آمریکا در پی تحریم بیشتر ایران؛ این بار به بهانه ارسال سلاح به روسیه

یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که دولت جو بایدن در پی ادعای ارسال سلاح از سوی ایران به روسیه علیه اوکراین قصد دارد تحریم های بیشتری علیه تهران اعمال کند.

به گزارش مشرق، تارنمای پولیتیکو روز دوشنبه به وقت محلی گزارش داد دولت جو بایدن قصد دارد به بهانه ادعای ارسال پهپاد از سوی ایران به روسیه تحریم‌های جدیدی وضع کند.

جو بایدن رئیس جمهور آمریکا که مدعی رویکرد دیپلماسی در قبال ایران است، به بهانه های مختلف همان سیاست شکست خورده فشار حداکثری دولت قبلی آمریکا را پیگیری می کند.

پولتیکو به نقل از یک مقام آمریکایی که نامش را بیان نکرده است، گزارش داد ایالات متحده قصد اعمال تحریم‌هایی را علیه ایران به خاطر کمک به روسیه در جنگ علیه اوکراین دارد.

این رسانه آمریکایی به نقل از این مقام آمریکایی ادعا کرد که  ایالات متحده قصد دارد ایران را به دلیل کمک به روسیه در جنگ اوکراین، مجازات و تنبیه کند.

بر اساس گزارش این روزنامه آمریکایی، تدابیر تنبیهی آمریکا احتمالا تحریم‌های اقتصادی و صدور ممنوعیت‌های صادراتی را شامل خواهد شد و طرفهای ثالث را که به تهران و مسکو کمک‌رسانی‌ کنند، هدف قرار خواهد داد.

این مقام آمریکایی ادعا کرد ما تحریم‌هایی را علیه ایران و طرف‌های دیگری که تجهیزات پهپادها یا موشک‌های بالستیک را می‌فروشند، اعمال خواهیم کرد.

ادعای آمریکا و غرب علیه ایران در حالی است که خود  با ارسال گسترده تسلیحات  نظامی مخرب، شعله های آتش جنگی را که آغاز کرده اند، شعله ورتر می کنند .

از آغاز جنگ اوکراین، آمریکا حدود ۱۸ میلیارد دلار تجهیزات نظامی به اوکراین ارسال کرده است.

جنگ اوکراین موجب تشدید بحران انرژی و اقتصادی در اروپا و ناامنی و بی ثباتی در غرب از جمله کشورهای اروپایی شده است.

وقوع جنگ در اوکراین که پنجم اسفندماه سال ۱۴۰۰ درپی نادیده گرفتن نگرانی های امنیتی مسکو از سوی غرب به سرکردگی آمریکا رخ داد، اکنون به مرحله تهدید استفاده از سلاح اتمی رسیده، بطوری که اکثر تحلیلگران، ناظران بین المللی و  سیاستمداران و حتی برخی از مقام های نظامی کنونی و پیشین آمریکایی از جمله رئیس جمهوری آمریکا این تهدید مسکو را جدی گرفته اند.

منبع: ایرنا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس