واکاوی تازه‌ترین اظهارات مدیرعامل پرسپولیس/ همه واقعیت‌ بیان شد؟

مدیرعامل پرسپولیس در تازه‌ترین اظهار نظرش درباره شرایط این باشگاه صحبت کرده است، اظهاراتی که به نظر می‌رسد تمام حقیقت این روزهای باشگاه پرسپولیس نیست.

به گزارش مشرق، رضا درویش در آخرین مصاحبه خود درباره مباحث مختلفی پرامون  باشگاه پرسپولیس به صحبت پرداخت و سعی کرد کارنامه باشگاه را موفق نشان دهد. با وجود اینکه او در نقل‌وانتقالات عملکرد موفقی داشته و توانسته نیازهای کادر فنی پرسپولیس  را در پست‌های مختلف برطرف کند اما در مباحث مالی مشکلاتی وجود دارد که هنوز هم حل نشده است.

پرداخت بدهی ۷۹ میلیاردی از درآمدهای باشگاه؟

درویش در تازه‌ترین اظهارنظرش به بدهی‌های پرسپولیس اشاره و گفت که ۷۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دوره مدیریت او بدهی پرداخت شده است. او گفت: "گفتن این رقم بسیار ساده است اما تامین ریال به ریال به سختی انجام شده است".

درباره پرداخت بخش زیادی از بدهی‌های پرسپولیس مدیرعامل باشگاه پرسپولیس روایت درستی دارد اما بر سر محل تامین این پول به نظر می‌رسد درویش همه حقیقت را نگفته است. او تلویحا عنوان کرد که این پول از محل فعالیت‌های اقتصادی باشگاه فراهم شده اما در حقیقت محل تامین این ۷۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان، بورس و فروش ۱۰ درصد سهام باشگاه بوده است.

باشگاه پرسپولیس بعد از وصل ۳۵۰ میلیارد تومان از محل فروش ۱۰ درصد سهام خود در بورس، ۴۰ میلیارد تومان  آن را مستقیما به پرداخت بدهی‌های باشگاه اختصاص داد و در ادامه بنا بر اظهارات درویش، بعد از سرمایه‌گذاری ۳۱۰ میلیارد تومانی در یکی از بانک‌ها، وامی اخد شد و بخش دیگری از منابع پرداخت بدهی‌ها از این محل تامین شده است.

بیشتر بخوانید:

آمار امیدوارکننده برای سرخپوشان/ پرسپولیس قهرمان لیگ می‌شود!

درویش با تاکسی خالی تا آخر فصل رفت؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس هم‌چنین با بیان اینکه وقتی مدیریت این باشگاه را پذیرفت، قراردادهای اسپانسری منعقد شده و پول‌ها هم پرداخت و خرج شده بود. او در این باره گفت: "مثل یک تاکسی خالی تا پایان فصل پیش رفتیم".

درویش با این اظهارات در تلاش است بگوید عملا باشگاه را در وضعیتی تحویل گرفته که تا پایان فصل قراردادهای اسپانسری داشت، درحالی پول این قراردادها پیش خور شده بود اما پیگیری‌ها از منابع آگاه در باشگاه پرسپولیس، خلاف این موضوع را نشان می‌دهد.

درویش ۲۲ دی سال ۱۴۰۰ مدیرعامل پرسپولیس شد، درحالی این باشگاه یک ماه قبل در دوره مجید صدری با یک کارگزار قرارداد همکاری امضا کرده بود. بررسی‌ها نشان می‌دهد کارگزار پرسپولیس ۲۲ میلیارد تومان در زمان مدیرعاملی مجید صدری به این باشگاه پرداخت کرده و حدود ۱۱۰ میلیارد تومان هم در دوره مدیریت رضا درویش به پرسپولیس داده است. بر این اساس شاید مدیرعامل پرسپولیس یادش رفته باشد که یک هفته بعد از گرفتن حکم مدیرعاملی‌اش، از سوی کارگزار به اندازه ۱۵ درصد از مطالبات بازیکن در اختیار باشگاه قرار گرفت تا اینگونه بخشی از طلب اعضای تیم پرداخت شود.

پرداخت ۶۰ درصدی مطالبات بازیکنان پرسپولیس؟

رضا درویش در بخشی از صحبت‌های خود به پرداخت ۶۰ درصدی مطالبات بازیکنان پرسپولیس در نیم فصل پارسال اشاره کرد و گفت: "شاید هیچ مدیری تا نیم فصل ۶۰ درصد قرارداد بازیکنان را پرداخت نمی‌کرد اما این کار را انجام دادیم".

اشاره مدیرعامل پرسپولیس برای فصل گذشت درست است اما این اظهارات اینگونه نشان می‌دهد که گویا تمام منابع لازم برای پرداخت این ۶۰ درصد را مدیریت جدید تامین کرده است، درحالی که ۲۰ درصد از این پول در دوره مجید صدری به حساب بازیکنان واریز شده بود.

وزیر ورزش مدیرعامل پرسپولیس است؟

در این مصاحبه مدیرعامل پرسپولیس اشاره‌ای هم به روابط خود با وزیر ورزش داشت. او بارها عنوان کرد که برای حل بخش زیادی از مشکلات پرسپولیس دست به دامن حمید سجادی وزیر ورزش شده است. او گفت: "وقتی می‌خواستیم زمین وزارت نفت در تهرانسر را برای تمرین تیم بگیریم، از آقای وزیر خواستم که تماس بگیرد و کارها انجام شود".

اینکه وزیر ورزش با صبوری و متانت سعی کرده تا مشکلات یک باشگاه را حل کند امری قابل تقدیر است اما، آیا حمید سجادی مدیر عامل پرسپولیس است که حتی برای حل مشکل زمین تمرین تیم هم باید به امور باشگاه ورود کند؟ اگر قرار بر این بود که وزیر ورزش حتی زمین تمرین پرسپولیس را تامین کند، دیگر چه نیازی به انتخاب هیات مدیره و مدیرعامل بود.

خریدهای پرسپولیس با کمک مالی یک هوادار‍؟

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس که سعی داشت در مصاحبه خود بیشتر روی نقاط قوتش مانور دهد، گفت: "در نقل‌وانتقالات بهترین‌ها را جذب کردیم و همه بازیکنان مد نظر کادر فنی را به پرسپولیس آوردیم".

بررسی لیست خرید  گل‌محمدی در ابتدای فصل این ادعا را تصدیق می‌کند اما درویش که از پیشنهاد بیشتر سایر باشگاه‌ها به بازیکنان پرسپولیس سخن گفت، عنوان نکرد که چند درصد خریدهای پرسپولیس با کمک مالی هوادار متمول پرسپولیس که در دوبی ساکن است، انجام شده است؟

حمایت از تیم‌های پایه تا کسب قهرمانی؟

رضا درویش که عنوان کرد علاقه زیادی به حمایت از تیم‌های پایه دارد، در بخشی از مصاحبه خود از پرداختی به تیم‌های پایه این باشگاه سخن گفت و اظهار کرد: "توقع داریم تیم‌های پایه ما برای قهرمانی بجنگند".

اینکه مدیرعامل پرسپولیس بر اهمیت توجه به تیم‌های پایه تاکید دارد امر قابل تحسینی است اما، درباره پرداختی‌ها به تیم‌های پایه پرسپولیس به نظر می‌رسد تمام ماجرا گفته نشده است.

بر اساسا اطلاعاتی که منابعی در باشگاه پرسپولیس در اختیار قرار داده‌اند، باشگاه پرسپولیس در روزهای اخیر صرفا مبلغی را به عنوان پاداش برد داربی به بازیکنان و مربیان تیم‌های پایه پرداخت کرده است و این مربیان و بازیکان بابت قرارداد امسال خود هنوز هیچ پولی دریافت نکرده‌اند و برخی نیز از پارسال ۵۰ درصد قرارداد خود را طلبکار هستند. پاداش پرداختی بابت برد داربی‌ هم برای تیم نونهالان ۵۰۰ هزار تومان، نوجوانان ۷۵۰ هزار تومان، جوانان یک میلیون تومان و امیدها یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان بوده است.

درباره مباحث مالی و درآمدهای باشگاه پرسپولیس نقدهای زیادی به مدیرعامل این باشگاه وارد است که اگر این مشکلات حل نشود در آینده نزدیک سرخ‌ها را درگیر بحران بزرگی می‌کند. اینکه چرا پرسپولیس هنوز تکلیف قرارداد کارگزار خود را به طور رسمی مشخص نکرده و به همین خاطر نتوانسته با اسپانسر روی پیراهن خود قرارداد همکاری امضا کند و تبلیغ این اسپانسر فعلا رایگان انجام می‌شود، موضوعی است که شاید بهتر باشد باشگاه پرسپولیس به آن هم پاسخ دهد.

منبع: ایسنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 3
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 0
 • رضا IR ۰۸:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
  1 2
  خب درست میگه بنده خدا ! تیم سوگلی مدیرعامل جداگانه نمی خواهد بابا حمید هم مثل بابا مسعودشون مدیرعامل پرسپولیس هست تازه آقای مهدی تاج هم نایب رئیس این باشگاه به حساب می آید.
 • سعید رضایی تنظیم کننده مشهد IR ۰۹:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
  1 1
  رضا درویش باید از پرسپولیس کبیر برود به فرمان من
 • ع‌ IR ۱۲:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۱
  2 0
  تا‌امروز‌که‌این‌مطلب‌را‌مینویسم‌همه‌میدانند وریر‌طی‌دوسال‌ار‌شما‌حمایت‌کرده‌الان‌شد‌پرسپولیسی‌

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس