سردار سلامی نمایه

سردار سلامی در اجلاسیه پایانی کنگره ملی شهدای استان قم گفت : "ما سرمایه‌های عظیمی داریم که اگر حرکت کنند ایران به یک قدرت عالی در جهان مبدل خواهد شد"

به گزارش مشرق، سردار حسین سلامی پیش از ظهر امروز در اجلاسیه پایانی کنگره ملی شهدای استان قم که در مسجد مقدس جمکران برگزار شد، اظهار کرد: شهادت جایگاهی بزرگ و معراجی برای رسیدن به خداوند و شهدا نیز چراغ راهی هستند تا راه را گام نکنیم و هر یک ستاره‌ای پرفروغ هستند.

وی با تاکید بر اینکه شهدا سازندگان یک هویت عظیم بر مبنای فضائل دین در جامعه ما هستند، عنوان کرد: نشانه‌ها و دلایل بر حق استقامت یک امت در مقابل یک جهان قدرت مستکبر هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: نخل قامت شهدا روی زمین فرو افتاد اما شجره طیبه اسلام در سرزمین اسلام قد کشید و ریشه‌های این درخت تناور در عمق احساس و ایمان مردم ما عمیق شد و پیکره این شجره وسیع شد و شاخه‌های آن عزت، اعتبار، منزلت و کرامت برای مسلمانان آفرید.

وی با بیان اینکه شهدا سپر بلای امت شدند و برای حفظ حرمت نوامیس جان خود را تقدیم کردند، خاطرنشان کرد: شهدا کسانی هستند که باعث شدند ما از وادی ظلمات به نور وارد شدیم آنان تنشان را بر گلوله‌ها زدند تا گلوله‌ها بر خاک این سرزمین فرو نیاید.

سلامی گفت: شهدای از کالبد مادی جسم به درآمدند و به معراج رفتند و پر کشیدند و به ما پرواز یاد دادند شهدا رخساره سرنوشت ابدی ملت را ترسیم کردن چراکه شهادت یک حقیقت جاری است و یک واقعیت برای مدت کوتاهی از زمان و مکانی کوچک نیست بلکه شهادت یک عظمت الهی است.

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمن به جنگ با شهدا آمده است، اظهار کرد: اکنون شاهد یک آرایش سیاسی در صحنه جهانی هستیم آمریکا، انگلیس، آلمان، فرانسه، اسرائیل، سعودی و دیگران در یک آرایش سیاسی بهم فشرده و جدی در امتداد ائتلاف‌های سیاسی گذشته خود به جنگ با خدا، رسول خدا و شهیدان آمده‌اند.

سلامی عنوان کرد: صف‌آرایی دشمن ژرفای یک توطئه عظیم علیه ملت را نشان می‌دهد و عده‌ای در داخل هم بازیچه دشمن شده‌اند تا ملت ایران را از بین ببرند.

وی تصریح کرد: ملت ایران با طلوع خورشید اسلام از مشرق زمین، کافران را متعجب و بر کفر غلبه کرده و خورشید انقلاب از مشرق عالم طلوع کرد و پادشاهی که نماد استعمار و استبداد بود را درهم شکست، بت‌ها شکسته شد و ابراهیم آمد و پیام وحی را به گوش جهانیان رسانید.

سلامی عنوان کرد: دشمن از انقلاب متعجب شد و احساس کرد جهان تغییر کرده است و امام خمینی(ره) رخسار عالم را با انقلاب تغییر داد، دشمن به جنگ دست زد و لشکرکشی کرد و تمرکز خود را بر قلب انقلاب اسلامی گذاشتند و شهدای والامقام با دست‌های خالی و قلب‌های مطمئن و مستحکم مقابل دشمن ایستادند و با قدم‌های ثابت و قول ثابت دشمن را تضعیف کردند، قول ثابتی که از ولایت مداری دم می‌زد و همین ولایت‌مداری موجب شکست دشمن شد.

وی با اشاره به حمله آمریکا به ایران در طبس مطرح کرد: جسد آمریکا بود که در بیابان های طبس می‌سوخت و بار دیگر امدادهای الهی به نمایش گذاشته شد و کافران متعجب شدند.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: هر چه علیه ملت کار انجام دادند و پدیده تکفیر را منتشر کردند تا با انتشار یک اسلام جعلی و ساخته دست استعمار انگلیس و آمریکا، انقلاب اسلامی را از نفوذ بیاندازند اما امت اسلام با میدان‌داری یک رهبر بزرگ که نائب امام زمان(عج) است که مدبر است و با نقش‌آفرینی حاج قاسم سلیمانی توانست مقابل دشمن ایستادگی کند؛ دشمن احساس کرد که همه سرمایه‌گذاری‌ها و نفش‌آفرینی‌های سیاسی‌اش در سرزمین‌های اسلامی مدفون شدند و باز هم دشمن متعجب شد.

*رهبری از تهدید تحریم یک فرصت ساختند

وی از تحریم ملت ایران یاد کرد و گفت: ماهواره‌ها به آسمان رفت و هسته‌های ریز ماده شکافته شد و ما به انرژی هسته‌ای صلح‌آمیز رسیدیم و همه نیازها را در داخل تامین کردیم و هرگز همانند شعب ابیطالب نبودیم هر چند همه گرد آمده بودند تا گلوی ما را بفشارند و به دنبال این بودند که ملت را تسلیم کنند اما رهبری از این تهدید فرصتی برای رفعت بخشیدن به منزلت مادی و شکوه مادی تمدن انقلاب اسلامی ساختند.

سلامی با تاکید بر اینکه روح قرآن در سرزمین ایران حاکم است، عنوان کرد: قرآن بر قلب‌ها و اعضا و جوارح ملت ایران تاثیرگذار است و امت رهبر معظم انقلاب اسلامی را در قلب خود جای داده است چراکه این امت تنهایی امام مجتبی(ع) را فهمیده است و می‌داند که امام مسلمین نباید در میدان تنها باشد و این پیام شهداست.

*اشتباهات صدر اسلام توسط ملت ایران تکرار نمی‌شود

فرمانده کل سپاه گفت: پیام شهدا این است که اشتباهات صدر اسلام توسط ملت ایران تکرار نمی‌شود، ملت ایران آگاه است؛ اکنون همه در میدان حضور دارند به ویژه عالمان، مراجع و مروجان شریعت، همیشه عالمان ما پرچمداران مبارزه با استکبار بوده‌اند از شیخ فضل الله نوری شهید تا ایت‌الله مدرس و میرزای شیرازی و آخوند خراسانی، آیت‌الله بهبهانی، طباطبایی، مطهری، بهشتی، محلاتی، شهدای محراب و هزاران شهید که همواره پایه‌های ملت ضداستکباری ایران بوده‌اند و درخشش نور آن‌ها تا ابد فضای این سرزمین را منور و روشن کرده است.

وی خاطرنشان کرد: من به عنوان یک سرباز کوچک خاطرات دل‌انگیزی از دغدغه‌ها، نگرانی‌ها، غصه‌ها اما شجاعت، حکمت، ژرف‌اندیشی، تدبیر الهی، دشمن شناسی و ایستادگی رهبری دارم، امروز این مرد بزرگ سفینه نجات امت در امواج است.

سلامی عنوان کرد: ملت در کنار رهبری ایستاده و سرافراز است درحالی که دشمن فکر می‌کند که با به صحنه آوردن عده کمی فریب خورده می‌تواند یک انقلاب با شکوه را در معرض آسیب قرار دهد، ملت ایران زنده است و دشمن رویاهای پریشانی دیده است.

*آمریکا می‌خواهد ایران ژاندارم منافع او در منطقه باشد

وی ادامه داد: دشمن می‌خواهد برای ایران پادشاهان را منصوب و بعد خود آن‌ها را تبعید و 40 هزار مستشار خود را در کشور ایران مستقر کند؛ دوست دارند خیابان‌های ما مملو از شراب خانه‌ها و مراکز قمار باشد و چهره زنان ما را بی هویت ساخته و همانند زنان غرب کنند، آن‌ها دوست دارند همانند گذشته ما یکی از ستون‌های دوگانه سیاست نیکسون در خلیج فارس و ژاندارم منافع آن‌ها باشیم و جوانان ما خدا را تعظیم نکنند، می‌خواهند حجاب سنگر کلیدی حفظ عزت، حرمت و صیانت از ارزش‌های والای اسلام را از زنان ما بگیرند.

سلامی گفت: هر کسی صدای بنده را می‌شنود بداند که فریادهای دشمن، فریادهای شیطان است و آن‌ها به جنگ خدا و رسول آمده تا معصومیت را از رخسار پسران و دختران ما بگیرند و نمادهای شیطانی را به جوانان ما نسبت دهند و جوانان را از وطن، ولی و ملت دور کنند، این را همه بدانند که این توطئه دشمنان است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: آمریکا دوست دارد خیابان‌های ما را با پر از آتش و دود ببیند و ما ماهواره به فضا نفرستیم و بیماران ما دارو برای درمان نداشته باشند؛ آمریکا دوست دارد جوانان ما را در خیابان کشته و چهره مردم را پژمرده ببیند و ملت را متفرق و ایران را تجزیه کند و این رویاهای شیطانی دشمن هرگز تعبیر نمی‌شود چراکه ملت ایران قوی و مقاوم ایستاده است.

وی گفت: زنان ما از حجاب به عنوان سنگری برای حفظ ارزش‌های والای خود صیانت و حفاظت می‌کنند و جوانان ما آن‌هایی که فریب خورده‌اند بر خواهند گشت و ما دوست داریم آنان لباس جهاد بپوشند و مقابل مستکبران ایستادگی کنند نه اینکه پیاده نظام دشمن شوند و این هدفی است که درحال تحقق آن هستیم.

سلامی عنوان کرد: ما بر دشمن غلبه کرده و هیچ فصلی برای پیروزی دشمن باقی نگذاشته‌ایم و هیچ راهی برای غلبه کفار بر مؤمنان وجود ندارد و ما مسیرهای جهاد را آموخته و به پیش خواهیم رفت.

*در کنار هم بر مشکلات کشور غلبه می‌کنیم

وی با بیان اینکه قدرت دفاعی خود را می‌افزاییم و بر مشکلات اقتصادی در کنار هم غلبه می‌کنیم، اضافه کرد: درست است که مشکلات وجود دارد اما هیچ ایرانی حاضر نیستند که انقلابش به خاطر مشکلات اقتصادی آسیب ببیند، مردم واقع بین هستند و علما در میدان هستند و به مردم آگاهی می دهند آن‌ها مظاهر غیرت الهی و نمادهای دین و ستون‌های مستحکم عزت ملت ایران هستند.

سلامی تصریح کرد: ما سرمایه‌های عظیمی داریم که اگر حرکت کنند ایران به یک قدرت عالی در جهان مبدل خواهد شد و امروز در آستانه تبدیل شدن به یک قدرت جهانی هستیم و از هیچ چیزی نگران نیستیم و با امداد الهی پیش می‌رویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 40
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 11
 • IR ۱۲:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  1 3
  ایا روسیه و کره شمالی و چین نیز موشک و اقتصاد و علم ودانش ندارند.?
  • IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
   3 0
   ایران طناب نجات آمریکا نمیشه
  • IR ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
   4 2
   روسیه کره شمالی و چین، یک چیز ندارند و آن تقکر و ایده است سلاح قدرتمند ایران جهان بینی است نه موشک
 • IR ۱۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  8 2
  بزرگوار اینقدر وعده نده عمل کن
 • حسن IR ۱۲:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  2 3
  سردار سخنرانی و... بس است نظامی عمل می کند
  • IR ۱۵:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
   1 1
   سردار از این فرصت استفاده کنید و نقاط حساس را بررسی و اولین ضربه به دشمن را کار ساز و تبدیل به آخرین ضربه کنید ان شالله آن روز نزدیک است
 • کاظم IR ۱۳:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  3 3
  سردار به والله قسم مشکل کشور نفوذی ها هستند. شما پاک سازی کنید
  • CA ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
   1 0
   بله اگر نفوذیها پاکسازی بشن شاید خیلی از مشکلات حتی محو بشه چون چشمه ی مشکل خشک میشه در صورت قطع ید نفوذیها
 • IR ۱۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  1 6
  مسئولان امنیتی لطفا ، عملیات ضربتی ، با موتور نمی شود ، زره پوش جلو ،نیرو پشتش .
  • IR ۰۱:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
   3 0
   موشک هایپرسونیک فراموش نشه
 • IR ۱۳:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  0 6
  اولین مساله امنیت ملی ایران ـــ پرورش جوانان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ فرمانده کل ارتش ؛ امیر موسوی: آمریکایی‌ها، ۱۰ سال پیش گفتند: سربازان ما در ایران؛ میلیون‌ها کاربر اینترنت ؛ هستند. اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. .پرورش یافتن نوجوانان ما توسط اسب تروآ ی آمریکا ؛ باید اولین مساله امنیت ملی ما قرار بگیرد.
 • IR ۱۳:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  3 6
  خدا قوت سردار
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  0 4
  اولین مساله امنیت ملی ایران ـــ پرورش جوانان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ فرمانده کل ارتش ؛ امیر موسوی: آمریکایی‌ها، ۱۰ سال پیش گفتند: سربازان ما در ایران؛ میلیون‌ها کاربر اینترنت ؛ هستند. اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. .پرورش یافتن نوجوانان ما توسط اسب تروآ ی آمریکا ؛ باید اولین مساله امنیت ملی ما قرار بگیرد.
 • IR ۱۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  2 3
  اول به خودروسازان و دلالان ارز حمله کنید واجب‌تر و اثربخش تر است. قیمتهای ماشین طی ۱ماه حداقل ۲۰درصد گرون شد. مردم از وزیرصمت ناامیدن تو این اوضاع. سردار! شما به داد برس لطفا
 • IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  8 4
  تو رو خدا یه پولی بما بدید ما از این کشور بریم بعد هر کاری خواستید بکنید
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  7 1
  خوب که چی
 • حمید فرزند ایران IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  1 2
  با سلام درمورد وقایع اخیر توجه به چند نکته حایز اهمیت ! اول اهداف دوم برنامه سوم مجریان چهارم راهکار ۱_ هدف دشمن جلوگیری از رشد ایران قوی مشغول کردن مسوولین به مسائل امنیتی داخلی امنیتی کردن فضا کشور در جهت افزایش هزینه ها رودرو کردن مردم یا به عبارتی شکست وحدت قومی مذهبی که فراموش کردن دشمن ۲_ برنامه‌ها ایجاد ناآرامی‌ها و اغتشاش کشته سازی تحریف واقعیتها دروغ سازی و از بین بردن اعتماد عمومی تحریک گسلهای قومیتی مذهبی اجتماعی اقتصادی در جهت تضعیف نهاد حاکمیتی و القاء ناکارامدی برای فعال کردن قشرهای خاکستری یا قومی یا مذهبی و ضمینه سازی برای تجزیه نه انقلاب ونه تغییر رفتار حکومت ! ایجاد جنگ رسانه ی و روانی گسترده ۳_مجریان هم اول ایرانیانی نما که در کشور دیگه مشغول به دروغ پراکنی هستند و سیلبریتی ها دو تابعیتی و ارازل و اوباش و کسانیکه به بی بندوباری معتادن افراد و از همه مهمتر کسانیکه از ایران و انقلاب کینه و دشمنی دارند ۴_ ایجاد قرارگاه رسانه ی و افزایش سرعت اطلاع رسانی دقیق و شفاف به دور از جبهه گیری سیاسی ( اولین روایت مهمترین روایت هست ) در مورد امنیتی استفاده از نیروی مردمی در کنار بسیج و نیروی انتظامی برای حفظ امنیت محله محور ( مثل کمیته انقلاب اسلامی در دهه شصت که بسیار مفید و کارآمد بود ) ایجاد رونق اقتصادی آموزش کسانیکه داوطلبانه آماده جهاد تبیین و گفتمان سازی هستند استفاده از طرفیت هنر و هنرمندان خلاق برای پیشبرد احکام اسلام انقلاب و مفاهیم ملی ( نمونه موفق آن سرود سلام فرمانده که مورد هجمه دشمنان قرار گرفت که نشانه موفقیت و اثربخش بودن آن بود ) اما در بحث امنیتی باید بگم باید هرچه سریعتر به ضربه ی که به اقتدار پلیس و نیروی امنیتی زده شده پاسخ قاطع داد ( متاسفانه مسوولین کشور از این نکته غافل شدن مهمترین رکن امنیت اقتدار بت سرعت بالا هست) از افراد خوش فکر که هم خوب حرف میزنن هم حرف خوب میزنن در مدارس و دانشگاها به گفتمان سازی مشغول کار بشن و ایجاد نشاط اجتماعی
 • ناصر IR ۱۴:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  2 4
  امام علی (ع) بر دشمنان بتازید قبل از آنکه بر شما یورش برند ، به خدا قسم با هیچ مردمی در سرزمین خودشان جنگ نشدف مگر آنکه آنها به ذلت افتادند.
  • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
   1 1
   بله نباید با کفار و دشمنان حربی با تعارف برخورد کرد
 • KW ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  0 5
  احسنت
 • حاجی ازجوبشور قم IR ۱۴:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  3 5
  مجلس انقلابی دولت جهادی
  • IR ۰۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
   0 3
   فقط لقب ها براتون مهمه. چرا اینقدر بی درک هستین. کارآمدی مهمه یا ظاهراً و ژست ؟
 • ناشناس IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  0 5
  از تحریم فرصت ساختن
  • IR ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
   1 0
   چه فرصتی؟؟؟
 • ایران قوی IR ۱۴:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  2 6
  احسنت به سردار رشید اسلام الحق که بازو و لسان رهبری هستی ان شا الله عمر با عزتی بهت بده که این انقلاب و پا به پای ولی پیش ببرید تا هر چه زودتر ظهور محقق بشه #ان شا'الله
 • IR ۱۵:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  3 1
  بعد از ۲۰ سال کنگره ۶۰۹۰ شهید ، احترام حضور خانواده محترم شهدا و جانبازان ، صدور پیام رهبری ، یک دقیقه فیلم و حتی یک عکس از این حضور را رو میذاشتید
 • SE ۱۵:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  1 1
  امیدواریم برخود مناسب و در حد انتظار مردم با این دشمنان صورت بگیره
 • وحید IR ۱۵:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  1 1
  چه فرصتی از تحریم ساخته شد
 • NL ۱۶:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  1 1
  سردار عزیز مقابله سریع و قاطع را از شما خواستاریم
 • IR ۱۷:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  2 1
  سربار همیشه آماده
 • IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  1 1
  سلام سیاوشانِ ایرانزمین بر سردار فاتح
 • IR ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  2 1
  خدا یاورتان باشد
 • IR ۲۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  0 1
  انشاالله و به حق خون شهدا خصوصا شهدای هسته ای و موشکی و سردار سلیمانی و بیگناهان به شهادت رسیده در حوادث تحمیلی اخیر توسط همین نسناسان آمریکایی و اروپایی و اعراب خائن منطقه در راه شریف و روشنتان که اعتلای ایران و ایرانی و بسط اسلام عزیز است موفق و موید باشید.
 • IR ۲۲:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  0 1
  درود
 • IR ۲۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۶
  0 1
  فدایی دار ی سردار
 • IR ۰۵:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
  0 0
  سردار عزیز. وظیفه شما اقدام کوبنده هستش نه سخنرانی عریض و طویل.
 • مازیار IR ۰۷:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
  1 3
  چه میگویید ؟ چند بار گفتی آرامش برگشت . توطئه تمام شد . حالا یک جور حرف می زنید انگار جنگ جهانی شده . تازه متوجه جدی بودن اعتراضات شدید ؟
 • IR ۰۹:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
  0 0
  دیگه سخنرانی بسه ما منتظر اقدام و عمل هستیم
 • علوی IR ۱۲:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
  0 1
  سردار !!!!! از اون شورای آقای شمخانی چیزی عایدمان نمیشه
 • صالحی IR ۱۲:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۲۷
  0 0
  دو سال پیش زمزمه ای از برخی دوستان تبریزیم میشنیدم که حاکی از پیدایش همین موهوم سازی های تجزیه طلبانه در برخی استانهای شمال غرب بود که توسط همین کشورها شنیده میشد موضوع یک حمله گازنبری است که کمک آژانس اتمی و نهاد حقوق بشر از طریق قطعنامه ها ادامه پیدا کنه با قطعنامه سازمان ملل سرعت بگیره و به حمله نتانیاهو به ایران منجر بشه بالاخره نفوذیها هم نقش خودشون رو دارن که اصلا نمیشه باور کرد نفوذی هستن.این پیش بینی بنده هست که صحت وسقمش خودش رو نشون میده البته نباید اشتباهات و رانتها و فامیل بازی خودمون کم تجربگی برخی نوجوانان و جوانان و عدم تعلیم درست و بیکاری اونها و اجبار برخی پناهندگان به شرکت در راهپیماییهای ایرانیان اروپا و نقش بازی وشهرت فروشی سلبریتیهای بیسواد با مادر خرجی عربستان و تسهیل رسانه ها اجتماعی رو از نظر دور داشت

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس