دیدار نخبگان و استعدادهای برتر علمی با رهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب فرمودند: حضور شما جوانان نخبه در هر جا که باشید امید را به وجود می‌آورد و خلق می‌کند.

به گزارش مشرق، رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار صدها نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی، نخبگان دانشگاهی را در چهار دهه اخیر موجب آبروی ایران خواندند و افزودند: همه بویژه مسئولان و مؤثرین در فضای کشور باید نخبگان علمی را جزو مهمترین ثروت‌های کشور بدانند و از آنها حمایت کنند و نخبگان نیز ظرفیت‌ها و استعدادهای فردی خود را به سرمایه پیشرفت کشور تبدیل کنند.

ایشان با اشاره به افق روشن آینده کشور تأکید کردند: در چهل و سه سال اخیر چندین بار از فروپاشی جمهوری اسلامی حرف زده‌اند اما پایداری و استمرار حرکت انقلاب نشان می‌دهد این تحلیل غلط و غیر واقع‌بینانه است.

رهبر انقلاب با سپاسگزاری عمیق از پروردگار به علت تشکیل مجدد جلسه‌ی همیشه شاداب و امیدبخش با نخبگان بعد از سبک شدن مشکل کرونا گفتند: مطالبی که نخبگان مطرح کردند بسیار خوب و پیشنهادها نیز درست و غالباً عملی بود و نشان داد بسیاری از مشکلات، مشکلات مدیریتی بوده است چرا که راهکارها وجود دارد.

ایشان وزیران حاضر در جلسه را به انتقال و پیگیری پیشنهادهای نخبگان در هیئت وزیران مأمور کردند و افزودند: باید با رفتار کریمانه با نخبگان به عنوان ثروت عظیم ملی، در مراقبت از این ثروت تعیین کننده و افزایش آن، به جدّ تلاش کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، نخبه علمی و دانشگاه را از ارکان مهم پیشرفت کشور  دانستند و افزودند: هر قدر دانشگاه تعطیل و روند فعالیت علمی تخریب و ناقص شود برای دشمن مغتنم است به همین علت نه دیروز و امروز بلکه در مقاطع مختلف برای توقف دانشگاهها تلاش کرده‌اند.

رهبر انقلاب همچنین دانشگاه را از بزرگترین موانع سلطه استکبارخواندند و افزودند: قدرتهای گردن‌کلفت جهان برای سلطه بر دیگران و عقب نگه داشتن ملتها، از اسلحه، فریب و حتی علم استفاده می‌کنند بنابراین دانشگاهی که سطح علم کشور را بالا می‌برد، در حقیقت مانع سلطه دشمن می‌شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای استعداد طبیعی و هوش سرشار، همت و تلاش و پشتکار، و هدایت و توفیق الهی را عناصر اصلی تبدیل یک فرد با هوش به فردی نخبه و ممتاز و برگزیده خواندند و افزودند: البته فراهم بودن زمینه مناسب، عامل مهم به نتیجه رسیدن این روند است.

ایشان فراهم شدن زمینه نخبه‌پروری با پیروزی انقلاب اسلامی را واقعیتی مسلم و تشکیک‌ناپذیر خواندند و افزودند: پس از انقلاب، با توسعه دانشگاهها در اقصی نقاط کشور، ‌افزایش خیره‌کننده تعداد دانشجویان و استادان و ایجاد پرشمار پژوهشگاه و اندیشکده، زمینه توسعه علم و نخبه‌پروری فراهم آمده و هدف جمهوری اسلامی یعنی گسترش دانشگاه و ارتقای توانایی علمی به فضل الهی محقق شده است.

رهبر انقلاب با تأکید بر اینکه دانشگاهیان ما اجازه ندادند کشور محتاج غربی‌ها بماند، گفتند: نخبگان دانشگاهی ما بدون هیچ مبالغه، موجب آبروی ایران هستند و در هر زمینه‌ای دانشمندان ما ورود و تمرکز کردند، تحسین مجامع علمی جهان را برانگیختند بنابراین هم باید دیگران قدر شما را بدانند هم خودتان، و من نیاز بسیار قدردان شما هستم.

ایشان در تشریح گوشه‌هایی از افتخارات نخبگان و دانشمندان کشور،‌ به تحقیقات و دستاوردهای پژوهشگاه رویان در عرصه هایی همچون سلول‌های بنیادی و شبیه‌سازی حیوان زنده، پیشرفت در بیوشیمی، پرتاب و انتقال ماهواره به فضا، دستاوردهای بنیادی در صنعت هسته‌ای، تولید واکسن‌های پیچیده از جمله واکسن کرونا و پیشرفت‌های خیره کننده در صنایع موشکی و پهپادی اشاره کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه انسان‌های با هوش که از استعداد و علم خود در جهت ساخت سلاح اتمی و سلاح شیمیایی و یا ابزارهای جاسوسی استفاده کرده‌اند، نخبه نیستند، افزودند: نخبه آن انسان صاحب استعداد و پرتلاش است که از هدایت الهی بهره گرفته است.

ایشان در ادامه موضوع «انتظار از نخبگان» را مطرح کردند و گفتند: از فرد نخبه این انتظار وجود دارد که ظرفیت شخصی خود را تبدیل به ظرفیت ملی کند و توانایی‌های خود را در جهت حل مسائل کشور قرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با گلایه از برخی نخبگان که در ایران رشد می‌کنند اما ثمره این رشد را به خارج می‌برند و برخی اوقات نیز با تبدیل شدن به پیچ و مهره‌های دشمن ظرفیت خود را در اختیار آن قرار می‌دهند، افزودند: نخبه باید در کنار مردم خود بماند البته مهاجرت کردن و درس خواندن نخبه در دانشگاه‌های برتر اشکالی ندارد اما بعد از پایان تحصیلات به کشور برگردد و توانایی‌های خود را برای پیشرفت کشور به‌کارگیرد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: نخبگان ما باید در محضر وجدان خود و در محضر خدا، این مسئله را حل کنند.

ایشان توقع دیگر از نخبگان را «دچار غفلت نشدن» دانستند و گفتند: نخبگان نباید از توانایی‌های خود غفلت نکنند تا تلاش و حرکت آنها متوقف نشود و اسیر سرگرمی‌های زیان‌بار نشوند.

رهبر انقلاب اسلامی غفلت نکردن از ظرفیت‌های عظیم و وسیع کشور را یکی دیگر از الزامات نخبگی برشمردند و افزودند: متأسفانه اکثر نخبگان از ظرفیت‌های گسترده کشور مطلع نیستند و یکی از کارهای مهم معاونت علمی ریاست جمهوری آشنا کردن نخبگان جوان با ظرفیت‌ها و کارهای بزرگ در دست انجام است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: برخی حتی ظرفیت‌های بزرگ کشور را انکار می‌کنند و خواستار جمع‌آوری ظرفیتی همچون صنعت هسته‌ای می‌شوند و به دروغ می‌گویند «دنیا امروز از انرژی و صنعت هسته‌ای رویگردان شده است».

ایشان تأکید کردند: اگر ما صنعت هسته‌ای را در آن زمانی که آغاز کردیم، شروع نمی کردیم باید ۱۰ سال بعد وارد این موضوع می‌شدیم و بعد از ۳۰ سال نتیجه می‌گرفتیم.

رهبر انقلاب اسلامی «غفلت از دشمن» را از خطرات پیشِ روی نخبگان دانستند و گفتند: براساس اطلاعات متقن، سرویس‌های جاسوسی برای فریب و جذب نخبگان و یا خراب کردن ذهن آنها، در پوشش مراکز علمی، نخبگان را دعوت می‌کنند و خود را نیز بسیار مؤدب و با هوش جا می‌زنند تا بتوانند نقشه خود را پیش ببرند.

ایشان در ادامه در خصوص انتظارات از دستگاههای مسئول در قبال نخبگان خاطرنشان کردند: در یک کلمه انتظار اصلی از دستگاهها، حمایت از نخبگان به صورت عاقلانه، خردمندانه و با توجه به جوانب گوناگون است.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: یکی از موارد حمایت این است که نخبه‌ای که در داخل درس خوانده و یا از خارج آمده، در اینجا اشتغال متناسب با دانش خود و همچنین امکان تحقیقات و ارتباط با مراکز علمی دنیا را داشته باشد و این توقع زیادی نیست.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مهاجرت مجدد برخی از نخبگانی که از خارج برگشته بودند، خطاب به مسئولان گفتند: نباید بگذاریم نخبگان به واسطه برخی سنگ‌اندازی‌ها یا برخوردهای نامناسب، از دانشگاه و ادامه فعالیت در کشور، مأیوس شوند و هرچه در این زمینه خرج کنیم، هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.

رهبر انقلاب اسلامی با تأکید بر لزوم اصلاح شاخص ارزیابی اساتید و نخبگان، خاطرنشان کردند: اکنون شاخص ارزیابی اساتید و نخبگان، تعداد مقالات است در حالی‌که باید موضوع حل مسئله را شاخص ارتقاء قرار داد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در بخش پایانی سخنانشان به یک موضوع اساسی درباره تحلیل صحیح مسائل، تصحیح افق دید و حرکت بر مبنای آن پرداختند.

ایشان با اشاره به تبلیغات مستمر غربی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز مبنی بر رو به زوال بودن جمهوری اسلامی گفتند: آنها برای این ادعا زمان هم تعیین می‌کردند و هر بار می‌گفتند یک ماه دیگر، یک سال دیگر یا پنج سال دیگر، کار جمهوری اسلامی تمام است و عده‌ای نیز در داخل از سرِ غفلت یا بدخواهی این ادعاها را ترویج می‌کردند.

رهبر انقلاب با اشاره به تیتر یکی از روزنامه‌ها در زمان حیات امام(ره) مبنی بر اینکه «نظام در حال فروپاشی است» و پاسخ کوبنده امام که «خودتان در حال فروپاشی هستید و نظام محکم و مستحکم ایستاده است» افزودند: بعد از رحلت امام در سال ۶۹ عده‌ای که در بین آنها افراد موجّه و با سابقه نیز حضور داشتند در اعلامیه‌ای گفتند «نظام در لبه پرتگاه است».

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: ما تسلیم نشدیم و ایستادیم و ان‌شاءالله همچنان خواهیم ایستاد.

ایشان با اشاره به وجود دو نظام تحلیلی در این زمینه گفتند: یک نظام تحلیلی معتقد است کار و ایستادگی در مقابل هنجارهای فراگیر جهانی و قدرتهای برخاسته از این هنجارها همچون آمریکا، بی‌فایده و موجب از بین رفتن است، این افراد کسانی را هم که تحلیل دیگری از واقعیات و جهان دارند، متوهم تصور می‌کنند.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: اما تحلیل دوم و واقع‌بینانه بر این اساس است که مجموعه واقعیات را، آن هم نه فقط واقعیات خوب بلکه واقعیات بد را با هم می‌بیند و بر اساس آن حرکت می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: هرگز نقاط ضعف را انکار نکرده‌ایم و دراین باره ما بیش از همه در جلسات رمضانیِ مسئولان نظام و در جلسات خصوصی، تذکر داده‌ایم و بارها گفته‌ایم که عقب هستیم.

رهبر انقلاب افزودند: اما واقعیت قابل توجه این است که جمهوری اسلامی حرکت پر شتابی را که از انتهای قافله آغاز کرده بود ادامه داده و امروز به نزدیکی‌های جلوی قافله رسیده است.

ایشان با اشاره به پیشرفت‌های درخشان کشور در دانش و مدیریتهای گوناگون، گفتند: ضعف‌هایی وجود دارد و بعضی از مسئولان و دولتها هم کوتاهی‌هایی داشته‌اند اما حرکت عمومی به سمت پیشرفت است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای خاطرنشان کردند: نگاه کنید ۴۰ سال یا ۲۰ سال قبل جمهوری اسلامی کجا بود و امروز کجا است با همین مقایسه می‌توان فهمید کدام تحلیل واقع‌بینانه است، تحلیل غربگراها یا تحلیل انقلاب؟

ایشان جوانان و نخبگان با انگیزه را از بزرگ‌ترین نشانه‌های حرکت محکم و رو به جلوی انقلاب دانستند و افزودند: بعد از گذشت ۴ دهه از انقلاب و انبوه دشمنی‌ها و تبلیغات منفی، وجود نخبگان پر شمار و معتقد به این راه که با جدیت در حال کار و تلاش هستند، بهترین دلیل برای صحت تحلیل انقلاب از جهان و مسیر صحیح پیشرفت است.

در ابتدای این دیدار ۷ تن از نخبگان جوان به بیان دیدگاهها و نظرات خود پرداختند. آقایان و خانمها:

-    امیر محمدزاده لاجوردی – دانشجوی پسا دکترا رشته نرم افزار دانشگاه شریف

-    حمیده مجد – برگزیده طرح شهید احمدی روشن بنیاد ملی نخبگان و فعال حوزه معدن

-    جواد شمس الدینی – رتبه ۶۵ کنکور در رشته پزشکی و عضو بنیاد ملی نخبگان

-    محمد تمنایی – دکترای تخصصی مهندسی حمل و نقل دانشگاه تربیت مدرس

-    زهرا احتشام – برگزیده طرح شهید احمدی روشن و دانشجوی استعدادهای درخشان

-    سید محمد نوید قریشی – دکترای تخصصی مهندسی هوا فضا دانشگاه تهران

-    وحید ضرغامی – دکترای تخصصی فناوری نانو دانشگاه صنعتی شریف

به بیان این نکات پرداختند:

-    لزوم تحول در زیرساختهای اکتشاف و بهره‌برداری از معادن با مشارکت دادن بخش خصوصی ضمن رعایت دغدغه‌های محیط زیستی

-    کاهش تعرفه واردات ماشین آلات سنگین مورد نیاز بخش تولید که تولید داخلی ندارند

-    ضرورت ارتقاء عدالت آموزشی و برقراری طرحهای خاص حمایت آموزشی در مناطق محروم

-    انتقاد از افزایش ناگهانی ظرفیت جذب دانشجویان رشته پزشکی بدون آماده‌سازی زیرساختهای لازم

-    پیشنهاد تشکیل شبکه راهبردی فرابری و ترابری به منظور تکمیل زیرساختهای حمل و نقل و تبدیل شدن ایران به قطب حمل و نقل منطقه

-    ضرورت ایجاد همبستگی بین مسئله ارتقاء در آموزش عالی با حل مسائل کشور

-    لزوم تحول در برنامه‌های فضایی بخصوص حمایت مالی در مقیاس ملی و تقویت همکارهای بین‌المللی

-    ضرورت سیاستگذاری بر رشد شرکتهای دانش بنیان در بخشهای دارای تقاضا و بازار و ایجاد جذابیت برای سرمایه‌گذاری های سودآور مردمی

در این دیدار همچنین دکتر دهقانی فیروزآبادی سرپرست معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، نهضت علمی در کشور را محصول گفتمان‌سازی و پیگیریهای جدی رهبر انقلاب اسلامی در سالهای گذشته دانست و با اشاره به لزوم رشد صنایع دانش بنیان به منظور تقویت زنجیره ارزش گفت: ایجاد و احیاء صنایع دانش‌بنیان بر مبنای قانون جهش تولید، همکاری با شبکه‌های دانش‌بنیان، حمایت از تولید داخلی فناورانه و جلوگیری از واردات غیرضروری در دستور کار دولت است.

منبع: دفتر مقام معظم رهبری

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 57
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 16
 • IR ۱۰:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  45 44
  تعدادی از نخبه ها مهاجرت کردند اما باقی مانده ها را باید با اصول آشنا کرد و حفظ کرد
  • IR ۱۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   17 13
   در کشور ما سیستم آموزشی عادلانه نیست.این که عده ای به دلیل امکانات آموزشی و نابرابری آموزش شانس رتبه برتر شدن دارن دلیل نخبه بودن نیست.
  • تبریزی IR ۱۲:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   15 57
   چشماتو بازکن تا ببینی در همین جوانهای بسیجی و مومن چقدر انسان هوشمنو و نخبه داریم
  • IR ۱۳:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   13 20
   اینکه هر کی مهاجرت کرد پس نخبه بوده فکر اشتباهیه
  • تماس IR ۱۵:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   2 13
   نخبه پولكي رفته
  • DE ۱۵:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   3 16
   نخبه های زیادی داریم که در وطن موندن و برای این کشور در گمنامی خدمت می کنند.
  • نیش فعال IR ۱۶:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   1 3
   اول ملاک نخبگی وفای به مملکت و ماندن است. وطن که هتل نیست فقط امکانات ازش بخوای و اگه نبود عوضش کنی. وطن مثل خونه است که باید در طول سالها ساخت و آبادش کرد
  • ناشناس IR ۱۰:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
   1 3
   خیلی ها دوست دارند بدانند اگر انقلاب نمیشد ایران چطور بود،اگر مستند بگیم مثل تایلند بود که مراکز فساد و فحشا حرف اول را میزنند
 • IR ۱۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  12 37
  مهاجرت نخبگان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . آمریکا ؛ به جز اینترنت ؛ همه چیز را برای ملت ایران تحریم می کند ؛ چرا ؟؟؟؟؟ زیرا : ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. . پس اینترنت آمریکایی را ببندید و اینترنت ملی راه اندازی کنید. و گر نه ؛ از این به بعد هم ؛ آش همین و کاسه همین است.
  • بابک IR ۲۲:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   9 1
   سلام دوست عزبز که دائم همه جا این پست تکرار می کنید از یکی از این نخبه ها که در اطرافتون می تونید دسترسی داشته باشید بپرسید آیا بدون دسترسی به اینترنت جهانی و حاصل زحمات هزاران محقق و دانشمند قبل از خود امکان نخبگی و خدمت برای وطن داشتند؟ این پست شما نشانه نشناختن مفاهیم و اصول تحقیق هست ، هیچ شانسی بدون دسترسی به نتایج زحمات دیگران در دوره فوران دانش و تکنولوژی در عصر ارتباطات نیست هر توجیهی در پاسخ به این مساله از ندانستن و نشناخت ادبیات اولیه تحقیق است مدرس و هیات علمی دانشگاه
  • IR ۱۱:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
   1 5
   آمریکا در ایران سفارتخانه ندارد امــــــــــــــــــــــــــــــــــــا ؛ اســـــــــــــــــــــــــــــــــــــــب تروآ دارد ــ اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . آمریکا ؛ به جز اینترنت ؛ همه چیز را برای ملت ایران تحریم می کند ؛ چرا ؟؟؟؟؟ زیرا : ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. . پس اینترنت آمریکایی را ببندید و اینترنت ملی راه اندازی کنید. و گر نه ؛ از این به بعد هم ؛ آش همین است و کاسه همین .
 • IR ۱۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  9 5
  خوش بحالشون
 • IR ۱۲:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  31 4
  بنده رتبه زیر صد انسانی و عضو بنیاد نخبگان هستم. در یکی از ادارات قوه قضاییه 15 سال هست که کارمندم و در این مدت حتی نتونستم رسمی بشم و هنوز پیمانی ام البته در اداره به شدیدترین شکل ممکن در انزوا قرار دارم. خواستم بگویم که با وضع فعلی که بر کشور و نخبگان حاکم است ما به جایی نخواهیم رسید و نخبگان واقعی هم از کشور خارج خواهند شد.
  • IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   1 4
   بله هستند افرادی که همکاری نمیکنند ولی باید ماند و ساخت
  • IR ۱۳:۵۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   7 16
   میتونید برای تبدیل وضعیت به دیوان عدالت مراجعه کنید چون حداکثر دوره پیمانی شش سال است شما چطور تو قوه قضاییه این چیزا رو نمیدونید ؟!!!
  • IR ۱۳:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   0 3
   اولش میگی نخبه ای بعدش میگی نخبه واقعی رفته پس خودت قبول داری هیچی نیستی !!!
  • IR ۱۶:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   1 7
   🤭🤭🤭واقعا نخبه بودی.زیر ۱۰۰ انسانی.یعنی الان ریاضی زیر ۱۰۰۰ نخبه محسوب میشه
  • IR ۱۶:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   4 11
   برادر !شما نخبه واقعی هستی که با کمبودها میسازی وگرنه آنهایی که رفتند آنهایی که ثمره کارشان را به دشمن تحویل میدهند خیر نمی‌بینند و نخبه هم نیستند اینکه آنها خیر نمی‌بینند این یک هشدار برای تمام استعدادهای برتر است البته افلا یعقلون اگر عقلشان را به کار بیندازند
  • IR ۱۲:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
   1 0
   احسنت بر روحیه شما
 • IR ۱۲:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  3 22
  شکار نخبگان توسط اسب تروآ ی آمریکا ــ اینترنت اسب تروآ ی آمریکا است . آمریکا ؛ به جز اینترنت ؛ همه چیز را برای ملت ایران تحریم می کند ؛ چرا ؟؟؟؟؟ زیرا : ادوارد اسنودن: آمریکا از اینترنت جهانی برای جاسوسی استفاده می کند. . پس اینترنت آمریکایی را ببندید و اینترنت ملی راه اندازی کنید. و گر نه ؛ از این به بعد هم ؛ آش همین و کاسه همین است.
 • IR ۱۳:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  2 1
  لطفا این پیام را بگذارید.میدونم مخالف و موافق این سایت را میخوانند.چه چپ و چه راستی.چه انور آبی مخالف این حکومت.ما مردم چقدر باید هزینه اختلاف ها را بدهیم. به فکر این کشور و پیشرفت باشید
 • سعید IR ۱۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  5 12
  واقعا تعجب می کنیم که چرا در انقلاب اسلامی که مبنای تفکر و حرکت آن بر اساس آموزه های دیدی اسلام است و در هر عرصه ای حرفی برای گفتن دارد ، چرا همچنان نیروهای آموزشی ما در مدارس و دانشگاه ها از بین افراد عادی انتخاب می شوند.
  • گمنام IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   3 1
   نخبگان حال حاضر خروجی همان افراد عادی از نظر شما هستند .
  • گمنام IR ۱۵:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   1 2
   اگر در جایگاه معلم قرار بگیرید و ۵ ساعت به ۴۵ دانش آموز آموزش دهید هیچ وقت معلم را فرد عادی نمیبینید.
 • IR ۱۳:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  5 7
  احسنت
 • IR ۱۳:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  5 6
  درود
 • ایران IR ۱۴:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 7
  ایران پابرجاست
 • ناجی IR ۱۴:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  2 9
  حرف های ما دانشجویان هم بشنوید لازم است: ما همچنان معترضیم به خالص نبودن حکومت و مسئولان اصلا چرا در جمهوری اسلامی بانک های غیر اسلامی داریم؟ چرا بعد از 43 سال که ملت ایران اتفاقاً برای رفع بی حجابی و اجرای فرهنگ اسلامی قیام کردند شاهد مطالبه بی حجابی و آزاد بودن زنان هستیم؟ آیا برداشتن روسری از سر بانوان گرانی و تورم را پایین میآورد؟ من معترضم به اجرای قوانین غربی در جمهوری اسلامی من معترضم اجبار در واکسن که حتی در قانون اساسی هم نیامده من معترضم به مسئولان غربگرا .جمهوری اسلامی مسئول مومن میخواهد نه مسئولی که فرزندش در کشور دشمن زندگی میکند جمهوری اسلامی باید معماری اسلامی داشته باشد نه ساختمان سازی و معماری غربی که با خود فرهنگ غربی میآورد جمهوری اسلامی اقتصاد اسلامی میخواهد وزارت خانه هاییبا معماری اسلامی و با مسئولان آگاه و مومن و دلسوز ایران میخواهد جمهوری اسلامی احزابی میخواهد که ایرانی اسلامی باشد نه حزبی مثل اصلاح طلب که ریشه اش در غرب باشد همچنین پس از تجربه ناموفق طب غربی در ایام کرونا و بخصوص تاثیر نامطلوب واکسن های وارداتی ما دیگر خواهان طب غربی در جمهوری اسلامی نیستیم طب غربی تجارت محور است طب غربی انسان محور نیست والسلام
  • IR ۱۸:۱۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
   1 6
   سلام بهتره تو همه ی حرفهاتون به نظرات مقام معظم رهبری هم توجه کنید
 • حمیـد IR ۱۵:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 7
  درود
 • IR ۱۵:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 4
  8 سالی که گذشت دولت تخریب کرده. ما نخبگان باید نفس تازه کنیم و بسازیم از نو
 • IR ۱۶:۱۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 6
  درود
 • SE ۱۷:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 5
  صوت و تصویر رو هم بزارید
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  0 1
  کاش ان پیام من را میگذاشتید.تلنگوری بشه برای نخبگان
 • ناصر FI ۱۸:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  4 2
  درست است که در ساخت ادوات نظامی رشد خوبی داشتیم و باید هم داشته باشیم ولی متاسفانه از نظر رفاهی و گرانی پسرفت داشته ایم
 • IR ۱۸:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 7
  می مانیم و میسازیم و پشت به وطن نمیکنیم. به کوری چشم دشمنان ایران و اسلام و انقلاب
 • IR ۲۱:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 7
  خدایا ممنون بخاطر داشتن چنین رهبری. آقا جان بودنت بهترین نور امید برای ماندن و ساختن ایران عزیز است برای ما
 • IR ۲۲:۰۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 7
  جانم فدای رهبر
 • صادق IR ۲۲:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  1 0
  سلام و درود. بنده 30 سال دارم و رتبه 3 کنکور دکترای تخصصی و 50 کنکور کارشناسی ارشد بودم. 2 ماه پیش از رساله دکترام دفاع کردم و از دانشگاه شهید بهشتی تهران فارغ التخصیل شدم. نزدیک به 20 جلد کتاب تالیف و ترجمه کردم و بیش از 10 مقاله علمی نوشتم. الان عازم سربازی هستم و نظام وظیفه پاشو کرده توی یه کفش که ما دکترای شما رو قبول نداریم و باید با فوق لیسانس بری سربازی. هرچه تلاش کردم فریادرسی نبود که نبود هرچند از این برخوردها رنجیده شدم ولی کشورم رو دوس دارم و عاشق ایرانم.می مونیم و با تمام رنج ها و سختی ها ایران رو می سازیم.
 • IR ۲۳:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۷
  2 2
  اگر مسولان اجرایی به سیاستها و نگاه راهبردی ربری در رابطه با نخبه ها حتی یک درصد عمل کنند به جرات میشه گفت درصد مهاجرت حتی به نیم درصد هم نخواهد رسید و نخبه ها وفادارترین قشر به ایران و انقلاب خواهند بود
 • مهران IR ۰۰:۰۲ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 3
  دشمن از سنگ اندازی در مسیر پیشرفت ما دست برنمیدارد اما همیشه ملتهایی پیروزند که امید را حفظ کرده و با وحدت در کنار هم پیش میروند و تاریکی ها را به روشنایی بدل میکنند
 • GB ۰۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 3
  اغلب سران کشورهای دنیا در حوادث گوناگون مخصوصا مسائل مربوط به غرب آسیا نظراتشون رو با توجه به نظر و سیاست ایران تعیین میکنن. این یعنی ایران غیر قابل چشم پوشی هست
 • DE ۰۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  4 2
  در صنعت بومی شدن صنایع هایتک باعث پیشرفت چندین حوزه و سرریز پیشرفت در حل مسایل کف جامعه میشه. ایران الان در این مرحله است و اونا نمیخوان از این مرحله ی حساس رد بشیم و بعد زندگی مردم سامان بگیره. چون اینجوری ایران ثابت میکنه که دین در حکومت داری و پیشرفت علوم و رفاه همه جانبه امکان پیشرفت داره و لازمه ی پیشرفت کنار گذاشتن دین نیست یعنی خلاف ادعای غرب رو اثبات میکنه عملا. اینجوری الگوی حکومت دینی بیش از پیش مرد توجه قرار خواهد گرفت و پایه های لیبرال دموکراسی از بیخ به لرزه در میاد. ترس عمیق دشمن و دشمنیشون با ایران اسلامی به این دلیل هست
  • FI ۰۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
   2 1
   دقیقا. ولی قومی خود را به نفهمی زده اند و نمیخواهند بفهمند. انگار خودتحقیرها نیاز به یک بازدید علمی از میزان پیشرفتها دارند تا باور کنند
 • IR ۰۷:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 3
  همه ی این دست و پا زدنهای غرب برای آشوب در ایران برای جلوگیری از برداشتن آخرین قدمهای ایران برای ورود به جرگه ی ابرقدرتهاست. این مسیر البته طی شده و غرب خواه ناخواه باید پذیرای ایران مقدتدر و وارد شدن نظر ایران در همه معادلات منطقه ای و بلکه جهانی باشه
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 3
  باورت داریم آقای ما. امید در ریه های این مملکت میدمی با سخنانت
 • پری IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 2
  در راه پیشرفت قطعا سختی هایی نیز وجود دارد اما امید و تلاش همیشه پیروز است
 • مدارا IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 2
  هرگز ناامید نخواهیم شد
 • IR ۰۹:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 4
  هر کسی خانه پدری را ترک کند خیر نمی بیند.
 • IR ۱۲:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 3
  با توکل بر خدا پیش میرویم
 • IR ۱۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 3
  خیلی عالی و روشنگرانه
 • IR ۱۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 4
  مسئولان محترم این سخنان رهبری را نصب العین کنند و البته با عمل به آنها باعث رفع موانع شوند
 • IR ۱۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 3
  کاش مسولان دولتی و مجلس و همه بخشها فقط اندازه یک صدم سخنان و راهنماییی های رهبری عزیز را عمل میکردند. اونوقت ایران سرآمد کشورهای منطقه و بلکه جهان میشد
 • IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  0 1
  به توفیق الهی و رهنمودها و راهبریهای رهبر عزیزمون
 • IR ۱۵:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  0 1
  خدا عمرت بده آقای عزیز ما
 • IR ۲۰:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  1 0
  تمام مسیئولین خائن را هرچه زودتر عوض ومحاکمه کنیدلطفا جابجا وپست ندهید والا دیر میشه
 • سرباز کوچک نائب المهدی عج IR ۲۳:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۷/۲۸
  0 0
  خاطرم هست که بهمن و اسفند سال۹۹ یا اوایل فروردین ۱۴۰۰ بود که یک کلیددار باغ توهمی سیب و گلابی در حال صحبت در جمع هیئت طرفدارانش بود و در جاییکه نشسته بود تصویر مقدس حضرت امام ره سمت راستش و تصویر مبارک حضرت امام خامنه ای حف در سمت چپش بود و در حالیکه داشت جمله ای را میگفت که در آن دو کلمه ی دین و علم بود وقتی گفت دین دستش را به سمت عکس امام ره اشاره کرد البته خیلی طبیعی و وقتی گفت علم دستش را به سمت عکس رهبری معظم حف اشاره کرد و من بعد از اندکی بزرگواری که در علم و دین نظیر ندارد به من درباره ی آن کلیددار اشارت کرد که و کن من عدوک علی اشد الحذر . و خدا توفیقم دهد به عمل به آن اشارت و حصن الهی از آن کلیددار و هیئت طرفدارش چه قدیمیها و چه متاخرین و چه تکراریون. انشاالله.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس