کد خبر 1434061
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴
اینها کی هستند؟! - کراپ‌شده

در بیانیه‌ها، اطلاعیه‌ها ، مقالات و مصاحبه‌های برخی اصلاح‌طلبان نه‌تنها هیچ نشانی از محکوم‌ کردن جنایات آمریکا در فتنه اخیر نیست برعکس به قصد همراهی و همیاری با دشمنان اسلام و ایران، مطالبی را مطرح می‌کنند که ذهن مردم را از مسئله اصلی و دشمن واقعی ملت دور کنند.

به گزارش مشرق، محمدکاظم انبارلویی طی یادداشتی در روزنامه رسالت نوشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته گذشته در دیدار با جمعی از دانش‌آموزان پس از اعلام فهرستی از جنایات آمریکا و فتنه‌گران آشوبگر به ویژه حمله مسلحانه به حرم مقدس احمدبن‌موسی (ع) در شیراز و به خاک و خون کشیدن ده‌ها انسان بی‌گناه فرمودند: «اینها کی هستند و از کجا دستور می‌گیرند؟»

ملت بزرگ ایران در راهپیمایی کم‌نظیر ۱۳ آبان ۱۴۰۱ روز مبارزه با استکبار جهانی به خیابان‌ها ریختند و به این دو سؤال با یک جمله کوتاه، پاسخ روشنگرانه دادند؛‌ مرگ بر آمریکا!

ملت ایران باعث و بانی همه سختی‌ها، مرارت‌ها و رنج‌های خود را آمریکا و سه کشور شرور اروپایی، آلمان، انگلیس و فرانسه می‌دانند. متأسفانه رسانه‌های به اصطلاح اصلاح‌طلب این پاسخ و آن حضور بی‌سابقه را سانسور کردند.

برخی در فهم ملت ایران در تحلیل فتنه‌ها با ظاهری اصلاح‌طلبانه اخلال می‌کنند.

در بیانیه‌ها، اطلاعیه‌ها ، مقالات و مصاحبه‌های برخی اصلاح‌طلبان نه‌تنها هیچ نشانی از محکوم‌کردن جنایات آمریکا در فتنه اخیر نیست برعکس به قصد همراهی و همیاری با دشمنان اسلام و ایران، مطالبی را مطرح می‌کنند که ذهن مردم را از مسئله اصلی و دشمن واقعی ملت دور کنند.

به شبهات زیر که در مواضع برخی اصلاح‌طلبان آمده اشاره می‌کنم و از باب روشنگری چند کلمه از باب جهاد تبیین عرضه می‌دارم:

می‌گویند: «راه را برای گفت‌وگو باز کنید، اصلاح‌طلبان را کنار گذاشتید آشوب به پا شد.

صدای مردم را باید شنید. آنچه در خیابان می‌شنویم مطالبات فرهنگی است.»

این چند جمله خلاصه بیانیه‌ها ، اطلاعیه‌ها و سخنان برخی اصلاح‌طلبان در صداوسیما و روزنامه‌های خود درباره علل ناآرامی‌های اخیر است.

پاسخ این شبهه با توضیحات زیر روشن است.

الف: آیا اصلاح‌طلبان به دلیل حذف آنها از قدرت، این آشوب را به پا کرده‌اند؟

آیا آنها پرچم تجزیه‌طلبی ایران را در داخل و خارج بر دوش حمل ‌می‌کنند؟ آیا میلیشیای آن‌ها در کف خیابان به مردم عادی و پلیس حمله می‌کنند و سر می‌برند و چادر از سر زنان می‌کشند؟

آیا اصلاح‌طلبان قرآن‌سوزی و مسجدسوزی راه انداختند و کمپین بی‌حجاب تشکیل داده‌اند؟

آیا اصلاح‌طلبان مسئولیت حمله به حرم مقدس احمدبن‌موسی(ع) را در شیراز به عهده می‌گیرند؟

اگر بگویند ؛ بله ، حساب آنها با کرام‌الکاتبین و لعن و نفرین مردم شامل حال آنها هم می شود.

لذا با کسانی که این اعمال جنایت‌بار را انجام داده‌اند مرتکب قتل، جعل خبر و دروغ‌پردازی شده‌اند و با ارتش رسانه‌ای غرب یک صدا شده‌اند، گفت‌وگو معنا ندارد. چون اینها اهل گفت‌وگو نیستند!

گفت‌وگو با اینها فقط زیر سقف دادگاه‌های انقلاب آن‌هم در مورد فهرست جنایاتی که مرتکب شدند ممکن است.آن‌ها محارب ، یاغی و باغی هستند باید وفق احکام قرآن و قوانین جمهوری اسلامی با آنها برخورد شود.

اگر بگویند ؛ ما نماینده این جماعت تبهکار نیستیم و جنایات آن‌ها به ما مربوط نیست پس گفت وگوبا آنها فایده‌ای ندارد چون اگر به نتیجه هم برسیم اینها کسانی نیستند که به آشوبگران بگویند؛ بس کنید آنها هم به آشوب پایان دهند.

پس چگونه است گفت‌وگو در سطح ملی را مطرح می‌کنند؟

اصلاح‌طلبان باید به این سؤال پاسخ دهند وقتی مسئولیت آن جنایات را نمی پذیرند و از سوی دیگر هم می‌گویند ما با آن‌ها نیستیم پس پرچم گفت‌وگو در دست آن‌ها به نمایندگی آشوب‌طلبان چه می‌کند؟!

از این بالاتر چرا به دروغ می‌گویند؛ آنچه در خیابان می‌شنویم مطالبات فرهنگی است! چرا جنایات آشوبگران را مطالبه فرهنگی تفسیر می‌کنند؟!

ب- اصلاح‌طلبان را کی حذف کرد چه کسانی آنها را کنار گذاشتند

این یک دروغ بزرگ و آشکار است. اگر آن‌ها را حذف کرده بودند، پس دولت خاتمی و دولت روحانی مجالس سوم و ششم و ... از کجا سر درآوردند؟! اصلاح‌طلبان هر وقت رأی آوردند بر طبل خروج «از» حکومت کوبیدند هروقت رأی نیاوردند بر طبل خروج «بر» حکومت کوبیدند.

دولت روحانی که حامی آن اصلاح‌طلبان بودند به دلیل بدعهدی دشمن و گذاشتن همه تخم‌مرغ‌ها به سبد برجام ، سرمایه اجتماعی خود را از دست داد. به همین دلیل در انتخابات اخیر ، مردم از اصلاح‌طلبان روی‌گردان شدند به نامزد آنها رأی ندادند.اصلاح‌طلبان باید صدای مردم را بشنوند. مردم در انتخابات اخیر به آنها رأی ندادند.

برگردیم به دو پرسش رهبری؛ «اینها کی هستند و از کجا دستور می‌گیرند.»

حساب منافقین، سلطنت‌طلب‌ها ،تجزیه‌طلبان، همجنس‌بازان ، داعشی‌ها و ... در این فتنه روشن است. آن‌ها از اول انقلاب سر ناسازگاری با مردم و انقلاب داشتند هیچ‌گاه اهل گفت‌وگو نبودند و آن را هم مطرح نمی‌کنند و نکرده‌اند از اول هم گفته‌اند بین ما و ملت ایران فقط گلوله حکم می‌کند! آنها صریح می‌گویند از آمریکا دستور می‌گیرند! اما این جماعت مدعی اصلاح‌طلبی کی هستند و از کی دستور می‌گیرند؟ امام و پیشوای آن‌ها کیست؟

اگر بگویند ؛ امام و پیشوای ما امام خمینی و رهبری معظم انقلاب است پس اینهمه همراهی با فتنه اخیر و فتنه‌های قبلی برای چیست؟ برای مرگ مهسا توییت می‌زنند آن را فاجعه اعلام می‌کنند. اما برای شهادت ده‌ها تن از شهدای اخیر که به فجیع‌ترین شکل ممکن به شهادت رسیدند حتی یک اظهار تأسف هم نمی‌کنند. نتیجه تحقیقات در مورد مرگ مهسا مشخص شد و سازمان نظام پزشکی و ده‌ها پزشک و نهاد رسمی در مورد مرگ طبیعی او اظهارنظر کردند. اما  موضع خود را اصلاح نکردند، حتی در مورد قتل‌عام فجیع مردم عادی در حرم احمدبن‌موسی (ع) در شیراز ، حاضر نشدند جنایات آمریکا را محکوم کنند!

با آنکه داعش رسما مسئولیت آن‌را به عهده گرفته وقیحانه گفتند؛ باید تحقیق و معلوم شود آیا کار داعش بوده یا کار جمهوری اسلامی!

خدا رحمت کند شهید سلیمانی را، او سخنان حکیمانه و هشداردهنده در مورد شناخت دشمن و فتنه‌ها دارد که شنیدنی است. او می‌گوید: «اگر در خط مقدم مبارزه با دشمن، دو صدا بلند شد جنگ صفین اتفاق می‌افتد.اگر آدرس غلط به جامعه بدهند و دو صدایی پیرامون دشمن به وجود آورند این خیانت است. کوچه دادن به دشمن بدترین نوع خیانت است. ترویج فهم غلط از دشمن خیانت است.» متأسفانه برخی اصلاح‌طلبان در فتنه اخیر به ترویج فهم غلط از دشمن و کوچه دادن به دشمن پرداختند با دوصدایی و آدرس غلط دادن به جامعه از هم‌گرایی و هم‌صدایی با ملت پرهیز کردند و صدای آن‌ها اغلب در رسانه‌های دشمن شنیده شد!

هویت و مشروعیت جریان اصلاح‌طلبی در فتنه اخیر بیش از پیش زیر سؤال است، اگر آن‌ها به این سؤالات پاسخ ندهند مردم خوب می‌دانند به این گونه پرسش‌ها چگونه پاسخ دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 11
 • در انتظار بررسی: 6
 • غیر قابل انتشار: 2
 • DE ۰۱:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  0 0
  هویت و مشروعیت جریان اصلاح‌طلبی در فتنه اخیر بیش از پیش زیر سؤال است، اگر آن‌ها به این سؤالات پاسخ ندهند مردم خوب می‌دانند به این گونه پرسش‌ها چگونه پاسخ دهند/ اصلاحات منافق بهایی پیوندتان سه چارک
 • IR ۰۲:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  0 0
  بحران هویت غرب مداران
 • IR ۰۶:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  0 0
  اگر این اصلاح طلبها اینطور که شما ادعا می کنید هستند پس چرا آموزش و پرورش و دانشگاه و اغلب امور اجرایی کشور را بدست اینها سپرده اید؟ چرا نظام ما اینقدر به اینها باج می دهد؟
 • IR ۰۶:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  7 0
  خدا ازشون تگذره . اصلاح طلب هاتو این چند دهه که همه کاره مملکت بودند فقط به فکر مال اندوزی و اشرافی گری بودند و ذهن جوانهای ما را از دین و اسلام دور کردند . خدایا به ابروی شهدا هرکی هستند و هرکجا هستندرسواشون کن .
 • IR ۰۷:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  0 0
  آره تو خوبی پرتغال هم خوبه؟
 • محمد IR ۰۷:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  0 0
  آقای انبار لویی اینطور که شما اصلاح طلبان را بردید زیر گل واقعا فکر کردم که اصولگرایان حکما" و شرعا"، قانونا" خود فرزندان معصومند که در این عصر امده اند
  • IR ۰۹:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۹
   0 0
   خداییش تا حالا دیدی اصلاحطلبان علیه آمریکا و به نفع ایران حرف بزنن؟
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  1 0
  یعنی شما می گوئید سرمایه اسرائیلی دست صاحبش راگازبگیرد
 • IR ۱۰:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  0 0
  یعنی شما می گوئید سرمایه اسرائیلی دست صاحبش راگازبگیرد
 • IR ۱۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  0 0
  اصلاح طلبان از اول هویتشان روشن بود وخیانتها وعدم خدمت انها بیش از پیش هویت انان را اشکار کرده ازاین که تعریف وصدور شناسنامه سرمایههای اسراعیل راهم دشمن صادر کرده .خطرناکتر از منافقین وساقدوش خود شیطان
 • IR ۱۴:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۸
  1 0
  تنها راه موفقیت ما، مقاومت در برابر شیطان بزرگ حیله‌گر و عدم توافق است. هرگونه توافقی با دشمن غدار، قطعاً به ضرر ما تمام می‌شود؛ آمریکا هرگز تمام تحریم‌ها را لغو نخواهد کرد و با توافق یا بدون توافق، هر روز بر تحریم‌ها خواهد افزود. باید سلطه‌ی دلار را بشکنیم و تحریم‌ها را خنثی و بی‌اثر کنیم، از پیمان عدم اشاعه خارج شویم و به نظارت‌های پادمانی و فراپادمانی جاسوسان آژانس خاتمه دهیم.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس