امارات و اسرائیل - نمایه

امارات و رژیم صهیونیستی از جهات زیادی به یک‌دیگر شبیه هستند: هر دو به کودک‌کشی و جاسوسی از مردم خاورمیانه علاقه دارند. باید دید ماه‌عسل این دو رژیم چه زمانی و چگونه به پایان خواهد رسید.

سرویس جهان مشرق - در سیاست بین‌الملل، هر کجا که اصول قاطع، چارچوب‌های مشخص، و راهبردهای دوراندیشانه وجود نداشته باشد، دولت‌ها (یا در این مورد نظام‌های پادشاهی) ناگزیر، به آزمون‌وخطا روی می‌آورند. یکی از این موارد، تصمیم برخی از پادشاهی‌های عربی منطقه برای عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و برقراری تعاملات سیاسی-امنیتی-اقتصادی با این رژیم است. تصمیمی که اگرچه فعلاً ظاهراً نتایج مثبتی برای آن‌ها در پی داشته، اما چنان‌که رهبر جمهوری اسلامی ایران نیز بارها هشدار داده، نهایتاً عاقبت خوشی نخواهد داشت؛ اگرچه چنان‌که در ادامه‌ی این گزارش خواهید دید، پیشاپیش نتایج فاجعه‌باری به دنبال داشته است.

نقش جاسوس‌افزار اسرائیلی «پگاسوس» در ترور وحشیانه‌ی «جمال خاشقجی» خبرنگار منتقد سعودی [جزئیات بیش‌تر]. این جاسوس‌افزار یکی از زمینه‌های همکاری عمیق اطلاعاتی میان رژیم صهیونیستی و امارات است. [دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› مستند بی‌بی‌سی: حق با تک‌تیرانداز اسرائیلی است که دختر فلسطینی را هدف گرفت

›› پاتک غزه: مستند آمریکایی درباره مقاومت فلسطینی‌ها

›› تمام آن‌چه باید درباره قتل جمال خاشقجی بدانید

بزرگ‌ترین قرارداد تجاری میان رژیم صهیونیستی و یک کشور عربی

اواسط سال جاری میلادی (۲۰۲۲) خبرگزاری‌های غربی-عبری-عربی از امضای «بزرگ‌ترین معاهده‌ی تجاری میان اسرائیل و یک کشور عربی» خبر دادند[۱]. این کشور، همان مظنون همیشگی سال‌های اخیر بود: امارات متحده‌ی عربی. نمایندگان رژیم صهیونیستی و امارات در شیخ‌نشین دبی، بزرگ‌ترین شهر امارات، یک توافقنامه‌ی تجارت آزاد[۲] به ارزش چندین میلیارد دلار امضا کردند که هدف آن رساندن تجارت دوجانبه به بیش از ۱۰ میلیارد دلار طی پنج سال آینده است. به گفته‌ی وزیر اقتصاد رژیم صهیونیستی، این توافق شامل برداشته شدن تعرفه‌ی ۹۶ درصد از صادرات و واردات محصولات میان دو رژیم می‌شود. طبق برخی گزارش‌ها حجم روابط تجاری امارات و رژیم صهیونیستی سال ۲۰۲۱ پیشاپیش به ۸۸۵ میلیون دلار رسیده بود[۳]. داده‌های رسمی رژیم صهیونیستی حتی این رقم را ۱/۲ میلیارد دلار نیز ارزیابی کرده‌اند.

ماه‌عسل امارات و اسرائیل با طعم کودک‌کشی و جاسوسی/ پشت پرده پروژه "میوه‌هایی برای صلح" چیست؟ + عکس فیلم

«اورنا باربیوای» (چپ) وزیر اقتصاد و صنعت رژیم صهیونیستی و «عبدالله بن طوق المری» وزیر اقتصاد امارات در مراسم امضای قرارداد تجارت آزاد میان دو رژیم در شیخ‌نشین دبی در امارات در اواخر ماه می سال ۲۰۲۲. این توافق، اولین توافق در نوع خود میان رژیم صهیونیستی و یک کشور عربی بود. (+)

در همین‌باره بخوانید:

›› «متی کوچاوی» کیست؟/ سوگلی امارات و پدرخوانده ابزارهای جاسوسی اسرائیل

خبرگزاری آمریکایی «سی‌ان‌بی‌سی» (وابسته به شبکه‌ی «ان‌بی‌سی») در گزارش خود درباره‌ی قرارداد مذکور که میان وزرای اقتصاد دو طرف به امضا رسید، می‌نویسد: «برای درک سرعت و مقیاس تجارتی که از زمان برقراری روابط رسمی میان امارات و اسرائیل در ماه آگوست سال ۲۰۲۰، بین این دو صورت گرفته، باید بدانید این رقم [۸۸۵ میلیون دلار] بیش از دو برابر حجم تجارت اسرائیل با مصر در سال ۲۰۲۱ است که ۳۳۰ میلیون دلار بود. این در حالی است که اسرائیل و مصر از سال ۱۹۷۹ با یک‌دیگر توافق‌نامه‌ی صلح امضا کرده‌اند.»

ماه‌عسل امارات و اسرائیل با طعم کودک‌کشی و جاسوسی/ پشت پرده پروژه "میوه‌هایی برای صلح" چیست؟ + عکس فیلم

پرچم‌های (از چپ) امارات، رژیم صهیونیستی، و نمایشگاه دبی، مقابل ساختمان محل برگزاری «نمایشگاه ۲۰۲۰ دبی» همزمان با برگزاری مراسم «روز ملی اسرائیل» در اواخر ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۲۲. این نمایشگاه که برگزاری آن به خاطر شیوع کووید-۱۹ به تعویق افتاد، از ماه اکتبر سال ۲۰۲۱ تا ماه مارس سال ۲۰۲۲ از بازدیدکنندگان پذیرایی کرد، اما برگزارکنندگان، نام نمایشگاه را همان «نمایشگاه ۲۰۲۰ دبی» گذاشتند و تغییر ندادند. (+)

توضیحاتی درباره‌ی گزارش اخیر دیده‌بان حقوق بشر درباره‌ی آپارتاید اسرائیل [دانلود]

روابطی بر مبنای کودک‌کشی و جاسوسی

نکته‌ای که نباید در این میان از یاد برد، این است که کشورهایی مانند امارات، برای آغاز روابط با رژیم صهیونیستی به هیچ عنوان منتظر امضای «پیمان ابراهیم[۴]» سال ۲۰۲۰ و برقراری روابط رسمی یا کنفرانس خبری مشترک نمانده بودند. روابط دوجانبه، پیشاپیش در تمام زمینه‌های قابل‌تصور شروع شده بود. اسرائیل و امارات از جنبه‌های زیادی به یک‌دیگر شبیه هستند: رژیم صهیونیستی در فلسطین و امارات در یمن اقدام به کودک‌کشی می‌کنند؛ ضمناً هر دو به جاسوسی از شهروندان خود و کشورهای منطقه علاقه‌ی زیادی دارند و در این زمینه با یک‌دیگر همکاری نزدیکی دارند. جاسوس‌افزار صهیونیستی «پگاسوس» که چند ماه قبل به‌شدت خبرساز شد، همکاری جنایت‌بار میان رژیم صهیونیستی و امارات را بیش‌ازپیش افشا کرد.

مستند «جاسوسِ داخل گوشی شما» درباره‌ی جاسوس‌افزار صهیونیستی «پگاسوس» و همکاری شرکت‌های فناوری اسرائیلی-اماراتی [دانلود با حجم ~ ۱۴۴ مگابایت]

در همین‌باره بخوانید:

›› آن‌چه باید درباره جاسوس‌افزار صهیونیستی «پگاسوس» بدانید

›› «جاسوسِ داخل گوشی شما»/ همدستی امارات با اسرائیل در نقض حقوق بشر +دانلود مستند

«ثانی بن احمد الزیودی» وزیر کشور امارات در امور تجارت خارجی، پس از امضای توافق تجاری میان کشورش با رژیم صهیونیستی، در توئیتی که بیش‌تر به طنز تلخ شباهت داشت، نوشت، این توافق «فصل جدیدی در تاریخ خاورمیانه» نوشته و «موجب تسریع رشد و  ایجاد شغل می‌شود و به دوره‌ی جدیدی از صلح، ثبات، و رونق در سراسر منطقه منتهی ‏خواهد شد.» وزیر اماراتی در عین حال توضیحی نداد که منظورش از صلح و ثبات و رونق در خاورمیانه، دقیقاً جنایت‌های دو طرف در فلسطین و یمن است، یا جاسوسی از شهروندان خاورمیانه یا اخباری که اتفاقاً روزِ قبل از امضای این توافق مخابره شده بود.

ماه‌عسل امارات و اسرائیل با طعم کودک‌کشی و جاسوسی/ پشت پرده پروژه "میوه‌هایی برای صلح" چیست؟ + عکس فیلم

«امروز ما یک «توافق‌نامه‌ی جامع شراکت اقتصادی» با اسرائیل امضا کردیم که گامی رو به جلو بر مبنای بنیان قوی «پیمان ابراهیم» است. این توافق‌نامه ارزش تجارت دوجانبه‌ی غیرنفتی ما را طی پنج سال به بیش از ۱۰ میلیارد دلار افزایش خواهد داد. با امضا، مهر و اجرای «توافقنامه‌ی جامع شراکت اقتصادی امارات-اسرائیل» فصل جدیدی در تاریخ خاورمیانه نوشته‌ایم. توافق‌نامه‌ی ما موجب تسریع رشد و  ایجاد شغل می‌شود و به دوره‌ی جدیدی از صلح، ثبات، و رونق در سراسر منطقه منتهی خواهد شد.» توئیت‌های «ثانی بن احمد الزیودی» وزیر کشور امارات در امور تجارت خارجی، پس از امضای قرارداد میان کشورش با رژیم صهیونیستی اواخر ماه می سال ۲۰۲۲. (+)

پدر یمنی در میان اجساد قربانیان بمباران هوایی یک اتوبوس مدرسه توسط ائتلاف سعودی-اماراتی جست‌وجو می‌کند و با پیکر فرزندش «یوسف» مواجه می‌شود. (حاوی تصاویر دل‌خراش) [جزئیات بیش‌تر[دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› مسابقه کودک‌کشی رژیم سعودی و رژیم صهیونیستی با سلاح‌های آمریکا

›› اسرائیل یک رژیم تروریست و آمریکا بزرگ‌ترین حامی دولتی تروریسم در جهان است

توافق با رژیم صهیونیستی یک روز پس از توهین به مقدسات اسلام

خبرگزاری سی‌ان‌بی‌سی در ادامه‌ی گزارش خود درباره‌ی امضای توافق تجاری میان امارات و اسرائیل، این‌گونه می‌نویسد:

امضای این توافق در میانه‌ی بروز دوباره‌ی خشونت میان اسرائیلی‌ها و فلسطینی‌ها بود. روز دوشنبه [یک روز پیش از امضای توافق]، هزاران ملی‌گرای اسرائیلی مجموعه‌ی الاقصی در اورشلیم، سومین مکان مقدس اسلام، را محاصره کردند و علیه مسلمان‌ها شعار دادند. برخی از آن‌ها به فلسطینی‌ها حمله‌ی فیزیکی کردند و چند نفر از آن‌ها به خاطر پاشیدن گاز اشک‌آور به یک خبرنگار فلسطینی، دستگیر شدند. تظاهرات‌کنندگان برای بزرگداشت سالگرد تصرف «شهر قدیم» اورشلیم به دست اسرائیل در جنگ شش‌روزه‌ی سال ۱۹۶۷ گرد هم آمده بودند... شهرهای و شهرک‌های دیگر در کرانه‌ی باختری نیز شاهد خشونت و حمله‌ی گروه‌های اسرائیلی به خانه‌ها در محله‌های فلسطینی بودند[۵]. بیش از ۱۶۰ فلسطینی در این حملات مجروح شدند؛ که به گزارش صلیب سرخ فلسطین[۶]، شماری از آن‌ها پس از برگزاری یک تجمع متقابل، با گلوله‌های جنگی هدف قرار گرفته بودند.

ماه‌عسل امارات و اسرائیل با طعم کودک‌کشی و جاسوسی/ پشت پرده پروژه "میوه‌هایی برای صلح" چیست؟ + عکس فیلم

یک معترض فلسطینی با پرچم کشورش کنار لاستیک‌های در حال سوختن پس از درگیری نیروهای اسرائیلی با فلسطینی‌ها به دنبال تجمع اعتراضی آن‌ها علیه راهپیمایی ملی‌گراهای صهیونیست در بیت‌المقدس، یک در ایست بازرسی تحت کنترل صهیونیست‌ها در نزدیکی شهر «نابلوس» در کرانه‌ی باختری در اواخر ماه می سال ۲۰۲۲ (+)

درگیری‌ها در نتیجه‌ی برگزاری مراسم سالیانه‌ی راهپیمایی «اهتزاز پرچم» توسط شهرک‌نشین‌های ملی‌گرای صهیونیست در بیت‌المقدس آغاز شد؛ مراسمی که هر سال جرقه‌ی درگیری‌های مشابهی را می‌زند، اما رژیم صهیونیستی جلوی آن را نمی‌گیرد. اگرچه وزارت خارجه امارات، «یورش» به مسجدالاقصی توسط «شهرک‌نشین‌های افراطی تحت حمایت نیروهای اسرائیلی» را محکوم کرد، اما چنان‌که سی‌ان‌بی‌سی نیز می‌نویسد، «روابط روبه‌رشد اقتصادی میان اسرائیل و امارات، که کشوری مسلمان و رسماً حامی تشکیل کشور فلسطین است، تا کنون عمدتاً از اختلاف‌نظرهای سیاسی دو طرف بر سر مناقشه‌ی اسرائیل-فلسطین، تأثیری نپذیرفته است.» اگرچه اشغال بیت‌المقدس توسط رژیم صهیونیستی حتی در قوانین بین‌المللی نیز به رسمیت شناخته نشده است، اما ظاهراً اماراتی‌ها می‌خواهند به هر قیمتی شده روابط اقتصادی‌شان با این رژیم را حفظ کنند.

ماه‌عسل امارات و اسرائیل با طعم کودک‌کشی و جاسوسی/ پشت پرده پروژه "میوه‌هایی برای صلح" چیست؟ + عکس فیلم

«یائیر لاپید» وزیر خارجه‌ی وقت و نخست‌وزیر کنونی رژیم صهیونیستی در دیدار با «شیخ عبدالله بن زاید بن سلطان آل‌نهیان» وزیر امور خارجه و همکاری بین‌المللی امارات، در مراسم افتتاح سفارت رژیم صهیونیستی در ابوظبی، پایتخت امارات، در اواخر ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ (+)

در همین‌باره بخوانید:

›› «دیوید میدان» کیست؟/ مسئول سابق موساد و مأمور نفوذ اسرائیل در کشورهای منطقه

«میوه‌های صلح» و کودهای شیمیایی: آیا امارات به سرنوشت عراق دچار می‌شود؟

روابط تجاری امارات و رژیم صهیونیستی تا پیش از بیش از هر چیز حول محور الماس، جواهرات، مواد معدنی، سوخت، نفت و تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی، مانند تراشه، بود. اکنون به نظر می‌رسد حوزه‌های جدیدی مانند مواد غذایی، دارو، کود و مواد شیمیایی دیگر نیز، با حذف شدن تعرفه‌یشان، به این سبد محصولات اضافه شود. دقیقاً دو سال قبل (۱۹ اکتبر ۲۰۲۰ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹) همزمان با پهلو گرفتن اولین کشتی باری از مبدأ امارات در بندر حیفا در فلسطین اشغالی[۷]، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر وقت رژیم صهیونیستی، پس از این‌که به او خبر دادند درون کانتینرها ماشین لباس‌شویی است، گفت: «این‌ها میوه‌های [ثمرات] صلح است که شما، شهروندان اسرائیل، اکنون دارید از آن‌ها بهره‌مند می‌شوید[۸]

ماه‌عسل امارات و اسرائیل با طعم کودک‌کشی و جاسوسی/ پشت پرده پروژه "میوه‌هایی برای صلح" چیست؟ + عکس فیلم

مراسم عرضه‌ی محصولات کشاورزی صهیونیستی در بازار میوه‌ی دبی در اواسط ماه نوامبر سال ۲۰۲۰ برای اولین بار (+)

ماه‌عسل امارات و اسرائیل با طعم کودک‌کشی و جاسوسی/ پشت پرده پروژه "میوه‌هایی برای صلح" چیست؟ + عکس فیلم

برخی از محصولات کشت‌شده در فلسطین اشغالی با پرچم رژیم صهیونیستی در بازار میوه‌ی دبی در امارات در معرض فروش قرار داده شده‌اند. (+)

در همین‌باره بخوانید:

›› نتیجه «معامله قرن» ترامپ: اهانت بولدوزر صهیونیست‌ها به پیکر شهید فلسطینی

مقامات اماراتی در عین محکوم کردن تجاوزگری رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها، ظاهراً از درک یک واقعیت ساده عاجز هستند: مشکل رژیم صهیونیستی با مسلمان‌ها مستقیماً ریشه در نژادپرستی این رژیم دارد؛ نه به فلسطینی بودن فلسطینی‌ها. این یعنی تل‌آویو با هر انگیزه‌ای هم که به دنبال برقراری روابط با امارات باشد، باز هم این کشور را به عنوان یک کشور مسلمان، دشمن خود و مردم آن را پست‌تر از نژاد یهود می‌داند. این انگیزه در حال حاضر، ممکن است صرفاً کسب درآمد اقتصادی، تلاش برای دستیابی به مشروعیت، ادغام در منطقه، یا چیز دیگری باشد، اما به طور خاص، تبادل مواد غذایی و کودهای شیمیایی میان دو رژیم، یادآور اتفاقی است که برای مردم عراق رخ داد.

جنایت صهیونیست‌ها با پیکر «محمد الناعم» شهید فلسطینی (حاوی تصاویر دل‌خراش[دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› چرا ایران رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسد؟

›› اسرائیل: ۷۲ سال نکبت/ وجب به وجب این خاک «فلسطین» است

سال‌ها قبل، آمریکایی‌ها با دولت عراق قراردادی بستند که چه‌بسا از حمله با بمب اتم به این کشور مخرب‌تر بود. به موجب این قرارداد، کشاورزان عراقی ملزم به استفاده از بذرهایی شدند که غول‌های صنعت کشاورزی آمریکا به عراق صادر می‌کردند. اما این دانه‌ها یک مشکل داشتند: عقیم بودند. این یعنی کشاورزی عراق دست‌کم تا سال‌ها وابسته به واردات دانه از آمریکا شد و عملاً تأمین خوراک مردم این کشور به دست واشینگتن افتاد. ضمن این‌که مفاد قرارداد مذکور، حتی تولید و بازتولید بذرها، دستکاری آن‌ها به منظور بارورسازی، همچنین فروش، صادرات، واردات از منابع دیگر، و ذخیره‌ی آن‌ها را نیز برای کشاورزان عراقی ممنوع می‌کرد. (گزارش مفصل چند سال قبل مشرق در این‌باره را از این‌جا بخوانید.) رژیم صهیونیستی شاید دقیقاً همین بلا را بر سر امارات نیاورد، اما اصلاً بعید نیست اماراتی‌ها که اکنون در حوزه‌های فناوری با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کنند[۹] و میوه‌های اسرائیلی می‌خورند[۱۰]، به‌زودی نتیجه‌ی رابطه با رژیمی را ببینند که لزوماً آن‌ها را به اندازه‌ی مردم خودش «انسان» نمی‌داند.

در پایان ضروری است نهادهای امنیتی و مسوولان ایرانی هم هشدارهای لازم را به شرکت‌های ایرانی فعال در بازار امارت بدهند تا ناخواسته در دام همکاری با شرکای رژیم صهیونیستی نیفتند.

ماجرای دردناک «یسری» دختربچه‌ی یمنی که به خاطر حمله‌ی ائتلاف سعودی-اماراتی به کشورش یکی از چشم‌هایش را از دست داد (حاوی تصاویر دل‌خراش[دانلود]

در همین‌باره بخوانید:

›› جنایتی بالاتر از بمب اتم که آمریکا بر سر عراق آورد

›› مذهبیون افراطی کنترل رژیم صهیونیستی را به دست گرفته‌اند

 


[۱] Israel, UAE boost ties with free trade pact Link

[۲] Israel, UAE ink ‘groundbreaking’ free trade deal, in ۱st with Arab state Link

[۳] Israel signs historic trade deal with UAE, its biggest with any Arab country Link

[۴] پیمان ابراهیم لینک

[۵] Tensions flare in Jerusalem over flag march despite caution in Gaza Link

[۶] Violence erupts around Jerusalem during controversial flag march Link

[۷] ‘Fruits of Peace:’ Maritime Shipping Line Established Between UAE, Port of Haifa Link

[۸] Container ship from the UAE docks at Haifa port Link

[۹] First fruits of peace: UAE meets the Startup Nation Link

[۱۰] Fruits of Peace: Israeli Produce Goes on Sale at Dubai Markets Link

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • انتشار یافته: 32
 • در انتظار بررسی: 0
 • غیر قابل انتشار: 12
 • IR ۱۶:۴۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  46 4
  شکسته باد دستی که به اسراییل دست دوستی بده
  • IR ۱۸:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
   1 0
   تهدیدش کردن استراتژی نیست اگریک تهدیدعلیه دواعش صهیونیست بشه تخلیه میکنند ضمن اینکه مقاومت هم اشراف دراه
  • IR ۱۸:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
   36 0
   مرگ بر رژیم غاصب اسراییل غده سرطانی
  • ایران قوی IR ۲۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
   12 3
   جنگ بیولوژیک سالهاست که بر علیه ایران اعمال میکنند این ابن شیطان ها قصد دارند نسل مسلمانها رو از روی زمین بردارند مثل قحطی ساختگی ایران که نصف جمعیت ایران مردند
  • IR ۰۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۳
   1 0
   پادشاهان فاسد حاشیه خلیج فارس برای دوام حکومتشون، با بدترین دشنمنشون ارتباط برقرار می کنند. دوستی میمون و کروکدیل!!!
 • IR ۱۶:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  6 8
  بنده آدم سیاسی نیستم اما عرب ها با توسعه شهرهاشون در کنار سواحل و آب شیرین کن ها تقریبا خودشون رو برای تغییر اقلیم برخلاف ایران آماده کردن...ایران فقط سی سال فرصت داره برای انتقال جمعیت به سواحل..فقط سی سال
  • IR ۱۷:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
   5 1
   عربهانه. داعش اسلام نیست. صهیونیست یهودی نیست. بلعم باعوراموسوی نیست. داعش محمدی نیست
 • بهنام DE ۱۶:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  2 0
  به فهرست اضافه شد
 • IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  24 0
  اسراییل بزودی نابود خواهد شد
  • IR ۱۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۳
   0 4
   تقویم داشت؟
 • . IR ۱۷:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  7 0
  این کشورهای کوچک مغز روزی از خواب بیدار می شوند و می بینند که همه خانه و کشورشان را صهیونیست ها (فرزندان شیطان) مثل فلسطین تصاحب کرده اند و باید از کشور خودشان بیرون بروند. صهیونیست ها تا کل خاورمیانه ، ترکیه ،آذربایجان و شمال آفریقا تصاحب و تحویل انگلیس و آمریکا ندهند ول کن ماجرا نیستند.
  • IR ۲۲:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
   0 6
   فکر کردی جمعیتی که میخواد جابجا بشه چند صد ملیون هست ؟ چیطور ممکنه همچین تعداد جمعیت جابجا بشن و فقط ده بیست ملیون یهود در خاورمیانه بمونن ؟
 • IR ۱۸:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  24 0
  مواظب باشید. کالای ایران توسط امارات به اسراییلنرود و بالعکس
  • IR ۲۰:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
   0 39
   کالای ایرانی مثل موتور پراید مثلا؟
 • IR ۱۸:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  20 0
  مرگ بر اسرائیل
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۳
   0 4
   😂
 • IR ۱۸:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  29 0
  اسرائیل به گفته ی مقامات خودشون بزودی از بین میره. امارات اشتباه میکنه
  • IR ۱۱:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۳
   0 4
   پس بشینیم منتطر که خودش از بین بره
 • FI ۱۹:۲۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  38 0
  مرگ بر اسرائیل غاصب
 • ببینند IR ۲۰:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  0 0
  دراینکه یک تغییررویکرد قطعی وکامل واساسی درماهیت صهیونیست ازطرف مقاومت انجام شودشکی نیست
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  4 0
  مرگ بر اسرائیل
 • IR ۲۱:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  3 0
  پهبادهای یمن کجا هستن ؟
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  2 0
  مگه حوثیها ادبشون نکردن ؟
 • IR ۲۱:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  1 0
  ارتش یمن ؟؟؟
 • IR ۲۱:۲۱ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  0 8
  ای بابا
 • IR ۲۱:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  0 1
  چرا؟؟؟
 • IR ۲۲:۱۰ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  23 0
  مرگ بر رژیم کودک کش صهیونیستی و رژیم های فاسد کشورهای عربی که رژیم کودک کش را به رسمیت شناختند و شریک جرم آنها هستند بخصوص امارات و آل سعود
  • IR ۱۱:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۳
   0 0
   آلسعود بدش رک نگید . مگه فرمایشات اقای ولایتی رو نمیدونید ، برای باز کردن سفارت کشور برادر عربستان ؟
 • BE ۲۲:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  24 0
  اسراییل بزودی نابود خواهد شد. شک نکنید. خودشونم میدونن
  • IR ۲۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
   0 0
   تازه با حزب الله خط مرزی مشخص کردن و داره گاز و نفت در میاره ،کجای کاری ؟
  • IR ۰۰:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۳
   0 4
   تو هم میدونی یا خودت را به خریت زدی؟!!!!
 • IR ۲۳:۲۸ - ۱۴۰۱/۰۸/۰۲
  1 1
  خصومت و دشمنی با دنیا اسمش استقلال نیست.

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس