«اکو» یکی از اولویت‌های اصلی ایران برای همکاری‌های اقتصادی است

وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو، گفت: این سازمان یکی از اولویت‌های اصلی کشور در همکاری‌های اقتصادی با کشورهای منطقه است.

به گزارش مشرق، در دیدار حسین امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاری اقتصادی اکو، دبیرکل اکو گزارشی از آخرین تحولات این سازمان و نیز آماده سازی های صورت گرفته برای برگزاری بیست و ششمین نشست وزرای امور خارجه اکو به وزیر امور خارجه ارائه کرد.

امیر عبداللهیان نیز ضمن تاکید مجدد بر حمایت بدون قید و شرط جمهوری اسلامی ایران از همکاریهای اقتصادی در چارچوب اکو، این سازمان را یکی از اولویت‌های اصلی کشور در همکاری‌های اقتصادی با کشورهای منطقه دانست.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین به پیشنهادات رئیس جمهور ایران در نشست سران اکو در عشق آباد اشاره کرد و خواستار تسریع در اجرای آن‌ها شد.

امیرعبداللهیان اظهار امیدواری کرد شخصاً در نشست وزرای امور خارجه که قرار است در نیمه اول آذر ماه در تاشکند برگزار شود، شرکت نماید.

سازمان اکو شامل ۱۰ کشور جمهوری اسلامی ایران، پاکستان، ترکیه، افغانستان، تاجیکستان، ازبکستان، قرقیزستان، قزاقستان، جمهوری آذربایجان و ترکمنستان می‌باشد.

قرار است مراسم بزرگداشت سی امین سالگرد گسترش اکو از سه کشور به ۱۰ کشور در آذر ماه سال جاری در محل مرکز مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار گردد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس