناطق مرزی عراق را بررسی و بر همکاری برای حفظ حاکمیت عراق و مخالفت با نقض مکرر آن و اقدام برای جلوگیری از استفاده از اراضی عراق برای حمله به هر یک از کشورهای همجوار تاکید کردند.

منبع: مهر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس