قالیباف

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضین نیستند بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت، داعش سازی نوین را در دستور کار خود قرار داده اند.

به گزارش مشرق، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه ۱۵ آبان ماه) در صحن علنی مجلس در نطق پیش از دستور در رابطه با شدت گرفتن جنایات و خشونت‌ها در ناامنی‌های اخیر گفت: حوادث و اتفاقات اخیر پیامی روشن به همراه داشت و بار دیگر نشان داد که رانندگان اصلی اغتشاشات یعنی سیا، موساد و گروهک‌های پیرو آنها دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضان نیستند بلکه آنها با تبدیل اعتراض به اغتشاش و تبدیل اغتشاش به جنایت، داعش سازی نوینی را در دستور کار خود قرار داده اند.

وی تصریح کرد: دشمنان ایران با مرزبانی مدافعان حرم به فرماندهی شهید حاج قاسم سلیمانی نتوانستند از طریق مرزها به کشور نفوذ کنند اما آنها از داخل داعش را بازتولید کردند و تأسف اصلی آنجاست که عده‌ای از چهره‌های فرهنگی، هنری، ورزشی یا سیاسی از این داعش نوین حمایت و امکان حیات آن را مهیا می‌کنند.

قالیباف بیان کرد: به این افراد توصیه می‌کنم به جای آنجا گوش خود را فقط به رسانه‌های لندن نشین بدهند، کمی هم اخبار این جنایات را بشنوند تا واقعیت را ببینند؛ ببینند که این داعشی های نوین مانند داعشی های سوریه و عراق بدون هیچ دلیلی مردم بی گناه را شکنجه می‌کنند، به قتل می‌رسانند و مثل آنها با افتخار فیلم جنایات شأن را منتشر و روی آن تبلیغات می‌کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اینها اگر بتوانند به هیچکس رحم نمی‌کنند همانطور که در فضای مجازی چنان خفقانی ایجاد کرده اند که هر کس غیر از خواسته آنها عمل کند با بدترین اهانت‌ها مواجه می‌شود.

وی عنوان کرد: آنها با این بهانه که نیروهای امنیتی معترضان را می کشند سعی در توجیه جنایت خود دارند این در حالی است که نیروهای حافظ امنیت فقط مجهز به سلاح‌های ویژه مبارزه با اغتشاشات هستند. شهادت نیروهای پلیس و سایر نیروهای امنیتی در این مدت هم دلیل این ادعاست.

قالیباف اظهار کرد: این نیروها جان خود را در برابر این جنایتکاران سپر می‌کنند اما از سلاح گرم استفاده نمی‌کنند تا مردم در این میان آسیب نبینند. ندیدن این واقعیت‌ها بلایی بدتر از داعش بر سر مردم خواهد آورد.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: همین جا ضروری است سخنی با مسولان امنیتی و رسانه‌ای مطرح کنم. مردم امروز از مسئولان امنیت می‌خواهند و برای امنیت در جنگ ترکیبی نیازمند اقتدار هوشمند در میدان و بازنمایی کامل واقعیت در افکار عمومی هستیم تا هم بهانه‌ای به دشمن برای داعش سازی داده نشود و هم کسی جرأت رفتار داعشی نداشته باشد و معترضین نیز از اسارت رسانه‌های داعش ساز آزاد شوند.

قالیباف عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما درگیر یک جنگ ترکیبی هستیم و دفاع در جنگ ترکیبی پاسخی از جنس خودش می‌طلبد.

قالیباف ادامه داد: تجربه‌های گذشته به اندازه کافی بوده است که هر چه زودتر دستگاه‌های مسئول خود را برای یک دفاع ترکیبی در برابر جنگ ترکیبی بیش از قبل آماده کنند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از اهداف این جنگ ترکیبی غافل کردن مسئولان اقتصادی از وظایف خودشان است. همان طور که رهبر انقلاب در دیدار با اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام فرمودند این مسائل حواس شما مسئولین را پرت نکند و از کارهای اصلی و اساسی باز ندارد.

وی گفت: مجلس آماده است تا در این راستا بیش از پیش هر گونه کمکی به دولت کند و البته انتظار داریم که مسئولین دقت و نظارت بیشتری بر قیمت‌ها و بازار ارز داشته باشند.

قالیباف خاطرنشان کرد: در پایان ابراز امیدواری می‌کنم که هر چه زودتر امنیت در کشور به صورت کامل تثبیت شود تا تغییرات مشروع و لازم به سمت حکمرانی نو در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی در چارچوب نظام جمهوری اسلامی آغاز شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 21
 • در انتظار بررسی: 1
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۰:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  چرا هر چیزی را به دشمن مربوط می کنید بابا جلو دزدی ها را بگیرید کشور درشت می شود
  • IR ۱۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
   0 35
   آمریکا ؛ به جز اینترنت ؛ همه چیز را برای ملت ایران تحریم می کند ؛ چــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــرا ؟؟؟؟؟
  • DE ۲۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
   1 0
   دشمنان دنبال به نتیجه رسیدن مطالبات معترضین نیستند بلکه با تبدیل اعتراض به اغتشاش و جنایت، داعش سازی نوین را در دستور کار خود قرار داده اند/ یعنی دشمن قصد داره سازمان گلاب به روتون فاضلابی تروریستی منافقین این پدران معنوی داعش و نوادگان ابن ملجم مرادی را باز سازی کنه؟. داعش در خباثت کثافت رذارت خیانت سبعیت وطنفروشی خودفروشی دروغ و افکار و اعمال ماکیاولیستی به گرد منافقین نمیرسد.
 • IR ۱۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  2 40
  مثل اینکه مسئولین بیشتر از مردم این شورشی ها رو جدی گرفتن. هیچ غلطی نمیتونن بکنن اینجا مملکت امام زمانه
  • RU ۱۵:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
   1 44
   نظر ایشون کاملا درسته
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 39
  طرح صیانت رو فرستادی ناکجا آباد
 • IR ۱۰:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  1 70
  طرح صیانت رو فرستادی ناکجا آباد که وجهه ات پیش خاکستریها از بین نره
 • IR ۱۱:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  1 61
  فقط در عمل و شرارت با داعش یکسان هستند داعش فرق داره سیستمش با اینا. داعش پشت حرکت هاش ایدئولوژی شبه دینی ولی شرورانه داشت ولی اینا ضد ایده ئولوژی هستند و ضد سیستم
 • IR ۱۱:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 38
  درود
 • IR ۱۱:۰۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  1 31
  قطعا در عمل و شرارت با داعش یکسان هستند داعش فرق داره سیستمش با اینا. داعش پشت حرکت هاش ایدئولوژی شبه دینی ولی شرورانه داشت ولی اینا ضد ایده ئولوژی هستند و ضد سیستم. رفتار شناسی این گروه بیشتر شبیه میلیشیای منافقین در دهه شصت هست با این تفاوت که منافقین ظواهر دینی رو رعایت میکردند ولی اینا نه
 • IR ۱۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 46
  درود
 • ناشناس IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  1 36
  دشمن کارش دشمنی است .
 • ن IR ۱۳:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  1 43
  ایران بدتر از سوریه میشه با این اوضاع عادی سازی خشونت و خون مردم دیدن اخبار خونین دارند عادت می‌کنند
  • محمد IR ۱۷:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
   0 52
   آفرین خیلی بدتر میشه
 • برزو IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 59
  دقیقا
 • زارع IR ۱۴:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 54
  موافقم
 • گرمادوست IR ۱۷:۲۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 36
  دقیقا
 • سید فروزان CH ۱۷:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 52
  آقای قالیباف و وکلای مجلس ، بیشتر از این انتظار داشتیم از مجلس در طی پنجاه روز کذشته ، خیلی زحمت کشیدند یک بیانیه دادند در محکوم کردن اغتشاشکران ، دشمن رسما اعلام جنگ داده ، مقابله با دشمن با بیانیه امکان ندارد‌، باید مانند سرباز در خط اول فعالیت داشت اینکه برای سلبریتیها هیچ قانونی بوجود نمیاورند ، اینکه برای عاملان فتنه(عدهای از اصلاح طلبان ) و روزنامه های زنجیرهای هیچ اقدامی انجام نمیشود (قوانین جدید) ، اینکه پیگیر محاکمه(فولاد مبارکه برای مثال ) و جلوگیری از عوامل فساد و جلوگیری از فساد و موارد دیکر نشان از ضعف و میانه رو بودن آقایان است
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۵
  0 0
  هستن افرادی که به اسم مسئول، با اشغال کردن مشاغل و داعش مسلک، جز به دیده شدن فکر نمی کنند...
 • IR ۰۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  0 0
  اعتراض مردم رو اغتشاش می بینید
 • علوی IR ۰۹:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۶
  0 0
  احسنت سیدفروزان . و اضافه شود اینکه چرا مجلس نقش نظارتی نسبت به بخشنامه های دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی را ندارد ؟!

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس