کد خبر 1424628
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۲۶
نرخ حقوق گمرکی مواد اولیه کاهش یافت

نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که در سال ۱۴۰۱ نرخ حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه‌ای، اجزا و تجهیزات که با احتساب سود بازرگانی، حقوق ورودی آنها حداکثر ده درصد می‌باشد به یک درصد تقلیل می‌یابد.

به گزارش مشرق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات در مورد لایحه اصلاح تبصره‌های (۱) و (۷) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، این تبصره‌ها را به شرح زیر اصلاح کردند:

۱- در بند (ز) تبصره (۱)، عبارت «از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران» به عبارت «مازاد بر سقف منابع جزء (۱) بند (ب) و بند (ی) این تبصره» اصلاح و بعد از عبارت «اعمال حساب نماید.» عبارت «تسویه حساب مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) تحویل شده به دستگاه‌ها در سال ۱۴۰۰ نیز به همین ترتیب تنفیذ می‌شود.» الحاق می‌شود. همچنین در جزء (۷) بند یاد شده، بعد از عبارت «مواد اولیه قیر (وکیوم باتوم) به قیر» عبارت «یا مالچ» الحاق می‌شود.

۲- متن زیر به عنوان جزء  (۳) به بند (هـ) تبصره (۷) الحاق می‌شود:

۳– در سال ۱۴۰۱ نرخ حقوق گمرکی مواد اولیه، واسطه‌ای، اجزا، قطعات، ماشین‌آلات و تجهیزات که با احتساب سود بازرگانی، حقوق ورودی آنها حداکثر ده درصد می‌باشد به یک درصد تقلیل می‌یابد. دولت مجاز است با توجه به کاهش منابع حاصل از حقوق ورودی، نسبت به فروش اوراق مالی تا سقف ۲۸۰ هزار میلیارد (۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۰۰۰ر۲۸۰) ریال اقدام نماید.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

این مطالب را از دست ندهید....

فیلم برگزیده

برگزیده ورزشی

برگزیده عکس