کد خبر 1431067
تاریخ انتشار: ۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
قتل

مرد شیشه ای قتل پسر معلولش را پذیرفت و جزئیات این جنایت تکان دهنده را درحالی مقابل دوربین قوه قضاییه بازسازی کرد که مدعی است دختر ۱۰ روزه و نوزادان دو قلویش به دلیل عوارض مادرزادی فوت کرده اند.

به گزارش مشرق، مرداد سال گذشته بود که زنی با مراجعه به کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی از یک جنایت تکان دهنده در مشهد پرده برداشت. او که وانمود می کرد دچار عذاب وجدان شده است به کارآگاهان گفت: برادرم، پسر معلول خودش را به قتل رسانده و جسد او را در گورستان روستای دستگردان مشهد دفن کرده است و اکنون نیز گاهی به گورستان می رود!

با ادعای این زن، تحقیقات غیرمحسوس کارآگاهان با صدور دستورات قاضی وقت شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در این باره آغاز و مشخص شد که زن مذکور یکی از دختران نوجوان برادرش را به عقد پسر خود درآورده است و اکنون برای شروع زندگی مشترک آنان دچار اختلافاتی با یکدیگر شده اند.

در ابتدا این ماجرا به کینه و اختلافات خانوادگی گره خورد و این احتمال وجود داشت که زن یاد شده برای انتقامی سخت این ادعا را مطرح کرده تا برادرش را درگیر مخمصه ای هولناک کند اما کارآگاهان با راهنمایی مقام قضایی بررسی های خود را به طور نامحسوس در حالی ادامه دادند که تحقیقات بیشتر نشان داد همسر اسماعیل (مظنون به قتل) نیز که به موادمخدر صنعتی اعتیاد داشت از وی طلاق گرفته و به مکان نامعلومی رفته است. با وجود این، آن ها پسر خردسالی به نام «محمد» داشته اند که هم اکنون از وی خبری نیست!

 این گونه بود که پرونده معماگونه این ماجرا پیچیده تر شد و در نهایت کارآگاهان با صدور دستوراتی از سوی قاضی ویژه قتل عمد، مرد ۳۵ ساله را دستگیر و به مقر انتظامی هدایت کردند. ادامه بررسی ها بیانگر آن بود که «اسماعیل» اعتیاد شدیدی به موادمخدر صنعتی دارد و روزگار تلخی را در کنار دو دختر ۹ و ۱۲ ساله اش می گذراند و پسر ۷ ساله او نیز به دلیل بدسرپرستی با دستور قضایی در بهزیستی به سر می برد.

این مرد معتاد که تحت بازجویی های تخصصی قرار گرفته بود ابتدا همه اتهامات را انکار کرد و مدعی شد اصلا فرزندی به نام «محمد» نداشته است! به همین دلیل کارآگاهان دایره قتل عمد پلیس آگاهی در جست وجوی همسر مطلقه «اسماعیل» برآمدند تا این که وی را در یکی از روستاهای اطراف منطقه خواجه ربیع مشهد پیدا کردند که به عقد موقت مرد دیگری درآمده و به دنبال سرنوشت خودش رفته بود.

این زن جوان که گویی هنوز از همسر سابقش وحشت داشت وقتی در پناه پلیس قرار گرفت به قتل پسرش در سال ۹۹ اشاره کرد و در حضور سرهنگ نجفی (رئیس دایره قتل عمد آگاهی)گفت: آن روز وقتی به خانه آمدم پسرم را با چهره ای کبود پیدا کردم و بعد فهمیدم که «اسماعیل» او را خفه کرده است!

بعد هم جسد پسرم را در گورستان روستای دستگردان دفن کرد و من هم طلاق گرفتم! با اظهارات این زن جوان، دیگر تردیدی وجود نداشت که مرد شیشه ای پسر خردسالش را به قتل رسانده است.

بنابراین او با این اسناد جدید دوباره تحت بازجویی قرار گرفت و این بار به قتل پسرش اعتراف کرد. او درباره این حادثه وحشتناک گفت: ازدواج ما فامیلی بود و بیشتر فرزندانم مشکل مادرزادی داشتند. پسرم نیز معلول بود و سال گذشته (۹۹) درحالی که یک سال بیشتر نداشت او را خفه کردم و جسدش را شبانه به گورستان روستا بردم اما چون تبری پیدا نکردم که او را دفن کنم درون روزنه ای انداختم که بین دو قبر ایجاد شده بود. از آن روز به بعد هم این راز را در سینه خودم پنهان کردم و هیچ کس از آن خبر نداشت.

وی درباره مرگ مشکوک دختر و پسر دوقلویش نیز گفت: من آن ها را نکشتم اما دوقلوهایم به دلیل همین مشکلات ژنتیکی هفت ماهه به دنیا آمدند و در مرکز درمانی خیریه ای فوت کردند من هم که پولی برای پرداخت هزینه های بیمارستان نداشتم دیگر به دنبال اجساد آن ها نرفتم و بیمارستان با هزینه خودش آن ها را دفن کرده است!

در پی اعترافات مرد شیشه ای، گروه ویژه کارآگاهان در کنار قاضی عارفی راد (قاضی وقت شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد) عازم گورستان روستا شدند و پس از مدتی جست وجو به بقایای جسد یک کودک دست یافتند که متهم مدعی بود جسد فرزند معلولش را از همان روزنه درون یکی از قبرها رها کرده است. بقایای جسد این کودک برای انجام آزمایش های تخصصی به پزشکی قانونی انتقال یافت و متهم نیز با دستور قاضی ویژه قتل عمد روانه زندان شد.

 در حالی که قاضی دکتر صادق صفری (قاضی ویژه قتل عمد) ادامه رسیدگی به این پرونده جنایی را در شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به عهده گرفته بود، اسنادی از مرگ مرموز یک دختر ۱۰ روزه دیگر به دست آمد که بررسی ها نشان می داد این دختر که «خدیجه» نام داشت در همان دوران نوزادی جان خود را از دست داده است و کس دیگری از این ماجرای تلخ اطلاعی ندارد. با انتقال متهم از زندان به شعبه ویژه پرونده های جنایی، وی در پاسخ به سوالات تخصصی مقام قضایی گفت: آن دخترم از همان بدو تولد دچار مشکلات تنفسی بود تا این که ۱۰ روز بعد فوت کرد و من هم جسد او را دفن کردم چون پولی برای پرداخت هزینه های پزشکی و کفن و دفن او نداشتم!

 با پیچیده تر شدن ماجرای مرگ چهار کودک و نوزاد در حوادثی تلخ، روز گذشته مقدمات بازسازی صحنه جنایت فراهم شد و با دستور قاضی صفری، «اسماعیل» به منزل محل سکونت قبلی خود انتقال یافت تا جزئیات این حوادث تکان دهنده را بازسازی کند.

قتل تلخ فرزند معلول توسط پدر سنگدل +عکس

مرد شیشه ای که مقابل دوربین قوه قضاییه ایستاده بود، پس از تفهیم اتهام و ارشاد و نصایح قاضی ویژه قتل عمد، به معرفی کامل خود پرداخت و گفت: آن روز موادمخدر مصرف کرده بودم  و پسرم بی تابی می کرد به همین دلیل او را از روی زمین بلند کردم و در حالی که سیفون سینک ظرف‌شویی بسته بود، شیر آب را باز کردم سپس سر فرزندم را درون سینک (که آن زمان دوقلو بود) فرو بردم تا این که بالاخره دیدم نفس نمی کشد چرا که او معلول بود و دست و پا نمی زد! بعد از آن که همسرم به خانه آمد و اوضاع را دید، به او گفتم خودش مرده! ولی او که خودش هم به موادمخدر صنعتی اعتیاد داشت، این موضوع را باور نکرد! در عین حال شبانه پیکر بی جان پسرم را به گورستان بردم و از همان روزنه ای که نشان دادم درون یک قبر رها کردم!

 متهم این پرونده جنایی همچنین درباره مرگ دختر و پسر دوقلو و دختر نوزاد دیگرش، همان ادعاهای قبلی را بیان کرد و بدین ترتیب راز مرگ سه فرزند دیگر وی درحالی در پرده ابهام قرار دارد که استعلام کارآگاهان از مرکز درمانی نشان می دهد دختر ۱۰ روزه (خدیجه) نیز از همان بدو تولد دچار مشکلات ریوی بوده است. تحقیقات بیشتر با دستورات قاضی ویژه قتل عمد مشهد برای کشف زوایای پنهان این حوادث پیچیده  توسط سروان عظیمی مقدم(افسر پرونده)همچنان  ادامه دارد.

منبع: روزنامه خراسان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 24
 • در انتظار بررسی: 3
 • غیر قابل انتشار: 2
 • رضا NL ۱۲:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  33 29
  وقتی وسایل جلوگیری از بارداری را ممنوع کنید نتیجه اش میشه این
  • هاشمی IR ۱۴:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
   9 0
   فردا این جانی ازاد میشه نهایت ۵ سال به کجا داریم میریم واقعا دلسوز نداره این کشور
  • علی حقجو IR ۱۵:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
   0 3
   بچه جون بزرگ بشی میفهمی وسائل جلوگیری نه تنها ممنوع نیست بلکه فقط مونده که توی نونوایی و یا تعویض توزیع بشه. انواع و اقسامش با کارایی ها و بوهای و ضخامت مختلف در همه داروخانه‌ها و لوازم بهداشتیها و انواع فروشگا ها و فروشگاه‌های اینترنتی موجوده
  • IR ۱۷:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
   1 2
   توی همه ی داروخونه ها وسایلش هست اونقدر تبلیغ و برچسبم زدن به در و دیوار ادم خجالت میکشه بره تو داروخونه خخخخخخ
 • IR ۱۲:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  12 4
  حال مردم بدبختو بانوشتن وفاش کردن این جنایات خرابتر نکنید.نمیدانم چرا این مشهد این قدر جنایات فراوانی .واقعا دلیلش چیست
  • SMAH1 IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
   14 4
   مشهد جنایت بیشتر نیست بلکه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی خیلی فعال است و متاسفانه اینطوری بنظر میرسه (هر جرمی را تبدیل به داستان می کنند و در روزنامه ها چای می شود!)
  • IR ۱۸:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
   0 2
   معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی مشهد بیش فعالی داره ؟ یا باقی معاونت ها خواب تشریف دارن ؟؟ روزنامه خراسان برای فروش بیشتر و سایت شون برای دیده شدن هم دم به دقیقه اخبار قتل مینویسند، مشرق هم وصله بهشون،
 • IR ۱۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  15 2
  یه مرد معتاد با سابقه بیماری ژنتیکی چهارتا بچه رو بیچاره کرده سه تاشونم به کشتن داده دو سه تا زنم داشته به نظرم عقیم سازی این گروه از آدما خیلی کار پسندیده ای هست
 • IR ۱۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  8 8
  این رو هم در کنار اغتشاشیون اعدام کنید
 • IR ۱۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  8 2
  ناراحت نباشید. پدر مهربان بعد از شش ماه آزاد میشه
 • ولش کن IR ۱۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  3 2
  کار خودشونه
 • مریم IR ۱۴:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  12 0
  💔💔💔💔💔خداااایااا لطفا،خوااهشا تا در ما لیاقت و صبر و ظرفیت ندیدی فرزندی عطا مفرما چه ساالم چه معلول چرااا که ما از آن فرزند بی گناه معلول معلول تر هستیم لا علاج در برابر هوای نفس و بیماری های روانی
  • احسان IR ۱۵:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
   5 3
   مگه خدا بیکاره که قوانین طبیعیش رو به خاطر دعای تو تعطیل و یا عوض کنه.معتاد زن بگیره بچه دار میشه. مشکلات ژنتیکی وجود داره. و....
  • IR ۲۰:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
   0 0
   احسان درود برشما انسان خردمند
 • IR ۱۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  4 0
  بی شرففففففففف بچه معلول که دست و پا هم نتونسته بزنه ... خدایا دارم خفه میشم از دیدن این همه پستی ... با اشقیاء کربلا محشور بشی پست فطرت
 • رسول FI ۱۷:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  0 3
  دو هفته بعد از آن جریان هم سربازی ما شد ۲۸ ماه خدمت و تمام شد گردان ما هم از تپه شهدای میمک کشید عقب آمد تو صالح آباد که بشوند تکاور
 • رسول FI ۱۷:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  2 0
  البته من رفتم خانه نمیدانم گردان ما شد تکاور یا همه الان شیشه ای هستند
 • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  2 0
  چرا برای مواد مخدر ۱نعتی مجازات اعدام نمیزارن آخه با مماشات وگذشت کاری درست نمیشه اونم مواد مخدر که ایییینقدر خطرناک هست چرا مثل اوایل انقلاب محکم برخورد نمی کنند؟؟؟اعدام برای قاچاق چی وخرید وفروش مواد
 • رسول FI ۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  2 0
  من حق دارم گلگی کنم از خیلی های دیگر بیشتر خدمت کردم به وطنم و نظام مقدسش. زمان ما اوایل انقلاب چیزهای که الان آزاد شدن اکیدن ممنوع بود بخاطر یک کاست آهنگ شلاغ میخوردیم الان شو اجرا میکنند..باید قبول کرد اوایل انقلاب اشتباهاتی شد و باعث شد خیلی ها بدبخت شوند.
 • رسول FI ۱۸:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  0 2
  همه همشهری های ما میرفتن ضد انقلاب میشدن ما رفتیم جبهه ها حالا تو فاو و سوسنگرد خدمت نکردیم افتادیم مهران و میمک خودشان اینطوری تقسیم مان کردند.کل زمان اغتشاشات تو تمام رسانه ها آنها را محکوم کردم اغتشاشگرها را و از حکومت پشتیبانی کردم!آیا کم کردم از خودتان نیستم.کل زندگیم دشمن تجزیه طلب ها بودم و سپاه را قهرمان دانسته و میدانم.آیا کم است هنوز هم؟؟
 • IR ۱۸:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  0 1
  یا خدا
 • رسول FI ۱۸:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  0 2
  همه دوستان دوره آموزشی من افتادن لشکر ۹۲ زرهی اهواز یا شهید شدن یا اسیر همان چند ماه اول خدمت ما و ۱۴ نفر دیگر افتادیم ۷۴ خرم آباد تو منطقه ای که کفی نبود یک تپه خاک پیدا میکردی که پشتش از تیر مستقیم در امان باشی.ای کاش با آنها شهید میشدم این بدبختی در غربت را نمیدیدم که همش سرابی بیش نبود.
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۸
  2 1
  هر باری جنایتی به وجود میاد میگن تو مشهد بوده این شهر امام رضا اینهمه فسادکارتوش چکار میکنن من ارزومه تو مشهد زندگی بکنم ولی شهرم اینقد از مشهد دوره
 • CA ۰۳:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۱۱
  0 0
  نمیتوستی از این بچه مظلوم مراقبت کنی میبردی تحویل بهزیستی میدادی. اصلا جنایتی‌ست غیر قابل تصور. من فکر میکنم سازمان بهزیستی باید با چنین خانواده هایی در تماس باشه و یقین حاصل کنه که بچه های این خانواده ها تحت سو رفتار قرار نمیگیرن. یعنی مامور بهزیستی باید بتونه هرزمان که خواست بدون اطلاع قبلی به این خانوادها سربزنه و از شرایط زندگی و نحوه رفتار و وضع کودکان گزارش تهیه کنه و برای چنین خانواده هایی روشهای پیشگیری از بارداری پیشنهاد بشه. مثلا «وازکتومی» برای مردهای معتاد و«توبکتومی» برای زنان معتاد بطور قانونی و مجانی انجام بشه. واقعا خواندن این اتفاق دردناکه. باید دولت بهتر در این زمینه عمل کنه.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس